Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567891011
Szerző
Topic neve: kvízmedál
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
573 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
81. hozzászólás - 2010.05.06. 22:00:21 (Válasz S0laris #66 hozzászólására.)
Igen és a járadékából fizeti a hiteleit...
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 6.29
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
573 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
82. hozzászólás - 2010.05.06. 22:02:18 (Válasz Bottom30 #71 hozzászólására.)
Ne haragudj ez a Te problémád! Azért mert TE lusta voltál más se kapjon semmit?
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 6.29
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
83. hozzászólás - 2010.05.07. 06:30:44
Szervusztok!

Solaris: Én csak annyiban hasonlítok Winniere, hogy szeretném nem ingyen, és nyávogásért adni a tápot. És igen, a szerencse számítson. Nekem Zarknodból pont nem esett portyagömb, ez van. Nem anyázom, játszom nélküle. Hogy te mindent szeretnél, ami olcsósít valamit, az a te gondod. Nem a top optimalizálás jelenti azt, hogy foglalkoznak a karakterrel. Elképzeltél valamit a karakteredről? Tudod, hogy milyen lenne Ő? Próbálj leírni esetleg a karaktered szemszögéből valamit, mondjuk egy párbajt... Az állataidat csak elrakod, vagy tervezel valamit? Nekem eltökélt célom, hogy amíg lehet, a pegazusseregemet megtartsam. Utána más, ámde valódi állatokkal fogok menni, nem élőhalottal, avagy humanoiddal. (Természetesen az állatkák már el vannak csípve, és a kennelben laknak. )Ez is egyfajta foglalkozás a karakterrel, mégha nem is juttat top pozícióba. Ez nem célom.

Módosítás: Igen, el van szúrva a kari... de nem törlöm, hanem feljavítom. Ennek már látszik az eredménye, de nem optimalizálok. Nem pakolgatom át a specializációt, hogy fejlesszem a karit, nem pakolgatom a turbót a félig felhúzott szakértelmek közt... inkább kitolok azokkal, akik megtámadnak. A terveim közt sokminden szerepel, ami a "Hagyj békén, Végzetúr!" tábla része lehet (szkarabeusz, sokszázas kivégzés, másodlagosok, kritikusok)... de ha nem jön szerencsés módon valamilyen tárgy, nem nyafogok utána.

***

Miklós: Az ötletemet mennyiben tartod elfogadhatónak?

***

Panna: Ha a meglévő helyes kvízből indulsz ki, akkor a scriptesek zsebrerakják a medálokat. Bármilyen, a vadászati kvíz x helyes darabja után járó medál csak a scriptek megölése után használható, akkor jelezhet valódi munkát.

***

Endyr: Nem sok embernek, hanem az optimalizátoroknak szúrja a szemét. A sok ember azt sem tudja, hogy valaki nyafog, hogy mindenki kapjon meg minden tápot. :-D
A hozzászólást Awenhai módosította 2010.05.07. 06:49:53-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 3.58
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
84. hozzászólás - 2010.05.07. 07:14:05 (Válasz Awenhai #83 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2010.05.07. 06:30:44
szeretném nem ingyen, és nyávogásért adni a tápot.

1. Hol láttál olyat, hogy valaki ingyen akar tápot? Mindenki meg fog dolgozni érte, és ennek szükségessége ellen nem láttam kifogást eddig.
2. Még egyszer: a kvízmedálnál nem az volt eddig sem a baj, hogy tápot adott. Hanem az, hogy olyan tápot, ami végtelen ideig folyamatosan termelte az előnyt.


És igen, a szerencse számítson. Nekem Zarknodból pont nem esett portyagömb, ez van.

Csak ismételni tudom: az, hogy téged nem érdekel a karaktered, az a te dolgod. A legtöbben nem szerencsejátékot játszani jöttek, ahol az dönt a sikerről, hogy mit dob a gép. Az ilyesmire ott van a félkarú rabló, és társai.


Nem a top optimalizálás jelenti azt, hogy foglalkoznak a karakterrel.

Számodra. Mások számára viszont az jelenti. Ugye nem baj?
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.14
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
85. hozzászólás - 2010.05.07. 07:22:26 (Válasz Awenhai #83 hozzászólására.)
Ejnyebejnye, ez a nyivákolás meg sírás kifejezés nagyon ragadékony.

Holott hol van ez attól, amit pl. te levégeztél bajnoki ügyben, aztán már akkora koloncokkal szaladgálnak a bajnokok, hogy remélem felszáradtak a könnyeid, elmúlt a rekedtséged.

Egyébként ugyanazt mondjuk, adjon mást, legyen más a neve, de könyörgöm... ne ebben a tenyérbemászó stílben add már elő, mert semmi szükség nincs rá.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.42
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
86. hozzászólás - 2010.05.07. 09:23:45 (Válasz Miklós #67 hozzászólására.)
Miklos!

Mi lesz azokkal, akiknek mar van par kvizmedaljuk. Azt irtad, h max 8at lehet az ertekelesekbol begyujteni. Ha mondjuk van 4 medalom es elkezdek ertekelni, akkor 8-ig vagy 12-ig fognak gyulni a kvizmedaljaim?
Egyszerubben kerdezve: siman osszeadodik a ketto vagy 8 folott mar csak olimpiaval lehet szerezni?

remelem ertheto amit kerdezek
Pontszám: 7.69
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
87. hozzászólás - 2010.05.07. 09:34:28
Akkor már ne csak kvízmedált lehessen szerezni, hanem őskövet, bajnoki érmet, dukátot, vagy akár aukciós bérletet, inspirátort, egyéb relikviát is - attól függően, ki mennyit dolgozik a kérdések kategorizálásával. Ráadásul megoldódna egy csomó egyéb probléma is.
Esetleg ezeket a cuccokat lehetne árulni őskőért / forintért is - lenne bevétel is.


Egyébként a pénz (őskő) a plusz melóért (értékelés, kategorizálás stb.) teljesen korrekt lenne. Kvízadminoknak simán ezt adnám.
Pontszám: 7.18
népszerűAderrickFérfi
Végzetúr mester
291 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
88. hozzászólás - 2010.05.07. 09:42:36
Lehetséges, hogy ez már most is így van, nem?
I. (Csinos) Maedhros, IstenKirályCsászár
Pontszám: 7.46
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
89. hozzászólás - 2010.05.07. 09:45:46
Szeretném ha kategorizálásért hűség zálogát is lehetne kapni. Ezt kérném a medálok helyett.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.22
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
90. hozzászólás - 2010.05.07. 09:48:43 (Válasz Aderrick #88 hozzászólására.)
Idézet: Aderrick - 2010.05.07. 09:42:36
Lehetséges, hogy ez már most is így van, nem?


Melyikre gondolsz? A plusz melóért medál/relikvia?
Miklós! Egy inspirátorért cserébe szívesen vállalok programozási feladatokat!
Pontszám: 7.18
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
91. hozzászólás - 2010.05.07. 10:40:04
Tiszteletem!

Megértem a változtatás szükségességét és itt is, mint eddig is többször, az egyensúlyt tartottam a legfontosabbnak.
Megértem, hogy egy 6-6-os arány olyan szempontból előnytelen lehet, hogy akkor még mindig dupla annyi medált szerezhet az, aki olimpián nyert, de egy 8-4 -es aránynál rosszabbat egészségtelennek tartok.
Ez nem érv, csupán egy megfontolásra érdemes vélemény.

Prisma
Még egyszer: a kvízmedálnál nem az volt eddig sem a baj, hogy tápot adott. Hanem az, hogy olyan tápot, ami végtelen ideig folyamatosan termelte az előnyt.

Azt hiszem értelek. Az a problémád, hogy folyamatosan növekszik a medál birtokló előnye?
Ez bizonyos szempontból nem igaz, mivel arányaiban az előny mértéke azonos marad. Másrészt mivel minden tárgy hatása folyamatos, ezért bármilyen növelés (melynek költsége exponenciálisan nő, amennyiben a vizsgált fenomén nem korlátos) után adódik hozzá az értékekhez. Ergo egy tárgy által adott bónusz fokozatosan egyre nagyobb költséget spórol meg.
Kiemelném még példának az inspirátort, vagy a szkarabeuszt, amik ugyancsak állandóan termelődő, illetve növekvő mértékű (mivel utóbbi maximuma szintfüggő) bónuszt adnak.
A fentiek annyiban vannak a medál nerfelése ellen, hogy belátható a játékban bármilyen, még fix bónusz is valójában növekvő mértékben spórol költséget.
Vagyis a játék egy jellemzőjének kétségbe vonása még nem érv a medál ellen. A mérték nagysága (12 medál) azonban valóban aggályos.

Solaris
El tudom fogadni, hogy mivel nem értesz a sporthoz, ezt írtad:
Azt azért megjegyzem, ha már versenysport, hogy az olimpiai bajnokoknak és helyezetteknek az olimpia után jár pénz egyszeri alkalommal. Nincs életjáradék, vagy hasonlók (vagy ha van is, elég csekély mértékű). Azaz nem abból él egy életen át.
De kérlek, miután leírják neked, hogy van életjáradék, ne emelj ki kvázi érvként egy olyan sportolót, aki az életjáradéka mellett dolgozik (egy televíziós műsorban el is mondta pontosan, hogy ez hogy is van). Véleményem szerint tévedés, talajvesztés után nincs értelme tovább bizonygatni a hibás álláspontot.
Egyébként sok pontban egyet tudok érteni veled, de már felhoztam párhuzamként, hogy igen, a való világban is egy érem elvitathatatlan anyagi és erkölcsi megbecsüléssel járhat. Egy életen át. Emellett a fentiekben már írtakat azért még egyszer idetűzöm, azaz valóban túlságosan nagy mértékű az előny.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2010.05.07. 10:43:44-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 7.79
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
92. hozzászólás - 2010.05.07. 10:54:43 (Válasz Jeriko #90 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.05.07. 09:48:43
Idézet: Aderrick - 2010.05.07. 09:42:36
Lehetséges, hogy ez már most is így van, nem?


Melyikre gondolsz? A plusz melóért medál/relikvia?
Miklós! Egy inspirátorért cserébe szívesen vállalok programozási feladatokat!


A lelkedet is eladnád érte mi?
(én is)
Pontszám: 4.86
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
93. hozzászólás - 2010.05.07. 11:06:57 (Válasz PottomPanna #74 hozzászólására.)
Ez ellen az volt az erv, hogy a script kiszedi neked a medalt. Bar lattuk, hogy ugyanez az erv a kategoriabesorolasra is, csak ott meg kart is okoz. (Arra a kifinomult scriptelesre, amit egy jatekostarsamtol hallottam, hogy vegigmennek paran a kerdeseken, es bekategorizaljak mindet, majd a script mar tudni fogja a jo kategorizalast, keves eselyt latok.)
Pontszám: 4.86
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3352 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
94. hozzászólás - 2010.05.07. 12:17:34
Ez érdekes, visszamenőleg történő jutalmazás.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.42
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
95. hozzászólás - 2010.05.07. 12:34:06 (Válasz Let. #91 hozzászólására.)
Kiemelném még példának az inspirátort, vagy a szkarabeuszt, amik ugyancsak állandóan termelődő, illetve növekvő mértékű (mivel utóbbi maximuma szintfüggő) bónuszt adnak.

Igen, ezek jó példák, mert ez két másik tárgy, amiknek nem szabadott volna bekerülni. Mint ahogyan egyébként a HT +10%-ának sem, de ezek másik topikba tartoznak.

Vagyis a játék egy jellemzőjének kétségbe vonása még nem érv a medál ellen. A mérték nagysága (12 medál) azonban valóban aggályos.

1. Amit írtam, nem a játék egy jellemzőjének kétségbe vonása.
2. Nem először nyilatkoztatod ki, hogy ez meg az szerinted nem érv. Attól tartok azonban, hogy nem te vagy az Érvek Hitelesítésének Legfelsőbb Bírósága, így sajnos az a helyzet, hogy csak azért mert te nem ismered fel/el valamiről, hogy érv, attól az még az.
3. Az, hogy valami nem érv, szintén nem érv.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 3.24
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
96. hozzászólás - 2010.05.07. 12:55:48 (Válasz Prisma #95 hozzászólására.)
Üdv!

Nem mondanám magam szaktekintélynek, de azt hiszem tisztában vagyok a formális logika, a vitatan alapvetéseivel.
Ha a hozzászólásaim felépítését vizsgálod, a konklúzió általában alátámasztott. Legtöbbször elemzések és párhuzamok segítségével próbálom meg alátámasztani azt amit mondok.
Végső soron veled is ellentétben, aki sajnálatos módon néha elhagyja ezeket az elemeket. Sokszor nem érvelsz, hanem vagy a vita kereteiből lépsz ki, vagy ismételsz, vagy személyeskedsz.

Csak hogy jelezzem miről van szó:
nem a játék egy jellemzőjének kétségbe vonása.

korábban
mert ez két másik tárgy, amiknek nem szabadott volna bekerülni


Ilyen és ehhez hasonló tévesen használt, logikát nélkülöző stíluselemekről beszéltem. Remélem érezhető a reflektív ellentmondás.
Emlékeztetnélek továbbá, hogy személyes üzenetben korábban is jeleztem neked, hogy tisztellek, illetve nekem a vita nem személyes. Érvelek, illetve személyes jellegű hozzászólásoknál felveszem a kesztyűt. Nem jobbnak gondolom magam, hanem véleményeket ütköztetek.
Ha máshogy érzi valaki, sajnálom.

A medálokra visszatérve.
Kocos is említette a szándékos rossz kategóriabesorolást, szívesen hallanám ezt milyen formában akarja Miklós kiküszöbölni. Javaslatok már elhangzottak.

Let
A hozzászólást Let. módosította 2010.05.07. 13:05:41-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 7.54
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
97. hozzászólás - 2010.05.07. 14:07:25 (Válasz Let. #96 hozzászólására.)
Idézet: Let. - 2010.05.07. 12:55:48

Nem mondanám magam szaktekintélynek,

Én sem mondanálak szaktekintélynek (igen, ez személyeskedés).


de azt hiszem tisztában vagyok a formális logika, a vitatan alapvetéseivel.

Az, hogy olvastál róla, nem jelenti azt, hogy tisztában vagy vele. Az, hogy megkísérled úgy felépíteni az érvelésedet (legalábbis, ami szerinted érvelés), az nem jelenti, hogy sikerült is.


Ha a hozzászólásaim felépítését vizsgálod, a konklúzió általában alátámasztott. Legtöbbször elemzések és párhuzamok segítségével próbálom meg alátámasztani azt amit mondok.

Ismét: azért mert te úgy gondolod, nem lesz úgy.


Végső soron veled is ellentétben, aki sajnálatos módon néha elhagyja ezeket az elemeket. Sokszor nem érvelsz, hanem vagy a vita kereteiből lépsz ki, vagy ismételsz, vagy személyeskedsz.

Ez személyeskedés. Méghozzá abból a fajtából, amit a vita kezdőknek kézikönyv is első oldalon említ a hibák között. Mivel bevallásod szerint tájékozott vagy a "vitatan" alapvetéseiben, bizonyára azt is tudod, hogy irrelevánsak az olyan kijelentések egy vitában, hogy a másik általában mit, és hogy szokott csinálni. Szerintem pl. te többnyire marhaságokat írsz (barokkos túlzással élve), de hogy jön ez ide?


Ilyen és ehhez hasonló tévesen használt, logikát nélkülöző stíluselemekről beszéltem.

Nem értem milyen logika kellene stíluselemek használatához. A stíluselemek nem változtatják meg a szöveg logikáját, különben nem stíluselemnek hívnák őket.

Ez az egész kezd nagy off lenni, úgyhogy én ezzel be is fejezem a gittrágást.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 2.71
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
98. hozzászólás - 2010.05.07. 14:10:42 (Válasz Kocos #93 hozzászólására.)
Igen script, oké, ezért is írtam magas számot ami nem juttatna hetek alatt maxos medálhoz. De akkor lehetne úgy is, hogy képi megjelenítés kvíznél és onnantól számolódna.

Nincs egy fia medálom sem, voltam már 48,49helyes válasznál, de azért medált adni, mert kategorizálok, amit eddig csak a nagyon elvetemültek tettek, nem tartom jó ötletnek. Aztán úgyis az lesz amit Miklós akar.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.82
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
99. hozzászólás - 2010.05.07. 14:24:31 (Válasz Kocos #92 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2010.05.07. 10:54:43
Idézet: Jeriko - 2010.05.07. 09:48:43

Miklós! Egy inspirátorért cserébe szívesen vállalok programozási feladatokat!


A lelkedet is eladnád érte mi?
(én is)


Magamat még megértem, viszont egyetlen karakter van, akinek totál haszontalan ez a cucc, és az pont te vagy
Pontszám: 7.18
kedvelt tagDegetzFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
100. hozzászólás - 2010.05.07. 14:27:35 (Válasz Jeriko #99 hozzászólására.)
V1-en
Pontszám: 6.50
Oldal: 1234567891011
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!