Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567891011
Szerző
Topic neve: kvízmedál
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
41. hozzászólás - 2010.05.05. 19:33:34
Tisztelelem!

Két dolgot kommentálnék.

Az első, hogy legyen-e captcha. Röviden annyi, hogy ha valaki segédeszközt tud használni kvízolimpián, akkor azért használja, hogy mindig meglegyen a helyes válasz. A captcha neki is ugyanannyi idő lenne mint másoknak, azonban válaszok tekintetében még mindig tutira menne. Ergo nincs értelme szvsz.

A második, hogy "kvízmedál mindenkinek". Véleményem szerint szükség van versenyre, különleges, egyedi jutalmakra. Már korábban volt egy hasonló beszélgetésem relikvia ügyben, és akkor is jeleztem, nem az a cél, hogy mindenki egy adott erős relikviával rohangáljon, hanem, hogy mindenki egyedivé tegye a karakterét.
A "jár a táp" szerintem nem megfelelő hozzáállás. Ez játék, az olimpiájával, bajnokijával még mindig egy verseny. Nem lehet elvárni, hogy a verseny helyét vegye át a tuti tápszerzés. Ellenben elvárható, hogy szélesebb kör számára legyen elérhető a kvízmedál, és ezzel a szélsőségek kezelve legyenek. De ne essünk át a lovacska másik oldalára.
Nem támogatom például az egy bajnokit mindenkinek 5000 nyert csata után sem, és nem osztanék egy év múlva, ha már egyes karaktereknek 3-4-5 dicsőség medálja van, azt sem. Szerintem belátható, hogy középutas korlátot, valahol fele verseny, fele eltökéltség kellene szabni. Meg kell hagyni a teret a kiemelkedő teljesítménynek is.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2010.05.05. 19:36:31-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.02
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
42. hozzászólás - 2010.05.05. 19:39:30 (Válasz Darah #40 hozzászólására.)
Jó ötlet Miklós felvetése, de szerintem senki nem azért gürizett a kvízmedáljaiért, hogy most hirtelen bármelyik utolsó senkinek aki szerencsésen kattintgat, lehessen belőle x darab. Persze, legyen valamivel díjazva, lehessen vele csökkenteni azt a hátrányt, amit a kvízmedálok okoztak, de ne hívják kvízmedálnak. A kvízmedál egy elismerés, hogy ez alkalommal okosabb, gyorsabb voltam, mint a társaim. Nem a karakterem dicsősége, az enyém.

Ennyi erővel osztogassunk bajnoki medált is mindenkinek, aki megnyert 500 portyát. Az is egy táp, ami csak keveseknek elérhető...
Apropó mi az hogy a kvízmedál csak egy szűk rétegnek elérhető? Tudtommal egy olyan versenyen lehet szerezni, ahol korlátozások nélkül bármelyik karakter elindulhat. Ergo elérhető mindenki számára. Csak azt az időt, amit egyesek a fórumon töltenek sírással, kvízelésre kéne fordítani... Nekem 10 medálom van a három világon, bármiféle script vagy haveri összeülés nélkül, sima ADSL-lel. Megoldható? Igen. Csak rá kell szánni az időt, és a figyelmet.
A vevőoldali netsebesség meg nem a szolgáltató felelőssége. A beho ugyanolyan sebességgel kínálja mindenkinek.


Szóval Miklós ötlete remek, kemény munkával lehessen kiváltani a százalékokat azoknak, akiknek csak a táp lebeg a szeme előtt, de ne mossuk össze a kvízmedál dicsőségével.

A kvízolimpia rendbetételére viszont Craslorg ötlete majdnem kiváló lenne. Csak attól hogy a captchát a játékosnak kell bepötyögnie, a többi még ugyanúgy scriptelhető. a kijelölhetőséggel kell kezdeni valamit
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 4.94
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
43. hozzászólás - 2010.05.05. 19:51:39 (Válasz Lanmandragoran #42 hozzászólására.)
ez akkor lenne igaz, ha a kvizmedal a tenyleges tudas tukrozne nem pedig az adatbazis nagysagat amibol a kerdesekre valaszolsz.
Pontszám: 7.69
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
44. hozzászólás - 2010.05.05. 19:51:41 (Válasz Lanmandragoran #42 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2010.05.05. 19:39:30
Apropó mi az hogy a kvízmedál csak egy szűk rétegnek elérhető? Tudtommal egy olyan versenyen lehet szerezni, ahol korlátozások nélkül bármelyik karakter elindulhat. Ergo elérhető mindenki számára.

Azért nyilvánvaló dolgokon ne kelljen már vitatkozni. A kvízmedál nem elérhető mindenki számára. Ha az összes aktív játékos minden létező erőforrását arra szánja 10 éven keresztül, hogy legyen kvízmedálja, akkor sem lesz a negyedének sem. Az, hogy a lehetőség mindenki számára egyforma, nem jelenti azt, hogy maga a jutalom mindenki számára elérhető.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 3.84
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
45. hozzászólás - 2010.05.05. 20:02:46
A kvízmedálokkal még az is lehet probléma, hogy "örökké" szól. Megoldás lehet akár, hogy az adott kvízolimpia nyertesei (első 10) kapnak 10-9-8...1 medált. Ezeket a következő kvízolimpiáig használják, majd nullázódik. Természetesen lehet scripttel olimpiázni, de ezek után nem kapja meg az illető a folyamatos előnyt csak 2 héten keresztül, hiszen utána másnak a "scriptje" jobb lesz. Emellett természetesen be lehet oda kerülni script nélkül is, nem kevésszer volt az időm az első 3 idő, csak épp saját balfékségem miatt 1-1 kérdést elcsesztem, amit már a kattintás után rögtön tudtam.
A fenti módszerrel sokkal többen elérhetik a kvízmedál adta lehetőséget és nem okoz hosszú távú előnyt. A sportban is a világbajnok csak addig világbajnok, míg meg nem őrzi a következő VB-n is ezt.
Pontszám: 7.79
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
46. hozzászólás - 2010.05.05. 20:09:53 (Válasz Craslorg #45 hozzászólására.)
Üdv!

Craslorg
(Pillanatnyilag nem aktív) Versenysportolóként azt kell mondjam, nagyon távol vagy az igazságtól. A medál egy életre szól. Azt nem veheti el tőled senki. Még évek múlva is anyagi és erkölcsi megbecsülés egy (olimpiai) arany, amikor már régen nem vagy aktív sportoló.

Prisma
Szemantikai kérdés csak, hogy elérhető, vagy lehetőség. Adott egy verseny. Mindenki indulhat rajra. Vannak korlátozó és segítő tényezők, illetve beleszól a szerencse, de ezen a versenyen mindenki indulhat és mindenki szerezhet medált, nemtől, kortól, szinttől és hordától függetlenül, ha elég alacsony időt és kellő számú választ ér el.

Meg kell, hogy mondjam, nekem egyre vadabbaknak tűnnek az ötletek. 12 medál megszerezhető legyen mindenkinek? Elvesző medálok?
Szerintem ezek nem javítanak a jelenlegi válságon, hanem elmélyítik azt. Még inkább uniformizál, még inkább indulatok keltésére alkalmas.
Mértekletesebb megoldást lenne szerintem a jó, illetve esetleg a játékban kellene végül megszavaztatni.


Let


Ui: Nem szívesen hozom fel, mert szélsőséges, de egyébként nem azért kapsz medált, mert indulsz egy versenyen, hanem mert nyersz. Éppen ezért nekem nehezen elfogadható a kvízmedál ilyen nagyfokú nerfelése.
A hozzászólást Let. módosította 2010.05.05. 20:15:28-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.97
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
47. hozzászólás - 2010.05.05. 20:13:25 (Válasz Lanmandragoran #42 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2010.05.05. 19:39:30

Apropó mi az hogy a kvízmedál csak egy szűk rétegnek elérhető?


Idézet: Lanmandragoran - 2010.05.05. 19:39:30

A kvízolimpia rendbetételére viszont Craslorg ötlete majdnem kiváló lenne. Csak attól hogy a captchát a játékosnak kell bepötyögnie, a többi még ugyanúgy scriptelhető.


Ugyanúgy? Tehát előfordulhat(ott) az, hogy valaki/valakik scriptelve jutott(ak) medálhoz?
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.19
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
48. hozzászólás - 2010.05.05. 20:14:19 (Válasz Endyr #43 hozzászólására.)
Én magamból indultam ki, nyilván te is azt teszed....


Prisma: Még jó hogy maga a jutalom nem elérhető. Azért jutalom, kitüntetés. Aki nem tud élni a felkínált lehetőséggel, az ne a szabályokat akarja a saját szájízére változtatni, hanem tanuljon meg küzdeni!
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.90
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
49. hozzászólás - 2010.05.05. 20:19:41 (Válasz S0laris #47 hozzászólására.)
Tiszteletem Solaris!

Az elvi lehetőség megvan, illetve mutatnak bizonyos jelek abba az irányba, hogy kivitelezhető a csalás.
Legegyszerűbb módszer, hogy valaki sok karaktert regisztrál (több mint 4) és kitölti máshol, mielőtt a fő karakterével megpróbálja.

Továbbá valószínűsíthető, hogy léteznek magán adatbázisok, nem ismert scriptek, egyéb csalási formák.

Alkalom szüli...


Let
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.97
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
50. hozzászólás - 2010.05.05. 20:25:13
Akkor válasszuk le a kvízmedálról, mert látom itt akad el.
Ne kvízmedált adjon, legyen más a neve.
Ne 1 %-ot adjon a vadászatra, adjon mondjuk sajtolásra 0,2 %-t.
Ne medál legyen, hanem relik, vagy pántlika, vagy kitűző, vagy babérkoszorú.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.42
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
51. hozzászólás - 2010.05.05. 20:28:07 (Válasz S0laris #47 hozzászólására.)
Nyilván előfordult, v3 sem véletlenül tűnt el az utolsó győztes a maga 127 másodperces győzelmével...

Nem vagyok naív, attól hogy a publikus script és adatbázis nem elérhető, aki ért hozzá semeddig nem tart neki egy saját táblát létrehozni, és abba irányítani a scriptet.

Csak itt már egyesek a 3-350s közti időkre is scriptolimpiát kiáltanak, holott azok emberileg simán futható idők, amit számomra (és mindenki számára aki nem akar nyilvánosan hazugnak nevezni) pontosan igazolnak a saját eredményeim, és több általam személyesen ismert ember eredményei.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.90
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
52. hozzászólás - 2010.05.05. 20:29:02 (Válasz Darah #50 hozzászólására.)
Üdv!

Annyi érdekes hozzászólás van, hogy ma túlteljesítem magam, ne haragudjatok érte kérlek.

A kettő (sajtolás és vadászat) nem ugyanolyan mértékű bónusz.
Illetve egy új feature nem oldja meg a kvízmedál problémát ha összeadódik vele.

Valóban lehetne mondjuk egy babérkoszorú, ami mondjuk legfeljebb 6 darab lehet, és nem adódik össze a kvízmedállal.
Szerintem megoldást jelentene - egyébként korábban egy komoly kvíz szaktekintély már meg is jegyezte, hogy nem zavarná, ha nem adódik össze a kvízmedállal.

Let
A hozzászólást Let. módosította 2010.05.05. 20:31:30-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.05
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
53. hozzászólás - 2010.05.05. 20:30:47 (Válasz Let. #46 hozzászólására.)
Idézet: Let. - 2010.05.05. 20:09:53
Szemantikai kérdés csak, hogy elérhető, vagy lehetőség. Adott egy verseny. Mindenki indulhat rajra. Vannak korlátozó és segítő tényezők, illetve beleszól a szerencse, de ezen a versenyen mindenki indulhat és mindenki szerezhet medált, nemtől, kortól, szinttől és hordától függetlenül, ha elég alacsony időt és kellő számú választ ér el.

Még egyszer. Az egyforma esély nem jelenti, hogy mindenki számára elérhető. Most tekintsünk el a kvízmedáltól. Úgy általában nem szabadna olyan jutalomnak léteznie (teljesen mindegy, milyen teljesítményt nyújtott érte valaki), amely folyamatosan termelődő előnyt okoz. Teljesen ugyanaz a helyzet, mint a Rubin triásszal. Szerencsére ott is belátta végül a JV, hogy behozhatatlan előnyre tesz szert, aki hozzájut, ezért mindenki számára elérhető tette. És a mindenki ebben az esetben tényleg mindenki. Simán eljöhet olyan időpont, amikor szó szerint minden karakternek van. Nem lenne gond a kvízmedállal sem, ha fix tápot adna, mint a bajnoki medál. Nyilván a bajnokok is jobban örülnének olyan medálnak, ami folyamatosan termeli az előnyt, mondjuk +1% LE portyából (a kivégzéses, és egyéb limiten felül). Én azonnal lecserélném a mostanit rá. De szerintem az ilyen típusú jutalomnak semmi keresnivalója egy PvP játékban.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 3.37
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
54. hozzászólás - 2010.05.05. 20:33:40 (Válasz Let. #52 hozzászólására.)
Nem kell ugyanakkora mértékű bónusz legyen szerintem.
Sőt.
Kb annyi köze van a kategorizálásnak a kvízeléshez, mint a bajnokinak.

Vak tyúk is talál szemet alapon a kategorizálással még Ürge Benő is kap egy medált úgy hatszáz év múlva, de nem lehet ugyanott versenyeztetni, mint az ötvenet csípőből jól válaszolókat.

Teljesen más téma, nem is kellene őket összevetni.
Mert spec. ha nem tudom, hogy hányadik férje a világhírű énekesnőnek a hárommal ezelőtti, attól még be tudom kategorizálni a kérdést.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.42
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
55. hozzászólás - 2010.05.05. 20:38:21 (Válasz Prisma #53 hozzászólására.)
Üdv!

Csak röviden:
Semmilyen kapcsolat nincs a kettő között:
Az egyforma esély nem jelenti, hogy mindenki számára elérhető.

Úgy általában nem szabadna olyan jutalomnak léteznie (teljesen mindegy, milyen teljesítményt nyújtott érte valaki), amely folyamatosan termelődő előnyt okoz.


Megértem, hogy a te véleményed, hogy mindenkinek járna egy kvízmedál (bizonyos feltételekkel), de egyáltalán nem logikus, hogy azt írod, nem mindenki számára elérhető. Igen, teljesítményre adták. Eddig. Természetesen ez is kétségbe vonható tetszőleges mértékben.
Az olimpiai arany is téged idézve "mindenki számára elérhető", csak érjen el első helyet (mégsem azonosan az esélyek). Illetve a te logikád szerint habár a VU megismerésére mindenkinek van esélye, nem mindenki számára elérhető. Ez igaz is, de ezzel nem magyarázol semmit. Részt kell venni a versenyen, el kell jutni egy számítógéphez.
Ennek nincs köze a medál erejéhez, hatásához.

Érzelmi alapú érvekkel: "ilyen típusú jutalomnak semmi keresnivalója egy PvP játékban" nem lehet vitába szállni.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2010.05.05. 20:41:44-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.05
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
56. hozzászólás - 2010.05.05. 20:46:06 (Válasz Let. #55 hozzászólására.)
Idézet: Let. - 2010.05.05. 20:38:21

Megértem, hogy a te véleményed, hogy mindenkinek járna egy kvízmedál (bizonyos feltételekkel)

Vonatkoztass már el légy szíves a kvízmedáltól. A lényeg az, hogy nem igazságos rendszer az, ha van olyan jutalom, ami folyamatosan termelődő előnyt ad. Érdekes egyébként, hogy a Rubin triásznál mekkora egyetértés volt ugyanerről, a kvízmedálnál pedig pontosan ugyanazt a dolgot sikerül ellenkezően megítélni.


Érzelmi alapú érvekkel: "ilyen típusú jutalomnak semmi keresnivalója egy PvP játékban" nem lehet vitába szállni.

Előtte írtam le, hogy miért, ez csak a konklúzió. Ha már reagálsz arra, amit írok, akkor előtte olvasd is el lszi.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.20
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
57. hozzászólás - 2010.05.05. 20:52:45 (Válasz Prisma #56 hozzászólására.)
Üdv Prisma!

1. Nem vonatkoztatok el egy olyan topicban aminek a neve is kvízmedál. Etikai kérdést csinálni egy medálból, olyan szinten, ahogy te teszed, szerintem nincs értelme, de nem is ez a vita tárgya. Nem mellesleg én itt sem voltam a rubin triász vitánál, illetve most nem arról van szó, ergo egy korábbi megegyezést érvként felhozni annyi mint kilépni a vita kereteiből. Mondhatnám, hogy a magyar jogban nincs precedens, de minek? Ez nem érv, csak egy kellemes párhuzam.

2.
Ha már reagálsz arra, amit írok, akkor előtte olvasd is el lszi.

Sajnos nem teljesen érthető, milyen hangnemben közlöd ezt velem, így közölném, hogy elolvastam. Merem azt állítani, hogy olvasási képességeim elég jók. Hovatovább ki merem jelenteni hogy még mindig nem érvelsz, csak közlöd, hogy ha a triásznál így volt, most miért nincs így, illetve a medál helyettesítése helyett még mindig azt javaslod, hogy gyakorlatilag szűnjön meg.

Ugye nem baj, ha nem értek egyet? <széles mosoly>


Let

Ui: Elteszem magam holnapra, remélem lenyugszanak a kedélyek. Szívesen látnék némileg konstruktívabb dolgokat, mint a kvízmedál értékének abszolút kétségbevonása.
A hozzászólást Let. módosította 2010.05.05. 20:55:38-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.97
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
58. hozzászólás - 2010.05.05. 20:52:53 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Remek ötlet.
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.80
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
59. hozzászólás - 2010.05.05. 21:14:07 (Válasz Let. #49 hozzászólására.)
Költői kérdés volt

Mint már írtam, aggályosnak tartok minden olyan tápot ami valamilyen ok miatt elérhetetlen egy játékosrétegnek (legyen az script, legyen az lassabb netkapcsolat. Ne viccelődjünk, a lassabb netkapcsolat dönt egy klikkelgetős böngészős játékban a tápról?).

Oh, a VÚ továbbra sem PvP játék Ez egy optimalizátor játék, ami a nyersanyag kiaknázásáról és hasznosításáról szól. A PvP még mindig egy olyan dolog ahol egy azonos feltételek melletti meccs győztese az, aki ügyesebb. Az nem ügyesség, ha valaki szénné rabolja magát alacsonyabb szinteken, nem ügyesség, ha scriptekkel kvízolimpiát nyer, nem ügyesség, ha scriptekkel konstans +10% LE-t szerez vadászatból, nem ügyesség, ha korábban kezdte a játékot és visszamarad szintben, nem ügyesség, ha a random melléáll és hamarabb szerzi meg a szaki/tulcsökkentő felszerelést, nem ügyesség, ha jó szövetségben van, stb. PvP az, amikor ÉN állok veled szemben, és úgy győzöl, hogy gyorsabban céloztál fejre mint én. "AZ!" PvP, ez a játék másról szól.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.88
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
60. hozzászólás - 2010.05.05. 21:20:15 (Válasz Let. #46 hozzászólására.)
Azt azért megjegyzem, ha már versenysport, hogy az olimpiai bajnokoknak és helyezetteknek az olimpia után jár pénz egyszeri alkalommal. Nincs életjáradék, vagy hasonlók (vagy ha van is, elég csekély mértékű). Azaz nem abból él egy életen át. Természetesen, ha többet nyer, akkor a szponzorok jobban felkarolják, stb... Ennyire már nem kell összemosni a kettőt, de itt most megoldások kellenének és sokaktól eddig csak ilyen-olyan kifogásokat olvastam, de javaslatot a megoldásra nem nagyon.
Pontszám: 5.53
Oldal: 1234567891011
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!