Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Danka33

vagy pedig egy masik szovetseget lehetne vedeni -- tehat egy TENYLEGES segitoeszkozt bevezetni -- kis szovetsegeknek vegre lehetne valami eselye.

Termeszetesen ezt is at kell gondolni... peldaul csak nagyobb szovetseg adhasson segitseget kicsinek... stb. Esetleg bizonyos haborukra ad segitset, nem altalanosan...


igen, de ez nem lehet, mert akkor az egyszemélyes szövik nyernének a sokszemélyesek ellen. vagyis minden népből a legerősebbek háborúznának egyszemélyes szövikben, a többi tagok meg folyamatosan védenék őket.



Nem tudom te hogy vagy vele de a szövetség szóban benne van a lényeg. Egy ember NEM szövetség, csak úgy tesz, mintha. Hosszútávon nem sok ilyet fogunk látni az élmezőnyben, mert ez a taktika elveszi a játéknak azt a varázsát, ami a TÖBB EMBER JÁTSZIK névre hallgat. Hovatovább, egy egy erősebb szövetség ezeket is simán elpáholja, már csak azért is mert több a portyalehetőségük.
Visszatérve a belépési követelmény alternativ javaslatokra (Jerikó: legmagasabb építő LE-je, Petúr: átlag építés). Mindkét módszer tökéletesen exploitolható, kilép mindenki a szövetségből, kivéve egyvalakit, akinek 1000 építése van, aztán mindenki visszalép, 1000 építéssel, és akkor jöhet a 3 új tag, szintén 1000-1000 építéssel... Bármilyen, hasonló ötlet ugyanígy fúrható. A belépés feltételét csakis egy, a szövetséghez rendelt statikus mérőszámmal (ie. lélekkút) határozhatjuk meg.


És mi van akkor, ha a mindenkori legnagyobb átlagot vesszük alapul? Ez alól kivétel, ha egy játékos megszűnik, akkor természetesen őt ebből az átlagból ki kell hagyni.
Dátum: 2008.11.30. 10:31:42
Masterv: Az általad leírt játékok úgy vannak kitalálva, hogy mindenki elérhet minden építményt, minden egységet... csak az idő a lényeges. A bónuszok nagy előnyt jelentenek, de inkább kapjon egy prémiumos -mondjuk- öt szintenként +1 sebzést, mint egy mások által elérhetetlen, és medveerős tárgyat. A bónusz ugyanis az általad említett játékokban is időre megy, ha lejár, elveszted... de itt megveszed mondjuk a Trollagyart, aztán használod tovább nem prémiumosként is.


ajánlom figyelmedbe a darkpirates nevű játékot. A legjobb cuccok mind fizetősek. És azoknál NINCS jobb, mégis jáccák
Dátum: 2008.11.29. 23:54:41
Üdv.
Ma használtam a keresőt az oldalon. Rájöttem, hogy rosszul írtam be a kulcsszót, miután kerestem. Kijavítom, erre kiírja, hogy 30 másodperc 2 keresés között. Erre mi szükség van? Kérném a megszüntetését ha lehetséges.
Dátum: 2008.11.29. 23:31:23
Igen, mindenki csak magát szidhatná... meg a fejlesztőket "Miért tették be ezt a fránya gombot???"
3. Annyiban egyetertek, hogy azok a kuldik, melyek 1-es szakertelem mellett teljesithetoek, tenyleg okesak. Azonban azok, melyek mar kemeny 10, 20, sot most mar 25-os szakertelmet kivannak (legyen 3 szornyed, vegyel ket szinttel magasabb fegyvert, legyen 6!!! szornyed), szoval, azok mar korantsam nevezhetoek ilyen probanak, vagy izelitonek. Igenis, ezek mar durvan igenylik a befektetest, es mivel nem lehet dobni a kuldit, elakad az ember veluk. Es mivel az meg rosszabb, ezert mindenki kifejleszti ugyanazokat a szakikat.

van, tegyük fel, 10 es vezetőkézséged. tegyeük fel hogy rendszeresen vadászol is. Azt szintén, hogy küldi miatt megvetted a sajtolást. ergo ----> befogsz állatot----> kisajtolod----> + Le. Mi itt a problémád?
Dátum: 2008.11.29. 23:08:47
Üdv.
Láttam egy érdekes(de régi statisztikát) az egyik topicban. Akkor 7000 játékosból 500-500 volt a 2-3-4-5 ödik szintű játékos. A többi első szintű. Na már most megnéztem csak azért is. Jelen pillanatban a toplista 243-340 valameddig 1 es szintű karakterek találhatóak. ez több mint 100 oldal a toplistában!!! Ezek nagy részéhez jó ideje nem léptek be gazdáik. Ezért javasolnám, hogy egy idő múlva a nem használt karaktereket(nem csak első szinten) szíveskedjen a program törölni, külön figyelmeztetés nélkül! Ezzel jóval értelmesebb becslés jönne ki a játékosok számát tekintve, és rengeteg helyet is felszabadítana a szervergépek memóriájában.
Dátum: 2008.11.27. 20:49:47
Khettyt szorosan követve benyomultak a többiek is, aminek az az egy eredménye lett, hogy úgy összenyomták egymást, hogy mozdulni se bírtak. Miután kihátrált a tömeg, újra bementek. Ugyanúgy... Erre megint kihátráltak, majd Mortazor beküldte Khettyt, Camelust, Csirguzt és Gillt majd utánuk eredt.
A többiek egyesével léptek be a szobába. De miután csak üvegcséket találtak, amelyeknek a felén nem volt írás, hamar elindultak a dolguk után. Egyedül Danka maradt közülük a szobában, aki egyszerre négy üvegcse feliratát próbálta meg elolvasni, de ezzel csak azt érte el, hogy felfedezett egy új varázslöttyöt, minek a galetkik nyelvén használt neve valahogy így nézett ki: "varázséletnövelőátokleoldó".
- Nem értek semmit. - nyögte Khetty egy fél órával később. - Mért kellett ezeknek ilyen bonyolult nyelven beszélniük?
- Ez az Ellenség nyelvének egy változata. - feleli Danka. - Valószínűleg a régi nyelvet a toronyban élők elfelejtették és a környezetükben portyázó Ellenség nyelvét módo.... Hé megvan! - kiálltja és egy zöld löttyel teli, enyhén záptojásszagú üveget lóbálva leviharzik az ebédlőbe, a többiek utána.
- Biztos hogy ez az? - kérdi Camelus, miután nem éppen a méregzöld kinézetű italok szoktak ellenmérgek lenni. Inkább mérgek.
- Majdnem biztos! Olyannyira, hogy teljesen! Mortazor olvaszd ki!
Az említett két legyintéssel megtette a szükséges lépéseket, viszont csak a fejét olvasztotta ki, hogy ne szaladjon el mialatt nem ura a lábának. Danka leöntötte Stubb torkán a folyadékot. Erre a feje összement, majd visszanőtt eredeti állapotába, a teste többi részével együtt.
- Hé kiolvasztana valaki? - kiáltotta sértődötten a törpe.
Dátum: 2008.11.21. 07:20:04
Esténként a társaság fülig malterosan, és az óvintézkedések gyanánt a falba ültetett védő illetve ártó varázslatok tömeges elhelyezése miatt hullafáradtan léptek be az ebédlőbe, vacsorájukat elfogyasztani. Annyira kifárasztotta őket az egész napi munka, hogy nem volt ritka, ha valaki egyszerűen beledőlt a tányérjába. Gill és Peps se játszotta kedvenc kártyajátékukat az újraépítés kezdete óta. És az esték hangulata is más volt a vidám törpe és mézsöre nélkül.
Reggelente a férfiak rögtön az ébredésük után rohantak vadászni. Az első általában Redjens volt, akit Lia várt vissza, hogy segítsen neki a reggeli elkészítésében. A férfiak a visszatérés és reggelizés után elkezdték az aznapra kijelölt szakasz felújításához. Ezalatt Lia, és Khetty a napi lélekenergiájuk beszerzésén fáradozott.
Most a második emeleti leomlott falszakasz következett. Lia épp leszidta Acabót, mert az nagy buzgalmában elkezdte visszahordani a megszáradt ruha, és ágyneműdarabokat, de arra már nem figyelt, hogy melyiknek hová kellene kerülnie. Mire az új tartógerendákat Mortazor és Csirguz felcibálta, Danka négy kezének hála már a másik oldalon várta, hogy beilleszthesse a gerendát a kijelölt helyére. Délutánra megcsinálták ezt is, bár Camelus nem engedte az új darabra Bulcsút, mondván: - Még leszakadhat!
A harmadik szint nagyjából az első emelet állapotának felelt meg, jórészt csak a vakolat hullott le a falakról. Illetve az Azúr légió "jóvoltából" már volt itt egy lőrésük is...
Mikor bekerült a portyapontok megváltoztatása 100 portyapontom volt és ezt tudtam szinten tartani. Több portya nem fért bele az időmbe, így gyűltek a pontok. Most, hogy a toplistából kell bogarásznom, 150 pontom van, amit nem tudok használni idő hiányában.
Azt mondom, hogy csak a tul összeg szerinti rendezhetőséget kellene kivenni. Az emberek nagy része az alapján támadott portyalistán. Viszont ha 15 portyapontos felállásban lefele is üthetést választjuk, akkor használhassuk is már és ne csak a veled egy szintű/magasabb akból rakjon ki 10 et a maradék 5 legyen kisebb
Megmondom ezek után portya menüből én speciel eredményesen nem tudok. Miért? Mindenki akit kidob, legalább 10 plusz tulajdonsággal rendelkezik mint én. Na akkor most ez hogy van? A kisebbeket a portyamenü egyáltalán nem dobja ki? Mire föl? Ők rontották el a stratégiájukat, jaj akkor segítsünk nekik! Mintha sakkban elnézünk egy vezért, az ellenfél valószínűleg azt mondja, hogy jaj te szegény, tessék itt az én vezérem! Túrót! Akik jó stratégiával mennek, azok jók lesznek, akik meg rosszal, azok is tudnak fordítani:
Megsúgom neked, akit sokat támadnak, pont annak van esélye összeszedni magát. Sokat támadják -> nem marad ÉP-je -> órákig nem tudják támadni -> sértetlenül le tudja vadászni a 30 csp-jét, és tudja növelni a tulajdonságait.
Simán fel lehet állni így a szint legaljáról is.
Dátum: 2008.11.12. 16:55:24
A hatás kirobbanó volt. Stubb feje megnőtt, mialatt a teste csecsemővé húzódott össze, majd a feje lett kétévesforma, és a teste mint egy öregemberé. Ezek után heves csuklás közepette összement, fejére viszont csak részben volt ez igaz, mivel a fej összement ugyan, de az arcvonások a régiek maradtak... csak éppen egy tizenöt centis arcon volt összezsúfolva minden. Ezek mellé csecsemőmód dadogott.
- Ó Fairlight! - Mondta Gill, miután az átváltozás végbement.
- Mi volt ez? - Kérdezte Khetty. A döbbenet és a meglepetés keveredett az arcán, köpenye sárga volt az aggodalomtól.
- Méreg. - Állapította meg Danka, miután felpattant és felvette az üvegcsét. - Testdeformáló és idővisszafordító mégpedig. Honnan szerezte?
- Valószínűleg a pincében találta. - Vonta meg vállát Peps. - Tudjátok, a nagyapám elég rendetlen volt. Széjjelhagyta a dolgait a toronyban.
- És amilyen szerencsénk van, nem a varázserő kétszerező elixírt itta meg... - Jelentette ki Mortazor. - Van ellenszer?
- Ha van is, akkor az ötödik szinten kell hogy legyen. - Állítja Peps magabiztosan. - Száz százalék. De sajnos az ötödik szint zárva, és nem voltam ott a zárásánál... - Jelenti most már kicsit kevesebb önbizalommal.
Khetty megszólal:
- Akkor ki kell nyitnunk az ötödik szintet minél hamarabb!
Senki sem ellenkezik.
Dátum: 2008.11.12. 07:22:24
Idézet: Rivasz - 2008.11.06. 19:38:34
Így egy hónap után úgy gondoltam hozzászólok én is. Hát ez a legnagyobb béna játék a Földön. Nem lenne rossz, csak pocséknak tartom azt az ötletet, hogy kisebb szintűeket is lehessen támadni (portyázni vagy mifene). Komolyan mondom ennyire ideges még egy elcseszett játék miatt sem voltam. Hiába vagyok láthatatlan, vagy hiába pihenek, teljesen mindegy, egy alacsonyabb szintű is elver, mint a picsa...ezt én nem értem. Ráadásul ha egymás után támadnak, esélyem sincs aznapra, hiszem az ÉP-m lemegy nullaközelibe, úgyhogy frankó...két napra mire feltöltődik, tyűdejó, grat aki kitalálta. Ja mellesleg azoknak a férges Állatoknak baromira semmi hasznuk, qrvára felsleges volt a szakértelmemet (csapdakészítés) 9-esig fejleszteni. Ráadásul semmi képzettség-fa nincsen, honnan tudom, hogy a legközelebbi tanulás után mit fogok megtanulni...? Sehonnan. A legbosszantóbb az egészben az, amikor látom, hogy napi kilencezren támadnak, és a 80%-a két szinttel magasabb erőgyerek. Fasza. Ja meg lehetne a prémiumosokat különrakni, mert most ez kb. úgy néz ki, hogy aki fizet, az nem idegeskedik, akit meg a prémiumosok támadnak csúcsfegyverekkel, az stresszben volt elpatkolni. Ok, tudom a választ előre, ne játsszak. Mindegy, akkoris leírtam, kövezzetek meg.


Tudok neked mondani egy két játékot ahol akár 9 szinttel magasabb játékos is támadhat. Sőt, olyat is ahol bármekkora szintkülönbségnél szétzúzzák a fenegyerekek a játékkedved. Ellenben ez egy játék, stratégiával és nehogy már megmondják, hogy ez a jó taktika, mert akkor mindenki azt jáccaná. Tényleg, csinálunk egy játékot, beregelsz, néha megnézed hogy mi van és ettől függetlenül csinál mindent maga, neked meg nincs beleszólásod. Ugye milyen jó játék lenne?
Egyébként holtbiztos, hogy feletted egy szinttel is vannak olyanok akik rossz taktikán élnek, tehát akár őket le is tudod verni.
Idézet: Eardog - 2008.11.05. 21:42:26
Sziasztok!

Amanda Tapping, a mi Carter Századosunk a csini géniusz, őt is szerettem, Tilk az izomagy, aki kedvenc beszólása....halljam kórusba....INDEED:)


Nem Tilk hanem Teal'c! Személyiségi jogainak megsértéséért feljelenthet bár előbb püföl el Nem rá vall a jogok ismerete
Dátum: 2008.11.08. 22:09:52
- Ugye nincs kiút? - kérdezte Danka, miután becsapták és elreteszelték az ajtót. - Itt a vég.
- Dehogy van itt! -próbálta nyugtatni Khetty a kétségbeesett mágusokat, nem túl sok sikerrel. A legnyugodtabb talán Gill volt, aki különleges adottsága révén látta, hogy az elkövetkező öt percben még élni fog. Legalább abban az öt percben.
- Nézzük mi használható van itt! - javasolta Khetty. - Jellemző- mondta miután meglátott egy teljesen ép kristálygömböt a sarokban. - Miután csináltunk egyet, találunk egy épet.
- Khetty - szólal meg Mortazor- Ez nem kristálygömb. - A háttérben a többiek is egyetértően bólogatnak.
- Akkor mi?
- Ez egy Császári Dekrétum.- Veszi át a szót Camelus- De hogy hogy került ez ide... legalább kétszáz éves!
- Császári micsoda? - kérdez vissza Khetty - Tudod, én nem galetki vagyok. Nem tudok ezekről semmit.
- Igen én is kíváncsi lennék rá, hogy mit is takar a "Császári Dekrétum" elnevezés. - szól Mortazor.
- Mint tudjátok, - kezdett bele a történetbe Danka a téma tudora - ezer évvel ezelőtt a galetkiket leűzte az Ellenség a hegybe. Nagyon mélyre kerültek. De nem adták fel. Elkezdték szépen lassan visszaszorítani a torzsszülötteket, a szintén az Ellenség által hegybe szorított szörnyeket. De mielőtt összefogtak volna, egymást irtották. Hogy a faj teljes kipusztulását elkerüljék, a legnagyobb hatalmú galetkik meghozták a galetkik tanácsát és a legnagyobb közülük lett a galetkik Császára. Mivel neki volt az egész hegyben a legnagyobb hatalma, hű szolgái megsegítésére megalkotta a Császári Dekrétumokat, amit ha egy galetki birtokolt, a többi felett egy kismértékű előnnyel rendelkezett, akik a dekrétum mágikus hatalma miatt kénytelenek voltak fejet hajtani előtte. Ez nem egy tartós mágia és egy dekrétumot csak egyszer lehet felhasználni.
- Ezek szerint van egy fegyverünk. - Állapította meg Khetty. - Egy elég erős fegyverünk...
Dátum: 2008.11.06. 21:48:40
Miután meghagyták neki, hogy ne csináljon semmi őrültséget, Danka elhagyta a tornyot. Mialatt Csirguz kinyitotta, hogy kiosonhasson, legalább három nyílvessző landolt az ajtóban. Rohanni kezdett a fák közé. ~ Ilyen kicsin milyen nagy távolság az erdőig... - közben szörnyülködve vette észre, hogy az Azúr Légió támadó seregei pont a gyakorlótér közepén verték fel sátraikat, és láthatólag az egyik szomjas katona pont a kellős közepén remélt vizet. Legalábbis a félkész kút erről árulkodik...
Beért a fák közé. Túl kockázatosnak vélte még a visszaváltozást, ezért csak majd háromszáz lábbal később merte elmotyogni a nagyítás igéit. Miután befejezte a varázslatot, már eredeti "nagyságában" csörtetett keresztül árkon-bokron. Mindenképpen el kellett érnie a Lélekőrök szövetségének központi barlangját a békeüzenettel. Még lehetőleg a harmadik roham előtt. Nem kellenének újabb sebesülések. Vagy halálesetek...
Már látta a barlangot, mikor az útról egy harci kiáltást hallató, a gyémánt horda és a Lélekőrők szövetségének jelvényét viselő végzetúr rontott rá, kezében enyészmesterét lóbálva.
- Álj Végzetúr! - Kiáltotta Danka. - A Napkapu küldötte vagyok, üzenetet hozok!
- Hol az üzenet? - kérdezte amaz gyanakodva. Erre Danka előkapta szütyőjéből a levelet, de mikor a másik megpróbálta elvenni tőle, egy elegáns mozdulattal visszadugta oda, ahonnan elővette.
- Az üzenetet csak Jaanának adhatom át. - jelenti ki, a magabiztosság álcája mögé rejtőzve, mialatt tudja, ha ez a végzetúr csak egy kicsit is vadabb az átlagnál, akkor rövid úton Vortrexre kereszteltetheti át magát.
- Na jó, gyere! - mondja, alaposan megrágva a dolgot előtte.
Beléptek az első terembe0, amely társalgó, tanácsterem és ebédlőként funkcionálhat. Ahogy a szóváltásokból kiderült, támadóm a Geralt névre hallgat, és ő felel az új tagok kiválasztásáért. Elkezdik kizavarni a végzeturakat és úrnőket a teremből, mire már csak Danka és egyetlen végzetúrnő maradt a teremben.
- Jaana vagyok, szövetségünk hadúrnője. Úgy értesültem, hogy üzenetet hoztál. Láthatnám?
Danka szó nélkül kiveszi a levelet és odaadja azt Jaanának, aki felbontja, leül és elkezdi áttanulmányozni azt.
- Értem, az ajánlat ezzel megköttetett. - szól Jaana miután végigolvasta az üzenetet. - Az üzenetben az áll, hogy a hadisarc kifizetésére a tornyotokban kerül sor és a Te vezetéseddel kell odajutnom. Akkor indulhatunk?
- Természetesen.
A visszaút eseménytelenül telt el. A torony előtt Danka még az erdőből leadta a jelet, mire a Légió embereire egy csapatnyi szörny támadt rá, élükön egy móleonnal. Ezzel a ostromlók figyelme, ha ideiglenesen is, de elterelődött a hátsó kapuról, amit kihasználva a két érkező be tudott surranni.
Dátum: 2008.11.05. 20:48:54
A második rohamot is visszaverték. Súlyos veszteségek árán. Khetty jobb lábából egy nyílvessző állt ki, Mortazor vállán egy majd húszcentis vágás. Csirguz épp Lia mellkasából kiálló dárdát vizsgálta.
- Túl fogja élni. De ezt a háborút nem nyerhetjük meg. Ezt mindannyian tudjuk.
- Szövetségeseket kell szereznünk. - Szólalt meg Khetty és kirántotta a lábából a nyilat. - Aucs!
- Ostrom alatt vagyunk, hogy akarsz így szövetségeseket szerezni? - Replikázott Mortazor. - Ki se tudunk menni a toronyból, ha nem akarjuk három nyíllal és két dárdával magunkban végezni.
- Talán ki tudunk. - Szólt közbe Camelus. Miután mindenki értetlenül nézett rá, folytatta. - Zsugorító átokkal.
- De az csak ellenségekre hat! Ha baráti szándékod van az átokkal, akkor nem fog sikerülni! - Így Elviz, a különböző rontások és átkok szakértője.
- Hááát, nem azt mondtam, hogy tökéletes a dolog....
- Van egy ötletem. - szólal meg ekkor Danka. Elindul az ebédlőbe, ahol Peps és Gill Bates épp nekikezdtek következő HKK partijuknak. Még a keverésnél tartottak.
- Ahhaaa - szólal meg Danka - Szóval így tudsz nyerni Gillbates ellen!
- Hogy? - vonja fel a szemöldökét Peps.
- Hamis keverés. Ne hidd, hogy csak te ismered!
- Azt mondod csalok?!
- Igen, azt mondom, hogy egy kis csaló vagy!
- Majd meglátjuk melyikünk a kisebb! - kiálltja Peps, elhadarja a zsugorító átkot és Dankához vágja, maximális sikerrel.
Ekkor elismerő taps hallatszik. Khetty, Mortazor, Csirguz és Camelus csak most jött rá, mire ment ki a játék. Miután elmagyarázták Pepsnek, egyrészt nagyon büszke, mert senki sem állította igazán, hogy csalt, másrészt az Ő közreműködése nélkül nem tudnának senkit kiküldeni a toronyból.
Dátum: 2008.11.04. 19:34:32
A reggel Danka senkit nem talált az ebédlőben. Rögtön tudja, hogy már vadásznak. Lassan neki is indulnia kell, ha nem akar lélekenergia nélkül maradni mára. De előbb meg kell néznie az ötödik szintet. Hátha a vadászat alatt rájön, hogy kell kinyitni. A negyedik emeleten hangos hortyogásra lesz figyelmes. ~ Biztos az a törpe lesz az...Stubb! Igen így hívják. Huh, a mézsöre kegyetlenül jó volt...
Az ötödik szintet lezáró ajtóhoz érkezik. Érzi a mágikus kisugárzást, de nem tudja, honnan jön, vagy hogy mi okozza. Még csak ötlete sincs.
- Na irány vadászni! Talán megvilágosulok! - és így is tesz, elindul egyenesen a lápvidék felé indult. Két manaszondával és egy kisebb jégféreggel később Danka zajokra lett figyelmes. Két végzetúr beszélgetett egy tábor mellett.
- Igen igen... A Lélekőrök szövetsége elfogadja a megállapodást ötven százalékos osztozás esetén. - A beszélő a Gyémánt horda jelvényét viselte.
- Negyvenöt százalék az utolsó ajánlata az Azúr légiónak! - Emez meg a Zafír hordáét.
- Értem. Akkor negyvenöt százalék. De ez esetben várnotok kell Napkapu megtámadásával holnapig.
~ Napkapu megtámadása? Az Azúr légió és a Lélekőrök szövetsége a Napkapu ellen vonul?- Zajtalanul megfordult, és miután biztonságos távolságba ért futásnak eredt.
Dátum: 2008.11.02. 12:07:20
~Megint sötétség. Még mindig a sötétség. Le kell győznöd- Gondolom. És sikerült. A sötétség eltűnik. Körbetekintek, és meglátom a mágusnőt, azt, aki megtámadta a lárvámat. Épp kikiált az ajtón: -Felébredt!- majd fordul vissza, és kedvesen így szól. - Szia! Engem Liának hívnak. És téged?
A torkom még száraz, de kinyögöm: - Dankának.- Majd rögtön az érkezésem igazi céljára térek. - Ki itt a vezető? Beszélnem kell vele, ez nem tűrhet halasztást!
Ebben a pillanatban egy másik mágusnő lép be a szobába. Halványlila köpenye aggodalmasan lebeg mögötte. Lia rögtön bemutat minket egymásnak. -Danka, ő itt Khetty, az egyik vezetőnk. Akkor én megyek is, hagylak titeket beszélgetni. - Ezzel megfordult, kiment, még azt lehetett hallani: - Redjens! Megvan már minden a möszekocsonyához?
- Hol tartotok a torony felfedezésében?- kérdezem, egyenesen a lényegre térve. - Ugye még nem nyitottátok ki az ötödik szintet?
- Nem, még nem- válaszolja Khetty meglepődve. - De honnan tudod, hogy le van zárva?
- Mielőtt elértük volna a Felszínt, régész voltam. Szakterületem az Ellenség után maradt iratok, és egyéb tárgyak vizsgálata volt. Ezt nagyban megkönnyítette négy karom.
- Négy karod van?- kérdi megütközve Khetty.
- Hisz galetki vagyok. - És megmutatom mind a négy karom.- Vagy legalábbis az voltam... Amióta legyőztük az Ellenséget, semmi sem a régi.
- Térjünk vissza a régészetre.
- Nos, igen. Tehát annyit tudunk az Ellenségről, hogy nem írtak valótlant. Soha, semmilyen körülmények között. És a Felszínre lépés előtti héten találtam ezt. - Előveszem a mellettem levő asztalkán heverő szütyőmből az írást és odaadom Khettynek.
- Ezt nem tudom elolvasni.- mondja rögtön.
- Mert az Ellenség nyelvén írták! Az írás lényege az, hogy az Ellenség elrejtette a galetkiket legyőző fegyvert egy toronyban. A tornyot a galetkik, akik a felszínen élték túl a Dúlást, mintegy kétszáz évvel ezelőtt elfoglalták, és mágikus pajzzsal zárták körbe. Egy másik írásból kiderült, hogy az Ellenség a tornyot nemrég visszafoglalta, de a torony mágikus zárjait nem tudták feltörni. Tehát a fegyver ott van a toronyban a mai nap is. A tornyot az Ellenség Zut'la Ungor nak hívja. A mi nyelvünkön ez annyit tesz, mint....
- Napkapu- sóhajtja Khetty.
Dátum: 2008.11.01. 20:18:47
na mostmár csönd mert rácsábítotok a TF re .Egyébként nem lenne rossz "RUDOLF, DÖ RED NÓZ RÉNDIÖR" re vadászni. Esetleg epikus szörny lehetne ami csak dec 24-25-26 odikán jelenik meg
Éljen a Jóban-rosszban és a Barátok közt! Csak jó távol a tévém képernyőjétől .
Csillagkapu illetve Atlantisz kihagyhatatlan sci-fi kedvelőknek, drukkolok az Universe ért! McKay második évadban való szereplése A víz alatt c. epizódban fenomenális . Egoista, öntelt, szemét, de egyben zseniális:Dr. House. Nem komplett ezért jön be:)

Ja és Csók és Szerelem 104 edik része