Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345
Szerző
Topic neve: Ergonómia
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Ergonómia
1. hozzászólás - 2010.04.15. 11:00:54
Egyre jobban rajovok, hogy milyen ergonomikus lehetne az oldal, es hogy mennyire nem az.
Szerintem szukseges lenne egy nagy ergonomiai felulvizsgalat, ami nem egyenerteku a kenyelmi funkciokkal, mert ez funkcionalisan nem adna ujat, csak az oldal atlathatosagat, hasznalhatosagat stb. novelne a jelenlegi funkcio visznylataban.

Ezt a topikot amolyen otletgyarnak szanom, ahol osszedobhatjuk, hogy
1/ mely funkciok hasznalata nehezkez
2/ milyen konnyitest tudunk elkepzelni
3/ hol novelheto az atlathatosag

Aki jartasabb webprogramozasban mint en (aki nem), az pedig elmeselhetne, hogy milyen lehetosegek vannak (figyelembe veve esetleg, hogy szerver oldalon nulla vagy minimalis plusz terhelest okozzon).
Pontszám: 6.13
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
2. hozzászólás - 2010.04.15. 11:03:10
Kedvencem: sajtolas oldal.

Baromi hosszu oldal, rengeteg felesleges informacioval. Normal sajtolas menete:
idekapcsolok, legorgetek az aljara, sajtolok, oldal tetejen nullazok, legorgetek, sajtolok stb.

Rettentoen maceras.
Pontszám: 6.13
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
3. hozzászólás - 2010.04.15. 11:13:31
A sajtolási problémát majd a kényelmi funkciók kiváltásával meg tudod oldani. Engem a löttyök kergetnek az idegbe. Entitásnál: 2 ütés, karakterlap, scroll le az aljára, lötty felhasznál, szövilap, entitás, támadás kétszer, karakterlap stb.

Kellene gomb az entitáshoz és az epikushoz, hogy lehessen löttyöt inni. Kellene egy egyszerűsített karakterlap, ahol listaként látnánk a felszerelést, és az éppen a karin lévő felszerelés színe lehetne más, mondjuk piros vagy sárga.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.92
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
4. hozzászólás - 2010.04.15. 11:17:17 (Válasz Kocos #2 hozzászólására.)
Engem a kalandokban a kvíz tud az őrületbe kergetni
Miért kell újratölteni az egészet, ha leválaszolunk egy kvízte? (technikailag akkor folytatja a kaland futását, ezért.

De ha már ez így van, miért nem lehet újratöltés után leugrani kapásból leugrani a megválaszolt kvízre?

Pl egy kvízmesteres kaland megcsinálása vagy 10 kattintgatás, és folyamatos scrollozás
Pontszám: 4.88
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
5. hozzászólás - 2010.04.15. 11:19:38 (Válasz S0laris #3 hozzászólására.)
Kellene gomb az entitáshoz és az epikushoz, hogy lehessen löttyöt inni.


kb 3 perc alatt ír neked egy js-t valaki aki ért hozzá, mely kitesz egy általad deffiniált linkre mutató gombot a megfelelő oldalakon...

De ha már itt tartunk, akkor entitás megütése után vissza kell tekernem a támadás gombra, mert a csatához ugrik autómatice, ami a legkevésbé se érdekel engem.
Pontszám: 5.88
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
6. hozzászólás - 2010.04.15. 11:21:40 (Válasz S0laris #3 hozzászólására.)
Idézet: S0laris - 2010.04.15. 11:13:31
A sajtolási problémát majd a kényelmi funkciók kiváltásával meg tudod oldani.


Hangsulyoznam, hogy a jelenlegi funkciok viszonylatarol beszelek. Raadasul az a kenyelmi funkcio nekem (es gondolom hozzam hasonloan sokaknak) biztosan nem jelent megoldast, mert se egy +5-os lehetoseget nem kivanok erre hasznalni, se +30 szakiszintet nem kivanok fejleszteni kizarolag egy rossz ergonomiai tervezes kikuszobolese vegett.
Pontszám: 4.84
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
7. hozzászólás - 2010.04.15. 11:22:54 (Válasz Birka #4 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.04.15. 11:17:17
Engem a kalandokban a kvíz tud az őrületbe kergetni
Miért kell újratölteni az egészet, ha leválaszolunk egy kvízte? (technikailag akkor folytatja a kaland futását, ezért.

De ha már ez így van, miért nem lehet újratöltés után leugrani kapásból leugrani a megválaszolt kvízre?

Pl egy kvízmesteres kaland megcsinálása vagy 10 kattintgatás, és folyamatos scrollozás


Ez mondjuk sztem bug. Marmint az a resze, hogy nem ugrik le a lap aljara kviznel.
Pontszám: 4.84
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
8. hozzászólás - 2010.04.15. 11:23:06
Az, akinek a szövetségben legalább 5 szavazata van, kapcsolhassa ki-be az építhető épületeket. Nem kéne két tucat épület között keresgélni, és mindenkinek egyértelmű lenne, hogy mit kell építeni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.72
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
9. hozzászólás - 2010.04.15. 11:27:01 (Válasz Ariel #8 hozzászólására.)
sot, eleve tunjenek el a kimaxolt epuletek, vagy legalabb keruljenek le a lista aljara
Pontszám: 7.54
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
10. hozzászólás - 2010.04.15. 11:29:01 (Válasz Birka #5 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.04.15. 11:19:38
Kellene gomb az entitáshoz és az epikushoz, hogy lehessen löttyöt inni.


kb 3 perc alatt ír neked egy js-t valaki aki ért hozzá, mely kitesz egy általad deffiniált linkre mutató gombot a megfelelő oldalakon...


Na pontosan ezt kene kikuszobolni, hogy az oldal hasznalhatora formalasa a jatekosok altal irt js-ekkel tortentjen. Szerintem.
Pontszám: 7.42
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
11. hozzászólás - 2010.04.15. 11:35:29
Egyebkent a legnagyobb fiasko csak a karakterlap. Rettentoen hasznalhatatlan. Sokkal tomorebbnek kene lennie. En kinyithato panelekkel dolgoznek. Targyak, targycsoportok, statisztikak.

Es leggyakrabban hasznalt funkciok keruljenek az oldal tetejere, kompakt meretben!
Pontszám: 6.71
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
12. hozzászólás - 2010.04.15. 11:36:03 (Válasz Birka #5 hozzászólására.)
Birka, nem akarok scriptet használni. Ha lenne ott gomb (+1 legördülő menü), nem kéne scripten agyalni.

Kócos:
Merem állítani, hogy az 50-es szint felettiek döntő többsége maxos sajtolással és maxos spektrálissal rohangál, mert ha az megvan, a turbót csak két szaki között kell mozgatni, ez kisebb manaveszteség és kevesebb felhasznált CSP nullázásra.

Ariel épületkiemelési ötlete nagyon jó.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 5.14
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
13. hozzászólás - 2010.04.15. 11:47:40 (Válasz Kocos #10 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2010.04.15. 11:29:01
Idézet: Birka - 2010.04.15. 11:19:38
Kellene gomb az entitáshoz és az epikushoz, hogy lehessen löttyöt inni.


kb 3 perc alatt ír neked egy js-t valaki aki ért hozzá, mely kitesz egy általad deffiniált linkre mutató gombot a megfelelő oldalakon...


Na pontosan ezt kene kikuszobolni, hogy az oldal hasznalhatora formalasa a jatekosok altal irt js-ekkel tortentjen. Szerintem.


Mivel 3 perc alatt elerheto a funkcio, ezert az okosabbja igy oldja meg, ha mar a jatekvezetes nem hajlando ezeket az otleteket figyelembe venni, illetve megvalositani.
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 6.32
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
14. hozzászólás - 2010.04.15. 12:18:27 (Válasz Moderator #13 hozzászólására.)
Elore szaladtunk. Eloszor fogalmazzuk meg az igenyeket, aztan tarjuk a jatekvezetes ele, aztan ha elutasitjak, akkor erdemes elkezdeni hozongeni azon, hogy nem hajlandok. Szerintem.
Pontszám: 5.88
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
15. hozzászólás - 2010.04.15. 12:40:29 (Válasz S0laris #12 hozzászólására.)
Ez messze nem így van szerintem. Persze sokan kimaxoltak ezt-azt, de messze nem a nagy többség. Manaveszteség nem releváns, mikor 23000-ből bukok miatta 300-500-at, ami pihenés nélkül is pár perc alatt visszajön. CSP-t a legfelsőbb szinteken nem használnak rá, alatta természetesen lehet, ha nagyn sürgősen kell váltani, de a kronó miatt az 5 vagy 10 percet lazán kibírják sokan.

Az épületek, karakterlap, stb kompakt nézete nagyon nagy segítség lenne, illetve az építendő épület prioritásban előrehozása (5 szavazattal). Az egész megjelenésben az állandó görgetés a legfárasztóbb és a leginkább időrablóbb.
Pontszám: 8.54
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
16. hozzászólás - 2010.04.15. 12:54:28 (Válasz Ariel #8 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.04.15. 11:23:06
Az, akinek a szövetségben legalább 5 szavazata van, kapcsolhassa ki-be az építhető épületeket. Nem kéne két tucat épület között keresgélni, és mindenkinek egyértelmű lenne, hogy mit kell építeni.


Mondok egyszerűbbet: az épületek sorrendje ne legyen fix, hanem felül legyen a legmagasabb készültségi fokú, ámde nem kész épület, onnan pedig csökkenő sorrendben a többi, lejjebb a még építhető, de el nem kezdettek, legalul pedig a már kimaxoltak - az eredeti sorrendben.
Pontszám: 9.07
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
17. hozzászólás - 2010.04.15. 13:05:51
Megnyitod külön a karakterlapot, iszol lötyit,át a másik lapra és ütés.Scroll helyett meg ott az end bill.

Spekmant nem maxoltam, arra van a turbó és nem használok csp-t nullázásra, sőt én olyan vagyok, hogy az 5perceket is ritkán várom meg.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 5.90
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
18. hozzászólás - 2010.04.15. 13:23:55 (Válasz Craslorg #15 hozzászólására.)
13.6k manám van manás felszerelésben, egészség cuccokban 9k körül. A fúzióra kell 540 mana vagy spektrálisra 3-500 mana, sajtra kell 300. Hogy ne raboljanak ki, 1-2 körönként felhasználom az LE fejlesztésre. Ez rengeteg mana veszteség lenne. Úgy hogy a sajt és a speki maxos, csak a fúzió és a tul vagy szakifejlesztő között mozog a turbó. Jah, vadászat végén jó lenne letolni a kalandokat, ott meg 10 kaland szerencsétlen esetben -10k mana is lehet. Löttyöt spórolok a két maxolt szakival, nem is keveset.

A szinted magasabb az átlagnál, de 70 alatt kezd besűrűsödni a mezőny, onnan lefele kezd több ember lenni. Ami neked nem probléma az lehet hogy probléma másoknak. A mágia nem elsődleges stat az embereknél.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 5.14
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
19. hozzászólás - 2010.04.15. 13:35:09 (Válasz S0laris #18 hozzászólására.)
A manakonsti miatt előbb-utóbb fontosabbá válik, nyilván nem ez lesz akkor sem az elsődleges, de epikus kincseknél jól jön a plusz KP. Emellett pont azért is toltam rajta, hogy ne legyenek managondjaim. Persze tudom, milyen 50-60. szint környékén, nekem is volt idő, mikor kicsit nehezebben boldogultam vele.
Pontszám: 8.54
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ergonómia
20. hozzászólás - 2010.04.15. 15:49:29 (Válasz PottomPanna #17 hozzászólására.)
Idézet: PottomPanna - 2010.04.15. 13:05:51
Megnyitod külön a karakterlapot, iszol lötyit,át a másik lapra és ütés.Scroll helyett meg ott az end bill.


Az lenne a cel, hogy az ergonomiai hianyossagokat ne hazilag barkacsolt veszmegoldasokkal valtsuk ki.
Pontszám: 7.42
Oldal: 12345
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője