Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - pityu

Dátum: 2008.12.16. 15:07:44
Idézet: Mortimer - 2008.12.16. 15:05:35
A háborúk eredménye vajon megmarad?


Jó kérdés, nekünk egy folyamatban lévő háborús ellenfelünk kapitulált, de nem tudom, hogy a hiba miatt vagy maguktól... az állás a mienk volt egyértelműen...
Dátum: 2008.12.16. 15:01:15
A leállás után volt nekem kb. két perc mikor én be tudtam lépni... a 22-fős szövetségünkből voltunk 9-en... ezt leszámítva minden mást stimmelt nálam. Aszem a szerencsések közé tartozom, bár még nem biztos.

A toplistán volt érdekesség:

1. Dragon 2560 (szint) Smaragd Nuntii Deorum 182 45 -47.3k

9600 játékos volt összesen, ha jól rémlik, már egy ideje nem néztem pontosan hányan is játszunk az 1-esen, de aszem bőven 10K felett jártunk már...
Dátum: 2008.12.14. 13:29:32
Hello!

Épp az előbb csináltam meg a kvízolimpiát, hát siralmas lett... nem tartom magamat egy unintelligens embernek, nem mondom, hogy zseni vagyok és mindent tudok, de olyan kérdésekbe futottam bele, hogy csak néztem, hogy ezt most eszik-e vagy isszák... holott elvileg csak általános műveltség kéne a kérdések megválaszolásához.

Javasolnám, hogy legalább a kvízolimipiás kérdések adatbázisát nézze át valaki alaposan, és szűrje meg, mert nagyon nem oda illő kérdések vannak benne (vadászatnál annyira ez nem zavar), legalább az olimpia legyen rendbe rakva, és olyan kérdésekből álljon ami tényleg alapműveltség. 3 olyan kérdést kaptam ami napra pontosan dátumra kérdezet, 2 HKK (mondjuk én otthon vagyok benne, de a többség nem), 2 nem éppen alapműnek nevezhető könyv szerzőjét kellett volna tudnom, és egyéb finomságok... tudom, mindenki más is megkaphatja, de mi van azzal, aki a szerencsének köszönhetően csak egyértemű alapműveltséggel kapcsolatos kérdéseket kap? Előnyben van azzal aki meg ilyen vackokat, ez nem fair. Ha legalább az olimpiás adatbázis ki lenne válogatva normálisan sokat dobna az olimpia minőségén szerintem.

Lord of destiny
Dátum: 2008.11.18. 11:18:57
Hello!

Azt vettem észre az utóbbi pár napban, hogy az aktuális szavazások nem jelennek meg a szavazataim menüpont alatt. Úgy emlékszem régen ott egybe megvolt minden. Most külön kell menni a béke felbontása vagy éppen a hadüzenet menüpontokba, hogy szavazni tudjak az éppen aktuális dologra. Nem tudom, hogy ez direkt lett-e megváltoztatva vagy bug, de az előző verzió jobb volt.

Illetve még azt jelezném az Átokpiramissal kapcsolatban, hogy talán érdemes lenne feltűntetni a használatának a költségét. Mi pl. először nem vettük észre, hogy a használata 65 VP-be kerül, és elég sokat elszívott.

Üdv!
Pityu
Dátum: 2008.10.27. 20:45:33
Hibás szórend!

Melyik könyvet Wolfgang Ott írta?
Dátum: 2008.10.24. 08:54:40
Idézet: Byzon - 2008.10.24. 08:10:23
Salem!

Vedd úgy, hogy gyakorlatilag egyszerre kaszáltok egymás felé, és bár a te csapásod az eszméletlenségbe taszítja, a lendülettől még befejezi a megkezdett csapást.
Sajna a játék így van megoldva.

Jó játékot!


OK, elfogadom!

Köszi!
Dátum: 2008.10.24. 08:01:32
Hello!

Azt vettem észre portyázásaim során, ha az ellenfelet ájultra verem, akkor is még az Ő harci körében üthet engem, pedig már ájult ugyebár... Szerintem az úgy lenne logikus, amint az ájulás fázisába kerül, egyből essen össze, elvégre ájultan nem lehet harcolni.

Pityu
Dátum: 2008.10.21. 09:42:13
A fallout 1.részében ki a főellenség?
diablo
A mutáns mester
az enclave
a raiders-ek

Szerintem ez túl specifikus.
Dátum: 2008.10.20. 18:13:33
Az előbb kaptam azt a kérdést, hogy hány Oscar-díjat nyert a Ben-Hur? A kérdést feltevő szerinte 11, de ha jól tudom az 12...
Dátum: 2008.10.17. 06:13:00
Hello!

A kapituláció menüpontba esetleg berakhatnátok egy statisztikát, hogy az egyes szövetségi tagoknak milyen a győzelem/vereség aránya. Példálul XY : 10 győzelem és 3 vereség, ahol mondjuk a számokra kattintva meg lehetne nézni, hogy az ellenfél szövetségéből kiktől kapott ki és kiket vert meg és persze hányszor az adott karakterrel szemben.

Üdv!
Dátum: 2008.10.15. 22:33:33
Helló!

Keresgéltem, hogy van-e olyan kikőtés, ha valaki kilép egy szövetségből, akkor az utána x ideig nem léphet vissza... nem találtam sehol (itt a forumon is kerestem). Lehet figyelmetlen voltam, de remélem nem. A lényeg, hogy én javasolnék egy ilyen változtatást, mert azt vettem észere, hogy vannak olyanok, akik a háború idejére kilépnek a szövetségből, mert csak építkezett és nem fejlesztette magát (van egy alap buzogánya), és tuti kikapna... ezt így nem tartom jogosnak. Ha valaki kilép egy szövetségből, akkor javaslom hogy két hétig ne tudjon ugyanabba visszalépni.
Idézet: Zsolesz - 2008.10.09. 19:20:21
Hát hiába. Vannak akik azt szeretik ha fáj...! Mazochista jellem De én is játszhatnék mondjuk a barátnőm gépéről is egy szimpatikus "építésfetisiszta" karakterrel aki mindenét építésre áldozza. Azután, ha valaki rávilágítana erre, akkor jól felháborodnék, kikérném magamnak és leszavaznám az illető hozzászólásait! De ezt a vitát már egyszer átnyálaztuk, és semmilyen eredményre nem vezetett. De ha esetleg valaki olvassa ezt az üzit, aki arra vágyik, hogy mindenét feláldozza a szövetségéért, akkor nagyon sok szeretettel várom! Amennyiben ez bekövetkezik, és tényleg beváltja az ígéreteit, tehát 100%-ig az építésnek él, akkor ünnepélyesen elnézést kérek az összes érintett klántól! Addig viszont továbbra is enyhe szkepticizmussal olvasom ezeket az üzenetek. Válaszaitokat "Én se most jöttem le..." jeligére várom. Köszönöm.




Elnézést kérek, rosszul fogalmaztam, amikor azt mondtam minden LE-t építésre költ, mert ez valójában inkább csak 85-90%. Egyébként megértelek, hogy így gondolod, én sem játszanék ilyen élménytelenül... de vannak kivételek - meg mazochisták, ahogy írtad - sőt erősítik a szabályt. Ezért is szólaltam fel, mikor általánosítottak, hogy biztos minden ilyen karakter csaló... Ne általánosítsunk egyből. Amúgy ez egy olyan téma, amiben úgysem tudunk közös nevezőre jutni. Igazából én azt nem értem, hogy miért kell állandóan gyanúsítgatni másokat? Alapvetően úgy állok a játékhoz, hogy vannak nálam jobbak és többen még jobbak , ez van. Ha jobb, hát jobb, és nem feltételezem egyből, hogy csalással jobb. Az meg, hogy valaki úgy gondolja, hogy abban "jó", hogy építkezik csak nagyrészt - tudom, nem kell, hozzá nagy ész - akkor azt is el kéne fogadni. Mi nem voltunk bétások, így nem tudjuk mi vár ránk, ergo azt sem tudjuk, hogy egy építő később csak hátrány lesz... Részemről befejeztem. PONT

Jelige: Én sem most jöttem le...
Idézet: Leanthil - 2008.10.09. 14:55:03
Hát hogy a Miklósék már zárolták volna őket, abban nem vagyok annyira biztos. Az építő rabszolgákat sem zárolják, pedig azok egyértelműen nem szolgálják a játékos szórakozását, ergo második karakterek.


Ez nem feltétlenül igaz, nem kell általánosítani... Mi például megegyeztünk szövetségen belül, hogy lesz olyan karakter, aki minden LE-t építésre költ, volt aki vállalta, nem köteleztünk senkit. Igaz, hogy Ő nem fejlődik, de a Többiek annyilval többet tudnak magukra költeni. Ő így viszi előre a szövetséget, ilyen is kell.
Dátum: 2008.10.07. 22:53:54
Hello!

Jó lenne, ha lehetne lehetőség a szövetségi fórumon belül Topic törlésére. Akár úgy, hogy az tud, akinek 3 szavazata van legalább, bár a legjobb talán a szavazásos módszer lenne.

Köszi!
Üdv!
Dátum: 2008.09.30. 09:35:11
Idézet: Wuya - 2008.09.29. 21:25:46
Sziasztok! azt szeretném megtudni hogy a beidomított állatom mi alapján kap TP-t?


A sikeres portyázásaid utána kapja.
Dátum: 2008.09.30. 08:38:22
Idézet: Csirguz - 2008.09.29. 21:12:19
mennyi 2+2X3-5?
4
15
10
7

Át kellene fogalmazni, nah valszeg ezt bukom a küldetéssel

Szerk.: buktam, a 7 a jó


Szerintem ez rossz ahogy van, előbb a szorzást kell elvégezni, aztán az összeadás, kivonás, ha jól rémlik általános iskolából... Tehát az eredménynek 3-nak kéne lennnie. Vagy rosszul tudom?
Dátum: 2008.09.28. 13:25:07
Idézet: pityu - 2008.09.28. 11:38:20
Ki lett a 2008-as HKK nemzeti bajnok?

Panyik Zoltánt jelöltem meg, nem Ő volt a helyes válasz...

http://beholder.hu/?m=hkk&cikk=14010&PHPSESSID=04e977719f8847530833f3d7d6075b54

A kérdés szerintem kicsit pontatlan. Milyen típusú vereseny?

Ez nem játékos által feltett kérdés... ezen buktam a 10 helyes küldetésem.


Hm, köszi, akkor most már én is tudom...
Dátum: 2008.09.28. 11:38:20
Ki lett a 2008-as HKK nemzeti bajnok?

Panyik Zoltánt jelöltem meg, nem Ő volt a helyes válasz...

http://beholder.hu/?m=hkk&cikk=14010&PHPSESSID=04e977719f8847530833f3d7d6075b54

A kérdés szerintem kicsit pontatlan. Milyen típusú vereseny?

Ez nem játékos által feltett kérdés... ezen buktam a 10 helyes küldetésem.
Dátum: 2008.09.27. 19:09:37
Csatlakozom az előttem szólóhoz!
Dátum: 2008.09.27. 10:19:01
Sziasztok!

A Serpents of the destiny szövetség tagfelvételt hírdet, 2 üres helyünk van jelenleg. Nem vesszük halálosan komolyan a játékot, elsősorban szórakozni szeretnénk, ha Te is így állsz a játékoz, jelentkezz Lord of destiny-nél.

Üdv!