Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Kvízrendszer ignorálása
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
81. hozzászólás - 2010.05.27. 15:24:15 (Válasz Endyr #79 hozzászólására.)
Endyr, ez a funkció arra van kitalálva, hogy ha RÁÉRSZ tudj pufferelni. Azaz nem "hív közben a főnököd" balesetes időben... Annyi erővel sima vadászattal is tolhatod!

Jah és valamit félreértettél, nem 100 kérdés, hanem 100 vadászatnyi kérdés, ami gyorsítva csak 50, éppen ezért lesz bővítve 300-ra a puffer!

Shutruk, köszi a 10-eseket, gondolom mostanában szociálisabbak a hozzászólásaim
Pontszám: 4.88
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
82. hozzászólás - 2010.05.27. 15:31:31 (Válasz Kaboka #80 hozzászólására.)
Mivel relikvia, így LGY kell majd hozzá, amit 40. szint alatt nem szerezhetsz ugye. Egy normális karakter addigra bőven fellát 57. szintű tárgyakig, nem értem hol a probléma. 3 szint úgy is kell majd az LGY összegyűjtésére, 43+17 az meg 60....

De Miklós engedett egy keményet, és már 50. szintre beteszi, tessék pozitívan hozzáállni! Azaz űber durva karik 40. szinttől használhatják a kvíz "semlegesítő" relikviát, ez nem tűnik nekem olyan gázos szinthatárnak!
Pontszám: 5.44
kedvelt tagKabokaFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
83. hozzászólás - 2010.05.27. 15:57:29 (Válasz Birka #82 hozzászólására.)
Felre ertettel, en a 30. szint kornyeket arra irtam, ahol a jatekosok mar siman elkezdik megunni a kvizelest:) Nem a leenedo relikvia szintjere.
Pontszám: 6.81
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3352 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
84. hozzászólás - 2010.05.27. 16:16:46
Nem tudom hova kell írni, de nekem nagyon bejön ez az újítás, 10 pont!
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.50
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
85. hozzászólás - 2010.05.27. 16:19:23 (Válasz LanMaffia #84 hozzászólására.)
Nekem is... Remélem hamarosan nem csak 300 as hanem 1000-es is bekerül... Hajrá fíúkák....
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 3.96
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
86. hozzászólás - 2010.05.27. 16:28:54 (Válasz Viszok009 #85 hozzászólására.)
Már csak egy olyan varázslat kellene, ami siker esetén üríti ezt a puffert
Pontszám: 8.14
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
87. hozzászólás - 2010.05.27. 16:31:16 (Válasz Jeriko #86 hozzászólására.)
Persze ennyi erővel a kvíz besorolásra is lehetne vmi kis újítás...szaki vagy hasonló...szívesen kínoznám vele az emberkéket (ha már én nem csinálom) Nyeheheheheeeee
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 3.96
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3352 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
88. hozzászólás - 2010.05.27. 16:38:10
Nagyon tetszik, 100 kérdésre válaszoltam, értékeltem is, most meg elküldtem vadászni és nem kellett csinálnom semmit Utóbbi idők legjobb fejlesztése
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.50
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
89. hozzászólás - 2010.05.27. 16:43:08 (Válasz LanMaffia #88 hozzászólására.)
Sajna gyorsításra ugyanúgy hat....mert ha ne adj Isten 100 ra válaszolok az még mindig csak 50 csp...a 300 is csak 150 lesz, de mindegy jó ahogy van, nekem ez bejön, ha más nem legalább ezért emelem majd sörömet Miklósra a fórumteremben...
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 3.96
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
90. hozzászólás - 2010.05.27. 17:58:32 (Válasz Miklós #75 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.05.27. 14:27:59
A VFet már régen túltárgyaltuk, a konszenzus az volt, hogy a VF-et nem fogjuk gyengíteni, de erősiteni sem: a VF egyetlen hátránya, hogy később jutsz hozzá bizonyos, szinthez tápokhoz és lehetőségekhez - így ehhez a relikviához is. A nyitó topicban felvetett "unom a kvízt" probléma nem a 10. szintű karaktereket érinti, hanem inkább a 60+ szintűeket, számukra ott lesz a megoldás.


Amennyiben valamilyen tápról lenne szó, megérteném ezt az észrevételt. De ha a rossz és jó válaszok is normálisan, felszorzott módon számítanak, akkor ez számomra most érthetetlen.
Valaki javítson ki ha tévedek, de a kényelmi funkciók lényege nem az lenne, hogy azt ha megveszed, akkor növeli a komfortérzetedet? Akkor ha valaki más stratégián van a játékban, miért kell ezt jó másfélszer később megkapnia a többieknél? Ne haragudj Miklós, de ez ostobaság... A kényelmi funkciók lényege a szórakozás és a játékkedv növelése. Ez mindenkinek szól! Nem értem én ezt...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.40
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
573 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
91. hozzászólás - 2010.05.27. 18:18:33
Ez így nem hangzik rosszul csak 1 problémát látok benne.
Vagyok pl én 20k helyes válasszal 67-es szinten és mondjuk unom a kvízt és kiváltom. Ez nagyon jól hangzik, de ha indítok egy új karit mondjuk V5-ön akkor azért mert első szintű még nem fogom jobban szeretni a kvízelést...
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 6.59
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
92. hozzászólás - 2010.05.27. 18:50:32 (Válasz Miklós #75 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.05.27. 14:27:59
A VFet már régen túltárgyaltuk, a konszenzus az volt, hogy a VF-et nem fogjuk gyengíteni, de erősiteni sem: a VF egyetlen hátránya, hogy később jutsz hozzá bizonyos, szinthez tápokhoz és lehetőségekhez - így ehhez a relikviához is. A nyitó topicban felvetett "unom a kvízt" probléma nem a 10. szintű karaktereket érinti, hanem inkább a 60+ szintűeket, számukra ott lesz a megoldás.

A szintlimitet le lehet vinni 50-re 60-ról, így akinek nincs maxos kereskedelme az is meg fogja tudni szerezni röviddel azután, hogy LGY-t tud zsákmányolni kalandokból.


Dehat ez a relikvia nem ad tapot. Se nem erositi, se nem gyengiti a karit.
Az unom a kvizt problema nem szintfuggo, hanem sokkal inkabb kvizmennyiseg fuggo, ami egy 50-es szintu VF-esnel ugyanugy elojohet, mint egy 100-as szintu szinthuszarnal. (A szintet is csak azert tartanam meg mint meroszam a megfejtett kviz mellett, mert aki eddig nem torodott vele, annak ne kelljen meg sokezer kerdest megvalaszolnia, hogy hasznalhassa.)

Hozzaszolasod alapjan most az sem egyertelmu szamomra, hogy egy szintlimitet emlegetsz (50 vagy 60), de az elso javaslatodban meg sok szintlimit szerepelt. Hogyan ertsuk ezt akkor?
Pontszám: 6.79
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
93. hozzászólás - 2010.05.27. 18:57:43 (Válasz Endyr #76 hozzászólására.)
Idézet: Endyr - 2010.05.27. 14:48:42
jo az uj vadaszaton kivuli valaszolgatas, legalabb nincs az, h epp akkor frissit a vadaszat amikor mar mindent beallitottam es kattintanek (baromi idegesito volt).

viszont azt kerhetnem, h az 5 perces korlatot vegyetek ki? nem sok ertelme van


Epp hogy van. A vadaszatot leallithatod, itt az aktualis kerdest, ha jol latom nem. Tehat itt az 5 perc hard-limit. Max akkor okozhat gondot, ha ertekelsz es minden valasznak utana kell nezni/olvasni.

Modositok: a szol a fonok es menni kell valoban realis problema.
A hozzászólást Kocos módosította 2010.05.27. 19:00:24-kor
Pontszám: 6.79
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
94. hozzászólás - 2010.05.27. 18:58:08 (Válasz Kocos #92 hozzászólására.)
A szintlimit eddig nekem úgy jött le, hogy a cuccot 50 vagy 60 szinten lehet megvenni és a hatása x szintlépésenként nő. De javítsatok ki ha tévedek.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.00
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
95. hozzászólás - 2010.05.27. 19:16:09 (Válasz Kocos #93 hozzászólására.)
Megvallom ebben az esetben is lesz 25%-a a találatra és gyorsan rákattint a befejezem gombra. Max bukik 1-et, de általánosságban ezt nem a munkahelyen kell használni, hanem otthon a karosszékben, hol valóban van rá ideje az embernek. (Max "szól az asszony" jöhet közbe, de ilyenkor csak Al Bundyról kell példát venni )
Pontszám: 8.49
kedvencÁlomvirágNő
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
96. hozzászólás - 2010.05.28. 06:26:58
Tényleg jó ez az előre válaszolgatás
Annyit jegyeznék meg, hogy a fejléc szövegében kis javítást illenék eszközölni. Ugyanis "egyenlőre" az a darabolós gyilkos vagdossa áldozatát, akinek csak egyforma méretű zsákjai vannak a csomagoláshoz... A keresett kifejezés ebben az esetben "egyelőre", ha már a "jelenleg" nem felel meg.
A tigrist előbb gondolatban kell elejteni - a többi csak puszta formalitás.
(Konfuciusz)
V4.1 - Hegylakók - Álomvirág
V4.2 - Ájjatfajm - Álomvirág
V4.3 - Csak simán torony - Ziva - Csak simán szájtépőket kamrázó
Pontszám: 9.62
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
97. hozzászólás - 2010.05.28. 09:19:04 (Válasz Álomvirág #96 hozzászólására.)
Idézet: Álomvirág - 2010.05.28. 06:26:58
Ugyanis "egyenlőre" az a darabolós gyilkos vagdossa áldozatát, akinek csak egyforma méretű zsákjai vannak a csomagoláshoz...



ez kesz
Pontszám: 7.75
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
98. hozzászólás - 2010.05.28. 11:10:25 (Válasz Byzon #90 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2010.05.27. 17:58:32

Valaki javítson ki ha tévedek, de a kényelmi funkciók lényege nem az lenne, hogy azt ha megveszed, akkor növeli a komfortérzetedet? Akkor ha valaki más stratégián van a játékban, miért kell ezt jó másfélszer később megkapnia a többieknél? Ne haragudj Miklós, de ez ostobaság...


Az egyetlen ostobaság az, hogy ha valaki más véleményen van, mint te, azt ostobának bélyegzed...

Szó sincs róla, hogy ez pusztán "kényelmi funkció" lenne... A hosszas vita helyett segítek megérteni a dolgot a matematika módszerével. Tegyük fel, hogy igazad van: 2 vadászatot 1 kvizzel megválaszolni még kényelmi funkció. 4-et is. 8-at is. Stb. Tegyük fel akkor, hogy ezt odáig bővítjük (persze csak elméletben), hogy a játék elején kapsz egyetlen kvízkérdést. ha erre helyesen válaszolsz, akkor attól fogva MINDEN vadászatra megkapod a +10%-kot. Ha nem - akkor nyilván törlöd a karaktert és csinálsz egy másikat, és reméled, hogy majd azzal jól fogsz válaszolni... Ez esetben te erőfeszítés és időbefektetés nélkül megkaptad minden kérdésedre a +10%-kot, míg más egy csomó idő és energia árán rosszabb eredményt fog csak elérni, hiszen ő néha el fogja rontani a választ.

Egyébként a fenti okból értek egyet végül Kócossal is abban, hogy a rossz válaszokat is fel kell szorozni - ugyanis minél több vadászatra vonatkozik egy kvízkérdés, annál fontosabb, hogy tényleg jól válaszolj rá, annál inkább megéri alaposan utánanézni a válasznak - épp ezért valószínűleg a helyes válaszaid aránya is jobb lesz ez esetben.
A hozzászólást Miklós módosította 2010.05.28. 11:11:34-kor
Pontszám: 5.71
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
99. hozzászólás - 2010.05.28. 15:42:04 (Válasz Miklós #98 hozzászólására.)
Ne haragudj Miklós én nem elmélettel számoltam, ahogy gyanítom Kocos sem a vonatkozó érvelésében. Jelen helyzetben jelenleg ez minden táp nélküli, kényelmi funkció, így nem látom még mindig hogy miért kéne ezt csak a szinthez kötni, mikor ha egy topper megunja a kvízt 1 év alatt, akkor szerintem a vf-es is megunja egy 1 év alatt 40 szinttel lejjebb. Ha tápot nem ad, csak játékélményt, akkor miért kéne ezt szinthez (csak szinthez kötni). Nem érteni....
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.67
kedvelt tagMangetsuFérfi
Végzetúr tehetség
209 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
100. hozzászólás - 2010.05.31. 16:27:04
V2-n egy 46-os szintű, übergyenge karakterrel vagyok. A helyes válaszaim száma 1039, mert nagyjából 25-30. szinten meguntam a kvízt és azóta csak akkor foglalkozok vele, ha épp elkapok egy olyan kérdést ami tényleg érdekes, vagy elvi vonatkozásból illik megválaszolni (teszem azt, kedvenc témakörömből van). Scriptet nem használok és nem is fogok. Aki hozzám hasonlóan úgy döntött, nem foglalkozik a kvízzel (nagy hiba volt, mostmár tudom...) az a kalandokat se nagyon tudja teljesíteni. Tehát ha valaki már 25. szinten abbahagyta a kvízelést, az nem hinném, hogy elő tud keríteni nagy mennyiségű LGY-t, hisz még egy csizmára sem telik neki... El lehet kezdeni vitatkozni a kalandírásért kapott LGY-ken, de egyrészt a kristályital drága, másrészt szintén nem kevés időbe telik egy normális, hosszú kaland megírása - a hárompróbás kis izékért újfent alig jár LGY, tehát ki kell tenni magadért, ha ebből akarsz megélni. Tehát javasolnám a hatalmas LGY követelmény eltörlését a relikviánál... legyen mondjuk 70k LE, vagy több, vagy nem tudom, de ne legyen LGY az árában. Egyrészt, így már negyvennél alacsonyabb szinttől elérhető, ha nagyon küzd érte valaki, másrészt az olyan idiótáknak is van lehetőségük megszerezni, mint amilyen én vagyok... és így a VFesek sem szívnak. A szintkorláttal egyébként sem értek egyet: aki élvezi a kvízt, az megcsinálja amúgy is, aki meg unja, az unja 30-as és 60-as szinten egyaránt... és mivel nagy árat kell fizetni érte, az nem fogja megvenni, akinek nincs baja a kvízzel, csak az, aki utálja... Hurrogjatok le érte, de se LGY-t, se szintkorlátot, se helyes kvízválasz-számot nem szeretnék a követelménybe... legyen jó sok LE a költség, meg még valami mellé, ami egyrészt nincs szinthez kötve, szóval majdhogynem bármilyen szinten beszerezhető, másrészt a megszerzése nem igényel még több időt, hisz épp az idő-megtakarítás és a játék-koncentráltság, azaz a felesleges/idegesítő/untató dolgok mellőzése a lényege az egésznek...
v3: Ninqueril a Suttyó - DDT
Pontszám: 5.12
Oldal: 123456
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!