Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Kvízrendszer ignorálása
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
21. hozzászólás - 2010.05.25. 15:52:49
Az egész topik értelmetlen úgy ahogy van...

Volt kvízmedál topik, akkor senki nem reklamált, Miklós levonta, hogy akkor az ötlet fasza, majd megcsináltatta Baratyval.
Utólag nem fogja módosítani a kvízmedált, és most már a besorolásos "kompenzációt" sem.

A Beholdernek érdeke, hogy a kvízkérdések be legyenek sorolva, hogy az "ösztönzésünket" az eddig behirdetett marketingel szembe hugyozva valósította meg? Ne lepődjünk meg azon, ha egy szolgáltató folyamatosan finomítja a marketing stratégiáját!

Remélem Miklós ígérete megvalósul:
-Lehessen puffetelni a válaszokat (jól hangzik a végtelen), de a küldetések miatt kéne egy épeszű maximum.
-Akkor is lehessen kvízelni, amikor amúgy nem lehet vadászni. (pihenés/katakomba stb...)
A hozzászólást Birka módosította 2010.05.25. 15:57:19-kor
Pontszám: 4.88
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
22. hozzászólás - 2010.05.25. 15:57:35
A post számos problémát vet fel, anélkül, hogy az ok és okozat közötti összefüggést boncolgatná. Én ezt most megteszem, és megpróbálok néhány téveszmét is eloszlatni.

1. A postod egyik sarkalatos pontja, hogy a kvíz unalmas, felesleges, stb. Ez túlzott általánosítás, a valós helyzet az, hogy nagyon sok ember van, aki élvezi a kvízt, még hosszú idő után is, sőt, olyanok is vannak szép számmal, akik elsősorban a kvíz miatt játszanak a játékkal. Ugyanakkor az is tény, hogy a játékosoknak szintén jelentős része a VU-ban elsősorban a karakterfejlesztős, pvp és egyéb elemeket élvezi, a kvízt pedig csak egy felesleges nyűgnek tartja, amit a táp miatt érdemes csinálni.

2. Rossz ötlet volt a kvízért játékbeli jutalmat adni. Ezzel is vitába szállnék. Ehhez hasonló modellt számos más játékban, és a sajátunkban is láttam, és tudom, hogy ha a kvízért nem lenne számottevő játékbeli jutalom, akkor a következő történne: a játékosoknak csak csekély töredéke foglalkozna vele a mostanihoz képest. Ezek közül is azok, akik csinálnák, és nem csak a kvíz érdekelné őket, hanem a játék maga, folyamatosan panaszkodnának, elvárnák, hogy az erőfeszítésükért valami jutalmat kapjanak (és amikor ez nem történne meg, sokan elveszítenék az érdeklődésüket). Azok, akik egyáltalán nem kvízeznének, a játékot az első hetekben / hónapokban kevésbé találnák érdekesnek, kevesebb kihívást, sikerélményt találnának benne, sokkal nagyobb lenne a lekopási ráta.

3. Az mondod, hogy az ajánlási akciót azért csináltuk, mert "halódik" a játék, ugyanezért csináljuk a kvízbesorolást is. Ez nem így van. Amikor egy-egy játékunkban csökkent a játékosok száma, a játékosok azt vetették a szemünkre, hogy ez a mi hibánk, mert nem marketingelünk, nem teszünk meg mindent az új játékosok szerzéséért. És igazuk volt. A Végzetúr viszont köszöni, jól van, a szerverünk alig bítja a terhelést, rengetegen játszanak, a játékosok száma nem csökkent - de ez nem jelenti azt, hogy lazítanunk kellene. Épp ezért megteszünk mindent a játék további népszerűsítéséért, jelentős összeget költünk reklámra is. Az, hogy a játéknak legyen utánpótlása, jövője, nemcsak a mi érdekünk, hanem a tietek is - minél több játékos van, minél jobban megéri a játékot üzemeltetni, annál több erőfeszítést teszünk a játék érdekében mi is.

4. A kvízbesorolás macerás. Valójában, a kvízbesorolás egy ugyanolyan játék, mint a kvíz, gondolkodni kell hozzá. Az érte járó jutalom jelentéktelen volt - és épp ezért nagyon kevesen csinálták (lásd 2-es pont). A kvízmedál besorolást nem azért vezettük be, hogy "rávegyük" a játékosokat, hogy "akartuk ellenére" ezzel foglalkozzanak. Volt egy nagyon erős igény arra, hogy a kvízmedálokat alternatív módon be lehessen szerezni. Erre a kritériumok a következők voltak:
- kellő időbefektetéssel biztosan meg lehessen szerezni
- mindenképpen sokszorta macerásabb legyen, mint egy kvízolimpia kitöltése.
- ne lehessen valamilyen automatizálható, scirptelhető stb. folyamattal kiváltani, mindenképp gondolkodni kelljen hozzá
A játékban egyetlen ilyen mechanizmus volt, a kvíz besorolás. (A másik javaslat, hogy a helyes kvízválaszok alapján adjunk kvízmedálokat, a kvíz script létezése miatt felejtős volt).
A kvízbesorolásnak ezenkívül nem az a célja, hogy a végén "eladjuk" vagy valami hasonló: egyszerűen, a kvíz adatbázis nyílttá tételével a játékosok számára megkönnyítjük a kérdések keresését (épp azért, hogy ne kelljen külső programot használniuk), és emellett reméljük, hogy ezáltal további játékosokat tudunk szerezni.
Ami jogos, hogy a kvízbesorolás nehézkes, és a jutalom nem elég "érzékelhető", mivel sokszor napok múlva kapod csak meg. Ezeken gondolkodni fogok, hogyan lehetne az egészet egyszerűsiteni, és a jutalmazást nyilvánvalóbbá tenni.
De ha ennyire nem szeretitek a kvízbesorolást, akkor kitalálok egy algoritmust, ami az eddig besorolt kérdések alapján besorolja a többit is, és keresünk helyette valami más mulatságot a kvízmedálokra áhítozóknak )

5. A teljes kvízrendszer kiváltása meghatározott idő után. A fentiektől függetlenül, ezt az igényt megértem. Minél hosszabb ideje játszik valaki, annál inkább szeretné, hogy a lehető legtöbb folyamat egyszerűsödjön, automatizálva legyen, és nyilván sokaknak még maga a kvíz is túlzó macera lesz 1 vagy 2 év játék után. Nem zárkózom el teljesen, hogy ennek az igénynek eleget tegyünk, de ennek a mikéntjét alaposan át kell gondolni, és hozzáteszem, hogy nekem sokkal szimpatikusabb az, hogyha a gyorsitáshoz hasonlóan, egy kvíz kérdés több vadászatra vonatkozik, mintha a kvizt teljesen kikötjük a játékból egy bizonyos szint után. Tehát ha van megfelelő relikviád, vagy X kvizkérdésed, vagy besorolásod, vagy akármid, akkor nem 2, hanem 4, 8 vagy még több vadászatra biztosítja a helyesen megválaszolt kvízkérdés a tápot.
A megválaszolt kvízkérdések számához kötni ezt az engedélyt egyébként nem biztos, hogy jó ötlet. Ha túl magasra tesszük a lécet, akkor nem jut el azokhoz, akiknek szánjuk. Ha túl alacsonyra, akkor a túlteljesítők kárpótlást fognak követelni. Ráadásul aki eddig nem foglalkozott a kvízzel, az duplán rosszul jár, hiszen ezután aki ugyanúgy nem válaszol a kvízkérdésekre, több LE-t fog kapni, mint ő. Harmadrészt ott van a szokásos felvetés, hogy a kvíz scriptelhető...
Pontszám: 8.40
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
23. hozzászólás - 2010.05.25. 16:20:15
De ha ennyire nem szeretitek a kvízbesorolást, akkor kitalálok egy algoritmust, ami az eddig besorolt kérdések alapján besorolja a többit is, és keresünk helyette valami más mulatságot a kvízmedálokra áhítozóknak


Miért kell kikötni? Igen is aki már rászánja azt a nem kevés időt, és besorol, az kapja meg a jutalmát kvízmedál formájában.
Viszont korrekt lenne egy a játék alap marketingjével (A VU nem vesz el sok időt?) azonos megoldást alkotni.

Mivel már megígérted a kvízelést/besorolást stresszfaktor nélkül (5 perces kvízelések, vadászat függetlenül.) így talán helyrepofozódik az vadászatidő adta marketinges mellécsúszás dolog.

Már csak egy idő független "teljesítmény" bérezéses kvízmedál hozzáférési lehetőség lenne izgalmas, bár erre amásik topikban se jött megfúrhatatlan ötlet

hanem 4, 8 vagy még több vadászatra biztosítja a helyesen megválaszolt kvízkérdés a tápot.


Ez így teljesen korrekt, mert csak a helyes válasz többszörözöd, ezzel a helytelen válaszok okozta LÉ degradálást nem!
Én pl oda lennék meg vissza egy relikviáért, mellyel 25 szintenként +1 vadászatnyi helyes kvízt érne egy helyes válasz, és a gyorsítás ezt duplázná ugye.

Azaz gyorsítva 100. szinten 4*2 azaz 8 bónuszos vadászatot érne egy helyes kvíz, és egy elrontott csak 2 vadászatot rontana, ahogy írtad.
A hozzászólást Birka módosította 2010.05.25. 16:22:22-kor
Pontszám: 4.64
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
24. hozzászólás - 2010.05.25. 16:31:46 (Válasz Miklós #22 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.05.25. 15:57:35

Ami jogos, hogy a kvízbesorolás nehézkes, és a jutalom nem elég "érzékelhető", mivel sokszor napok múlva kapod csak meg. Ezeken gondolkodni fogok, hogyan lehetne az egészet egyszerűsiteni, és a jutalmazást nyilvánvalóbbá tenni.


Előre leszögezem, hogy nem értek a programozáshoz, de lenne egy ötletem. Nem tudom, hogy mennyire lehetne megvalósítani.
A mostani rendszer az, hogy véletlenszerűen dobálja a kérdéseket. Mi lenne, ha nem véletlenszerűen adná, hanem mondjuk az egyik kérdést a nap folyamán kidobná X játékosnak (X > az elegendő besorolásnál). Ha így összegyűlik az elégséges besorolás, akkor másnap reggel jóváíródna. Ha nem gyűlik össze, akkor a következő napon is kiadja a kérdést, és szerintem addigra már összegyűlne.
Így max 2 nap múlva íródna be.

Nyugodtan mondjátok, ha hülyeség és/vagy nem megvalósítható.
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 6.98
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
25. hozzászólás - 2010.05.25. 16:49:55 (Válasz Miklós #22 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.05.25. 15:57:35
A post számos problémát vet fel, anélkül, hogy az ok és okozat közötti összefüggést boncolgatná. Én ezt most megteszem, és megpróbálok néhány téveszmét is eloszlatni.

1. A postod egyik sarkalatos pontja, hogy a kvíz unalmas, felesleges, stb. Ez túlzott általánosítás, a valós helyzet az, hogy nagyon sok ember van, aki élvezi a kvízt, még hosszú idő után is, sőt, olyanok is vannak szép számmal, akik elsősorban a kvíz miatt játszanak a játékkal. Ugyanakkor az is tény, hogy a játékosoknak szintén jelentős része a VU-ban elsősorban a karakterfejlesztős, pvp és egyéb elemeket élvezi, a kvízt pedig csak egy felesleges nyűgnek tartja, amit a táp miatt érdemes csinálni.


Hát nézd Miklós elég régi motoros vagyok, elég sokakat ismerek, a régi játékosok közül nagyon sokaktól hallom, hogy borzalmasan unalmas már. Nekem is az. Nyilvánvaló a nagy számok törvénye alapján is, hogy van aki élvezi ezt, de ha bekerül egy opció a kiváltásukra, azzal nem kötelező élni! Ők nem veszik meg. De aki ki akarja iktatni az életéből őket, az had tehesse már meg.

Idézet: Miklós - 2010.05.25. 15:57:35
2. Rossz ötlet volt a kvízért játékbeli jutalmat adni. Ezzel is vitába szállnék. Ehhez hasonló modellt számos más játékban, és a sajátunkban is láttam, és tudom, hogy ha a kvízért nem lenne számottevő játékbeli jutalom, akkor a következő történne: a játékosoknak csak csekély töredéke foglalkozna vele a mostanihoz képest. Ezek közül is azok, akik csinálnák, és nem csak a kvíz érdekelné őket, hanem a játék maga, folyamatosan panaszkodnának, elvárnák, hogy az erőfeszítésükért valami jutalmat kapjanak (és amikor ez nem történne meg, sokan elveszítenék az érdeklődésüket). Azok, akik egyáltalán nem kvízeznének, a játékot az első hetekben / hónapokban kevésbé találnák érdekesnek, kevesebb kihívást, sikerélményt találnának benne, sokkal nagyobb lenne a lekopási ráta.


Maga a kvíz jutalmazása még hagyján. Nekem spec akkor is hagyján volt, amikor pár ember szerezhetett kvízmedált ésszel vagy csalással, volt nyilván ilyen is, olyan is. A baj inkább az hogy általánossá és erőforrássá vált ez is. Vagy csinálod marhamód időigényesen, vagy lemaradsz. Ez viszont minden csak nem jó. Mint írtam, oké, legyen mód kvízbesorolással is kvízmedált kapni ha mindenkinek osztani kell (bár lehetőleg más néven, valami különböztesse már meg a futószalagjutalmat a teljesítménytől...) De ne csak egy olyan módszer, ami még több időre a gép elé köt, könyörgöm. Így is sok. Legyen egyéb lehetőség a kiváltására. Ha meg kell vennem még mindig erőforrást kell rá költenem, jobban jár aki melózik vele, besorolja. De én sem maradok le teljesen. Ennyi a kérés tulképpen.

Idézet: Miklós - 2010.05.25. 15:57:35
3. Az mondod, hogy az ajánlási akciót azért csináltuk, mert "halódik" a játék, ugyanezért csináljuk a kvízbesorolást is. Ez nem így van. Amikor egy-egy játékunkban csökkent a játékosok száma, a játékosok azt vetették a szemünkre, hogy ez a mi hibánk, mert nem marketingelünk, nem teszünk meg mindent az új játékosok szerzéséért. És igazuk volt. A Végzetúr viszont köszöni, jól van, a szerverünk alig bítja a terhelést, rengetegen játszanak, a játékosok száma nem csökkent - de ez nem jelenti azt, hogy lazítanunk kellene. Épp ezért megteszünk mindent a játék további népszerűsítéséért, jelentős összeget költünk reklámra is. Az, hogy a játéknak legyen utánpótlása, jövője, nemcsak a mi érdekünk, hanem a tietek is - minél több játékos van, minél jobban megéri a játékot üzemeltetni, annál több erőfeszítést teszünk a játék érdekében mi is.


Ezt sem én mondtam először még a fórumon sem. Régi játékosok is kapásból úgy reagáltak (lásd pl Ariel) hogy na akkor ide jutott a VU? Más már azt kérdezte, vegyen-e még egyáltalán kvet, vagy mennyire haldoklik a cucc? (Játék fejlesztési topic) Ott nem reagáltál akkor, így ez azóta is tartotta magát közforgásban a fórumon. Az hogy az akció nem a legjobb az egy dolog (a régi játékosok kb már régen ajánlották mindenhol a játékot, max nagyon zavaró a piros kiírás, ennyi). De örülök, hogy most sok félelmet eloszlattál.

Idézet: Miklós - 2010.05.25. 15:57:35
4. A kvízbesorolás macerás. Valójában, a kvízbesorolás egy ugyanolyan játék, mint a kvíz, gondolkodni kell hozzá. Az érte járó jutalom jelentéktelen volt - és épp ezért nagyon kevesen csinálták (lásd 2-es pont). A kvízmedál besorolást nem azért vezettük be, hogy "rávegyük" a játékosokat, hogy "akartuk ellenére" ezzel foglalkozzanak. Volt egy nagyon erős igény arra, hogy a kvízmedálokat alternatív módon be lehessen szerezni. Erre a kritériumok a következők voltak:
- kellő időbefektetéssel biztosan meg lehessen szerezni
- mindenképpen sokszorta macerásabb legyen, mint egy kvízolimpia kitöltése.
- ne lehessen valamilyen automatizálható, scirptelhető stb. folyamattal kiváltani, mindenképp gondolkodni kelljen hozzá
A játékban egyetlen ilyen mechanizmus volt, a kvíz besorolás. (A másik javaslat, hogy a helyes kvízválaszok alapján adjunk kvízmedálokat, a kvíz script létezése miatt felejtős volt).
A kvízbesorolásnak ezenkívül nem az a célja, hogy a végén "eladjuk" vagy valami hasonló: egyszerűen, a kvíz adatbázis nyílttá tételével a játékosok számára megkönnyítjük a kérdések keresését (épp azért, hogy ne kelljen külső programot használniuk), és emellett reméljük, hogy ezáltal további játékosokat tudunk szerezni.
Ami jogos, hogy a kvízbesorolás nehézkes, és a jutalom nem elég "érzékelhető", mivel sokszor napok múlva kapod csak meg. Ezeken gondolkodni fogok, hogyan lehetne az egészet egyszerűsiteni, és a jutalmazást nyilvánvalóbbá tenni.
De ha ennyire nem szeretitek a kvízbesorolást, akkor kitalálok egy algoritmust, ami az eddig besorolt kérdések alapján besorolja a többit is, és keresünk helyette valami más mulatságot a kvízmedálokra áhítozóknak )


Az alternatív kvízmedál szerzés jó vagy nem jó, az egy dolog. De ha lehetőség van rá, akkor a kvízmedál erős bónusza miatt ha versenyképes akarsz maradni kvázi kötelező. Ezzel viszont a jelenlegi rendszerben az a baj, hogy nagyon, de nagyon időigényes. Rettenetes módon. És unalmas is de veszettül. Akit érdekelt, az csinálta. Lásd 2-es pontra adott válaszomat, jó lenne valamilyen módszer, amivel még meg lehet szerezni. Nem muszáj amit mondtam, az csak egy lehetőség, hogy erőforrásköltségért, így kvázi "kevésbé optimálisan" de lehessen. Lévén ez egy játék, az élvezeti faktorról kell szólnia. Ehhez jó lene ha nem maradnánk le (nem csinálod, nincs kvízmedál) de ugyanakkor nem olyan dologgal kell tölteni az időt ami unalmas (besorolás annak aki eddig nem csinálta borítékolhatóan az).

Idézet: Miklós - 2010.05.25. 15:57:35
5. A teljes kvízrendszer kiváltása meghatározott idő után. A fentiektől függetlenül, ezt az igényt megértem. Minél hosszabb ideje játszik valaki, annál inkább szeretné, hogy a lehető legtöbb folyamat egyszerűsödjön, automatizálva legyen, és nyilván sokaknak még maga a kvíz is túlzó macera lesz 1 vagy 2 év játék után. Nem zárkózom el teljesen, hogy ennek az igénynek eleget tegyünk, de ennek a mikéntjét alaposan át kell gondolni, és hozzáteszem, hogy nekem sokkal szimpatikusabb az, hogyha a gyorsitáshoz hasonlóan, egy kvíz kérdés több vadászatra vonatkozik, mintha a kvizt teljesen kikötjük a játékból egy bizonyos szint után. Tehát ha van megfelelő relikviád, vagy X kvizkérdésed, vagy besorolásod, vagy akármid, akkor nem 2, hanem 4, 8 vagy még több vadászatra biztosítja a helyesen megválaszolt kvízkérdés a tápot.
A megválaszolt kvízkérdések számához kötni ezt az engedélyt egyébként nem biztos, hogy jó ötlet. Ha túl magasra tesszük a lécet, akkor nem jut el azokhoz, akiknek szánjuk. Ha túl alacsonyra, akkor a túlteljesítők kárpótlást fognak követelni. Ráadásul aki eddig nem foglalkozott a kvízzel, az duplán rosszul jár, hiszen ezután aki ugyanúgy nem válaszol a kvízkérdésekre, több LE-t fog kapni, mint ő. Harmadrészt ott van a szokásos felvetés, hogy a kvíz scriptelhető...


Most nagyon őszinte leszek Miklós, és aztán ha gondolod bannoljatok nyugodtan. 3 hónappal ezelőttig abszolút becsületesen játszottam. Úgy gondolom. (Na jó néhány küldetésnél "Ölj állatot" "szerezz X LE-t" le volt beszélve a dolog ) Addigra olyannyira megcsömörlöttem a csomó felesleges tevékenységtől, kattogtatástól, hogy a törlés szélén álltam. Egy remek, ehhez értő barátomtól kaptam egy scriptet, ami vadászatnál automatán megválaszolja a kérdéseket egy adatbázisból keresve, ha nem talál választ akkor pedig tippel egyet. Engem kb ez a script tartott meg a játékban. És nem csak én vagyok így vele hidd el nekem. (Azóta használok egy olyat még amivel azt a zavaró piros feliratot el lehet tüntetni a kép alól, kövezzetek meg érte, engem nagyon zavar )
Na most! Nekem nem jó érzés hogy scriptelek. De szeretem ezt a játékot, a haverokat akiket megismertem rajta keresztül, sok mindent élvezek benne. Ezért is veszek még majd a talin is őskövet a kariknak. Mert egyelőre játékban akarok maradni. 100%-ig tudom, hogy nem csak én vagyok így vele.
Úgy gondolom hogy amennyiben van probléma a script használattal, akkor először is keressük meg azt, hogy milyen okból jön létre adott script. Ha erre ti tudtok hivatalos megoldást találni, akkor elmaradnak ezek is. Mert ezek tulképpen mind játékosi igényekre születnek. Az öltözködős script ment egy darabig, most már csak a nagyon hc-ék használják, mert átlagjátékos igényeit majdnem kielégíti a hivatalos is. (Bár már várjuk a tárhelynövelést )
Amiket én itt felhoztam, azok tulképpen csak problémák. Amikre eddig csak a script jelentett valós megoldást. Bárki, bármit mondjon is, nagyon sokakat ezek a scriptek tartottak meg a játékban. Nektek is, mint fizető kuncsaftok. És a barátoknak is a játékban. Hidd el engem mondjuk abszolút a jó szándék vezérelt, mikor ezt felhoztam. Nagyon szerettem ezt a játékot, most már nem égek olyan hőfokon benne, de szeretem most is. Szeretném ha "csalás" nélkül is játszható maradna, nem olyan iszonyatos időigénnyel is. Úgyhogy annyira kérlek, ne támadásként értékeld a szavaimat.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.81
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
26. hozzászólás - 2010.05.25. 17:17:13 (Válasz Byzon #25 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.03.26. 11:19:42
Mindenesetre, aki tutorialokat ír a fórumra arról, hogyan kell scriptelni, a legkevesebb, amire számíthat, a postjának törlése. A kényelmi funkciók bevezetése után pedig a scriptek tiltását még szigorúbbra vesszük, ha valaki ilyesmivel "dicsekszik" a fórumon, vagy a log fájlok alapján észrevesszük, az számítson tiltásra.

Idézet: Byzon - 2010.05.25. 16:49:55

Most nagyon őszinte leszek Miklós, és aztán ha gondolod bannoljatok nyugodtan. 3 hónappal ezelőttig abszolút becsületesen játszottam. Úgy gondolom. (Na jó néhány küldetésnél "Ölj állatot" "szerezz X LE-t" le volt beszélve a dolog ) Addigra olyannyira megcsömörlöttem a csomó felesleges tevékenységtől, kattogtatástól, hogy a törlés szélén álltam. Egy remek, ehhez értő barátomtól kaptam egy scriptet, ami vadászatnál automatán megválaszolja a kérdéseket egy adatbázisból keresve, ha nem talál választ akkor pedig tippel egyet. Engem kb ez a script tartott meg a játékban.


Budapest, heves eső. Kb. egy éve kezdtem újra a játékot pókként és már bazira unom a portyázást. Sőt a teljes családom(anyuci, apuci, még a 2 éves kisöcsém is) unja. Már majdnem abba is hagytuk, de akkor kipróbáltuk a SCRIPTET. A script jó, a script finom és azonnal leüt bárkit ha felbukkan 15% alól. Én szeretem és a családom is nagyon szereti. Kicsit csalás és kicsit tönkreteszem vele mások szabályos erőfeszítéseit de megtehetem mert itt lebzselek már a játék eleje óta. SCRIPT, én így szeretlek.
A hozzászólást Hype módosította 2010.05.25. 17:17:56-kor
Hype, v1
Pontszám: 3.70
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
27. hozzászólás - 2010.05.25. 17:30:13 (Válasz Hype #26 hozzászólására.)
Gratulálok Hype, azt hiszem sikerült tökéletesen kiforgatnod a szavaimat. Nem mondom, hogy a script jó. Sőt nem is mondtam. Azt mondtam a script olyan dologra jön elő ami a játékosok részéről problémaként jelentkezik, és azt kezeli.
(Igen, van a portyascript is, ami egyértelműen más célzatú, de ez jelenleg nem tartozik a topic témájához)
Bármilyen meglepő is leszek: nem azért használom a scriptet, hogy előnyt termeljen nekem. Azért használom, mert növeli az élvezeti faktort és csökkenti az üres kattogtatást.
Lenti szavaimat vállalom. Igen, régi motoros vagyok a játékban. Ez nem jelent semmit. Ha máshogy nem lehet szűrni, "beismerő vallomásom" alapján nyugodtan lehet bannolni. Nem kértem, és nem kérek semmilyen VIP bánásmódot sem a befizetett köveim, sem a játékidőm alapján. Hogy te ezt honnan szűrted le nem tudom.
Egy problémára kívántam rávilágítani. És arra hogy eddig a kvízscript adott alóla kibúvót. Ha esetleg visszaveszel a gúnyolódásból és elmondod amit szeretnél ténylegesen, akkor beszélhetünk is. Addig itt befejeztem.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.15
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
28. hozzászólás - 2010.05.25. 17:50:36
Az első probléma az, hogy scriptelés már köztéma és nem egyes csaló karakterek féltve őrzött titka.(Pistika feljön fórumra "Néé má, itt mindenki scriptel, há akkó én is") Miklós elég egyértelműen kijelentett valamit amit aztán nem tart be. Te pl. többször is kijelentetted, hogy scriptet használsz és már majdnem abbahagytad mert unod magát a játékot. A fórum az utóbbi időben másról sem szól, csak arról, hogy szinte MINDENKI él valamilyen csalással. Én ezt unom.

A második probléma, hogy te és még páran megunják a játék egy bizonyos részét és ezt scripttel váltják ki. Képzeld, tényleg unom a portyázást mégse kezdek használni külső segédprogramokat. Hidd el, nekem is növelné az "élvezeti faktort", ha mindenkit le tudnék ütni 15%-on. Ja, hogy szerinted a portyás cucc előnyt termel, a kvízes meg nem. Ezt már vitatták sokan, szerinted nem termel előnyt, szerintem igen. Ha más nem már csak azért, mert ugye egy script kevés kvízkérdést ront el.

A harmadik probléma az, hogy jelenleg a te méltóságos unalmad miatt nincs a játékban kvízolimpia.
Hype, v1
Pontszám: 4.80
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
29. hozzászólás - 2010.05.25. 18:00:56
Miklós: nagyon érdekelne az a felmérés/statisztika/kérdőív, aminek segítségével megállapítottad, hogy a kvízt szeretik, és sokan azért játszanak, mert a kvíz jó. kíváncsi vagyok arra is, hogy ez a statisztika tartalmazza e azon játékosok véleményét, akik 25ezer, vagy akár 15ezer kvíz kérdésre válaszoltak már helyesen? az is érdekelne, hogy a V4-en milyen arányban vannak azok, akik szeretik a kvízt, és ezért vannak még a játékban? kíváncsi vagyok ki nem unja még a NAPI 100-140 kvízkérdés kattogtatását (a besorolásról már ne is beszéljünk). nem az a baj Miklós, hogy van kvíz, hanem az, hogy a játék jellegéből adódóan úgy mond: KÖTELEZŐ. ha nem csinálod, ha csak a kvízek 10%-ra rossz választ adsz, már olyan hátrányban vagy, amit nem nagyon lehet behozni. erre kijön a besorolás, majd hogy mindenki dolgozzon nektek, kihozol rá egy olyan jutalmat, ami ismét KÖTELEZŐ!!! ez a baj.
Pontszám: 8.52
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
30. hozzászólás - 2010.05.25. 18:13:05 (Válasz Hype #28 hozzászólására.)
Vitát scriptes topicba átvittem, itt OFF lenne
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.04
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
31. hozzászólás - 2010.05.26. 01:28:02
Miklós!

Írok én is hosszan, kifejtve, hátha nem tűnik szimpla oltásnak, mert nem akarom, hogy annak tűnjön. (Nem is az.)

Bár sokat kritizáltam én is a döntéseiteket V4-ekkel kapcsolatban, nem tudom, feltűnt-e, hogy szinte(?) minden másban védtelek. Előbbiekkel kapcsolatban pedig azt hiszem, jogosan, mert – ne haragudj az erős szóért – igénytelenek vagytok a versenyszervereitek szervezésében.
Ezt csak azért írtam, hogy legyen alapja a következő mondatomnak: egyes dolgokban pedig kifejezetten vakok vagytok vagy csak ritka ügyesen tettetitek magatokat annak.

Nem szoktam tápért sírni, sem nerfért, alapvetően adaptív játékos vagyok, de a besorolósdival nagyon kedvemet szegtétek, és talán meglepődsz – mivel arra tippelek, hogy ilyen-olyan okokból csak mímelitek azt a bizonyos félrelátást, így inkább – talán nem, de: mindenki másnak is, akivel erről beszéltem.

Én a kvíz miatt kezdtem el játszani, egyike voltam azon állítólag fehér hollóknak. Éppen a Jóisten tudja, melyik játékotokkal játszottam, amikor megláttam a hirdetést, átolvastam a leírást, és azt gondoltam magamban:
„Bakker, ha az 1%-a megragad, akkor már sokkalta okosabb lettem, és maga a játékmenet sem tűnik éppen rossznak…!”
Namármost, a mai napig ezzel jövök, ha azzal cseszegetnek, hogy ugyan mér’ nem kvíz-scriptelek, márpedig, kérlek alássan, napi rendszerességgel meg kell hallgatnom, mert valaki mindig kerül, aki nemes egyszerűséggel lehülyéz miatta.
Ez nem változtat a tényen, hogy a kvízelés egy idő után az általános műveltségének végletekig való bővítésére törekvő embernek is…
…dögunalom. Időrablás. Felesleges. Siralmas. Fokozhatnám.
Mivel az eddigi négy versenyszerver alatt nagyjából annyi kérdésre válaszolgattam, mint V1-en az ebbéli toplista vezetői, így bizton merem ezt állítani. Nem beszélve róla, hogy a reprezentatív hatás miatt egy idő után fogod a fejed, téped a hajad, hogy tényleg ennyi hülye van-e, akik ennyi érdektelen fszságot képesek kérdésként feltenni otrombábbnál otrombább hibákkal teletűzdelve. (Lásd a Top10 topicot hsz-ok szerint, szerintem eleget elmond.)
Másrészt, egy bizonyos mennyiség felett, mégis, mit tudnánk kérdezni, hogy értelme is legyen?

A kvízbesorolásosdi egy irtózatos nagy no comment. Nem akarlak megbántani, de én sem tudok másra gondolni, mint hogy ez tényleg a saját javatokra megy. Hogy erre pedig kötelezni kellett a játékosokat, mert nyilvánvaló, hogy nem volt elég – nem éppen megtisztelő szót használnék, mondjuk, hogy jó szándékú – egyén a feladatra, az csak megerősített ebbéli elképzelésemben.
Az a baj, hogy óriási érzékkel tudod összemosni a táp, a kényelem, a szándékosan és a szándékolatlanul játékkal töltött idő és nem egy teljesen más lapra tartozó fogalom mikéntjét. Nem hiszem el, hogy kifejezetten értelmes ember létedre nem direkt nem akarod megérteni, hogyha pl. kvízelnek az emberek a +10% miatt, akkor miért nem sorolnak be kvízmedálért. Ennek az az egészen egyszerű oka van, aminek az első felét Te leírtad: vannak, akik táptól függetlenül is – fogjuk rá – élvezik a kvízkitöltéseket. Aki urambocsá’ nem, az megtalálja a módját, hogy a táp így se vesszen el. A másik felét meg mi írtuk le: a besorolásukban SEMMI élvezhető nincsen.
A hozzászólást Rokamoka módosította 2010.05.26. 01:29:28-kor
Pontszám: 6.84
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
32. hozzászólás - 2010.05.26. 12:06:37
Erről a témáról máshol már írtam, egy játékban minél többet játszik valaki, annál inkább nő a "komfortigénye", annál nehezebb kielégíteni az igényeit és megfelelni neki. Persze mi minden tőlünk telhetőt megteszünk, de az, hogy unod az egyébként teljesen opcionális kvízt de ennek ellenére mégis csinálod, az nem a játék hibája, egyszerű genetikai okai vannak (és megérne egy külön topicot).

Rövidre zárva a témát: csinálunk akkor egy relikviát, ami szinthez lesz kötve, lesz egy LGY költsége, és tovább növeli azt, hogy hány vadászatra kapod meg a +10% LE-t egy helyes kvízválasz által. A hibás válaszoknál viszont ennek nem lesz hatása, tehát ha rosszul válaszolsz, akkor nem veszted el a bónuszt egy csomó kérdésre. Illetve, a relikviának lesz több fokozata, magas szinten nő a hatásfok. Az előfeltétel mindenképpen a kvíz gyorsítás megléte lesz.
Pl.
60. szinten: egy helyes kvíz válasz 4 vadászatra adja meg a bónuszt.
80. szinten: egy helyes kvíz válasz 6 vadászatra adja meg a bónuszt.
100. szinten: egy helyes kvíz válasz 8 vadászatra adja meg a bónuszt.
120. szinten: egy helyes kvíz válasz 10 vadászatra adja meg a bónuszt.

Viszont van itt egy kellemetlen téma is: Byzon itt, a fórumon nyíltan beismerte, hogy kvíz scriptet használ, vagyis saját magát jelentette fel. Ez mindenképpen büntetést fog maga után vonni.
Pontszám: 5.90
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
33. hozzászólás - 2010.05.26. 12:14:14 (Válasz Miklós #32 hozzászólására.)
az otlet remek, sztem megoldja a problemat. 120as szinten egy fullos vadaszathoz 5 kerdes SENKINEK nem lehet problema

akkor mar itt rogton megkerdem, h a kvizbesorolasra ez hogy fog hatni? 120es szinten 1 kvizbesorolas 20 helyes besorolasnak fog szamitani (10 helyes valasz *2 gyorsitas miatt) ?
Pontszám: 7.75
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
34. hozzászólás - 2010.05.26. 12:48:49 (Válasz Miklós #32 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.05.26. 12:06:37
Viszont van itt egy kellemetlen téma is: Byzon itt, a fórumon nyíltan beismerte, hogy kvíz scriptet használ, vagyis saját magát jelentette fel. Ez mindenképpen büntetést fog maga után vonni.


Ezt egy paran megtettek mar. Miert pont Byzon? Valakin peldat kell statualni?
Pontszám: 9.08
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
35. hozzászólás - 2010.05.26. 12:54:59 (Válasz Miklós #32 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.05.26. 12:06:37

Viszont van itt egy kellemetlen téma is: Byzon itt, a fórumon nyíltan beismerte, hogy kvíz scriptet használ, vagyis saját magát jelentette fel. Ez mindenképpen büntetést fog maga után vonni.


Majd biztosan zároljátok az "alkarakterét". Vagy ez csak a légiósoknak opció?
Pontszám: 6.70
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
36. hozzászólás - 2010.05.26. 12:55:35
Remélem nem csak Incu fog szívni, hanem mindenki, aki bejelentette: scriptet használ, multizik, stb.
V1
Pontszám: 7.11
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
37. hozzászólás - 2010.05.26. 13:00:05 (Válasz Birka #23 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.05.25. 16:20:15
Ez így teljesen korrekt, mert csak a helyes válasz többszörözöd, ezzel a helytelen válaszok okozta LÉ degradálást nem!
Én pl oda lennék meg vissza egy relikviáért, mellyel 25 szintenként +1 vadászatnyi helyes kvízt érne egy helyes válasz, és a gyorsítás ezt duplázná ugye.

Azaz gyorsítva 100. szinten 4*2 azaz 8 bónuszos vadászatot érne egy helyes kvíz, és egy elrontott csak 2 vadászatot rontana, ahogy írtad.


Ez mekkora marhasag mar elnezest. Ha 1000 kerdesbol 100-at rontok el, akkor mondjuk 8-es szorzonal 125 kerdesbol 13-at csupan, ami 26-nak szamit (de a 112 jo valasz meg 896-nak). Tehat effektive ez a rendszer nemcsak tobbszoroz, hanem noveli a helyes valaszok aranyat, igy tapot termel, igy annak is kotelezo lesz, aki egyebkent szivesen kvizelne. Ez hibas koncepcio. A jo-rossz valaszok aranyat meg kell tartani azon a szinten amire a jatekos kepes es nem modositani rajta semmit se fel, se le.
Pontszám: 8.52
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
38. hozzászólás - 2010.05.26. 13:05:36 (Válasz Miklós #32 hozzászólására.)
Elnézést, de a VF-esek megint szívni fognak. Mikor lesz egy rendes VF-es akárcsak 80-as szint közelében? Én most 46 vagyok, közel 11k helyes válasszal .Engem is untat a buta kvíz, de szerencsére van olyan is, amit érdekesnek találtam, elolvastam a gugli mit írt róla, talán tanultam is belőle. De a 60. szint is olyan távolinak tűnik számomra... Az még optimista becsléssel is legalább 1/2 év...
Pontszám: 6.85
kedvelt tagKabokaFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
39. hozzászólás - 2010.05.26. 13:07:42 (Válasz Miklós #32 hozzászólására.)
Khm, visszalehetne esetleg nezni az adott forumokban, hany karakter ismerte be nyiltan avagy burkoltan mar honapokkal ezelott a scriptelest stb. Azokkal lesz-e vmi vagy csak most akarsz peldat statualni?
Pontszám: 8.39
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízrendszer ignorálása
40. hozzászólás - 2010.05.26. 13:10:29
Igazából tökmindegy, hogy most először példát statuláltok-e vagy sem. Túl késő már. Gyakorlatilag a probléma eljutott arra a szintre, hogy még ha lehetne is szűrni azokat akik ilyet használnak, akkor sem tudnák őket méltó büntetéssel súlytani, (mondjuk bann, például) mert már a játékosállomány olyan nagy része használja, hogy ha azt a részt kiiktatjuk, borul össze az egész.
Végzetúr vadászat kvíz
By Vegzetur2 — Last update Mar 15, 2010 — Installed 1,961 times.


És ez csak a mindenki számára elérhető, van ugye olyan is ami pl kvízolimpián is működik... Csak annak nem teszik közzé a linkjét.
És akkor lehet számolni, hogy miért is erősebb nálam X karakter, aki akár több mint egy éve fix 10%-ot kap a vadászatára. Amikor legutóbb néztem még csak 1K körül volt a telepítők száma, most meg lassan 2K... Elárulom, aki feltelepíti az önvédelemből csinálja, hogy ne nőjön tovább a hátránya azokkal szemben, akik használják. Én teljsen meg tudom érteni őket. Mivel azt látják, hogy a játékvezetés a script nyílvánosságra kerülése előtt és után is képtelen kezelni a problémát.
Pontszám: 8.89
Oldal: 123456
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!