Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rokamoka

Valószínűleg ha az első, tagadó válasz helyett kitalálsz még valamit, akkor jó lesz, amúgy nagyon ötletes!
Dátum: 2009.09.21. 00:35:30
Hát mostan vagyunk vala 1 évesek!
Vagyis a V1 csak 22-én indult, de gondolom, a regisztráció/fórum előbb megvolt...


*: Én el is fogyasztottam gyorsan, köszönöm, finom volt! Sörre érdekes, de megteszi.
Dátum: 2009.09.21. 00:12:42
Azért a Behonál nem mennek a szomszédba humorérzékért...

torta:
Típus: gyógyital
Szint: 1.
Gyógyít: 100000-1000000 HP


832. szinten pont tökéletes lesz felhasználni!
Valóban igen finoman fogalmaztál!
Dátum: 2009.09.20. 11:52:33
Na, az meg még kevésbé!
Dátum: 2009.09.20. 11:31:40
Szokásunkhoz híven átcsapott elvi vitába a dolog.
Ajánlom figyelmetekbe a 185. hozzászólásomat, helyettesítsétek be pár szövinél - én sokkal kipróbáltam -, egész jól eltalált képlet.


Egy megjegyzés, bár tudom, hogy ezzel csak lepontozás-vihart idézek elő:
Valóban nem egészséges az, ha 50-nel nagyobb szintű lényeket darál be 2-3 ember, amennyire én látom, EZ a maximum jelenleg. Akár szerepjátékosan is, akár a józan ész alapján.
Dátum: 2009.09.20. 11:26:40
A sebgyógyítás nem az állatok miatt van, hanem hogy a karakterek regeneráljanak!

Ha 10 percenként lehetne ütni, az időrabló lenne, már V4-en a 20 perc is az volt, többen írták V1-esek (gondolom, epik spec nélküliek, de továbbra is fenntartom, hogy ez a szaki nem olyan átlagos/természetes, mint ahogy annak veszik), hogy fura ez nekik, mert kényelmes az az egy óra, megcsapod, elmész valamit mókolni, ránézel, megcsapod, stb. Sőt, bárkit odaküldhetsz, hogy ugyan nyomja már meg azt az egy gombot helyetted, mert Te éppen a hamburgeresnél vagy.

Abban igazad van, hogy a 10 percet 15% felett várnánk meg.
Dátum: 2009.09.19. 16:12:18
Éppen a kényelmetlen mivolta kényszerítene rá sokakat, hogy ne 15% alól kibújva farmolja/farmoltassa magát az epikussal. Ilyetén módon adna egy kis vért a játék PvP részének. Igaz, a PvE hátrányára, de az jóval unalmasabb.
Dátum: 2009.09.19. 15:59:58
Na, ez egy konstruktív javaslat, nagyon is értelmes! Nekem tetszik, meglátjuk, ki mit szól hozzá!
Dátum: 2009.09.19. 15:43:49
Morti, egyről beszélünk: én is ezt szeretném, mert akkor legalább egy ideig (mondhatod, hogy az a pár másodperc nem számít, de ezt nem tartom elfogadható észérvnek, és sarkítás) üthetővé válik a karakter.
Amit _nem_ szeretnék, és eddig is ezt próbáltam elmagyarázni, amit Rafkós írt, csak én túlbonyolítva vázoltam. Ezért kellene mellé a büntetés, mert a sebgyóggyal ilyen taktika esetén pont az ellenkezőjét érnénk el, szűkülne az áldozatok száma. Azt azonban Te sem mondtad, hogy tudsz jobbat a CSP-nél! Mivel a Ti esetetekben az ájulás eleve elég abszurd, legfeljebb erőltetetten nagy szintű epikus esetén, ezért nem értem, miért nem maradhat a CSP.
Dátum: 2009.09.19. 13:49:45
A LE-elvonás nem szakítja a mezőnyt? Sokkal jobban is! Ezzel még tovább gyengítjük azt, aki amúgy is gyenge.
Éppen ezért nem szabad konkrét költséggel büntetni (LE, ÉP, VP, mínuszok). A CSP olyan, mint valamiféle kötvény, még nem váltottad be pénzre, bármikor megteheted. Naponta kapsz 'x' mennyiségű ilyen kötvényt, de közben a készpénzzel kell gazdálkodnod.
Dátum: 2009.09.19. 13:25:41
Már megint szélsőséges eseteket nézünk. Inkább nézzünk tipikusakat:
Nem tudok pár napig játszani, összegyűlik sok CSP-m. Mivel a középmezőnyben vagyok - róluk beszélünk -, sok szaki fontosabb volt, mint az elementáris, tehát nem kevés idő az összeset elvadászni. Ha maxos a fúzió, akkor IS. De haladnék az epikussal, mert napok óta nem tudtam csapni.

vagy

Nem szeretnék még szintet lépni, csak portyázom, mert éppen elhagynék egy-két nagyon zsíros áldozatot szintben, illetve felérnék egy karakterre, aki végre nem farmol 5 szinttel magasabbról. Így felgyűlik egy rakat CSP, amit szintet lépve azonnal eltolhatok, és gyorsan megerősödöm, ráadásul az állatok nagyobb alapszintje miatt több LE-t nyerek.
Dátum: 2009.09.19. 13:12:39
Na, kezdem már unni, hogy hülyének néznek!
Persze, gondolom, Te a végletekig belegondoltál abba, hogy én mit írtam. Ha nektek semmi nem büntetés, mert úgysem nulláz le a lény, akkor tökmindegy, hogy lentebb mi van, nem?

Oké, bekerül a sebgyógyítás. Nekimész az epikusnak mondjuk 45. szinten nem éppen kraftos egészséggel, mert most éppen IQ-t specelsz vagy mittomén, éppen eléggé le vagy maradva egészség-ügyileg (Te tudod a legjobban, ez mennyire általános).
Visszagyógyulsz ennyit meg annyit. Igen ám, DE. Ha teszem azt, éppen a 95. szintű epikussal tervezel harcolni, akkor nem mész neki 15%-on, mert akkor akár csak varival leverhet. Ezért meg kell innod nemtomhány gyógyitalt előtte, ez ugyan nem fél órát tesz ki, tisztában vagyok vele, de akkor is üthetővé válsz. Másik verzió, hogy pihensz, ezt bizonyos szint felett elég kevesen és kevésszer alkalmazzák, de mivel egy viszonylag masszív +ÉP-igényű játékelemet készülünk bevezetni, így ennek a kényszerűsége is nőni fog.
Megnövekedik a gyógyital-igény, és mivel, mint azt Panna is említette, egyesével venni őket, amint összegyűlik egyre a lóerő, botorság, így többen kibukkanhatnak véletlen sok táppal ütéshatár alól. Persze, ez ott fent megint elképzelhetetlen, meg marginálisnak tűnik, de hosszú távon nem az.

Lehet, hogy nem olyan elrémítő az a CSP, de valamennyire mégiscsak keserűséget okoz. Ezért mondtam, hogy NEKEM semmi jobb nem jut eszembe. A leveretést a sebgyógy megakadályozza, csak azt nem, hogy valaki 15% alól felbukkanva epikrambót játsszon, inkább vállalva a veszélyt, hogy akár egy körből elájul, mint azt, hogy egy másik játékos leverje/lerabolja. És ettől aztán nem nagyon bővülne a portyalista.
Kibújva ütök, visszagyógyulok, megint ütök, és így tovább, ördögi kör. Ha jól csinálom, éppen ideális mennyiséget gyógyulok vissza, akkor gyógyitalra sincs szükségem! Ellenben ha ezzel veszít(het)ek 20 CSP-t, talán meggondolom...
Dátum: 2009.09.19. 12:50:42
Jogos, de valamivel meg kell akadályozni a leveretést!
Azért a középmezőny sem veszi szarba a CSP-t, csak kicsit bőkezűbben bánik vele, nyilván haladni akar szintben, de odaérni a topra amúgy is butaság és lehetetlen vállalkozás lenne. Ha pedig a topnak ígyse-úgyse okoz gondot az ájulás veszélye, akkor lényegében tökmindegy, hogy mit raknánk be büntinek, nem igaz? Márpedig még mindig jobb egy CSP, ami idővel regenerálódik - ergo érezhető elvonás, de az embernek nincsen alternatív költség hatás érzete - mint bármi más büntetés.


*: Legalábbis nekem nem jut eszembe semmi olyan, ami az out of pocket érzésemet nem bántja, de azért nem lejtenék örömtáncot, ha azzal megbüntetnek.
Dátum: 2009.09.19. 10:53:58
Idézet: Miklós - 2009.09.16. 23:42:51
- Max. szint-10 epikus kérhető ki. Ez a korlát szerintem fontos, mert különben bizonyos karikkal nagyon elszállhat a ló. El tudom képzelni hogy bizonyos trükközésekkel elérhető, hogy pl. a 30. szintű kari sokkal tovább jusson.


Nyugtassatok meg, hogy ez azt akarja jelenteni, hogy 30. szinten 50+(30-10)=70-edik szintű epikusig el lehet galoppozni!
Mellesleg én nem nagyon tudom elképzelni, milyen "trükközéseket" lehet itt bevetni. V4-en, ahol a karakterek átlag erősebbek voltak, no meg volt majdnem +2M rabolt lém 30. szinten, pont a 20. epikusig jutottunk. Annyira nem volt gyerekjáték...
...sokan sem, nemhogy egyedül.
Szintben egál epikus simán lehetne a határ, aki nagyon keresi a kihívást, hadd tegye!
Dátum: 2009.09.19. 01:22:11
Ha tényleg megvalósul, javaslom, számítson a helyes kvízválaszok száma is, hogy milyen mértékben, azt nem tudom.
Pl.: 1000/1 pont tűnik a legjobbnak, de az itt leírtakhoz képest ez elég aránytalan. Viszont elég fontos aspektusa a játéknak ahhoz, hogy ne maradjon ki!


Bocsánat, hogy beleszóltam, érintett nem lévén.
Dátum: 2009.09.18. 23:48:29
Valóban hibás, sem az unikornisnak, sem pedig Cerberusnak nincsenek szárnyai.
Elég belepislantani a legismertebb fantasy alapú PC-játékokba!
Dátum: 2009.09.18. 23:39:29


Ez nagyon tetszett, frappáns, igazi 10 pontos válasz!

Attól még, hogy nem jutalmaztak, én igazán felnézek Rád, az építők türelmét becsülöm a legtöbbre... Bár mondhatod, hogy ezzel aztán sokra mész, és talán igazat is adnék Neked. Az első hely az én szememben ugyanúgy az, főleg, hogy engem egy nálam csodálatosabb elme (*nyalint) a hajrában sárba tiport, köszönhetően többek között - kevésbé fontosan, de hathatósan - a Te építői teljesítményednek is!
Nem volt szándékom, hogy előre szerezzek egy áldozatot, nem szeretnék hálószoba/konyhatitkokat kiadni, de kötve hiszem, hogy ismét a pókkodás királya címért indulnék, bár ki tudja, az előző körben sem úgy láttam neki!
Próbálkoztak agyoncsapni/kamrázni magasabbról, Neked is nyitva áll az út, szívesen fogadom az "X"-eket!
Dátum: 2009.09.18. 23:21:38
"Változás: Soha semmi sem marad ugyanaz."

Unalmas is lenne...
Dátum: 2009.09.18. 23:07:43
Húha, az, hogy kettest kaptam, méltán enged arra következtetni, hogy többen közel sem értik, mire gondolok!
Számomra világos, hogy Te mit mondasz. Inkább nem bonyolódnék bele, nyilván teljesen más tapasztalataink vannak a játékról, és más stratégiával játszunk. Természetesen nem arra céloztam, hogy több ezer LE-vel lesz érdemes párna-üzemmódba váltani, mivel ez abszurd.

Az alapvető szándék, hogy az epikus ne leveretésre szolgáljon - ha az egyéniről vissza lehet gyógyulni, úgy sejtem, a szövetséginél is -, üdvözítő, az pedig, hogy ezzel friss vér pumpálódhat a játék PvP részébe, még inkább.