Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - CaveMaN

Dátum: 2009.01.03. 20:04:15
Rettentő módon küzdesz az ellen, hogy megértsed
Dátum: 2009.01.03. 18:06:21
A kérdés arra vonatkozott, hogy amikor téged rettentenek el hasonlóképp, akkor mi lesz a helyzet?
Dátum: 2009.01.03. 17:57:48
Idézet: Simon - 2009.01.03. 16:13:51
Erdekes otlet lenne esetleg haborus "taktikat" bevezetni, mely modositana a haborus eredmenyeket. Peldaul, haboru kezdetekor, a szovetsegek kulonbozo hadmuveleteket tudnanak valasztani (peldaul gyengek segitsege, koncentralt vedekezes, stb), melyek kulonbozo bonuszokat adnanak kulonbozo viselkedesmodokra, es buntetest mas dolgokra. Ennel biztos van jobb otlet is.


Biztos van Csak én még nem olvastam sehol jobbat, illetve nekem sem jutott eszembe jobb. Őszintén szólva, ha ki tudnánk találni ilyen úgymond manővereket, akkor azzal egyrészt plusz színt lehetne belevinni a háborúba, másrészről, ha jó stratéga a védekező szövetség, akkor sikeresebben védekezhetne. Nyilván ezt az alapötletet ki kell dolgozni picit jobban is és akkor nem feltétlenül lehetne csak erőből nyerni, mint ahogy most megy. Több értelme lehetne a háború alatti diplomáciának.

Hátrány: részletességtől függően bonyolítaná a háborút, nem tudom, hogy Miklósék milyen szintig lennének egyáltalán hajlandóak rá.

Konkrétumként egy ötlet:
a) A háborús pontok nem győzelem / 1 járnának, hanem valamilyen nagyobb érték (pl 5) és ezt módosíthatnák a különböző taktikai vagy stratégiai elemek.

b) a győzelmi értéket a TP módosító változtatná. Pl: ha 5 szinttel lefelé támadsz portyában, azzal a nyerhető TP csökken, ezt a szorzót alkamazni egy fix győzelmi pontra is (pl. 10 * x). Vagy hasolnó

(Tudom, menjek sakkozni)
(Ezt, ha van értelme, lehet, hogy inkább egy másik topikban kellene megvitatni, nyilván csak azután, ha Miklósék legalább ötletelés szinten rábólintanak. Ha kijelentik kerek-perec, hogy még csak hasonló sem lesz, akkor kár bele az energia).
Dátum: 2009.01.03. 15:32:05
Jajjmár

Komolyan, megint a sok matek. Tessék már felfogni, hogy a "rácsszövetség" ideig-óráig effektív, ezt többen elmagyaráztuk már korábban. Most még előnyös, 1 hónapon belül nem lesz. Több lesz a rácsonkívüli. Tehát a korábbi levezetésed megy a kukába.

Másrészt, akit 20x farmolnak nem fog racionálisan gondolkodni, hiába erőltetitek. Vissza akar vágni, bármi áron. Akkor is, ha ő is kap pusztitó csapást. És nem, nem lehet megmagyarázni, hogy ez miért nem jó matematikailag, mert nem érdekli. Engem se érdekelne. Ha ici-picit bele tudnátok magatokat érzeni a helyzetükbe, akkor értenétek amiről itt többen, hosszú idők óta filozofálgatunk.
Dátum: 2009.01.03. 13:50:28
Én pl pihenek Aztán legfeljebb jól ráfaragok
Dátum: 2009.01.03. 13:49:28
Ad az, csak sajnos bugos, és néha mégsem. Reklamáljatok Miklóséknál. Nálunk is volt, hogy valaki nem kapott, a következő szintlépésére meg igen.
Dátum: 2009.01.02. 09:55:36
Nem kell idomítani. Elég, ha "van"
Dátum: 2009.01.01. 17:29:14
Ha jól emlékszem alapból 50% és 150% között van az LE random, a hatalmas ezt növeli nemtudom mennyivel. Könnyen lehet, hogy épp két szélsőértéket fogtál ki (~400 és ~660 a kvíz nélküli eredmény). Persze, lehet hogy hülyeségeket beszélek, de akkor valaki majd kijavít.
Dátum: 2009.01.01. 15:56:46
Azért a kérdésfeltevő .....

egyékbént igen, lion - tiger -> liger lenne angolul ugye... magyarosan leírva értelmetlen és... na mindegy, törölni.
Dátum: 2009.01.01. 15:12:10
Boltban, 5 aranyért.
Dátum: 2009.01.01. 14:16:20
Magas. Állat szintje + 10 kb.
Dátum: 2009.01.01. 08:59:20
Nem kell magyarázkodni Arra céloztál, hogy nem skandináv, ami téves. Az hogy utánanéztél dicséretes, de már eső után köpönyeg.
Dátum: 2009.01.01. 08:50:41
Idézet: Paralel - 2009.01.01. 08:43:03

Hát nemtom. Heimdall mintha Germán istenség lenne...


Vissza a padba, karó.
Dátum: 2009.01.01. 08:49:27
Az ötlet nekem tetszik, a számok első blikkre nem az igaziak. Csak támogatni tudom.

Amit hozzátennék:

Az ősköves módszert egyszerűen kivenném belőle.

Bármilyen más módszerrel is, a védelme feltöltését - ugyanúgy, ahogy a csökkenést - fokozatossá tenném, hogy ne alkalmazhassák instant eseményként.

Pl. Azúr légió megtámad, 3. nap lejárta előtt összegyűjtött erőforrásokból (itt ugye elsősorban az őskő jöhetne szóba) bevédjük a kutat. -> Következőnek nem fog támadni minket senki, mert bárki ellen megcsinálhajtuk -> a továbbiakban nem kell védeni a kutunkat, vagy csak nagyon ritkán
Dátum: 2008.12.31. 14:42:26
Mert nekik már mindegy, így is úgy is, nem érdekli őket, hogy még nagyobbat szívnak, a lényeg, hogy ti is szívjatok. Nem racionális, nem kiszámolható, de attól még ez van/lesz.

Mortimer: végtelen harc lesz, ők kiszámolják, hogy még így is megéri.
Dátum: 2008.12.31. 14:31:54
A kútméret nem reprezentálja a szövetség erejét. Hovatovább semmi köze nincs hozzá.
Dátum: 2008.12.31. 14:07:06
Erre céloztam a korábbi hozzászólásomban. Hiába a pikirt megjegyzés Simontól, a kinek végesebbek az erőforrásai témában. Erre egyébként irtó egyszerű a válasz: nem a TOP klánoknak. Ők vannak, legyenek 10-en akik aktív "rácsosok", majd amikor további 30 szövetségnek lesz citadellája, térjünk vissza erre a ki hogy áll erőforrással témára...
Dátum: 2008.12.31. 13:11:26
Simon, nem mintha nem tudnád

Terrorista = Szabadságharcos

Csak a nézőpont más.
Dátum: 2008.12.31. 12:26:40
Azért azt valljuk be, hogy a Citadellarács nagyon kellemes "eszköz" az élenjáró szövetségek kezében. Egyelőre. Eltelik még 1-2 hónap, aztán amikor már mindenki megkapja a maga kis pusztító csapását, már nem nagyon lesz ilyen "más kérésére dobálózom csapásokkal" játék.
Dátum: 2008.12.31. 11:44:21
Biztos lehetsz benne Vagy az is lehet, hogy csak 5-en vannak, 5 számítógéppel és 3mp-n belül a mindegyik válaszlehetőség ott virít egy képernyőn a google-ban.