Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567891011
Szerző
Topic neve: kvízmedál
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
101. hozzászólás - 2010.05.07. 14:46:40
Mi a nemzetközi segélyhívás ismert jele?
C.O.M.E.
S.O.S.
H.E.L.P.
R.C.E.


Ezt pl hova tegyem? Egyébbe, vagy az egyikbe sem illikbe?
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.22
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
102. hozzászólás - 2010.05.07. 15:03:15 (Válasz PottomPanna #101 hozzászólására.)
nyelv, rövidítések például
Pontszám: 7.78
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
103. hozzászólás - 2010.05.07. 15:06:46
Akinek 12 medálja van, az ugye így sem kaphat többet?
Pontszám: 6.94
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
104. hozzászólás - 2010.05.07. 15:49:43 (Válasz Jeriko #99 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.05.07. 14:24:31
Idézet: Kocos - 2010.05.07. 10:54:43
Idézet: Jeriko - 2010.05.07. 09:48:43

Miklós! Egy inspirátorért cserébe szívesen vállalok programozási feladatokat!


A lelkedet is eladnád érte mi?
(én is)


Magamat még megértem, viszont egyetlen karakter van, akinek totál haszontalan ez a cucc, és az pont te vagy


Magamat en is megertem. Regrol kialakult jo szokas ez nalunk, de neked en semmi penzert nem adnek tapot, igy is taposabb vagy, mint kivanatos lenne.
Pontszám: 6.79
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
105. hozzászólás - 2010.05.07. 15:50:48
Idézet: PottomPanna - 2010.05.06. 20:42:16
Tudom, hogy már felmerült, de nem lenne értelmesebb, ha a helyes válaszokért járna kvízmedál?

Ezzel kezdtük, hogy ez nem jó ötlet, mivel ezt most is van, aki scriptelgette, nem kéne még tovább jutalmazni.

Idézet: Coronita - 2010.05.06. 20:48:11
Nem eleg erdemi kritika, az hogy a jatek egyik kitoresi pontjat a kvizolimpiat tonkrevagod? Nem fogjak az emberek kitolteni ezentul!Abbahagyasokhoz fog vezetni az a rendkivul kellemetlen erzes a jatek kozben, hogyha most nem "b*szakodok" ezekkel a besorolasokkal, akkor elgyengulok!!

Az egész onnan jött, hogy a kvizmedál túl nagy előnyt ad, sokak számára nem hozzáférhető, és voltak gyanús esetek. Nem én javasoltam, ti, a játékosok kértétek. A megoldási javaslat az volt, hogy a 12-ből 8 medált alternativ módon meg lehessen szerezni. A kviz olimpián való győzelem továbbra is jelentős eredményt ad (+4% LE vadászatra), és aki többször nyert, annak nem kell a kviz besorolással vacakolnia. Elgyengülni attól nem fogsz, hogy nem sorolsz be - egyszerüen csak kaptál egy lehetőséget, amit nem használsz ki, ez nem rosszabb annál, hogy korábban lehetőséged sem volt.

Idézet: Endyr - 2010.05.07. 09:23:45
Mi lesz azokkal, akiknek mar van par kvizmedaljuk. Azt irtad, h max 8at lehet az ertekelesekbol begyujteni. Ha mondjuk van 4 medalom es elkezdek ertekelni, akkor 8-ig vagy 12-ig fognak gyulni a kvizmedaljaim? Egyszerubben kerdezve: siman osszeadodik a ketto vagy 8 folott mar csak olimpiaval lehet szerezni?

Ezt nyilván logikusan fogjuk megcsinálni, tehát besorolásból 8 medálod gyűlhet, ha volt már korábban 4, akkor gyűjthetsz még 8-at. Épp ezért nem fog hátrányba kerülni az sem, aki nem tudott kviz olimpiát nyerni, és ezért megvette dukátért.

Idézet: Jeriko - 2010.05.07. 09:48:43
Miklós! Egy inspirátorért cserébe szívesen vállalok programozási feladatokat!

Vigyázz, lehet, hogy szavadon foglak!

Idézet: Mortu - 2010.05.07. 15:06:46
Akinek 12 medálja van, az ugye így sem kaphat többet?

nem, akkor nem lenne értelme az egésznek... viszont nem kell 1 évig besorolnia a kérdéseket sem
Pontszám: 8.25
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
106. hozzászólás - 2010.05.07. 15:54:02 (Válasz Let. #96 hozzászólására.)
Idézet: Let. - 2010.05.07. 12:55:48
Kocos is említette a szándékos rossz kategóriabesorolást, szívesen hallanám ezt milyen formában akarja Miklós kiküszöbölni. Javaslatok már elhangzottak.


Itt en nem voltam naprakesz, Miklos irta, hogyha szandekosan rossz besorolasokat tapasztalnak visszakeresheto es szankcionalhato lesz az aki ezeket elkoveti. Amennyiben ez nem marad meg a szavak szintjen, elegseges megoldasnak tunik. Marad a scriptadatbazisba eleve beirjuk a jo ertekelest megoldas, ami ugyan etikailag kifogasolhato (bar mi nem, lasd AL topik/183, szandekosan nem linkeltem Cras, ne oktass ki kerlek), de legalabb nincs rombolo hatasa.
Pontszám: 4.86
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
107. hozzászólás - 2010.05.07. 16:04:12
Javaslat: lehessen 12 medal fole menni (besorolassal es olimpiaval egyarant), de a 12 folott un. kiegett kvizmedalokat kapjon a karakter, ami elonyt nem ad.

Karlapon igy jelenhetne meg: 14 kvizmedal (+12% minden helyes kviz valaszra vadaszatnal).

Olimpian a valos kiosztott kvizmedalok szama lenne 7 (ha lesz meg egyatalan), tehat a jutalmazas ugyanugy csuszna, mint eddig.

Igy egybol jobb kedvvel kategorizalna az is, akinek mar maxos medalja van.
Pontszám: 4.86
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
108. hozzászólás - 2010.05.07. 16:18:49
Olimpián abszolút nem érzem esszeciálisnak azt, hogy lehessen copy/paste-elni a kérdést. Sőt, az lenne a legjobb, ha tényleg a valódi tudást tükrözné az olimpia, és google sem lenne.
Ezért:
- a kérdés legyen kép formátumú
- a válaszokra legyen 5 másodperc (beleszámolva a net sebességét is)
- mindenki kapjon medált, aki hibátlanul kitölti, időtől függetlenül.

A hülye kérdéseket kiszűrendő lehetne csinálni pár segítséget: felező, plusz 30 másodperc az adott kérdésre)

(szívesen segítek a szükséges programok megírásában)
Pontszám: 9.30
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
109. hozzászólás - 2010.05.07. 17:53:40 (Válasz Jeriko #108 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.05.07. 16:18:49
(szívesen segítek a szükséges programok megírásában)

Reméljük, csak meglesz az inspirátor.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 3.85
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
110. hozzászólás - 2010.05.07. 18:00:06 (Válasz Jeriko #108 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.05.07. 16:18:49

A hülye kérdéseket kiszűrendő lehetne csinálni pár segítséget: felező, plusz 30 másodperc az adott kérdésre)


12 medállal rendelkező admin válogatna össze egy nagy csokor kérdést, amiből kikerülnek az olimpiások...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.05
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
111. hozzászólás - 2010.05.07. 18:08:54 (Válasz Byzon #110 hozzászólására.)
Vagy ezt továbbfejelsztve:
Egy, vagy több megbízható (hogy ne legyen támadási felület) 12 medálos, összeállítana 24x50 kérdést, amik méltók az olimpiára, és pontban minden órában (0-23) lehetne indulni az olimpián (persze mindenki csak egyszer), így akinek nincs sok ideje az se maradhatna le róla.
Ehhez jöhetne a képként megjelenítés és a kérdésenkénti időkorlát. A jelenlegi helyzetnél az is fairebb verseny lenne, ha "villámkérdés" jellegű lenne, aki tudja az úgyis tudja 5mp alatt is, aki meg nem, az nem tudja kiguglizni legalább. És ilyen körülmények között jöhetne tényleg az, hogy aki hibátlanra oldja meg, az kap medált. Csábítóbb lenne úgy elindulni rajta, hogy tudom nincs kiskapu.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 5.91
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
112. hozzászólás - 2010.05.07. 19:07:24 (Válasz Offsboy #111 hozzászólására.)
Mókás, de ez a turnusokban indított olimpia nekem is eszembe jutott, 1-2 perccel mielott olvastam volna. Tobb gond is van vele. A legnagyobb, hogy nem lehet garantalni az azonos nehezseget.
Pontszám: 6.79
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
113. hozzászólás - 2010.05.07. 19:11:21 (Válasz Kocos #112 hozzászólására.)
Nem lehet garantálni az igaz, viszont a pakkok véletlenszerűek lennének, így igazából mindenki egyforma eséllyel indul (tudom, ez nagyon Miklós-randomos hozzáállás ). Ráadásul a jelenlegi kategóriabesorolással annyiban lehetne tompítani a dolgot, hogy minden kategóriából lenne - hasraütök - 5 kérdés, ami jóval közelebb hozhatná a teljes véletlenszerűségtől a helyzetet.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.87
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
114. hozzászólás - 2010.05.07. 23:36:46 (Válasz Craslorg #102 hozzászólására.)
Köszi, még tanulom a kategóriákat, alkategóriákat. Beálltam a sorba és góriázok.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.23
kedvencDdyyFérfi
Végzetúr mester
251 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
115. hozzászólás - 2010.05.08. 01:59:36 (Válasz Pietrus #68 hozzászólására.)
Idézet: Pietrus - 2010.05.06. 17:03:56
Egy gyors kérdés: mi lesz azokkal, akik megvették a duplaválaszos gyorsítást? Csak mert ők fele annyi kérdést kategorizálhatnak.


Erre jól látom h még nem jött érdemi válasz? Engem is érdekelne a dolog.
Daltan | Az Illuminati Lovagjai

Figyelem a hozzászólás nyomokban fikciót, idézeteket és mogyorót is tartalmazhat. Ugyanitt tojás eladó.
Pontszám: 7.59
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
116. hozzászólás - 2010.05.08. 05:14:34 (Válasz Ddyy #115 hozzászólására.)
Én erre, így reggel 3 lehetőséget látok:
1. Duplázódik a besorolás a kvízválaszhoz hasonlóan vagy
2. lehetőséget kapunk a változtatásra (gyorsítás mellett is 50 kvíz).
3. Így jártunk (bár nem ez a jellemző hozzáállás a JV felől).
A hozzászólást Freez módosította 2010.05.08. 05:15:10-kor
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.26
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
117. hozzászólás - 2010.05.08. 07:31:28
Szervusztok!

Miklós: Az, hogy a kategorizálásért kvízmedált kapsz, az olyan, mintha az abc felmondásáért megkapnád a Kossuth-díjat. (Eredetileg ugyan Nobel-díjat akartam mondani, de az már sok lenne.) Lényeges elem volt az én érveimben, hogy csak helyes válaszért lehessen kvízmedált kapni... de ne számítson az eddig elért eredmény, és csak a kérdések scriptek számára értelmezhetetlenné tétele után lehessen így kvízmedálhoz jutni. Addig ez a funkció valóban felesleges, mert scriptelők már meg is szereznák, amint lehet.

Amúgy pedig, mivel nem kategorizálnak a játékosok, ezért minek kell az egyik legerősebb jutalmat odadobni? Semmi lényeges dolgot nem kell tenni érte így, ugyanolyan értéktelen kacattá fog válni a kvízmedál, mint a Rubin Triász, mert mindenkinek lesz. Túlságosan az optimalizátorokra hallgatsz, mert ők csinálnak statisztikákat mindenről. (Gonoszkodás bekapcsolódik) A legoptimálisabb megoldás az lenne, hogy mindent lefixálsz: vadászatért szintszer x LE, portyából EH-nyi LE nyerhető, bukni nem lehet... az optimalizátorok számára ez lenne az előny. (Gonoszkodás kikapcsolva). Pedig az, hogy 0 TP mellett az ember kérdésenként fix LE-t kap, ha jól kategorizál, az komoly segítség annak, aki komolyan vette a feladatot a legelején, ugyanis a szintes szorzó egyértelműen a LE megkapásakor, tehát a kérdés bekategorizálásakor érkezik, ez pedig a top sebességét nézve akár két szintet is jelenthet. (Nekem néha nincs rá időm, olyankor elkönyvelem, hogy az a sietség ára. :-D)

Alternatív jutalomjavaslat:
A helyes kategorizálásokért Vezérmedál, ami plusz elfogható állathelyeket ad, tehát a Vezetőképesség szakértelemhez csatlakozik, nem a szerezhető LE-t növeli. Feltételéül nem is kell semmi, aki vadászik, az sajtol is, a plusz sajtolási, és idomítási lehetőség elegendő, és hasznos jutalom lehet. (És nem is scriptelhető, mint a kérdésekre való válaszadás, ami miatt a kvízmedál nagyon tápos, hiszen így fixen 10+kvízmedál% jutalmat kap a scriptelő, ezért csinálja.) Kisebb karakterek pedig eltehetik a medált, amíg nem tudnak állatokat befogni.
A darabszámra jó tipp lehet a 250 helyes kategorizálás, ez már feltételezi, hogy foglalkozott vele a játékos. Két plusz helyért meg 500 helyes kategorizálás elegendően nagy mennyiség. A kvízmedál így nem lenne minden játékosnál fölös számban, nem lenne az a helyzet, hogy a helybenmaradásért is rohanni kell. Jelen pillanatban az optimalizátorok ezért kérik a kvízmedált, mert ők az optimalizációs stratégiájukkal belefutottak ebbe az állapotba: körülöttük mindenki optimalizál, ezért jobban kell optimalizálniuk, mint a többieknek.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 3.27
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
118. hozzászólás - 2010.05.21. 10:16:31
Sziasztok!

A mai napon a következő üzenetet kaptam.

Ma, 10:08 Az eddigi 252 helyes kvízkérdés-besorolásodért kaptál 1 kvízmedált!



Nem tudom, hogy bug-e, vagy valóban bevezették a kvíz medál-értékelésért rendszert. Ha igen, érdekes lehet hány medálig.



Let
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.58
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
119. hozzászólás - 2010.05.21. 10:17:56
Én 454-ért most kaptam egy kvízmedált.
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 7.24
kedvencBjork123Férfi
Végzetúr tehetség
190 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
120. hozzászólás - 2010.05.21. 10:23:26
Ma, 10:08 Az eddigi 499 helyes kvízkérdés-besorolásodért kaptál 1 kvízmedált!

250 jól besorolt kvízkérdés után kap a nép egy 1 kvízmedált, ha jól rémlik. A 250 feletti további 249-t most vajon buktam?
Pontszám: 7.69
Oldal: 1234567891011
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!