Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567891011
Szerző
Topic neve: kvízmedál
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
kvízmedál
1. hozzászólás - 2010.05.05. 12:46:10
Egy másik topicban az egyik melléktéma volt a kvízmedál. Mekkora előnyt ad, milyen kevesen juthatnak hozzá, stb.
A következő megoldás jutott eszünkbe.
Jelenleg is fut a kvízkérdések besorolása. Minden 250 besorolt kvízkérés után lehetne szerezni egy kvízmedált, de így max. 8 (esetleg 10) medált lehetne kapni, és összességében továbbra is csak 12 medálja lehetne egy játékosnak. Természetesen a besorolásokat visszamenőleg is beszámolnánk, szerencsére el vannak mentve.
Ez a lehetőség mindenki számára elérhető, idővel és türelemmel megszerezhetőek a medálok, és nem scriptelhető a dolog.
Vélemények?
Pontszám: 7.05
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
2. hozzászólás - 2010.05.05. 13:05:30
Scriptelhető. Ráadásul elég úgy megírni a scriptet, hogy minden kérdést tegyen mondjuk az egyéb kategóriába. Ha elég sokan használják (és ha ilyen jutalom van, fogják), akkor simán felül írják a normális értékelők eredményeit - ők így nem kapnának semmit.
Pontszám: 6.34
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
3. hozzászólás - 2010.05.05. 13:11:21 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Ez csaknem megegyezik a helyes válaszok számától függő medálosztással, annyi a különbség, hogy itt tényleg a Jeriko által felvázolt tényállás valósulna meg nagy eséllyel,tehát egy másik script veszi át a kvízscript helyét sokaknál!
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 6.51
kedvelt tagkitmatko
Végzetúr
93 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
4. hozzászólás - 2010.05.05. 13:28:05
Én örülnék neki. Pont.
Új tulajdonos
Pontszám: 6.40
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
5. hozzászólás - 2010.05.05. 13:37:57
Szerintem is jó ötletnek tűnik!
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 6.73
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
6. hozzászólás - 2010.05.05. 13:42:49
Ennyire kevesen sorolják be a kérdéseket, hogy már medált is adnátok érte? Pár hét és megvan a max. medál.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.22
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
570 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
7. hozzászólás - 2010.05.05. 13:42:57
Szintén! Jó ötlet szerintem is! Főleg hogy visszamenőleg is megkapnánk.
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 6.24
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
8. hozzászólás - 2010.05.05. 13:45:41 (Válasz Jeriko #2 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.05.05. 13:05:30
Scriptelhető. Ráadásul elég úgy megírni a scriptet, hogy minden kérdést tegyen mondjuk az egyéb kategóriába. Ha elég sokan használják (és ha ilyen jutalom van, fogják), akkor simán felül írják a normális értékelők eredményeit - ők így nem kapnának semmit.



idezet a kvizertekelo helpbol:
"Egyik kategóriába sem illik
Ezt a besorolást csak akkor használd, ha egy kérdésről végképp nem tudod megállapítani, hová tartozik, mivel ezért nem fogsz jutalmat kapni."

szoval legalabb ez nem muxik


Edit: kozben rajottem, h mit akartal mondani. Igen, ha plul lesz egy script ami minden kerdest a hires emberekhez sorol es eleg sokan hasznaljak, akkor tenyleg felboritja azokat, akik becsulettel ertekelnek.
A hozzászólást Endyr módosította 2010.05.05. 13:48:17-kor
Pontszám: 7.69
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
9. hozzászólás - 2010.05.05. 13:46:50 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
es kvizolpimiaval mi tortenne? maradna ugy, ahogy most?
Pontszám: 7.69
fórumozóSettlersFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
10. hozzászólás - 2010.05.05. 13:53:29
Szerintem nem kell könnyedén odaadni fűnek fának.
Nekem is van, megkínlódtam érte, hogy az időt is kihozzam.
Most pár sajtfej megkapja nyugodtan, békében.
Akkor mire hajtani ?
Ha mindenkinek van lila sapkája, akkor nekem nem kell, mert mindenkinek van.
Akkor már olyan kell, amelyik ha odateszem a csontot és sikerül, akkor legyen értelme és legyen értéke.
Gyakorlati és szellemi is.
Így lehetne adni bajnoki medált is.
Símogass meg diszkréten 150 végzeturat és van egy bajnoki medálod.
Mindenkinek kellene egy palota a Rózsadombon, de mikor már mindenkinek van, akkor az nem villanegyed, hanem panelnegyed.
Mikor valami könnyen megszerezhető és mindenkinek van, akkor elveszti az értékét.
Mikor a piacon valamiből sok van, lemegy az ára.
Olcsó panelt akarunk ? És lila sapkát ?
Szerintem nem szabad ilyenben gondolkozni.
A hozzászólást Settlers módosította 2010.05.05. 13:55:45-kor
Pontszám: 5.40
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
11. hozzászólás - 2010.05.05. 14:01:51 (Válasz Settlers #10 hozzászólására.)
Azért 250 kvizkérdést helyesen besorolni nem egy egyszerű mutatvány... elég keményen meg kell érte dolgozni.

És épp arról volt szó, hogy nem 12 medált adnánk, hanem valamivel kevesebbet. Tehát az olimpiázók előnye megmaradna, csak kisebb lenne a többiekével szemben.
Pontszám: 2
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
12. hozzászólás - 2010.05.05. 14:02:32
Szerintem jó ötlet.
Max annyival kell kiegészíteni, hogy az elegendő válasszal bekategorizált kérdést egy kvízadmin "engedélyezi", és ha nyilvánvaló, hogy az "Egyik kategóriába sem illik"-nél sokkal jobb helye van, akkor nem bólint rá, hanem a második legtöbb szavazatot kapott (valószínűleges valós) helyére illeszti be a kérdést, és nem a "győztes" kategóriába pakolók kapják a jutalmat érte, hanem a második helyezettek.

Aki tötyörészik a kategorizálásokkal, miután felhúzta a fúzióját, hogy rövidebb legyen a vadászata, az megérdemelné, és nem ezt a semmirevaló 200 LE-kat naponta, ami viccnek is rossz.
A hozzászólást Darah módosította 2010.05.05. 14:03:30-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.62
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
13. hozzászólás - 2010.05.05. 14:07:35
jó ötlet, csak igy utólag sajnálom, hogy csak 10 kvizkérdést soroltam be a kb 5000 ből.
Pontszám: 8.40
fórumozóSettlersFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
14. hozzászólás - 2010.05.05. 14:18:25
Nekem holtbiztos, hogy eddig megvan a 250 helyes besorolásom.
Mindig megcsinálom lelkiismeretesen, azért a kevés LE-ért is, mert sok kicsi sokra megy és mert remélem, hogy ezzel is tudok segíteni a kvízadminnak.
De nem érzem úgy, hogy ezzel valamilyen hatalmas értéket állítottam volna elő.
Nem olyan ördöngös az a 250 helyes besorolás, hogy ne tudja egy középszerű játékos is megcsinálni, esetleg több időbe telik.
Az olimpián ott az időtényező. Ott nem lehet vakarózni, teljesíteni kell.
Vagyis, ha nyersz, akkor egy, a középszerűből kiemelkedő teljesítményt produkáltál, aminek a jutalma és a mutatója a medál.
Ha egyszerűbben is meg lehet szerezni, akkor mindenkinek lesz, csak idő kérdése.
Ellenben elveszi a tulajdonosnak azt a sikerélményt, hogy valami komolyabb teljesítményt hajtott végre.
Végül is ez csak az én véleményem.
Akik a mostani formában nem jutottak volna hozzá, azok mind helyeselni fogják, mert ki nem szeretne egy Ferrarit vezetni úgy, hogy ne kelljen több tízmillió forintot kifizetni érte.
De mikor mindenkinek van Ferrarija, akkor már nincs varázsa. Csak egy autó, ami a sarki hobónak is van.
No, de mindegy
A urak majd eldöntik
Attól én még nem fogom felvágni az ereimet, csak rosszúl esik
Pontszám: 4.48
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
15. hozzászólás - 2010.05.05. 14:25:04 (Válasz Settlers #14 hozzászólására.)
Akkor legyen háromszög alakú, és nevezzük besorolómedálnak...
Maradhatsz továbbra is büszke a kvízmedálodra.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.42
fórumozóHoffer DávidFérfi
Végzetúr tehetség
221 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
16. hozzászólás - 2010.05.05. 14:27:23 (Válasz Endyr #8 hozzászólására.)
Ha jól értelmeznéd rájönnél, hogy ha minden vadászatnál a híres emberhez menne az nem lenne elég, mivel csak a helyes besorolás megy a 250-hez....
V1 - Megdarállak
V3 - Megasajt
Pontszám: 2.57
fórumozóSettlersFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
17. hozzászólás - 2010.05.05. 14:35:49
Köszönöm a lepontozást Darah
Ha már ilyen nagylelkű vagy és ennyire tudod az észt osztani, akkor a kvízmedált is oszd ingyen.
Biztos, hogy minden gyenge karakter rád fog szavazni.
És hogy ne zavartasd magad, a szintemen nem vagyok rossz egyáltalán, mert utánanézek a dolgoknak, kiszámolom, hogy melyik a lehető leghelyesebb út a fejlődéshez.
De sajnos a Te szinted még nem értem el.
Szerintem oda még sok füvet el kell szívjak
Egész nyugodtan pontozz le.
Én nem pontozlak le téged.
Üdvözletem.
A hozzászólást Settlers módosította 2010.05.05. 14:36:54-kor
Pontszám: 4.71
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
18. hozzászólás - 2010.05.05. 14:36:21
Tiszteletem!

Az ötlet ellen szól az, hogy mekkora a kvízmedál értéke.
Gyakorlatilag a medál komoly értéket képvisel.
Ellene szólhat az is, hogy a kvíz értékelés nem érdem, illetve ész alapján történik. Ha Gyűrűk urával kapcsolatos kérdést látok, sokaknak valószínűleg a film topic jut eszébe, nekem az irodalom. Ha kínai találmányokról, lehet a történelem, vagy akár a technikai eszközök és találmányok.
Demagóg érv lehetne, hogy az kap medált, akivel sokan egyetértenek.

Az ötlet mellett is szól, hogy mekkora a medál értéke.
Szignifikáns bónusz, amit több regisztrációs elő-bajnokságokkal, vagy akár csalással érnek el.
A kvíz olimpia kimondatlanul is nem az érdemekről szólt. Eddig is kellett hozzá szerencse, illetve kellhetett gyakorlat (pl. kérdések ismerete), vagy gyors internetkapcsolat illetve barátok segítsége (jómagam szerencsével illetve barátok segítségét kérve szereztem medálokat).
Mellette szól, hogy ezzel valamilyen rendszerbe és keretbe kerül a medál, főleg, ha a kvízolimpia reform is megvalósul. Szerintem az is komoly érv, hogy ezzel az értékelő játékosok, akik a nagyközönség számára előkészítik a terepet (nyilt kvíz adatbázis) jutalmat kapnak.

Valamilyen módon vizsgálni kell a besorolásokat, ha már most a kiskapukat keresik és találják. Szerintem az, aki X kérdésnél többet egymás után egy kategóriába sorol, ne kapja meg az értékeléseit arra a napra. X egy statisztikai valószínűség, hogy hány hasonló kérdés eshet egy kategóriába egymás után.

Végül pedig a véleményem az, hogy 6 db medálnál besorolás ne adhasson többet, a többit csak olimpiával lehessen megszerezni. Egyébként korábban is felvetettem már ezt, az említett másik topikban.

Settlers: sajnos a Ferrari már elvesztette az értékét, azért tartunk itt, ahol most vagyunk.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2010.05.05. 14:39:54-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.10
fórumozóSettlersFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
19. hozzászólás - 2010.05.05. 14:41:09
Igen Let, sajnos igazad van.
De semmi baj, ez egy játék és úgy is kell venni.
Én élvezem a játékot, sokkal jobbnak tartom mind sok más külföldi játékot.
Élvezem a haladást benne, a szövetséget, a szövi jó társaságát
Nekem ez a legfontosabb. Úgysem lehet befolyásolni, nem is akarom, csak egy véleményt írtam
Pontszám: 6.65
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: kvízmedál
20. hozzászólás - 2010.05.05. 14:45:46 (Válasz Settlers #19 hozzászólására.)
Üdv Settlers!

Megértem miért mondod, amit mondasz, sőt, ha rendben lenne a kvízolimpia rendszere, teljesen egyet is tudnék érteni veled.
Azonban problémák vannak, ezt mindenki tudja, érzi.
Így pedig szélsőséges különbségek helyett lesz egy valamilyen rendszeren alapuló, még mindig szignifikáns bónuszt adó rendszer.
A már meglevő olimpia mellé.

Idézet: Hoffer Dávid - 2010.05.05. 14:27:23
Ha jól értelmeznéd rájönnél, hogy ha minden vadászatnál a híres emberhez menne az nem lenne elég, mivel csak a helyes besorolás megy a 250-hez....

Levezetem neked.
Most 1700-an használnak scriptet kvíz megválaszolásához.
Az az 1700 ember holnaptól elkezd minden kérdést az egyéb kategóriába sorolni.
Azaz mivel ők teljesen azonosan sorolnak folyamatosan minden kérdést, komolyan megnő a valószínűsége, hogy a megfelelő kategória az Egyéb lesz.
Ergo ők, a "rosszul" besorolók kapnak Le-t és kvízmedált.
Érthető?

Ezért írtam én is és más is azonnal megoldási javaslatot.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2010.05.05. 14:46:53-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.03
Oldal: 1234567891011
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője