Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567891011
Szerző
Topic neve: kvízmedál
kedvencScorpion666Férfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
21. hozzászólás - 2010.05.05. 14:47:56 (Válasz Hoffer Dávid #16 hozzászólására.)
Idézet: Hoffer Dávid - 2010.05.05. 14:27:23
Ha jól értelmeznéd rájönnél, hogy ha minden vadászatnál a híres emberhez menne az nem lenne elég, mivel csak a helyes besorolás megy a 250-hez....


Ez igaz, viszont ha sokan használnának olyan scriptet, ami a kérdéseket mondjuk a híres emberekhez rakja, akkor a program helyes besorolásnak fogja venni. Pl. van 100 besoroló, ebből mondjuk 90 használja az előbbi scriptet. Jön egy ilyen kérdés, hogy "Milyen állat a sün?"(hasraütésre mondtam vmit). Hiába rakják be 10-en az állattan kategóriába, ha a script miatt 90-en a híres emberekhez rakják. A program nem fogja nézni hogy tényleg jó-e az a kategória , ő csak a számokat figyeli, hiába magyarázod neki hogy a sünöknek semmi a köze a híres emberekhez. Remélem közérthető voltam, ha nem, akkor én kérek elnézést

Mod1: közben úgy látom megelőztek

Végül pedig a véleményem az, hogy 6 db medálnál besorolás ne adhasson többet, a többit csak olimpiával lehessen megszerezni.


Én is pontosan ezt akartam javasolni, csak 3, esetleg 4 kvízmedállal, és így a medál se veszti el annyira az értékét.

Mod2: helyesírás
A hozzászólást Scorpion666 módosította 2010.05.05. 16:11:12-kor
V2 - Sith Lord - Sötét Mágusok
Pontszám: 7.62
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
22. hozzászólás - 2010.05.05. 15:00:02 (Válasz Settlers #17 hozzászólására.)
Idézet: Settlers - 2010.05.05. 14:35:49
Köszönöm a lepontozást Darah
Ha már ilyen nagylelkű vagy és ennyire tudod az észt osztani, akkor a kvízmedált is oszd ingyen.
Biztos, hogy minden gyenge karakter rád fog szavazni.
És hogy ne zavartasd magad, a szintemen nem vagyok rossz egyáltalán, mert utánanézek a dolgoknak, kiszámolom, hogy melyik a lehető leghelyesebb út a fejlődéshez.
De sajnos a Te szinted még nem értem el.
Szerintem oda még sok füvet el kell szívjak
Egész nyugodtan pontozz le.
Én nem pontozlak le téged.
Üdvözletem.


Ez a mostani pontozásaim száma.
Pontozott hozzászólások:
2144
Remélem figyeled hogyan változnak a pontjaid, mert most foglak pontozni.
És akkor remélem meg van beszélve, ki osztja az észt, és főleg ki vádolja marhaságokkal a másikat.
Te simán irígy vagy, neked van, másnak meg ne legyen.
Nemhogy olyan, másmilyen se legyen, mert akkor a tied kvesebbet ér.
Hogy reklámozod magad, miben vagy jó, ám egészségedre.
De hogy ennek miért érzed szükségét, amikor meg sem említettem hogy gyenge, erős, optimális, vagy pesszimális vagy, ez rejtély.
A füvet szerintem inkább legeld, hátha úgy hat is.

És nyugodtan pontozz le, ha van kedved.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.32
fórumozóSettlersFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
23. hozzászólás - 2010.05.05. 15:03:09
Köszi Let.
Értem, hogy mi a gond, de én nem a technikai oldalát, hanem a piaci, értéki oldalát nézem.
Majdnam ingyen meg lehet kapni, felhígul, és olcsó lesz.
Ha meg bóvli, akkor minek kell ?

Nem értek a scriptekhez, és a játékot vezérlő szoftverhez sem, de ha a játékosok túlnyomó része scriptet használ, akkor a válaszok túlnyomó része a " nem illik egy kategóriába sem " besorolásba kerül.
Akkor lehet, hogy nem az első, hanem a második helyezést kellene figyelembe venni, mert akkor azokat nem a gép adta.
De mint írtam, nem értek a scriptekhez, nem tudom mit lehetne tenni ellenük.
Üdv.
Pontszám: 3.70
fórumozóSettlersFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
24. hozzászólás - 2010.05.05. 15:16:34 (Válasz Darah #22 hozzászólására.)
Tévedsz Darah.
Nem vagyok irígy.
Soha az életben senkit nem irigyeltem sem pénzéért, sem autójáért, sem házáért.
Egyetlen embert irigyeltem, egy idős embert aki a hegyekben lakott egy egyszerű házban a tudásáért és a nyugalmáért.
Sőt, mikor a szövimben valaki valamilyen medált nyert őszintén örvendtem neki a többi társammal együtt.
És igen is, miután megvan, teljesítmény után, rossz érzés, hogy hirtelen csak úgy mindeni olcsón hozzájut.
És igen, ha valamiért erőfeszítést teszek és sikeres vagyok, akkor van valami, amire büszke lehetek.
Neked nem esett jól, amint írod, hogy büszke vagyok rá.
Igen, mert tettem érte valamit.
Hogy figyelsz ezután, hát sok sikert.
A véleményem az úgyis a véleményem, lehet szeretni, elutasítani, figyelembe se venni, mint mindenki másét.
Ne félj, nem pontozlak le. Nem szeretek rosszat okozni másoknak, még elvétve sem. Még csak lepontozással sem
Na, nekem eddig tartott.
További jó napot neked és kellemes fórumozást.
Üdvözletem
Pontszám: 5.27
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
25. hozzászólás - 2010.05.05. 15:23:39 (Válasz Settlers #24 hozzászólására.)
Idézet: Settlers - 2010.05.05. 15:16:34

Nem vagyok irígy.
Soha az életben senkit nem irigyeltem sem pénzéért, sem autójáért, sem házáért.
Egyetlen embert irigyeltem, egy idős embert aki a hegyekben lakott egy egyszerű házban a tudásáért és a nyugalmáért.


Hajjajjajjajjaj...
Pontszám: 7.73
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
26. hozzászólás - 2010.05.05. 15:23:50 (Válasz Settlers #24 hozzászólására.)
Csodálatos a hegyi embered.
Nekem is vannak olyanok, akiket tisztelek, de ők nem azok, akik ráfognak valakire valamit, anélkül, hogy egy icipicit meggyőződnének az igazukról.
De ha véletlenül megteszik, ők tudnak elnézést kérni is.
Mások nem.
Nem vagyunk egyformák.

Olyanokat olvasol, amiket nem írtam.
Légy büszke rá, megdolgoztál érte.
Ezért javasoltam, hogy legyen ez a medál más formájú, és legyen más a neve, hogy a tied megőrizhesse a dicsőséged, és a munkád.
Értem a gondod a medállal, és megértem, ezért már asszóztunk a háború reform, és a bajnoki viadal kapcsán másokkal is eleget, az kapja, aki megérdemli, de az érdemelje meg.

És nem azt írtam, hogy figyelni foglak... te figyeld (ahogy ezek szerint figyeled is) a saját pontjaidat... a vádaskodásod után pontoztalak... bevallom, pont amiatt, lefele.

Pocsék dolog csak azért vádolni valakit, mert nem ért veled egyet, remélem leszoksz róla.

Neked is jó fórumozást.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.56
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
27. hozzászólás - 2010.05.05. 15:24:01 (Válasz Settlers #23 hozzászólására.)
Üdv!

Ha a gazdasági oldalát nézzük, akkor kiderült, hogy a szabadpiac mégis központi beavatkozást igényel.
Főleg azért, mert áru értéke jelentősen meghaladta a reálértékét. Továbbá kiderült, hogy visszaélések történtek, illetve a piac egyes szereplői tisztességtelen magatartás tanúsítanak.
Ha Darah-t jól értem, ő csupán a monopolizálás ellen szólalt fel.
Te pedig mint tisztes vállalkozó, nem akarsz utólag adózni.

“Ezen a világon semmiről sem mondhatjuk, hogy biztos, kivéve a halált és az adót.” (Benjamin Franklin)

Kollegák, visszatérhetünk arra, hogy kinek milyen ötlete van a kvízmedálokkal kapcsolatban? Hegyi embereket és megvilágosodást elnapolnám. <kis mosoly>

Let
A hozzászólást Let. módosította 2010.05.05. 15:25:53-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.45
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
28. hozzászólás - 2010.05.05. 15:28:07 (Válasz Let. #27 hozzászólására.)
Let, jól érted.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.56
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
29. hozzászólás - 2010.05.05. 15:54:51
Jó ötlet, bár némi védelem tényleg nem árt majd scriptelés ellen, ahogyan többen is javasolták.

Az így kapható medálok maximális számának szerintem legalább 10-nek kellene lennie, de az igazi az lenne, ha 12 lenne, vagyis megegyezne a kvízolimpián beszerezhető medálok számával. Ahogy írtam már másik topikban is, a kvízmedállal az az alapvető baj, hogy komoly előnyt biztosít a játékosok elenyésző kisebbségének. A többség számára több száz év alatt is elérhetetlen, még a legigazságosabb elosztással is. Ez alapelv szinten helytelen. Már 1%-os plusz is nagy előny, százalékos táp lévén nincsen ugyanis limitálva, mennyi plusz LE-hez lehet így hozzájutni. Tetszőlegesen hosszú idő alatt tetszőlegesen sok plusz LE-t ad ahhoz képest, akinek nincsen. Ilyen típusú jutalmat semmiképpen nem szabadna úgy adni, hogy nem elérhető mindenki számára.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.32
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
30. hozzászólás - 2010.05.05. 15:59:56 (Válasz Prisma #29 hozzászólására.)
Hiába pontozzátok le, igaza van... Ugyanaz a kategória, mint régebben a szaki/tulcsökkentő gyűrűk.
Pontszám: 7.73
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
31. hozzászólás - 2010.05.05. 16:00:50 (Válasz Prisma #29 hozzászólására.)
Még ha feltételezzük, hogy nem az egész Vlagyimir Iljics brigád gyűlt össze Béla kvízmedáljának megszerzésére, és természetesen adatbázisokat sem használ senki (tudom, utópia) de a netsebességek között brutális eltérések vannak, a győztes idők pedig mármár futurisztikusan rövidekké váltak.

De kvízmedálnak tényleg nem lenne szerencsés nevezni, ebben egyetértek Settlerssel, más kategória.
Egyik gyorsulási verseny, a másik meg gyufaszálból építés.

Edit:
Mi lenne, ha egy medál nem 1 %-ot adna, hanem 0,5-t, és mehetne 12-ig?
A hozzászólást Darah módosította 2010.05.05. 16:02:29-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.42
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
32. hozzászólás - 2010.05.05. 16:20:16 (Válasz Darah #15 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2010.05.05. 14:25:04
Akkor legyen háromszög alakú, és nevezzük besorolómedálnak...
Maradhatsz továbbra is büszke a kvízmedálodra.


Node akkor az is kapjon akinek max kvizmedalja van. Nembaj ha nem hat.
Pontszám: 6.79
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
33. hozzászólás - 2010.05.05. 16:31:32
Ha az alapvető erőforrást bármi olyan módosítja, ami valamilyen oknál fogva nem elérhető mindenki számára, az nem kívánatos. A tul/szaki cuccokat megoldotta a Behó az entitással, ha megoldja a kvízmedálos problémát is akkor én örülni fogok.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.87
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
34. hozzászólás - 2010.05.05. 17:12:17 (Válasz Kocos #32 hozzászólására.)
Csak üres medálra gondolsz?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.63
közellenségYblmiklosFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
35. hozzászólás - 2010.05.05. 17:12:30
A medálok nem érdekelnek, de azt kimondottan gusztustalannak tartom, hogy milyen "jutalommal" indult ez a rabszolgamunka, és hová fejlődne most. Minden ilyen dologtól hányhatnékom van, ahol nem lehet tisztességesen jutalmazni valamit, csak ha már látszik, hogy a kicsinyes - ráadásul ingyenes - apróság nem elég a hülyéknek...
A hozzászólást Yblmiklos módosította 2010.05.05. 17:21:15-kor
Pontszám: 3.67
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
36. hozzászólás - 2010.05.05. 18:02:44
Én jobban örülnék, ha a kvízmedált továbbra is a kvízolimpiával lehetne szerezni. A besorolásokért ott az LE, ha még akar valaki valamit kapni érte, esetleg fix darabonként 1-1 kiégett őskő vagy hasonló.
A megoldást a kvízolimpia reformjával lehetne megtenni.

Nyilván az egész karakteres kvízolimpiát képekre módosítani nem egyszerű munka és nem is éri meg a befektetést. Azonban nagyon jól lehetne erre használni a captchát. Ez ugye az a teszt, amely bizonyos adatok küldésénél ellenőrzi, hogy nem script, robot, azaz nem élő ember akarja-e megtenni.
Jelenleg a kvízolimpián a kitöltés 100 kattintásból áll. 50 válasz + a kész gomb.

Ezt lehetne az alábbira módosítani:
- A kérdések száma csökkenne 20-ra.
- Minden kérdésnél megjelenne egy captcha ikon, ami lehet egy szám, egy betű, írásjel vagy egy egyszerű összeadás, kivonás, azaz matematikai művelet. Erre egy plussz mezőben kell válaszolni, ami minden esetben 1 vagy max 2 karakteres eredményt adna.

Ezzel kérdésenként 4 vagy 5 kattintás lenne, ami nem növelné az eddigi 100-as határt, viszont ezt egy script már nehezen szűri ki, pláne, ha a captchák fajtái olimpiánként változnak. 8-10 captchát létrehozni hamar megvan, két hetente nem egy olyan nagy meló. Ha meg matematikát tesznek be, az még kisebb meló.
Így tényleg kell az ember a gép elé.
Pontszám: 8.64
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
37. hozzászólás - 2010.05.05. 18:28:20 (Válasz Craslorg #36 hozzászólására.)
Ezzel a lassabb netesek ugyanúgy nem lennének kisegítve, mint most, sőt, míg captcha-znak, még inkább le fognak maradni, ha tudják a választ, ha nem.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.63
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
38. hozzászólás - 2010.05.05. 18:33:13 (Válasz Craslorg #36 hozzászólására.)
Ezzel egyetértek, bár az alapötlet nagyon tetszik cras. Alapban ez jónak tűnik, csak a lassabb neteseket kéne még kisegíteni valahogy és tök jók vagyunk...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.06
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
39. hozzászólás - 2010.05.05. 18:35:30 (Válasz Darah #37 hozzászólására.)
A lassabb netesek sehogy sem lesznek kisegítve. Mivel verseny, benne is volt az elejétől fogva a leírásban, hogy a netsebességért mindenki maga felel. Ha más nem, erre az időre üljön be egy kávézóba vagy menjen el ismerőshöz, esetleg suliban vagy munkahelyen töltse ki. Egy időre futó versenyben a lassabb netesek mindig is hátrányban vannak. Viszont ezzel kisebb hátrányban, mert a 100 kattintáshoz 25 oldalletöltés tartozik, mígy az eddigiben a 100-hoz 50 oldalletöltés tartozott. A captcha képek mérete ilyen letöltésnél már nem releváns.
Pontszám: 7.79
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
40. hozzászólás - 2010.05.05. 18:40:36 (Válasz Craslorg #39 hozzászólására.)
Azért jó ötlet Miklós felvetése, ami nem gyorsulási versenyről szól.

Edit:
Pont ilyenek kellenének, több dolog, amiben összemérhetik magukat, a karakterüket az emberek.
Nem véletlenül népszerű a kvízolimpia és a bajnoki viadal sem.
A TOPlista az... hát az van, aztán jóvan, de nem "versenyképes" míg nincs rendesen megcsinálva, max az elejének.
Ilyenek nagyon jók lennének unaloműzésnek, ami biz ránk férne.
A hozzászólást Darah módosította 2010.05.05. 18:46:13-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.63
Oldal: 1234567891011
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője