Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345
Szerző
Topic neve: Filmsorozatok és az ingerküszöb
kedvencScorpion666Férfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Filmsorozatok és az ingerküszöb
21. hozzászólás - 2008.10.26. 15:57:08
Sziasztok! A Firefly nekem is nagy kedvencem, főleg a humora miatt . A Battlestar Galactica is jó, csak leadhatnák végre a 2. évadot. A szinkronhangokról meg annyit hogy amikor jó pár éve a viasaton először leadták a Star Trek: Voyager-t, akkor annak az utolsó évadjának a szinkronhangjait vmi román cég csinálta. Na, ha azt mondom hogy borzalmas volt, akkor nem mondtam semmit.
V2 - Sith Lord - Sötét Mágusok
Pontszám: 5
népszerűnagykoFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Filmsorozatok és az ingerküszöb
22. hozzászólás - 2008.10.26. 16:42:03
Én elég sorozataddict vagyok

24-el indult, amit a Szökés követett, most meg nagyon sokat nézek különböző témában, hangulattól függően:

Firefly - nagyon eltalált sorozat, nekem annyira tetszett, hogy azóta én is reklámozom.
Roma - nekem nagyon tetszett, szerintem vétek kihagyni
House, How I Met Your Mother, 30 Rock, My Name is Earl, Big Bang Theory, Two and Half Men, The Office - kedvenc kikapcsolódós sorozataim
SG bármi - mert SG
OZ - hát ehhez hangulat kell, börtönös
Pushing Daisies - Nekem teljesen bejön, kicsit Amélie csodálatos élete feeling...
Dexter - szerintem kihagyhatatlan...

Az ideiek között van azért fantázia a Fringe címűben (aki szerette az X-Aktákat, annak szvsz bejön), Sons of Anarchi (motorsobandás-bűnözős-gonoszanyukás), Life on mars (még nem tudom komás-időutazós rendőrös) ill. ahhoz képest amit vártam nem lett rossz tavalyról: a Terminátoros...
Pár ajánlat a tavalyiakból még: Moonlight (vámpíros), New Amsterdam (örökéletes), Journeyman (időutazós)
V2 - Tyeoral
V3 - Sean az Ír Bunkó
Pontszám: 6
népszerűDanny KayFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Filmsorozatok és az ingerküszöb
23. hozzászólás - 2008.10.26. 20:20:18
Én mostanában csak egyetlenegy sorozatot nézek, mondjuk azt is gépen, letöltve: Odaát!
Pontszám: 7.50
népszerűtlenHodukacFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Filmsorozatok és az ingerküszöb
24. hozzászólás - 2008.10.27. 12:22:26
Az a horrorfilmet egy párszor én is megnéztemxD Különben a CSI Miami helyszinelök is nagyon ott van
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Filmsorozatok és az ingerküszöb
25. hozzászólás - 2008.10.27. 19:21:56
Aki szereti az angol humort, kötelező darab számára a Csengetett, Mylord? (You rang, Mylord?). Szinkronnal is, eredeti szöveggel is szuper. Nagyon sokszor láttam már az összes részét, de valahogy sohasem tudom megúnni.
Pontszám: 7.50
népszerűcsernusgabiFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Filmsorozatok és az ingerküszöb
26. hozzászólás - 2008.10.27. 21:28:29
Én a Prison Break-et és a Lostot nézem(kicsit tényleg irritáló, hogy soha nem derül ki semmi)...
Pontszám: 5
fórumozóAngeloszFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Filmsorozatok és az ingerküszöb
27. hozzászólás - 2008.10.28. 01:41:06
Nem tudom én elég kevés sorozatot nézek.De azokat is inkább a történetük miatt nézem meg.
Pontszám: 5
kedvelt tagDarunFérfi
Végzetúr tehetség
151 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Filmsorozatok és az ingerküszöb
28. hozzászólás - 2008.10.28. 03:55:57
Líthas!

Hmmm... Sorozatok! Én a legrégibb sorozat amire így vissza tudok emlékezni az a Dallas! Már akkor is lement belőle vagy ezer rész mikor elkezdtem nézni. Én még akkor is érdekesnek találtam de már akkor is laposodtak a sorozatok a széria vége felé. Aztán olyan "klasszikusokon" nőttem fel mint a Vészhelyzet, Szupercsapat, Knight Rider, McGuyver, Herkules és Xena, Elveszett világ, Sliders... És még sorolhatnám, a címek szinte mindenkinek ismerősnek kell hogy legyenek. A szappanoperáknak én csak idény jellegű nézője voltam, mivel a nagymamáim odáig voltak értük így nekünk is nézni kellett, és persze én is láttam párszáz részt a Barátok közt-ből. Mióta végeztem a sulival erőteljessen megcsappant a szabadidőm, ráadásul nekem egy hét nem 7 napos mint az átlag embernek hanem csak 6, ami azt jelenti hogy majdnem minden héten más nap dolgozok. Így kizárt hogy huzamosabb ideig nézhessek bármit is. A másik nyomós érv meg az hogy nálunk csak az alapcsatornák jönnek be (RTL, TV2 meg a M2 és ennyi) így elég szűk a választék is. Meg igazából nem is tudnak igazán lekötni ezek a sorozatok. Sajnos a többség tényleg elcsépelt történettel készül. Persze akadnak azért kivételek is, anno én is néztem a Lost első évadának nagyobbik felét és a másodikból is láttam pár részt. Az úgy megfogott mert kellően misztikus volt és soha nem derült ki semmi, mindíg vártam hogy végre megtudom, mi a sziget titka! Most nevetni fogtok de emellett a másik favorit sorozatom a Szívek szállodája. Hozzá kell tennem hogy mindíg elég sután ér véget az adott epizód, ennek ellenére engem mindíg kikapcsol és bár világmegváltó gondolatok nincsenek benne, kellemes szórakozást nyújt. Én egy kevébé ismert sorozatot ajánlanék mindenkinek, ez pedíg nem más mint a Jack és Bobby. Pár éve a MTV műsorán volt látható és meg is ismételték egyszer. Ha jól emlékszem mindösszesen 24 részes volt. Számomra sok érdekes kérdést felvetett és bizony jó néhány alkalommal el is gondolkoztam egy s máson!
Ma már nem csak sorozatokat, TV-t is alig nézek. Egy hónapba ha ötször ülök a képernyő elé már sokat mondtam. Akkor is inkább DVD-t nézek és én nem sajnálom őket eredetibe megvenni. Minek tagadjam, alapvetően anime-ket nézek, elvétve szerepel élőszereplős film nálam.
Van még egy kategóriám. Még általános iskolás koromba volt nálam/nálunk szokás hogy a német adókat néztük. Igazából itt ismertük meg a Szupercspat, McGuyver és egyéb sorozatokat, még az előtt hogy hozzánk is átkerültek volna. (akkoriban még tudtam is németül) Ennek az időszaknak a sorozataira már alig emlékszem, de volt II.vh-s repülős sorozat (ha jól emlékszem A század volt a címe) meg ilyen ma már C kategóriásnak nevezett sorozatok, de egy tizenegynéhány éves gyereknek még kell az ilyen. És ha már sorozatok... itt említeném meg hogy szörnyen elkeserít az hogy a mai mesék színvonala ennyire mélyre süllyedt! Én még Hupikék törpikéken, Frakkon, Pumuklin és egyéb ma már ósdinak titulált meséken nőttem fel. Még is úgy érzem azokba volt legalább valami érték. Ma miért nincs? Talán ez is lehet az egyik oka a mai fiatalság "elbutulásának"!
Nah, túl hosszúra nyúltam. Remélem nem untattam senkit!


Darun
Pontszám: 8.75
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Filmsorozatok és az ingerküszöb
29. hozzászólás - 2008.10.28. 08:32:23
No aki egy komolyabb hangvetelu, szuperrealista alkotasra vagyik, annak az HBO remekbeszabott Drot cimu 5 evados sorozatat tudom javasolni. Az evadok tematikusak, minden evad egy konkret temkor kore szovodik, de a szereplok zomeben atfedesben vannak az evadok kozott. Mindegyik evad kozos eleme a bunozes es a bunuldozes, no meg persze Baltimore.
Most nezem masodszor.
Pontszám: 7.50
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Filmsorozatok és az ingerküszöb
30. hozzászólás - 2008.10.28. 09:49:31
akkor énis sorolok amiket néztem és ajánlom mindekinek


Joey
Háziháború
My name is Earl
4400
NORM SHOW!!!
két és fél férfi
Dr Who
Csengetett M'lord
Allo, Allo
Fekete vipera
rém rendetlen család

és sorolhatnék jópár animét is ami "kötelező"

Cowboy Bebop
Trigun
Szellemfiú
Initial D
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3616 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Filmsorozatok és az ingerküszöb
31. hozzászólás - 2008.10.28. 16:31:42 (Válasz Zirrian #20 hozzászólására.)
magyar sorozatok, szerintem a Stohl András féle Tűzvonalban, ami az M1-en ment, egész jó volt, láttam minden részét.
Pontszám: 5
fórumozóKira_KNő
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Filmsorozatok és az ingerküszöb
32. hozzászólás - 2008.10.28. 19:35:28
Gimis koromban néztem rendszeresen sorozatot, mert elég korán értem haza és volt időm egy-két órát ülni a tévé előtt naponta, és bámulni a Hegylakót, vagy éppen a Sliderst.
Aztán nem néztem sorozatokat, aztán a korlátlan net elérés és a dvd lejátszó ismét visszabillentett a sorozatok világába. Odaát/Supernatural, Eureka, Hősök/Heroes, Dr. House/House MD, vagy éppen a Moonlight, de most kezdtem el nézni az új Knight Rider sorozatot is.

Alapvetően szeretem, ha a karakterek életszagúak, ha van személyiségük, de ez nem elég ahhoz, hogy folyamatos néző legyek. Fontos még, hogy 2-3 évad után ne laposodjon el a történet, hogy ne fulladjon bele a saját misztériumába - lásd az X-akták és annak ezer meg egy bonyolítása, amiből soha semmit nem tudtunk meg, lásd Lost, ahol egyre több és több karakter tűnt fel a lakatlan szigeten...

De a fentieken kívül még 100 másik sorozatot néztem több kevesebb rendszerességgel, és több-kevesebb lelkesedéssel.
Pontszám: 7.50
fórumozóMorzanFérfi
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Filmsorozatok és az ingerküszöb
33. hozzászólás - 2008.10.29. 17:41:01
Sorozatok? Hát... nem vagyok oda értük. A Heroes (Hősök) első évadot végignéztem, mert az jó volt de azóta semmit. A második évad nem tetszik.
Tisztelettel, Morzan!
Pontszám: 7.50
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Filmsorozatok és az ingerküszöb
34. hozzászólás - 2008.10.29. 17:58:39
én nem nézek semmilyen sorozatot. néha egy egy film, aztán elég.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 6.67
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Filmsorozatok és az ingerküszöb
35. hozzászólás - 2008.10.30. 14:44:33 (Válasz Miklós #31 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2008.10.28. 16:31:42
magyar sorozatok, szerintem a Stohl András féle Tűzvonalban, ami az M1-en ment, egész jó volt, láttam minden részét.


Az "alacsonyvagyokdenagyonjóképű" főszereplővel készült sorozatot én is néztem... nekem tetszett! Bár körülöttem mindenki fintorgott, hogy milyen nagy hülyeség és hogy magyar sorozat... Pedig hétről hétre nézni izgalmas volt, és mindig volt benne egy kis csavar, amire nem számítottam... mondjuk én nem nézem a 24-et, úgyhogy nincs is összehasonlítási alapom
Hozzáteszem a fintorgó emberek rendszeres nézői a Barátok közt vagy a Jóban-rosszban c. "nagyszerű" alkotásoknak...
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 7.50
népszerűDanka33Férfi
Végzetúr mester
929 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Filmsorozatok és az ingerküszöb
36. hozzászólás - 2008.10.30. 20:20:16
Éljen a Jóban-rosszban és a Barátok közt! Csak jó távol a tévém képernyőjétől .
Csillagkapu illetve Atlantisz kihagyhatatlan sci-fi kedvelőknek, drukkolok az Universe ért! McKay második évadban való szereplése A víz alatt c. epizódban fenomenális . Egoista, öntelt, szemét, de egyben zseniális:Dr. House. Nem komplett ezért jön be:)

Ja és Csók és Szerelem 104 edik része
A hozzászólást Danka33 módosította 2008.10.30. 20:23:03-kor
V1:Danka33
V3:Ezüst Agyar
Pontszám: 6
népszerűkokoFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Filmsorozatok és az ingerküszöb
37. hozzászólás - 2008.11.03. 14:22:34
Azert nezheto par masik sorozat is amit itt meg nem lattam megemlitve

pl

Szeretünk Raymond
Férjek Gyöngye
Farscape (lehet nem olyan nagy siker mint a Firefly de tobb evad van belole )
Pontszám: 5
irritálóShegorathFérfi
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Filmsorozatok és az ingerküszöb
38. hozzászólás - 2008.11.04. 19:33:50
Én most az animékra (bocsánat a helyesírás miatt, nem tudom, hogy írjam...) álltam rá elég radikálisan: összes Trigun, Cowboy Bebop, a Full Metal Alchemyst fele (nem tetszett annyira, hogy megnézzem a többi 25 részt is) és most a Bleach-be kezdtem bele, pedig korábban nagyon lenéztem ezt a műfajt, de néha sokkal jobbak, mint az igazi filmek! Az egészben az az érdekes, hogy három éve nem néztem TV-t.
Az a baj, hogy az igazán szép alkotásokat, a mangákat nem lehet sorozattá alakítani, éppen kivételes látványviláguk miatt (csak egy példa: D a vámpírvadász).
-Do you have an account?
-No, I have a life!
Pontszám: 5
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Filmsorozatok és az ingerküszöb
39. hozzászólás - 2008.11.05. 21:42:26
Sziasztok!

Jó kis topic, csak most vettem észre
Az én kedvenc sorozataim a Heroes, Prison Break, Atlantis SG! Elég különböző mindegyik. A legjobb a StarGate, imádom, a régit is imádtam, minden szereplő igazi karakter volt. Valószínűleg Richard Dean Anderson miatt kedtem nézni(McGyver), nagyon jó poénjai volta, és a stílusa is hihetetlen volt:) Amanda Tapping, a mi Carter Századosunk a csini géniusz, őt is szerettem, Tilk az izomagy, aki kedvenc beszólása....halljam kórusba....INDEED:) Már aki feliratosan nézte...ami ugye azt jelenti valóban:) És a sorozat közepére a kedvenc karakterem Michael Shank lett, alias Deniel Jackson, aki az elején kis szemüveges, "nyomi" régész volt, és a végére kiizmosodott, lekerült a szemüveg, és egy igazán jó és poénos karakter lett. Szerettem az egészet, jó vége is lett a sorozatnak, amúgy elég rossz volt látni a végén McGyvert ősz hajjal, szegény, megöregedett....méga sorozat elején barna volt a haja....
Aztán jött az Atlantis.....nagggyon jó, az átvezetés fenomenális volt ahogy megtalálták atlantist, és felfedezték az ősöket...amúgy az egész sorozatba a király, hogy mindig beszélnek mindenféle hipertérugrás, stb szövegről, de mindeközben nem tűnik baromságnak, totál úgy adják elő, hogy el is hiszi az ember, hogy tényleg megvalósítható....vagy deniel elmélete hogy a piramisok leszálló"pályák+ voltak.....tök jó...én is felfedeztem valamit....a csillagszemű juhász is goaud volt?!
Vissza Atlantisra....kedvencem Mckay, a kis nyomi, béna, mindenre érzékeny géniusz, szinten szupi beszólásokkal....teyla is jó kari, Ronon az erő....jó volt az a rész, amikor összecsapott Tilkkel:)...és hát Joe Flanigen, Shepperd ezredes, aki itt a legjobb kari. És a sok mellékszereplő zelenka, Dr.Vier, aki már nem él.....remélem nem lövök le poént valakinek....úgyh jó az egész....és várom az SG universe-t is, remélem az is jó lesz.

A többi soroztaról máskor írok, most egyelőre elég ennyi, ugyse olvassátok el, amit írtam:D
Ja, a TV-ben a DR.House-t nézem, az is egy rendhagyó sorozat, briliáns alakítással, egetrengető stílusa van a dokinak....
Na, jó éjt, majd még jövök:D
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 6.50
népszerűDarkshadeFérfi
Végzetúr mester
563 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Filmsorozatok és az ingerküszöb
40. hozzászólás - 2008.11.05. 22:43:29
Sorozatokról: Az első sorozat /persze a meséket leszámítva- s persze szerencsés voltam nyugati országrészben , ORF1-en, ment a Knight Rider/ ami igazán lekötött az a Twin Peaks volt, talán ez a sorozat volt az elődje, mai történetközpontú sorozatoknak. Az idős mamikák, nem értették, hozzá voltak szokva Jockey ármánykodásaihoz és Isaura végeláthatatlan szenvedéseihez. Igen, a világ még nem volt a sorozatok evolúciós forradalmára felkészülve ekkor. 2. ik évaddal gyorsan le is zárta David Linch, persze a sugározó csatorna -azt hiszem az ABC - nyomós nézettségi érvei mellett.Aztán az X-akták, kezdetben még lekötött, ám amikor Mulder már sokadszor falba ütközött, Scally pedig, még mindig szkeptikus volt, elment tőle a kedvem. Utána évekig én is kihagytam a sorozatokat, többnyire azon okból kifolyólag, hogy nem érdekeltek, nem kötöttek le, ma is irtózok a Barátok közt -féle megszámlálhatatlan részből álló szappanoperáktól. Manapság is csak dvd-n vagy számítógépen nézek sorozatot, s van egy-kettő ami leköt, tetszik: Dexter, Dr. House, Hősök, Odaát. Szeretem a nevettető /föleg angol humorú/ sorozatokat is: Fekete vipera, Páran-párban, Hallo-hallo, Csengetett Mylord?. Végezetül ne feledkezzünk meg néhány régebbi magyar sorozatról: Angyalbőrben, Pasik.
Vedd észre, figyeld meg végül csapj le rá. Laurie- Kubla kánság tagja.

Nem Garfield az egyetlen akinek Arachnofóbiája van.
Pontszám: 5
Oldal: 12345
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!