Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123
Szerző
Topic neve: Hírnév
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Hírnév
1. hozzászólás - 2009.09.18. 19:40:07
Korabban mar felmerult az otlet, es mivel akkor nem volt komoly ellenkezes, ezert gondoltam eloszedem megint.

HIRNEV

A hirnev egy olyan szamszeru mutato lenne (esetleg valamilyen vizualis abrazolassal kiegeszitve karakterlapon), ami azt mutatna, mennyi olyan tettet vitt veghez a karakter amire a vilag felkapja a fejet.
Par alapotlet, de nyilvan a lista rugalmasan bovitheto.

100 kuldetesenkent 1 pont
50 szintenkent 1 pont
1000 gyozelmenkent 1 pont
1 millio rabolt LE-kent 1 pont
bajnoki diadalonkent 1 pont
aukcion nyertes licitenkent 1 pont
fertozes lekozdese / teljes fertozottseg 3 pont
kvizolimpia dobogonkent 1 pont (kvizmedaloktol fuggetlenul!)
Zarknod toplisata helyezesenkent 1 pont
"V4" helyezesenkent 1 pont (annak, aki a medalt kapja)
25 egyeni epikusonkent 1 pont

A szamokat hasrauteszeruen irtam, nyilvan 1-2 dolog nem jutott eszembe.

A hirnev egy egyszeru ertek lenne, aminek lenne toplistaja, de a jatekban semmilyen technikai szerepet nem kapna. Csak amolyan jol mutat adat.
Pontszám: 6.65
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hírnév
2. hozzászólás - 2009.09.19. 01:22:11 (Válasz Kocos #1 hozzászólására.)
Ha tényleg megvalósul, javaslom, számítson a helyes kvízválaszok száma is, hogy milyen mértékben, azt nem tudom.
Pl.: 1000/1 pont tűnik a legjobbnak, de az itt leírtakhoz képest ez elég aránytalan. Viszont elég fontos aspektusa a játéknak ahhoz, hogy ne maradjon ki!


Bocsánat, hogy beleszóltam, érintett nem lévén.
Pontszám: 9.19
népszerűtlenMpsithFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hírnév
3. hozzászólás - 2009.09.22. 15:37:19
ÉN JÓ ÖTLETNEK TARTOM.
Pontszám: 2.85
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hírnév
4. hozzászólás - 2009.09.22. 15:45:01
plusz 1 pötty a szövetségek vezetőinek?
(ők esetleges harci, kvíz vagy egyéb teljesítményektől függetlenül is elég nagy melót vettek a vállukra)
ez automatice nem leprogramozható, de mondjuk megszavaztatható szövetségeken belül
Pontszám: 9.29
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hírnév
5. hozzászólás - 2009.09.22. 17:23:59 (Válasz cirip #4 hozzászólására.)
A begyűjtött szavazatok számához lehetne kötni, az általában a górénál van. 5 és felette szavazatnál mondjuk járhatna.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.92
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hírnév
6. hozzászólás - 2009.09.24. 00:59:05 (Válasz Lanmandragoran #5 hozzászólására.)
Teljesen realis.
Pontszám: 6.75
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hírnév
7. hozzászólás - 2009.09.26. 18:45:54
Ez könnyen megvalósitható, Kócos, segitsetek összegyűjteni hogy milyen szempontokat szeretnétek és milyen súllyal, és berakjuk a játékba.
Pontszám: 9.17
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hírnév
8. hozzászólás - 2009.09.26. 21:08:46
Na hogyha már itt vagyunk akkor a bajnoki viadal 2. helyezett nek és 2 elődöntőben kiesettnek is mehetne 1-1 pont, ha mondjuk legalább 50-100 vagy éppen X ember van a kategóriában. Ezzel meglenne a jelképes jutalmazása nekik is.
Pontszám: 7.32
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hírnév
9. hozzászólás - 2009.09.26. 21:10:06 (Válasz Kundi #8 hozzászólására.)
Elinflálni semmiképp nem lenne ildomos.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.68
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hírnév
10. hozzászólás - 2009.09.26. 21:51:03 (Válasz Mortimer #9 hozzászólására.)
Ja, bocs nem tudtam, hogy végleges már az egész és nem lehet már rajta alakítani. Akár a pontok mennyiségén is.

A lényeg hogy nekik is (bajnoki viadal döntőben és elődöntőben kiesett emberkék) kéne Hírnév azt, hogy minidg ugyanaz a 4 kapjon azt kiköszöböli a minimum 100 fős mezőny.

A konkrét pontmennyiségek meg nyilván majd később jönnek amikor megvan, hogy mikre járjon és akkor a konkrét hirnévpont mennyiséget, hogy ne lehessen semmin nagyon elhúzni, és azért mindenért dolgozni kelljen ne magától jöjjön. Ez fogja kiküszöbölni az elinflálódást.
Pontszám: 9.12
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hírnév
11. hozzászólás - 2009.09.26. 22:53:26
Bocsi, de se a kvíz, se a bajnoki nem tartozik azon dolgok közé, amit én honorálnék.
A bajnoki tök RND, a kvíz meg csak net és kereső script függő, valamint a kapott kérdések erősségétől...

Ha már hírnév, akkor legyen hasonló a Vlagyimir díjhoz. Azoknak is legyen esélyük hírnevet szerezni, akik a saját környezetükben híresek, és ezt egyéb "plecsnyi" nem mutatja, azaz nem kapták meg érte eddig a jutalmukat!

Gondolok itt a listázható dolgokra, és időszakonkénti kiosztásra.

Azaz minden bajnoki lefutásával lefutna még egy "statisztikai" elemzés is.
-Legtöbb szerzett lé abban a hónapban
-legtöbb vesztett lé abban a hónapban
-Legtöbb tö növekedés
-Legtöbb szaki növekedés
-Legtöbb lépett szint
-Legtöbb gyöztes csata
-Legtöbb vesztes csata
-Legtöbb megcsinált küldi
-Legtöbb szintet lépett legnagyobb blöki
-Legtöbb építés

Stb...

Nem kell folyamatosan figyelni a progit, nincs folyamatos terhelés, viszont van havi optimlizáció, lehet rá készülni stb....
-Az eddig is látható eredményeket (bajnoki, kvíz, aukció vásárlások, zarknod lista stb...) szerintem egy Márványtömbbe kéne vésni, és bármikor megnézhetővé tenni az utókornak.
-A hírnevet meg használni olyan teljesítmények "jutalmazásáért", melyek sehogy nem szűrhetőek utólag.
Pontszám: 7
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hírnév
12. hozzászólás - 2009.09.27. 07:45:58
Az ötlet jó, havonkénti újraosztással, hozzátéve, hogy nem ártana bele több olyan kategória is, amit nem automatice az amúgyis TOP visz.

Ilyen a szintek TÖ-SZÖ vezetője pl.

A Bajnoki utáni "leolvasás" teljesen jó időpontilag is.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.43
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hírnév
13. hozzászólás - 2009.09.27. 08:52:00 (Válasz Darah #12 hozzászólására.)
Azért hónapról-hónapra folyamatosan a legtöbb tö vagy szakiösszeg növelést egyszerűen képtelenség tartani. Ezek pont olyan mutatók, amikben 30-40. szintű karakterek toronymagasan esélyesebbek, mint a top...
Pontszám: 6
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hírnév
14. hozzászólás - 2009.09.27. 09:08:47 (Válasz Birka #11 hozzászólására.)
a szempontjaid teljesen rendben lévőek, bár azt nem értem, hogy akit ripityára vernek, vagy képes havonta több 10 (vagy 100) K LE-t veszteni azt miért díjaznád...




Pontszám: 7.66
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hírnév
15. hozzászólás - 2009.09.27. 09:41:49 (Válasz Birka #11 hozzászólására.)
A kvíz olimpiát én sem raknám bele, inkább helyette 1000 helyes kvíz válaszonként 1 pont.

Viszont én inkább az állandó jellegű hírnevet támagotnám, nem ezt a dinamikus havi frissítéseset. Az állandó hírnév kicsit szerepjátékosabb hangulatúvá tehetné a játékot, lehetne látni, hogy melyik végzetúr/végzetúrnő mennyire ismert Ghalla földjén. Éppen emiatt Zarknod top listásainak több pontot adnék (3) elvégre ők most a hősök, a fertőzést leküzdőknek is adnám a 3-at Kocos rendszerében, viszont a 100%-os fertőzötteknek csak 1-et vagy 1-et sem. (Nem hiszem, hogy ezt nagy dobra vernék az érintett karakterek a világban.)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.88
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hírnév
16. hozzászólás - 2009.09.27. 09:45:49
A kvízolimpia amíg olyan a rendszer amilyen (az utóbbi féltucatnál 50 helyes válasz volt mindenkinél, tisztán a netsebesség és a klikkelés gyorsasága dönt), nem mérvadó, jah. (Ez kritika Miklós felé, hogy csináljon már vele végre valamit!)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.67
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hírnév
17. hozzászólás - 2009.09.27. 10:25:12 (Válasz Ricardo #15 hozzászólására.)
A hírnév, és a dicsőség/megbecsülés szerintem teljesen más szitu. Az egyik folyamatosan nő/csökken, a másik meg megérdemelne egy külön menüpontot, ahol bármikor megnézhetnénk a fix teljesítményeket.

Az állandó jellegű hírév (celebség) csak abban az esetben alakul ki, ha valaki folyamatosan a "fronton" van. Azaz vannak egyedi események, melyek sokat lendítenek a "szekeren", de ha ezt nem ápoljuk, akkor sajnos elveszünk a süllyesztőben...

Tipikus példa erre egy olimpiai bajnok, amikor megnyeri az olimpiát, akkor ő folyik a csapból. Ha a köv olimpián is nyer, akkor még fénylik ez a hírnév, de ha el se indul, akkor maximum egy hírt kapunk róla, hogy visszavonult... Mint dicső olimpiai bajnokunk emlékszünk rá, büszkék vagyunk a teljesítményére, de a hírneve szépen lassan kikopik, és csak bugyuta kvízkérdések kapcsán keresünk rá a nevére. Míg ha mindenféle reklámokban, rendezvényeken, politikai szórólapokon stb visszanéz az arca, akkor nem "kopik" ki a köztudatból...

Szóval egy folyamatos pontlista, melyhez havonkénti listák és egyedi események adnak pontokat lehetne a járható út, valamint egy dicsőségtábla.

Mondjuk havonta 1 ponttal csökken a pontjaid száma (Kiöregszik a hírneved, ha nem ápolod.), valamint a bajnoki eredmény hirdetésen Vlagyi díjjat kapottak hírneve lokálisan megemelkedik

Hogy mért adnék "fájdalom" pontokat negatív teljesítményekért? A hírekben felfigyelünk arra, ha valaki 2,5 órát van beszorulva egy toi-toi budiba, ha olyan balfék volt, hogy saját magát lógatta fel a zászlófelvonáson stb...
A hozzászólást Birka módosította 2009.09.27. 10:28:43-kor
Pontszám: 6
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hírnév
18. hozzászólás - 2009.09.27. 10:34:15 (Válasz Birka #13 hozzászólására.)
Igen, ahogyan a 100, meg 50 küldi, fertőzés, aukció, ismételhetős küldikben meg egyértelműen a magasabb karik tudnak egyáltalán labdába rúgni.
Hol itt a gond?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.43
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hírnév
19. hozzászólás - 2009.09.27. 11:20:59 (Válasz Darah #18 hozzászólására.)
Gond nincs, csak egy más szemléletet vetettem be.

Én CSAK a listázható adatok alapján adnék hírnevet.

Az egyéb események bajnokait meg kitenném egy Dícsőség monolitra... Ők megkapták a maguk "jutalmát" és mementóként nevüket örökre kőbe vésném!

A megcsinált 50 küldetés, 1000 kvízt stb kaliber meg olyan mintha hírnevet érdemelne az, hogy valaki kijárta a 8 elemit, vagy a 4 év gimit stb... Szóval nekem ez nem hírnév, hanem az idő haladtával kötelező teljesítmény!
Pontszám: 6.44
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hírnév
20. hozzászólás - 2009.09.27. 11:34:50 (Válasz Birka #19 hozzászólására.)
Úgy gondolom, hogy aki kijárja a 8 általánost és a gimit, az is szert tesz valamennyi hírnévre, ha úgy vesszük halad előre a ranglétrán. Egyébként ez a hasonlat nem teljesen tökéletes, hiszen nekünk nem az a fontos, hogy kijártad-e, hanem hogy mikorra. Lehet valakinek 30. szintre 5000 jó kvízválasza van másoknak meg csak 4000. Hiába tekintjük alapvető dolognak, attól ő még ki fog emelkedni a társai közül.

Mindamellett én nem vagyok arra kíváncsi, hogy K. Pista top játékos az epikus megnövekedett sebzései miatt kitolja az egészségét az eddig hanyagolt 80-ról 250-re. Egyértelmű hogy ő fogja nyerni az adott hónapban a "tulajdonságnövelés versenyt" mégsem érzem azt, hogy ezért hírnév/jutalom járna neki.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.82
Oldal: 123
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője