Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Degetz

Oldal: 12
Dátum: 2010.06.13. 18:33:57
Most nézem, hogy a nyilvános kvízadatbázis tulaj is védi a db-t. Hova jut a világ
Dátum: 2010.06.13. 18:15:27
Megint kiforgatsz mindent Adatbázist ellopni módosított scripttel is csak úgy lehet, ha utána terjeszted és elég nagy számosságban használják a "moddolt" verziót. Saját magadban eléggé "sokáig" fogod másolni bárkinek az adatbázisát.

Namost, nagy összegben merek fogadni veled, vagy bárki mással, akinek ehhez a tevékenységhez megvan a sleppje, már korábban megcsinálta az adatbázis gyűjtést saját scripttel...

A zárt kódúvá váló script kb olyan, mintha Robin Hood ellopná a gazdagoktól az aranyat, aztán fél év után úgy döntetene, hogy a "könyveléshez" rajta kívül senkinek semmi köze, dobna még csontot a szegényeknek is, de inkább a saját kincseskamráját hízlalná.

Végezetül: Nem értem, hogy miért fáj az neked, ha egy zárt (vagy nevezzük titkos) forrású scriptet valaki kigolyóz egy nyilvánossal? (Persze, ha közvetlen közöd van hozzá, nyilván fáj...)
Dátum: 2010.06.12. 22:33:08
Idézet: Let. - 2010.06.12. 22:23:12
Idézet: Degetz - 2010.06.12. 21:59:16

Hogy ne használják fel mások saját céljaikra.

Ez meg akkora buzz, hogy szakad tőle a plafon. "Félúton" zártá tenni a kódot értelmetlen. Aki akarja, használja majd a korábbi verziót. Másrészről meg: jön majd szépen valaki, aki közzéteszi a sajátját, nyilvános forrással, te meg lehúzhatod a rólót.


Érdekes, hogy a hozzászólásoddal egy időben új kvíz szolgáltató jelent meg, új nyílt forrással.
Nem tudom, hogy ez lottó ötös, vagy te reklámozod magad?

Let

Lottó ötös (lehet még venni szelvényt? ) Semmi közöm a vadászós scripthez, azon kívül, hogy "osztom az észt" itt a fórumon.
Dátum: 2010.06.12. 21:59:16
Idézet: Vegzetkviz0 - 2010.06.10. 20:34:08
Oké, lehet debuggolni...nem lesz benne semmilyen malware.

Akkor meg miért zárt a forrás? Hogy ne használják fel mások saját céljaikra.

Ha valaki használ egy harmadik személy által írt programot, akkor a készítőjében meg kell bízni, a tűzfal és a víruskereső tesztje után még mindig simán letörölheti az egész meghajtót akármelyik freeware program. A kulcsszó itt a bizalom. Vagy használja valaki úgy, ahogy azt a készítő készítette, vagy sehogy.

És ha már itt tartunk, kedves "okos" programozók, mivel jobb, ha csak *vegzetur* van benne? Hamis biztonság illúziója. Ott is lehet kárt okozni, elkölteni az összes lét gyógyitalra, eladni minden felszerelést, akármi. A script viszont nem csinál ilyet sem, és nem is fog. Az emberek segítésére jött létre, nem a tönkretételére. Hőbörögtök, hogy sok a kvízkérdés. Aztán azért, hogy jogosulatlan előny (emiatt visszább is lett véve), és most azért, hogy veszélyes. Röhej.


Ne nevettesd már ki magad. A korábbi íróval történetesen kommunikáltam és adtam tippeket neki, arról ami véleményem szerint mehetett volna jobban is (a scriptben). Cserébe ő is adott tippeket nekem. Az opensource communitynak mindenhol megvan az előnye és respektje is.

Hogy ne használják fel mások saját céljaikra.

Ez meg akkora buzz, hogy szakad tőle a plafon. "Félúton" zártá tenni a kódot értelmetlen. Aki akarja, használja majd a korábbi verziót. Másrészről meg: jön majd szépen valaki, aki közzéteszi a sajátját, nyilvános forrással, te meg lehúzhatod a rólót.
Dátum: 2010.06.03. 11:05:56
Van egy rettentő egyszerű megoldás:

Ne tegyél fel kérdést, kérd el a fél LE-t, mindenkinek jobban megéri. Neked nem kell gondolkodnod, bosszankodnod és idejönnöd panaszkodni, ha nem fogadták el.

Beleölsz értelmetlenül sok óra energiát, erre magadtól is rájöhettél volna már...
Dátum: 2010.05.26. 14:51:32
Van is vagy 50 belőlük összesen az adatbázisban.
Dátum: 2010.05.26. 14:47:41
Növeli a scroll mennyiségét? Ja a képekre kattintva fel kéne jönni a választónak, akkor nem kellene scrollozni egyáltalán. Különben is, egész felhasználóbarát, főleg ha a gyárival együtt használod Sajna már nem játszom, így továbbfejlesztés se lesz.
Idézet: Psych - 2010.05.26. 14:11:17
Olvastam én is korábban, csak én mintha egy kis ellentmondást látnék a két dolog között. És amíg az egyik a fórumon hangzott el, a másik a játékleírás 'lehet-e több karaktered' rovatában van leírva.

Nem lehet, hogy akkor módosítani kellene a játékleírást?

Nem, mert az emberek "buták". Ha expilict megengeded a több karaktert, akkor a karaktereivel saját magát fogja tápolni. Akkor is, ha azt nem lehet. Egész egyszerűen könnyebb és jobb egy egyszerű korlátozó szabályt alkotni, mint egy megengedőbbet többszáz egyéb tevékenységet tiltó ponttal kiegészítve.

Itt jön elő a valaminek a "szelleme", szemben a valaminek a "betűjével". A valami helyére tetszőleges dolgot be lehet helyettesíteni, esetünkben a játékszabályt.
Dátum: 2010.05.26. 14:11:06
Idézet: Hype - 2010.05.25. 18:40:14
Sajnos ilyen mértékben elkeserít, hogy általam régóta ismert és tisztelt játékosok csalnak. Ha túlzottan cinikus voltam, azt figyelemfelhívó célzattal tettem, hogy vegyétek már észre magatokat. Te is Byzon!
Unod a kvízt? Oké. Létrehoztál egy topikot ahol lehet ötletelni a kvíz kiváltására? Oké. Scritpet használsz és hősnek állítod be magad(vállalva a bant) aki küzd a "kötelező" kvízrendszer ellen? Nem oké.

Szegény te

Idézet: Birka
-megvehető öltözködést kiváltani a Beholderesnél 1000-el jobb korlátlan cumómesterrel? (És ha megvettem mellé a behodler packot is?)

Ezt például én csináltam, már amennyiben nem egy másikat próbált ki Birka

Mod: akkor is én csináltam, ha lepontozol
A pedikűrösről nem is beszélve
Kéne mennie fogorvoshoz, picit meg kellene igazgatni a fogsorát
Dátum: 2010.05.12. 12:39:47
A szintből következő növekménytől meg nagyvonaúlan eltekintesz... Mert szintet nem lép senki, és amúgy is lényegtelen.

Ha már bizonyításokon töröd a fejed, légy szíves kalkuláld bele az összes változót, aminek még köze van a dologhoz.

Nem utolsó sorban pedig biztos vagyok benne, hogy Miklósék nem hasraütéssel lőtték be a 10%-ot.
Dátum: 2010.05.12. 12:27:10
Nem az egészet kell visszatermelnie te....
Dátum: 2010.05.07. 14:27:35
V1-en
Dátum: 2010.05.06. 08:33:31
Ehhez a tudáshoz még nem vette meg az aukciós házban a relikviát
Dátum: 2010.05.05. 21:58:40
Azt se tessék elfelejteni, hogy olimpia 4 évente van, ami esetünkben - talán - a beholder találkozós kvízgépekkel hozható ilyen téren összefüggésbe.
Azért azt az egyszerűnek tűnő kérdést feltenném:

Ha minden görög kimegy tüntetni munka helyett és a multinacionális vállalatok - és mondjuk a hitelezők is - leírják a veszteséget, aztán eltakarodnak tőlük a francba, utána ők miből fognak ennivalót venni maguknak?

Tüntetnek, hogy a kormány osszon kaját? Nem lesz miből.

Tehát, összefoglalva: Kimennek tütetni, hogy "adjatok pénzt, adjatok kaját, adjátok meg az eddigi életszínvonalunkat", de senki nem ad semmit. Utána mit esznek? Mert aki tüntet, az nem fog élelmet sem termelni...
Dátum: 2010.05.01. 19:56:42
Gondolom te is 50-es kreatívval meg kivégzéssel nyomod.
Dátum: 2010.05.01. 06:17:24
1 nap késleltetéssel jelenik meg helyes kvízválaszok száma.

Ennyire nem kellene már bénázni....
Dátum: 2010.04.30. 13:50:07
Ebbe a levonásba ugye belekalkuláljátok a zárolás miatt jelentkezett veszteségét a játékosnak? Azaz annyival kevesebbet vontok, amennyit a két óra zárolás miatt nem kapott meg.

Vagy az utólag jelentkezik majd jóváírásként?
Oldal: 12