Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567891011
Szerző
Topic neve: kvízmedál
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
181. hozzászólás - 2010.06.03. 07:40:53 (Válasz Kocos #175 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2010.05.28. 12:35:13
Idézet: Elen - 2010.05.28. 12:30:48
Passz. vagy: ki énekli a Bad című számot? Ezt most az előadóhoz kéne besorolnom, vagy a számok címeihez?


Orok dilemma. Magam azt a modszert kovetem - es nyilvan ezt javaslom masoknak is -, hogy a kerdes alapjan sorolok be. Ha abban egy szam van, akkor a kerdes a szamrol szol. Ha abban egy eloado van akkor meg az eladorol.


Ezért kellene bevezetni, hogy egy kérdés több kategóriába is sorolható - helyesen. Mert az ember dolgozik a kategorizálással és ilyenek miatt max. a 2/3-adára kap bármit is.
Hasonlók miatt szeretem pl. a gmail címkézését: ahelyett, hogy beraknád az emailt egyetlen mappába, elláthatod címkékkel: "személyes", "fontos", "nyaralás" stb. Egyszerre természetesen többel is. Mennyivel egyszerűbb keresni!
Pontszám: 7.19
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
182. hozzászólás - 2010.06.03. 08:26:42 (Válasz Kocos #175 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2010.05.28. 12:35:13

Orok dilemma. Magam azt a modszert kovetem - es nyilvan ezt javaslom masoknak is -, hogy a kerdes alapjan sorolok be. Ha abban egy szam van, akkor a kerdes a szamrol szol. Ha abban egy eloado van akkor meg az eladorol.
Ugyanez a modszer alkalmazhato a legtobb esetben.


Hat en meg pont forditva
Azt a logikat vettem elo, h a Ki enekli az X cimu szamot kerdesben 1 szamcim van, a valaszokban 4 eloado. Akkor 4:1-re gyozott az eloado. Szoval en a valaszok alapjan soroltam be eddig.
Jol szivatjuk egymast
Pontszám: 7.74
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
183. hozzászólás - 2010.06.03. 08:44:05 (Válasz Endyr #182 hozzászólására.)
Én akkor, ha egy zenekar számáról kérdez vagy egy szám előadójáról, akkor mindig az előadóhoz sorolom be. Számhoz csak akkor, ha a számról kérdez (Pl. Milyen lámpáról volt szó az Omega által előadott dalban.).
Pontszám: 7.72
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
184. hozzászólás - 2010.06.03. 08:44:29 (Válasz Endyr #182 hozzászólására.)
Ha belegondolsz, akkor Kocnak van igaza, lévén külön a kérdések kategóriánként keresendőek. Így pl a mi az akvamarin? kérdés nyilvánvalóan nem a földrajz, geológia témakörbe illik, hanem a nyelv, idegen szavak jelentése részbe. Hiszen ha ott van válasznak, hogy: karosszék, póniló, drágakő, szovjet nehézgéppuska, akkor egyszeri csórikám, aki majd játszogat a kérdésekkel és földrajz, geológiát kér, az vigyorogva kattinthat a helyesre. Vagyis mindig a kérdés szerint kell besorolni. (Én sem magamtól vagyok ilyen okos ám, de vannak akik utánaböngésztek Miklós régi hsz-ainak )
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.00
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
185. hozzászólás - 2010.06.03. 08:46:31 (Válasz Endyr #182 hozzászólására.)
Idézet: Endyr - 2010.06.03. 08:26:42
Hat en meg pont forditva
Azt a logikat vettem elo, h a Ki enekli az X cimu szamot kerdesben 1 szamcim van, a valaszokban 4 eloado. Akkor 4:1-re gyozott az eloado. Szoval en a valaszok alapjan soroltam be eddig.
Jol szivatjuk egymast


En abbol indulok ki, hogy tegyuk fel te kvizjatekkal jatszol. Kivalasztod azt a kategoriat, hogy szamok, zenemuvek. Ott melyik kerdesre szamitasz:
- kinek a dala a ...?
- melyik nem XY dala?

Szamomra egyertelmu, hogy az elso.

Craslorg logikaja azert nem tetszik, mert olyan kerdes ami eloadorol szol, es szamrol nem elofordul (milyen nemzetisegu a system of dawn egyuttes?) de forditva (szam szerepel eloado meg nem) gyakorlatilag nincs. Lehet, hogy van 3 az adatbazisban, de erezzuk, hogy azert 3 kerdes nem tesz ki egy kategoriat.

Amugy ha mar beszelgetunk, csak szepseghiba: irok vannak, koltok nincsenek. Nem lehetne az a kategoria idok/koltok?

En egyebkent azt tartanam helyes ertekelesnek, ahol a fokategoria egyezik.

Jerikonak: az nem kerdes, hogy a cimke (tag, label ahogy tetszik) a XXI. szazad mappaja.
Pontszám: 6.79
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
186. hozzászólás - 2010.06.03. 09:09:44 (Válasz Kocos #185 hozzászólására.)
A logikámat Miklós hozzászólása, leírása ihlette, ahol az irodalomnál konkrétan leírja, mikor kell írókhoz helyezni. Ugyanezt a zenére társítva egyértelmű - az alapján - mikor kell az előadóhoz társítani.
Nyilván nincs sok olyan kérdés, ami egy számról kérdez, véleményem szerint ez is azt jelzi, hogy néhol túl sok az alkategória, néhol meg túl kevés.

A zenén belül össze lehetne vonni "előadók/számok" néven és nem lenne vele gond.
Pontszám: 7.72
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
187. hozzászólás - 2010.06.03. 09:13:34 (Válasz Kocos #185 hozzászólására.)
Ha már kvízbesorolás:

Egy tipikus példa ma reggelről:

Miben utazhatunk kajütben utazva?

távközlés/közlekedés?
technikai eszköz?
nyelvtan/idegen szavak?


És a kedvencem a híres emberek...
Híres emberek a gyökérben
matematika/híres emberek
film/színészek
irodalom/írók
stb...

Vagy az írók és színészek stb nem híres emberek?
Pontszám: 4.88
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
188. hozzászólás - 2010.06.03. 09:47:35
ok, akkor matol kerdes alapjan sorolok be
ha nem is tokeletes, legalabb masok is igy csinaljak, jobb lesz mindannyiunknak
Pontszám: 8.49
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
189. hozzászólás - 2010.06.03. 09:53:09 (Válasz Birka #187 hozzászólására.)
Miklós írja a besorolásnál, hogy ahol nincs almenüben híres emberek, ott az általánosságú híres emberekhez kell sorolni, ahol van, ott oda speciálisan, ha egy adott matematikusról, fizikusról, stb kérdeznek.

Híres emberek általában
Ha egy híres ember foglalkozására, tudományterületére kérdeznek, akkor kell ide sorolni. Viszont ha egy híres színészről, sportolóról, filozófusról, matematikusról szól a kérdés (pl. Melyik városban élt?, Melyik nemzeti válogatott tagja volt?), akkor azt az adott témához kell beírni.
Pontszám: 7.72
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
190. hozzászólás - 2010.06.03. 12:45:30
SZerintem is: először el kell olvasni a kérdést, besorolni, majd válaszolni rá.
Azaz a válasz helyességétől függetlenül besorolni. Bár sok kérdésnél addig nem tudni, hogy milyen kategóri, míg nem tudom mi a helyes válasz...
(bár, ha nem használok semmi segítséget, akkor nem alapozhatok arra, hogy tudom a helyes választ, tehát mégis csak a kérdés alapján kell kiindulni. Főleg, mert csak a "kész" gomb megnyomása után derül ki, helyes volt-e a válasz, ekkor meg már nem lehet besorolni...)
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.16
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
191. hozzászólás - 2010.06.03. 13:09:30
A helyes valasz semmi esetre sem hatarozhatja meg a kategoriat, hiszen ha mondjuk az irok kerdeskorben talalkozol azzal, hogy ki volt Mikszath Kalman? iro, festo, szobrasz, zeneszerzo, akkor rogton tudod mi a jo valasz.
Pontszám: 6.80
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
192. hozzászólás - 2010.06.05. 12:07:44 (Válasz Kocos #191 hozzászólására.)
Többek között ezért (is) kellene szétválasztani a besorolást és a megválaszolást. Besorolásnál csak feljönne a kérdés (nem lehetne rá válaszolni, nem is tudnád mi a helyes válasz), kiválaszthatnál akár több kategóriát, és akkor csinálnád, amikor kedved tartja. Nem menne időre (ennek aztán végképp semmi értelme, nehogy legyen időd utána nézni, ha esetleg ilyen jutna eszedbe); uram bocsá azt is el tudom képzelni, még a válaszokat sem látnád, csak a kérdést.

Sőt, ha már jött egy kérdésre X besorolás, már csak azokat a kategóriákat látnád alapból (vagy külön kiemelve), ahova már történt besorolás.

A legbosszantóbb az egészben, hogy ezt megcsinálni nem több pár óránál - mi itt a fórumon ennek már sokszorosát beleöltük.
Pontszám: 8.13
népszerűWarfokiFérfi
Végzetúr mester
286 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
193. hozzászólás - 2010.06.05. 14:36:41
Ha már a kategóriáknál tartunk: a számítógépes játékokon belül össze kéne vonni a konzoljátékokat és a PC játékokat: manapság a játékok jó része multiplatform.
V3: Xarun
Pontszám: 6.68
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
194. hozzászólás - 2010.06.08. 23:35:15
Ha egy olyan könyv szereplőjére kérdez rá, amit megfilmesítettek, akkor az vajh' irodalom vagy film? Ha nem derül ki a kérdésből, hogy melyikre gondol.

Pl: Hogy hívták a Gyűrűk Urában a törpöt?

Ő ugye a könyvben is benne van és a filmben is, és nincs a kérdésben, hogy a -című filmben.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.19
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
195. hozzászólás - 2010.06.08. 23:42:01 (Válasz Kocos #175 hozzászólására.)
Én meg egyszerűen a kérdőszó szerint, attól függően, hogy mire kérdez rá. Nem bonyolítom.

Régi a hsz, csak akkor tudni szeretném, hogy jól csinálom-e.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.19
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
196. hozzászólás - 2010.06.09. 09:22:09 (Válasz PottomPanna #194 hozzászólására.)
a konyv. ugyanis a filmet a konyv alapjan csinaltak
Pontszám: 7.74
kedvencDark PhoenixFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
197. hozzászólás - 2010.06.09. 13:45:34
Besorolással kapcsolatban lenne kérdésem - több is de most csak 2 -.
Típuspélda a zászlók főleg melyik szín szerepel, nem szerepel mi található rajta.
Én ezt a politikába tettem eddig, de akár beleférhet a történelembe vagy a néprajzba is (szerintem). Vélemény? Esetleg valakinek valami mindent ütő ötlet hová tartoznak?

A másik a helyek
Hol van ez és ez a város, helység? Melyik vár nem Magyarország területén található? Beraktam az Európa kategóriába.
Tehát alapvetően az ilyen kérdéseket úgy válaszolom meg, hogy tudom mi a helyes és aszerint sorolom be.
Esetleg ezek a fajta kérdések mind a Hol található kategóriába kerülnek, mert a válasz nem konkrét kontinens de ott található?

Előre is köszönöm a segítséget!
Pontszám: 9.67
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
198. hozzászólás - 2010.06.09. 14:13:31 (Válasz Dark Phoenix #197 hozzászólására.)
Idézet: Dark Phoenix - 2010.06.09. 13:45:34
Besorolással kapcsolatban lenne kérdésem - több is de most csak 2 -.
Típuspélda a zászlók főleg melyik szín szerepel, nem szerepel mi található rajta.
Én ezt a politikába tettem eddig, de akár beleférhet a történelembe vagy a néprajzba is (szerintem). Vélemény? Esetleg valakinek valami mindent ütő ötlet hová tartoznak?

A másik a helyek
Hol van ez és ez a város, helység? Melyik vár nem Magyarország területén található? Beraktam az Európa kategóriába.
Tehát alapvetően az ilyen kérdéseket úgy válaszolom meg, hogy tudom mi a helyes és aszerint sorolom be.
Esetleg ezek a fajta kérdések mind a Hol található kategóriába kerülnek, mert a válasz nem konkrét kontinens de ott található?

Előre is köszönöm a segítséget!


A zászlók nálam Földrajz (azon belül terület).
Hol van típusú -> Földrajz/hol található (kivéve ha Magyarország és megyéket sorol fel egy városhoz, akkor Magyarország)
Pontszám: 7.71
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
573 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
199. hozzászólás - 2010.06.09. 14:30:01 (Válasz Craslorg #198 hozzászólására.)
Nekem meg ha úgy kezdődik egy kérdés hogy "Hol található..." az azonnal megy a földrajz/ hol találhatóba...
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 6.59
kedvencDark PhoenixFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
200. hozzászólás - 2010.06.09. 15:07:01
Köszönöm a válaszokat! Akkor ezután pakolok minden ilyen típust a Hol találhatóba.

Más: a besorolásból származó medál akasztója lehetne kék így különböztetve meg a szerzés módját és növelve a sokfélét magamra aggatok metódust (öcsívment).
A hozzászólást Dark Phoenix módosította 2010.06.09. 15:07:27-kor
Pontszám: 9.67
Oldal: 1234567891011
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!