Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345
Szerző
Topic neve: Filmsorozatok és az ingerküszöb
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Filmsorozatok és az ingerküszöb
81. hozzászólás - 2009.10.22. 18:19:42
hamár sorozat, nekem legjobban a Battlestar Galactica és a Firefly jött be.
a BSG azért nem kapott nagy nyilvánosságot magyarországon mert a TV2 tönkretette. szombat délután 2-kor ment az első sorozat, a szinkron totálkáros volt (a szinkronizáló "művészeket" kínhalálra ítélném). már eleve nem értem hogy miért kellett délután berakni, jópár jelenet a sorozatból simán 16-os karikás (gondolom a TV2 jó szokásához híven kivágták az összes ilyen jelenetet). a címet tönkretették, hogy lehet Csillagközinek hívni egy nyamvadt hajót amikor a neve Galactica? ennél még a régi sorozatban szó szerint fordított Galaktika Csatacsillag is jobb volt. nem lehetett volna meghagyni az eredeti címet úgy mint a Lost-nál? a BSG-nek amerikában brutális nézettsége volt (sorra söpörte is be a díjakat éveken át), hatalmas sikert könyvelhettek el a készítők. de persze a tehetségtelen barmok a magyar médiában ezt is tönkre tudták tenni. néha az az érzésem hogy szinte szándékosan ásnak sírt egy sorozatnak, nem számít a történet, a cselekmény kibontakozása, a látvány a (kolosszális) zene.

persze itt jön az amerikaiak hozzá nem értése is: a Firefly-t a készítő amcsi TV csatorna tette tönkre. nem elég hogy rossz időpontba tette be, de felcseréltek egy jópár részt is. a másik csatornán meg ugyanebben az időpontban ment az amerikaifoci bajnokság. gyógyegér amerikai mit fog nézni? naná hogy a focit. a sorozat le se ment, a vége előtt levették a műsorról. simán bejegelték aztán kiadták DvD-n hogy a veszteséget valahogy visszahozzák. és HOPPÁ, 1 hét alatt rekordot döntött az internetes vásárlók között. persze eszük nem volt, nem folytatták, de a jogokat sem adták el mert a rendező meg akarta venni hogy folytassa a sorozatot. a filmészítés joga a rendezőnél maradt, ő csinálta meg a Serenity című filmet. ha valaki látta az összes részt, valószínüleg megragadt benne Nathan Fillion és Adam Baldwin alakítása.

további sorozatok... hát, talán a House és a West Wing volt az ami maradandó (nem említenék meg régi sorozatokat, oldalakat írhatnék a Vészhlyzetről ). a Heroes érdekes volt egy ideig, főleg Sylar tartotta bennem a lelket az első részek után de meguntam végül. a régi Csillagkapu hatalmas volt, de amikor Richard Dean Anderson kiszállt, behalt. az Atlantist egy pár részig bírtam csak.

egy dolog viszont biztos, szinkronos mozifilmet vagy sorozatot nem nézek. jó példa erre a BSG-s bukás vagy ha valaki múlt hétvégén látta a Star Wars Episode 3-at (most láttam először magyarul) és látta előtte angolul, biztosan sírva fakadt.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.48
kedvencScorpion666Férfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Filmsorozatok és az ingerküszöb
82. hozzászólás - 2009.10.23. 13:53:57
Hát a Battlestar Galactica fordításán én is idegbajt kaptam

A Firefly nálam is nagy kedvenc, kár hogy tönkretették. Apropó, tönkretett sorozatok... A kedvenc sci-fi sorozatom a Babylon 5. Hatalmas siker volt, hozta is a pénzt a csatornájának(asszem a TNT-nek). Később a Call to Arms című B5 film alapján elkezdték csinálni a folytatását, a Crusade-et. Ugyanolyan hosszúságúra tervezték, mint a Babylon 5-öt(5 évad, 110 rész), végül csak 13 rész lett belőle. Az ok: a csatorna több erőszakot és szexet akart a sorozatba, mondván hogy ezt lehet eladni(érdekes módon a B5 úgy lett siker hogy nem sok erőszak volt benne, szex pedig csak egyszer). A sorozat készítője erre nem volt hajlandó, így a project befulladt. Pedig az utolsó vetített résznél kezdett érdekes lenni a történet...
V2 - Sith Lord - Sötét Mágusok
Pontszám: 8.04
kedvelt tagWhatthefcukFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Filmsorozatok és az ingerküszöb
83. hozzászólás - 2010.01.19. 13:45:34 (Válasz Scorpion666 #82 hozzászólására.)
érdeklodve olvastam el a topicot, mivel a cim felkeltette az erdklodesemet, de sajnos egy rakas lelkendezo filmajanlot, es nehany fikazos hozzaszolast talaltam. Az en legnagyobb gondom a sorozatokkal (es indonkent a "nagy"-filmekkel is), h nem tlalok bennuk értéket!!!
marad az orok sablon:a jo legyozi a rosszat(mar ahol van), az elesett kislany megszerzi almai pasijat, stb...
es szerintem itt jon be az ingerkuszob szerepe! mindegyik sorozatban olyan "ertekeket" probalnak elfogadtatni, amelyek a valodi eletben, a tarsadalomban nem feltetlenul alljak meg a helyuket (en szemely szerint kifejezetten karosnak tarom oket, csak szeretnek kulturaltan fogalmazni). Ilyennek tartom pl. az alkoholfogyasztast, emlekszem egy idoben divat volt az un. "dallasra-ivas", amihez eleg egyetlen epizodot megnezni, es minden allkalommal amikor valaki iszik, te is iszol egy rovidet(a vegen meg nem tudsz felallni a szekbol), aztan ilyen problama a szereplok szexualis magatartasa; pl grace klinika. ezeket a viselkedesformakat eltanuljuk, kovetendo peldanak tekintjuk, hiszen "kedvenceink" es "peldakepeink" is ezt csinaljak, mi miert ne tehetnenk meg. aztan csodalkozunk a statisztikai adatokon, h az alkoholistak es valasok szama evrol evre no. eltanuljuk, hogyan tegyunk keresztbe a masiknak, majd csodalkozunk azon, h masok velunk ugyanazt magteszik, igy mi is jogosnak veljuk a hasonlo viselkedest.
aztan jonnek a nagy erkolcsi tanulsagokat szolgaltato filmek, szeressuk egymast, legyunk toleransak, stb. csak az a gond, h ezeknel ingerkuszob alatt becsusztatjak a kulonbozo devians viselkedesi formakat, egyre toleransabbak leszunk, mar tudjuk, h a devians nem is rosszat, hanem "csak" massagot jelent. aztan ha a felesegem felrelep (bio-modon fuvel-faval), a fiam azzal allit be, h o mostantol a fiukat szereti, az allasombol kitesznek, mert a kolegam alamtett, akkor majd buszke leszek magamra, mert en ezt mind toleransan elviselem! de amikor a sorozatok poenjain nevetek optimista vagyok, hisz ezek sosem velem tortennek, ezek mindig csak massal....
aztan meg csodalkozom ha megis velem.
nagyon jok ezek a sorozatok, elvarazsolnak, a sajat vilagukba szippantanak, megeljuk a szereplok tragediait, azonosulunk a karakterekkel. de nem ernek veget a felitattal, holnap a munkahelyen, az iskolaban, utana a haverokkal majd megbeszelem mi tortent az elozo reszben...
es ekozben eszalad melletunk az elet (a mi eletunk), nem magunkrol a sajat torteneteinkrol beszelunk mar sem a baratunkal, sem a csaladunkal, es persze folyton arrol panaszkodunk, h semmire nincs idonk. a szemelyes elmenyeinket oromoket, banatokat felvalrol vesszuk, hiszen a sorozatokon keresztul mar annyiszor ateltuk ezeket. mar a legjobb baratunkrol is szinte csak azt tudjuk, mi velemenye a legujjabb reszrol, s nem azt mik a tervei a jovoben, milyen akadalyokat kellett lekuzdenie a mult heten, milyen oromok ertek.
Mi tortent veled?
semmi. lattad a mulkori reszt xy sorozatbol?
mennyi ilyen beszelgetes kell ahoz, h vegre elkezdjuk a sajat eletunket elni? mi kell ahoz, h ne a sorozatokat nezzuk, hanem elmenjunk, pl sportolni? a csaladi program is mar csak annyi, h kozosen nezzuk a kovetkezo reszt az adott sorozatbol.
de most be kel fejeznem, mert kezdodik a kovetkezo sorozat, ami "kihagyhatatlan"
tovabbi szep napot
Pontszám: 8.04
kedvelt tagKersaiFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Filmsorozatok és az ingerküszöb
84. hozzászólás - 2010.03.05. 08:39:16
Nem a hagyományos értelemben vett sorozat de ha egy adás alatt többször is hallani akarjátok hogy "épp Amerika leghosszabb ideje futó heti epizódikus sorozatát látják" akkor ajánlom a "Monday Night RAW"-t A Sarah Connor Krónikáit viszont kerüljétek mint vámpír a napfényt.
A hozzászólást Kersai módosította 2010.03.05. 08:44:25-kor
Jade Flamehood

(been there,destroyed that)
Pontszám: 5.33
fórumozóBeebosziNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Filmsorozatok és az ingerküszöb
85. hozzászólás - 2010.08.17. 14:34:31
En nem tudom hogyan lehet allandoan, mindenfele szappanopera elott ulni. Sokan el is hiszik, hogy Juan Pablo meg Hose Lusita szerelmesek (kitalalt nevek). Szeretem a filmeket, de nem vagyok sorozat fuggo. Mondjuk az Alkonyat is egy u.n. sorozat, de megnezem ha akarom, es ha van ra idom, nem minden delutan beulok es varom sok hulyeseget.
Pontszám: 5
irritálóCin99Nő
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Filmsorozatok és az ingerküszöb
86. hozzászólás - 2011.03.19. 17:51:02
én személy szerint a filmeket jobbszeretem. a sorozatok vagy unalmas szappanoperák (ld. dél-amerikai kakik, vagy pl a barátokközt), vagy iszonyat sablonosak. a legrosszabb amúgy még mindig az az élősz*r, amit valóvilágnak meg győzikesónak hívnak. inkább a szappanopera...
a filmek is nagyon kezdenek elsablonosodni. pl.
-elfoglalt, özvegy/elvált üzletember apa beleszeret a hihetetlen idegesítő gyerekei nevelőnőjébe
-az elesett kislány/fiú a herceg(nő) vagy más gazdag szerelme lesz, összeházasodnak
-hősszerelmest tiltja az apja a szerelmétől, végül elköltözik. könnyes búcsú
-és a "fogjunkösszeegyüttmindenreképesekvagyunk-felfogás" ez rontotta el az avatárt
-a jógyőzelme-rosszveresége sablon már állandó

többek között ezért szeretem a chaplin-filmeket (annyira kis aranyos a chaplin amikor ott szerencsétlenkedik), mert azokban nincsenek, vagy más sablonok vannak, mint ma. (a modern idők egyébként értékes film. a tanárunk mondta, hogy amióta a suli elindult (14 éve) mindenkinek, akinek mutatta, tetszett.)
továbbá azok a filmek, amikben egy könyvet dolgoznak fel, átlagban jobbak, mint a józsibácsi fejéből kipattant forgatókönyv, amit a sorozatoknál is használnak.
de sorozatokat nem nézek. szinte soha. max focivb meccssorozatot (szent isten, hogy írják!)
Mit művelsz ott? Földet?
Pontszám: 3.85
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Filmsorozatok és az ingerküszöb
87. hozzászólás - 2011.03.19. 17:56:11 (Válasz Cin99 #86 hozzászólására.)
Idézet: Cin99 - 2011.03.19. 17:51:02

-a jógyőzelme-rosszveresége sablon már állandó


Azért vannak ellenpéldák jócskán... pl Skyline, Ideglelés, REC, hogy csak egy párat említsek. Nem csak sablonfilmek vannak. Csak meg kell keresni a jókat (a fentiek nem feltétlen jók.. csak példák voltak).

Sorozatot nem nézel? Akkor honnan tudod, hogy milyenek?
Ajánlom figyelmedbe a Dexter címűt (nem a rajzfilm!) nah... abban is van sablon... csak más a kiindulási helyzet mint álltalában
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 6.23
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Filmsorozatok és az ingerküszöb
88. hozzászólás - 2011.03.19. 20:18:29 (Válasz Cin99 #86 hozzászólására.)
Sorozatok kaptafára? Rém rendes rulez! És még van jó pár, pl a Dr. House se egykaptafa, tényleg körül kell nézni, ahogy LoWs írja, mert rengeteg nem sablonos film és sorozat van. Tény, hogy ezek nem feltétlenül azok, amelyeket minden reklámban tolnak és tele van velük a tévé.
Pontszám: 7.37
fórumozóMartin555Férfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Filmsorozatok és az ingerküszöb
89. hozzászólás - 2011.08.04. 00:34:43
sziasztok!

35 éves, 2 diplomás apuka vagyok, abszolút sorozatfüggő. (csalok, ugyanis nyilván nem a TV ből nézem hanem évadonként "kerülnek hozzám". szerencsés vagyok, angol és német írásban szóban hát majdhogynem anyanyelvi szinten megy, plusz szórakoztat ha angol nyelvvel és német szöveggel nézhetem. érdekes infó lehet még hogy 2 éve visszamondtuk a TV-t ==> nem omlottunk össze sőt sokkal boldogabb az életünk hogy kisöpörtük a hetihetest a lakásunkból!!!!!!!!!!!! (persze a leg bikább internetre fizettünk elő..) Szeretem a sorozatokban, hogy ki tudnak fejlődni a karakterek, erre a sorozat-gyártók is rájöttek, hogy ez a mézesmadzag, pillantsunk be a mindennapokba.

toplistám

ROME (HBO produkció)
jóbarátok (friends)
TRUE BLOOD
DEXTER
vége lett de Twin peaks II cucc: CARNIVALE (Nick Stahl brillíroz..szegény elég kis béna volt a terminatorban)
californication
breaking bad
game of thrones
sons of anarchy



rések kitöltéséhez:
tudors
régi star trek... abszolut..
stargate.. sgu kiesett picit..
sex and the city
desperate housewives
big bang theory
dr house
the vampire diaries...
a lost 1-2 season "újszerű" volt de nekem túl agyafurt irányba ment el.

remélem nem hagytam ki semmi fontosat.
Pontszám: 5
Oldal: 12345
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője