Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Kvízrendszer ignorálása
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
41. hozzászólás - 2010.05.26. 13:14:56 (Válasz Miklós #32 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.05.26. 12:06:37
Rövidre zárva a témát: csinálunk akkor egy relikviát, ami szinthez lesz kötve, lesz egy LGY költsége, és tovább növeli azt, hogy hány vadászatra kapod meg a +10% LE-t egy helyes kvízválasz által. A hibás válaszoknál viszont ennek nem lesz hatása, tehát ha rosszul válaszolsz, akkor nem veszted el a bónuszt egy csomó kérdésre.


Ide is ugyanaz vonatkozik mint Birkanak.
Pontszám: 8.72
fórumozóHoffer DávidFérfi
Végzetúr tehetség
221 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
42. hozzászólás - 2010.05.26. 13:30:38 (Válasz Miklós #32 hozzászólására.)
Ha már beteszitek legalább 40. szinttől érjen 3-mat. Az nem sok de a VF-esek nagy része szerintem őrülne neki, meg amúgysem 60. szinttől vannak kalandok és LGY...
V1 - Megdarállak
V3 - Megasajt
Pontszám: 6.15
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
43. hozzászólás - 2010.05.26. 13:48:13 (Válasz Kocos #37 hozzászólására.)
Kócos, én csak reflektáltam Miklós felvetésére!
Aki kvízelni akar, az megteheti a nyilt Kvíz adatbázisban majd.
Az hogy drasztikusan nő a helyes válaszok aránya a roszakkal szemben? MINDEN kérdés guglizható, csak időt csökkentünk vele! Az arányon nem módosít, hogy 100 vagy 10 kérdést kell lekeresni...

A VF-eseket meg nem sajnálom, a VF magában tartalmazza a játék költség csökkentését/játékélmény csökkentését is. Ezen nem oszt/szoroz egy ilyen relikvia már...

Byzon téma nagyon sikamlós... NEM TARTANÁM KORREKTNEK, HA A NYILVÁNOS 2K LETÖLTÉS MELLÉ, TÖBB TUCAT FÓRUM VALLOMÁS UTÁN pont őt kapná el a giotin!
Pontszám: 4.64
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
44. hozzászólás - 2010.05.26. 13:53:38 (Válasz Archibald Cunningham #36 hozzászólására.)
Idézet: Archibald Cunningham - 2010.05.26. 12:55:35
Remélem nem csak Incu fog szívni, hanem mindenki, aki bejelentette: scriptet használ, multizik, stb.


Na ez az amin ne kezdjünk el pörögni. Aki kényelmi okokból, a játék túlbonyolítását, felesleges kattogtatását csökkentve scripttel, azok számára én semmilyen büntetést nem szeretnék azért mert hát én is kaptam. 3 napig nuku VU. Őszintén? Nem fogok belehalni. És asszem azért talán még vissza is jövök utána. Ki tudja?

Mindenesetre ha ez kellett, hogy történjen végre valami, hát én egy pillanatra sem sajnálom. Ez a relikvia már előremutató, ami nagyon nem tetszik benne az a szinthez kötöttsége, ugyanis nem csak a topban vannak akiknek herótjuk van a kvízektől. Aki eddig scripttel letudhatta az egészet pl emiatt aligha áll vissza a normális játékra. De nem tudom, hogy mit lehetne tenni jobbat... Mindenesetre ez azoknak akik a saját stratégiájukat a vf-re építették fel, ebben a formában súlyos szívatás.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.84
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
45. hozzászólás - 2010.05.26. 14:08:31
A tárgyak szintjét még nem véstük kőbe, el kell dönteni, mi az a szint, amikor erre szükség van (de ne felejtsétek el a kereskedelmet, a 60-as tárgy ugye már 43-tól elérhető, LGY-d előtte meg amúgy sem nagyon van még, tehát nincs sok értelme sokkal lejjebb tenni).

Kócos érvei is jogosak, döntsük akkor el, hogy a rossz válasznál hogy működjön.

A scriptelés fórumon való bejelentéséről és a bannolásról: ezt amikor a scriptelésről írtam, megmondtam: ha valakiről a fórumon egyértelműen kiderül, hogy kvíz vagy portya scriptet használ, azt minden esetben szankcionáljuk. A fórumon irdatlan mennyiségű post van, sajnos nem olvastam mindet, de ha tud valaki más ilyen posztról is, kérem, írja meg nekünk a banned kukac vegzetur pont hu címre.
Pontszám: 5.40
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
46. hozzászólás - 2010.05.26. 14:22:40 (Válasz Miklós #45 hozzászólására.)
Miklós nem annyira a közvetlen kvízhez, hanem egy esetleges besorolás kiváltási lehetőség a medálokhoz, ami így eszembe jutott, ami nagyon macerás, de legalább nem annyira dögunalmas. (A benne foglalt adatok ötletek, nem irányadóak, inkább magát az alapötletet nézzétek).
Lehetne akár egy új épület vagy csak új opció, bármi, én most az épületet veszem, hogy még macerásabb legyen:
PL:
Fekete mágustorony
Előfeltétel: akármi, de nem kicsi
Maximális építhető szintek: 1
Építési költség: sok
Hatás: ha bemész ide, akkor a benn lakozó nekromantától ha van hely a kalandlistádon 1 speciális kalandot vásárolhatsz 500 lélekgyémántért. (Ezek mondjuk jó lenne ha hangulatosak lennének, szóval ne a tucatkalandokból dobáljatok bele )
Ezek a speciális kalandok jóval nehezebbek az alapoknál. A próbaküszöbökre 1,5-ös szorzó, a lényellenfeleknek szolíd +10-es a szintjéhez, a gyógy-és varázsitalok szintje minimum a karakterével megegyező amit fel kell használni, drasztikusabb ép és vp és LE áldozatok. Vagyis nehéz megoldani és zabálja a kristálypontokat.
Ha megcsinálod nincs lélekgyémánt jutalom, hanem kapsz egy "ősi rúnát". Vigyél 10 db ősi rúnát a nekromantának és ad egy medált.

Nehéz, bonyolult, szenvedni kell vele, de nem annyira dögunalmas mint a besorolás...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 9.21
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
47. hozzászólás - 2010.05.26. 14:26:56
Ha meg nincs kobe vesve, akkor a VF-esekre valo tekintettel javasolnam, hogy ne szintfuggo legyen, hanem szint vagy jo valasz.

Pl:
60. szint vagy 12000 jo valasz => dupla kviz
80. szint vagy 16000 jo valasz => tripla kviz
100. szint vagy 20000 jo valasz => negyszeres kviz
120. szint vagy 24000 jo valasz => otszoros kviz

Es - sel nem kezdunk mondatot - persze erre jon ra a gyorsitas duplazasa ha van.

Az szamomra egyertelmu, hogy ahany jo valasz annyi rossz valasz. Meg ha 10 kvizbonusz bukasa egyben huzosnak is tunik, hosszu tavon ez garantalja, hogy ugyanannyi bonuszt kapj, mintha nem lenne felszorzas.
Pontszám: 6.79
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
48. hozzászólás - 2010.05.26. 14:31:02 (Válasz Birka #43 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.05.26. 13:48:13
MINDEN kérdés guglizható


Nade ez sem igaz am.
Peldaul nagytudasu ismerosom kerdese, hogy aszongya
Melyik szótöredéknek nem ugyanaz a "keresztneve", mint a többinek?
ma, inka, onett, cika

Nehezen guglizhato.

Jo nem vag pont a temaba, de ezek az igazan szep kerdesek!
Pontszám: 6.79
kedvelt tagDegetzFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
49. hozzászólás - 2010.05.26. 14:51:32 (Válasz Kocos #48 hozzászólására.)
Van is vagy 50 belőlük összesen az adatbázisban.
Pontszám: 6.23
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
50. hozzászólás - 2010.05.26. 15:17:50 (Válasz Miklós #32 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.05.26. 12:06:37
Erről a témáról máshol már írtam, egy játékban minél többet játszik valaki, annál inkább nő a "komfortigénye", annál nehezebb kielégíteni az igényeit és megfelelni neki. Persze mi minden tőlünk telhetőt megteszünk, de az, hogy unod az egyébként teljesen opcionális kvízt de ennek ellenére mégis csinálod, az nem a játék hibája, egyszerű genetikai okai vannak (és megérne egy külön topicot).




(Én meg ezért írtam, hogy nem szoktam tápokért meg kényelemért sírni, inkább afféle esztétikai dolgokért.)
Így is időigényes a játék, de megéri, mert jó, és ugyanott lennék, ha bármilyen másik stratégiai PC-játékkal tolnám.
Mondok egy példát: tudtommal senki nem szereti kifejezetten a kötelezően megnézendő videókat az ilyenekben, mert keveseket érdekel, akit meg (éppen) igen, az, ha valóban opcionális lenne, nem kattintaná el. Viszont ha opcionális a videó, akkor nem származik abból hátrányod, hogy nem nézted meg, mert attól még ugyanúgy tudatják Veled, mi a pályán a feladatod, és nem kapsz büntiből -10% erőforrás bevételt. Ha meg megnézted, hát annyival is gazdagabb le(he)ttél...
A kvízelést semmi szín alatt nem illetném tehát ezzel a szóval.

Egyébként meg azt gondolom, az, hogy az "opcionális" kvízt nem scripttel váltom ki, inkább becsülendő, mint ironizálandó, de hát na. (Ettől függetlenül nemhogy nem ítélem el azokat, akik így tesznek, hanem meg tudom érteni őket.)

Megjegyzés: a besorolás problémáját - meglepő módon - egy az egyben ignoráltad. Valóban kíváncsi lennék rá én is, szerinted ki az a mindenki, aki ilyen rendszert kért.

A témából itt kiszálltam, elmondtam, amit akartam, remélem, bírható kompromisszum születik.
Pontszám: 6.14
népszerűtlenMidianFérfi
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
51. hozzászólás - 2010.05.26. 15:38:50 (Válasz Miklós #45 hozzászólására.)
ha valakiről a fórumon egyértelműen kiderül, hogy kvíz vagy portya scriptet használ, azt minden esetben szankcionáljuk.

Átöltözős scriptet/makrót szabad használni?
Minosa Torres - Békeidők Hírmondói
"Csaló"
Pontszám: 3.89
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
52. hozzászólás - 2010.05.26. 15:42:31 (Válasz Midian #51 hozzászólására.)
azt foleg nem, hiszen az egy fizetos szolgaltatast valt ki
Pontszám: 7.75
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
53. hozzászólás - 2010.05.26. 15:44:06 (Válasz Endyr #52 hozzászólására.)
És ha megvetted a fizetőst is, de annak a designja mondjuk nem tetszik?
Pontszám: 5.22
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
54. hozzászólás - 2010.05.26. 15:52:19 (Válasz Birka #53 hozzászólására.)
na igen, 50 oskoert mar rakhatnak ertelmesebb helyre is azt az ablakot
Pontszám: 7.75
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
55. hozzászólás - 2010.05.26. 15:54:36 (Válasz Birka #53 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.05.26. 15:44:06
És ha megvetted a fizetőst is, de annak a designja mondjuk nem tetszik?


Nyilvan te is tudod mi a kulonbseg makro es designatalakitas kozott. Ha nem, szolj, skype-on elmagyarazom.
A hozzászólást Kocos módosította 2010.05.26. 18:10:36-kor
Pontszám: 6.79
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
56. hozzászólás - 2010.05.26. 16:08:27
Miklós: relikvia = őskő. ez is genetika....
Pontszám: 5.58
kedvelt tagBugattyFérfi
Végzetúr
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
57. hozzászólás - 2010.05.26. 16:14:38 (Válasz Kocos #47 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2010.05.26. 14:26:56
Ha meg nincs kobe vesve, akkor a VF-esekre valo tekintettel javasolnam, hogy ne szintfuggo legyen, hanem szint vagy jo valasz.

Pl:
60. szint vagy 12000 jo valasz => dupla kviz
80. szint vagy 16000 jo valasz => tripla kviz
100. szint vagy 20000 jo valasz => negyszeres kviz
120. szint vagy 24000 jo valasz => otszoros kviz


A Jó válaszadáshoz ne kössük már ezt mert én 84-es szinten vagyok és még a 10k jó kérdést se értem el még.

Kategorizálást eddig nem csináltam mert nem volt sok értelme, most is csak azért kezdtem el mert 250 jó besorolás után jár medál.

Idézet: Byzon - 2010.05.26. 14:22:40
M
Lehetne akár egy új épület vagy csak új opció, bármi, én most az épületet veszem, hogy még macerásabb legyen:
PL:
Fekete mágustorony
Előfeltétel: akármi, de nem kicsi
Maximális építhető szintek: 1
Építési költség: sok
Hatás: ha bemész ide, akkor a benn lakozó nekromantától ha van hely a kalandlistádon 1 speciális kalandot vásárolhatsz 500 lélekgyémántért. (Ezek mondjuk jó lenne ha hangulatosak lennének, szóval ne a tucatkalandokból dobáljatok bele )
Ezek a speciális kalandok jóval nehezebbek az alapoknál. A próbaküszöbökre 1,5-ös szorzó, a lényellenfeleknek szolíd +10-es a szintjéhez, a gyógy-és varázsitalok szintje minimum a karakterével megegyező amit fel kell használni, drasztikusabb ép és vp és LE áldozatok. Vagyis nehéz megoldani és zabálja a kristálypontokat.
Ha megcsinálod nincs lélekgyémánt jutalom, hanem kapsz egy "ősi rúnát". Vigyél 10 db ősi rúnát a nekromantának és ad egy medált.

Nehéz, bonyolult, szenvedni kell vele, de nem annyira dögunalmas mint a besorolás...


Ez lenne szerintem a legjobb megoldás, vinne izgalmat a játékba mondjuk nem 10 ősi rúna lenne hanem valamivel több, de az elgondolás az fantasztikus ötlet volt Byzon, gratula hozzá ^^

Meg tényleg az lenne a legigazságosabb ha már 6 jó választ kapsz 1-ért akkor ugyan annyit veszíts el a rosszért, akkor lenne rizikófaktor hogy megéri-e az a relikvia megvétele amit Miklós mondott vagy sem. 40-es szinttől jobban megérné a kisebbek inkább VF-eznek mint a magasabb szintűek.
V1: Bugatty

Eddigi szövetségek ahol voltam időrendi sorrendben:

I.: Ezüst Dragon Rend
II.: Smaragd Forrás
III.: Békeidők Hírmondói
IV.: Sötét ösvény: Innen nem megyek sehova.
Pontszám: 7.10
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
58. hozzászólás - 2010.05.26. 17:54:13 (Válasz Kocos #48 hozzászólására.)
Én tudom, én tudom, tudom!!! Mondhatom?

Pál.... Mi lesz a jutalmam? Gugli nélkül volt, becsszó!
Pontszám: 6.65
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
59. hozzászólás - 2010.05.26. 18:09:01 (Válasz Bugatty #57 hozzászólására.)
Bugatty: nem ES, hanem VAGY kapcsolat van a ket feltetel kozott. tehat ha te eddig nem legenykedtel a kerdesekben a szinted alapjan akkor is lehetoseged lenne gyorsitani.
Pontszám: 6.79
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
60. hozzászólás - 2010.05.26. 18:09:36 (Válasz Yaksee #58 hozzászólására.)
Idézet: Yaksee - 2010.05.26. 17:54:13
Én tudom, én tudom, tudom!!! Mondhatom?

Pál.... Mi lesz a jutalmam? Gugli nélkül volt, becsszó!


A helyes valasz onett, nem Pal.
Pontszám: 7.86
Oldal: 123456
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!