Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 4. világ újraindítás
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
281. hozzászólás - 2009.09.16. 23:31:35 (Válasz Yracrose #277 hozzászólására.)
OFF: Basszus Yra (a széparcú), ennyit tesz 1 hónap és el is felejtem a csapattársakat, ezzel a névvel voltam építő.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.28
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
282. hozzászólás - 2009.09.16. 23:41:02 (Válasz Miklós #278 hozzászólására.)
"A jutalmazásról, ha jól értettem elsősorban annyi kiegészitést szeretnétek, hogy aki több kategóriában nyer, az nagyobb nyereményhez juthasson, mint aki egyben."

Sajnos nem jól értetted! Ez másod-, de inkább harmadsor sőt...!
Az "elsősorban" az az lenne ha az eredeti kiírás szerint menne a jutalmazás: így lenne fair!
A győztesek összes világon lévő karaktere őskövet és érmet kap(nem pontosan idéztem de ez volt a lényeg), itt nyilván nem világonkénti 25-30 őskőre gondoltatok amit végül egy karakter kapott meg 100 őskő formájában(már aki megkapta: 3 kategória győztese nem volt ilyen "szerencsés"). Ez egy egyszerű példával világítanám meg: elindulunk egy versenyen ahol a győzelem x energiát(jelen esetben ez a játékidő, játékban elért teljesítmény és a befektett őskő "összege") követel tőlünk. A győzelemért odadobnak x/2(valakinél biztosan volt hogy x/3) jutalmat. Örülünk a győzelemnek és azt mondjuk: "köszönöm, megérte az erőfeszítés és a befektetés"?
Nem inkább azt mondjuk hogy: " A ...! Ezért gürizhettem hónapokig! Már megint a menedzserem kaszált és nekem annyi sem maradt hogy taxival menjek haza! Hullafáradtan gyalogoljak át a városon egy ekkora teljesítmény után?"

Ehhez képest is sikerült alul teljesíteni, mivel a duplázó játékosok "átfedtek valamit" de hogy mit az nem derült ki! Csend volt(van).. kezdődjön a következő? Ott is lesz majd 3-4 játékos aki hiába duplázik? Ja: ők kaphatnak 150-et is? Miután a győzelmek elérése cirka 200 őskő alatt -talán mondhatjuk hogy- teljesíthetetlen volt? Persze a következő világon dupla játékidővel számolhatunk tehát még nagyobb haszon várható még kevesebb jutalmazással?

Elindul tehát az új világ: 50-70 epikussal és a végén még hatalom tornya birtoklás is kell? Mennyivel lesz ez hosszabb világ mint az előző? 2 hónappal? Ezek után a dupla játékidő -és várhatóan ~dupla befektetett őskő!!!- ellenére arról lehet szó hogy akár 150-et is kaphat a duplázó győztes?

Kellene egy fix. kiírás amely a díjazott kategóriákat és a jutalmazást is taglalja, egy olyan kiírás ami nem változik meg a verseny végére(tehát szükség lenne egy előzetes kalkulációra mely jelzi hogy mennyi hasznot kell termeljen az új világ hogy később ne kelljen azt 3 kategória jutalmával kipótolni!), így a játékosok a korábbi "Zarknood lutrival" ellentétben eldönthetnék -még a versenyszerver indulása előtt!- hogy beleölnek e a szerverbe x őskövet (valamint extra játékidőt, sőt játékerőt) a várható x/y jutalomért.

"Arról lehet szó, hogy aki 2 kategóriában nyer, az 100 helyett 150, aki háromban, az 175 őskövet kap."

Persze mondhatnám hogy no comment... de mégis inkább: nem lesz ez egy kicsit sok 1 játékosnak?
Elég lenne -csakúgy mint az előzőnél- a szerver végén megváltoztatni (az eredeti kiírást-nevezhetjük ígéretnek is!- figyelmen kívül hagyva) a jutalmazási rendszert így akár 50 őskő is elég lenne 1 győzelem után, 2 győzelem lehetne 75 őskő és a "lehetetlen küldetésért" (ami azért nekem sikerülhetett volna ha "a teszt díjazott kategóriái megmaradnak"), tehát 3 győzelemért lehetne 100, így aki ezt megcsinálja az érezheti hogy visszakapta a versenyszerverre költött őskövei felét(vagy csak harmadát?) és így hogy díjazták az erőfeszítéseit, boldogan várná a következő megmérettetést(persze azért ott motoszkálna benne hogy: "megint jól át... a fejem a jutalommal!").

Mézesmadzag már volt(a verseny kezdetén amikor a játékosok azt gondolhatták hogy győzelmük esetén minimum visszakapnak annyit amennyit befektettek), így inkább ne legyen ősköves jutalmazás!
Ha a profit a lényeg akkor egy medál elég is a győzteseknek! Ebben az esetben nyugodtan kijelenthetjük: sikerült maximalizálni a profitot(a medál beírása pedig nem fáj)!
A hozzászólást Xena módosította 2009.09.17. 12:15:38-kor
Pontszám: 5.81
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
283. hozzászólás - 2009.09.17. 12:14:04
Barattyal egyeztettem, az előregisztrációval még elég sok munka van hátra, ezért nem ma, hanem holnap, pénteken lesz kiirva.

Xena: egy ilyen játékot nem az anyagi haszonért játszol, hanem a szórakozásért és a dicsőségért. A jutalmazás mértékét, a medál működését előzetesen nem is hirdettük ki, csak azt határoztuk meg, hogy a győztes szövetség tagjai, valamint bizonyos egyéni kategóriában első helyt elérők fognak jutalmat kapni. Más véges játékokban (pl. travian) semmilyen anyagi jutalom nincs, de ahogy írtam, a játékosok nem is ezért játszanak egy ilyen játékkal. Nekünk ez volt az első ilyen véges, versenyvilágunk, nyilván lehet dolgokat tökéletesiteni, ez az egész topic is erről szólt, hogy mit kell változtatni. Esetleg megpróbálunk késziteni egy külön html oldalt is, ahol a jutalmazást és győzelmi feltételeket kiirjuk, hogy ezekhez ne legyen szükséges a fórum olvasása.
Aki az első 4-es világon benne volt a győztes hordában, és ezenkivül egyéniben is nyert, kérem irjon nekünk egy emailt az info kukac vegzetur email cimre, irja meg, hogy milyen nevű karakterrel regisztrált be, a 4. világ újraindulása után további őskőveket jóváirjuk neki, nem szeretnék, ha bárki úgy érezze, hogy hátrányt szenvedett el.
Pontszám: 8.75
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
284. hozzászólás - 2009.09.17. 12:22:24
Köszönöm!
Pontszám: 2.48
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
285. hozzászólás - 2009.09.17. 12:45:45
Miklós, az aukciós házat kiveszitek?
Pontszám: 8.07
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
286. hozzászólás - 2009.09.17. 13:42:00 (Válasz Rokamoka #285 hozzászólására.)
Igen, ez volt a kérésetek.
Pontszám: 3
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
287. hozzászólás - 2009.09.17. 13:45:12 (Válasz Miklós #286 hozzászólására.)
Rendben van, köszönjük!
Pontszám: 8.07
kedvencRyDeR92Férfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
288. hozzászólás - 2009.09.17. 15:36:12
Véleményem szerint teljesen korrektek az "új" győzelmi feltételek, és örülök hogy hamarosan újraindul a szerver.
Pontszám: 8.71
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
289. hozzászólás - 2009.09.17. 16:30:02
Bizonyára sokan örülnek. Viszont jópáran azt gondolják, hogy hosszabb ideig tart majd a szerver az 50 epikus miatt. Ez nem így van, jó taktikával akár hamarabb is be lehet fejezni, mint az előzőt..
Pontszám: 8.26
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
290. hozzászólás - 2009.09.17. 16:37:40 (Válasz Ywgarrd #289 hozzászólására.)
Sajnos ez így van. Viszont talán nem is jön majd ki rosszul, mert ha belelógna az ünnepekbe meg a vizsgaidőszakba/félévi hajrába, az eléggé kellemetlen lenne!

Sejthető volt, hogy 50-nél nem lesz több epikus, de jó lesz ez így is!
Pontszám: 7.43
irritálóYracroseFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
291. hozzászólás - 2009.09.17. 19:01:12
Hát azért van akinek nem olyan fontos a család...
pl: én...
akivel az ünnepekkor foglalkozni fogok, az a barátnőm...
és a végzetúr...

szóval azért egyedül talán nem csapkodok Epikust, no de ki tudja... :D:D

Yra.
Pontszám: 5
utáltGaara96Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
292. hozzászólás - 2009.09.18. 16:16:11
igen xena szerintem is ellehetne törölni az ősköves jutalmat inkább ha azt meg lehet csinálni akkor LE-t írjanak jóvá mint őskövet pl 1.000.000 LE
vagy 10.000.000 annak sztem a nyerő csapat jobban örülne.
Pontszám: 3.07
irritálóVyvcsy0212Nő
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
293. hozzászólás - 2009.09.18. 17:34:17
sztem az őskő pont jó nyeremény, mert le-t össze lehet szedni, viszont a rendszeres őskőrendelésre nem mindenkinek van keret.
V2:Viviene-The gods of diamond
V4:Vivienne-
Pontszám: 4.68
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
294. hozzászólás - 2009.09.18. 22:09:21
Csak ironizáltam!
1. Le-val nyilván nem lehet jutalmazni, hiszen jogosulatlan előnyhöz juttatja a másik világon lévő karaktert.
2. Persze hogy a játék fizetőeszköze(őskő) jó nyeremény, csak legyen annyi amit jutalomnak lehet nevezni.
Egyébként akinek a rendszeres őskőrendelésre nincs keret az nem a versenyszerveren elért jutalmából pótol, mivel könnyen kiszámolható hogy a 4. világon kategóriagyőztes játékos több őskövet költ mint amit jutalomként megkap.
Pontszám: 5.81
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
295. hozzászólás - 2009.09.18. 22:16:58 (Válasz Xena #294 hozzászólására.)
Tisztelet a kivételnek, bár a nagy többségre igaz. Szövitársam, akit isteni csoda folytán győztem le bajnokin, végig őskő nélkül nyomta, több mint 150 kiégettet bele is épített a kristályosítóba... Csak egy idő után eléggé elhanyagolta a dolgot, holott sokáig első volt rabolt LE-ben. Az arénában az utolsó pillanatig képes volt kegyetlenül elpicsázni engem.


Gyanús vagy Te nekem, csak nem megint az építőserlegre ácsingózol?
A hozzászólást Rokamoka módosította 2009.09.18. 22:47:42-kor
Pontszám: 8.72
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
296. hozzászólás - 2009.09.18. 23:23:58
1. Kis közhellyel: kivétel erősíti a szabályt, de hol van itt a kivétel? Nagyanyám is lehetett volna űrhajós: egy (kis) ideig jó esélye volt rá...
2. Építő serleg? A teszten még kiadták(így azért joggal ácsingózhattam a 3. díjra is!), de az előző világon már elveszett (a verseny végére) így nem lehet "rá" számítani!
3. Értékelem hogy megpróbáltad kiugrasztani a nyulat a bokorból (két szándékos közhely egy hozzászólásban? abba is hagyom mára) így már most megígérem neked, hogy amennyiben a következő versenyen játékstílust váltva befarmolnálak (csak itt zárójelben: mivel a nyúl jelmezét még csak felvenném, de a pókét biztosan nem ... ) akkor privin küldök neked egy "X"-et!
Pontszám: 6.51
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
297. hozzászólás - 2009.09.18. 23:39:29 (Válasz Xena #296 hozzászólására.)


Ez nagyon tetszett, frappáns, igazi 10 pontos válasz!

Attól még, hogy nem jutalmaztak, én igazán felnézek Rád, az építők türelmét becsülöm a legtöbbre... Bár mondhatod, hogy ezzel aztán sokra mész, és talán igazat is adnék Neked. Az első hely az én szememben ugyanúgy az, főleg, hogy engem egy nálam csodálatosabb elme (*nyalint) a hajrában sárba tiport, köszönhetően többek között - kevésbé fontosan, de hathatósan - a Te építői teljesítményednek is!
Nem volt szándékom, hogy előre szerezzek egy áldozatot, nem szeretnék hálószoba/konyhatitkokat kiadni, de kötve hiszem, hogy ismét a pókkodás királya címért indulnék, bár ki tudja, az előző körben sem úgy láttam neki!
Próbálkoztak agyoncsapni/kamrázni magasabbról, Neked is nyitva áll az út, szívesen fogadom az "X"-eket!
Pontszám: 8.98
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
298. hozzászólás - 2009.09.19. 12:37:26 (Válasz Gaara96 #292 hozzászólására.)
Az én karakterem 8. szinten kiemelkedik a mezőnyből nagyon durván így is. Ha most kaptam volna 1.000.000 LE-t, akkor ez tovább fokozódott volna. De még szint*x LE jutalom is nagyon borítaná az egyébként is labilis játékegyensúlyt...

A játékosok többsége az élvezet kedvéért regisztrál V4-en, esetleg a medálért, ami korrekten erős, ráadásul egyedi is.
Pontszám: 8.20
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
299. hozzászólás - 2009.09.19. 16:58:56
Megkérem Vikyt és Kétarcot, hogy valahogy keresssetek meg, mert újra együtt akarok lenni veletek!
Pontszám: 1.27
népszerűLucyferrFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
300. hozzászólás - 2009.09.20. 19:37:34
Köszi.Várom a 24.-ét.
Pontszám: 6.14
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!