Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Eardog

Dátum: 2009.12.13. 07:30:41
Sziasztok!

Egy olyan ötletem lenne, hogy a varázslatok általában vagy csak sebeznek, vagy sebzés mellett valamilyen tul.-t csökkentik az ellenfélnek....miért nincs olyan vari, ami a SAJÁT TUL.-omat növelné? Tehát védő aura, meg ilyenek...persze mellette sebezne is....
Dátum: 2009.12.10. 10:13:56
Szia, Let!

Hát oké, de azért az is sok lehet! Csak azért ez megint más dolog, hogy valaki szerez egy csomó Le-t ajánlásból, míg a másiknak meg kell küzdeni a Léért....nem mintha annyira zavarna, de ki tudja, lehet pont a Te legnagyobb ellenfeled az, akinek van egy csomó ajánlása, és így nagyon nehéz lesz, vagy szinte lehetetlen felülkerekedni rajta...no, mindegy, csak felvetettem ezt a dolgot, meg túlságosan is szélsőségre gondoltam, de mintha korábban hallottam volna, hogy van, akinek 30 ajánlása is van...
Dátum: 2009.12.10. 09:34:19
Azon gondolkodtam, hogy mi van azokkal a karikkal, akik valahogy mondjuk több 10 ajánlásra tettek szert a játékban? Mondjuk ha lenne 30 ajánlásom, ebből legyen 10 őskőves, akkor napi szinten, ha mind rendszeresen játszik, mérhetetlen sok LE-t és öskövet jelent, és minden 0 TP-vel...

Erre vannak korlátozások, hogy hány ajánlása lehet valaminek? Illetve ha sok ajánlója van, akkor csökken a kapható LE utánuk?
Dátum: 2009.12.09. 20:07:00
Ha esetleg LE járna baráti portyázás után, mindenképp kell TP is, mert akkor csak barátit portyáznék, és akkor dőlne az LE, TP nélkül.

Tetszik az ötlet, hogy véletlenszerűen kapott nyereményből választani lehessen, mondjuk ha egy szakipontod adna, az durva lenne, ha sokszor adna ilyet....akár lehetne a nyermény BARÁTI PORTYAPONT, amit lehetne gyűjteni, mint az LGY-t, és akár beváltani szakipontra....minél magasabb egy szakid, annál többe kerülne annak 1-gyel történő növelése baráti portyapontból. No, mit szóltok az ötlethez?
Dátum: 2009.12.03. 20:31:01
Idézet: Eardog - 2009.12.02. 10:20:20
Én a kalandíró bajnokság ötletét szeretném felvetni. Szövetségünkön belül már elkezdtük, motivációt is sikerült belecsempészni, méghozzá egy epikus tárgy 1 KP-ért elvitele a győztes jutalma. A bajnokság lényege, hogy választottunk 8 véletlen képet a játék "kalandírós" képeiből, és ahhoz kell egy történetet kitalálni. A képek sorrendje tetszőleges, ugyanúgy próbákat is társítunk hozzájuk, mint egy rendes kalandhoz. Azért is így csináltuk, mert így majd be is lehet küldeni a kalandokat. A kaland írásra 1 hónap van nálunk, a beérkező kalandokat sorszámozzuk és mindenki pontozza a másik kalandját, persze nem tudja melyiket ki írta. Így a végén kapunk egy pontszámösszeget egy-egy kalandra, és a legtöbb pontot elérő kaland lesz a nyertes.

BEHOLDER-es verzió esetén is hasonlóan működhetne, lehetne akár csak fél évente rendezni, ők is adnak 8 random képet, és ahhoz írni mindenkinek kalandot. Beküldeni a sima kalandírásnál lehetne akár(főleg ha lenne egy opció, egy megjegyzés rovat, ahova lehetne írni, hogy kalandíró bajnokság) vagy akár e-mailben beküldeni. A pontozás pedig a BEHO részéről lenne, legalábbis sztem, ott elolvasná 5-10 ember, és ők pontoznák. Itt ugye az lehet probléma, ha nagyon sok kaland érkezik be, és nehéz annyit elolvasni. Erre megoldás lehet:

1. Pontozhatnák a végzeturak is, persze mondjuk az pontozhazna aki nem írt kalandot, továbbá jelentkezni kéne a végzeturaknak, hogy ÉN szeretném elolvasni és pontozni a kalandokat, természetesen cserébe minden iylen végzetúr kapna valami kis jutalmat a fáradozásaiért.

2. Esetleg korlátozni a beküldhető kalandok számát, vagy akár egyenes kieséses kalandértékelés lenne, venni mindig 2 kalandot, és abból egyet tovább küldeni.

a részletek kidolgozásra várnak, de én látok benne fantáziát. Persze ez is extra munka, meg minden. Nálunk is nyögvenyelősen megy az egész, mindenki lusta nekiállni:), pedig sztem egy epik tárgy elég jó kis motiváció, Beho részéről is biztos ki lehetne találni frankó jutalmat, egy relikviát, ami akár csak a kalandokhoz segít, de akármi más is lehetne.
Köszi, hogy leírhattam az ötletem, remélem még ez nem szerepelt korábban


Újra felidézem ezt a hsz-em, hátha elsiklottatok felette, nem nagyon kaptam hsz-t rá, mit is gondoltok róla, az se baj, ha nem tetszik az ötlet, csak mondjátok meg Pontokban nem kaptam rá rosszat....
Dátum: 2009.12.03. 13:58:01
Sajnos ez van, nekünk kell a játékhoz alkalmazkodni, javaslom húzd fel az IQ-d 250-re, a tau-t 200-ra és akkor nyerni fogsz...jobb ötletem sajna nincs...
Dátum: 2009.12.03. 13:48:26
Idézet: Ezüstszél - 2009.12.02. 22:40:43
Ha rossz topicba írok, akkor elnézést kérek előre is.

Ezt az új fejlesztést, hogy "az Állatok gomb besárgul, ha kijön a jószág az ólból" nem lehetne opcionálissá tenni?

Engem speciel nagyon zavar, hogy ott virít, és nem lehet tudni, hogy most épp állatot fogtam be vadászatnál, vagy véget ért a Kennel idő. Persze erre lehet mondani, hogy saccra tudom, hogy mennyi időre raktam be az állatot Kennelbe, viszont akkor meg felesleges a fejlesztés, mert amúgyis tudom saccra, hogy mikor végez.

Valahol olvastam egy hsz-ben, hogy ezeket a kijelzéseket (pl. eseményekben mi jelenjen meg) lehetne opcionálissá tenni, és akkor mindenki maga tudná szbályozni, hogy miről szeretne értesítést kapni. Egy ilyesminek én is nagyon örülnék.



Én tudom azt javasolni a fejlesztőknek, hogy ne sárga legyen a gomb, hanem zöld mondjuk abban az esetben, amikor az állat kijön a kennelből, akár lehetne sárga továbbra is, amikor elfogok egy állatot, és lehetne piros, ha egy állatom elájult, vagy lement a morálja, és nem tud jönni harcolni....
Dátum: 2009.12.03. 13:39:51
Én NEM oltatom be magam...ez az influenza kicsit fel van fújva sztem, eddig is haltak meg influenzában, nem kellett hozzá különleges variáns. Továbbá a legtöbben azok haltak meg, akik valamilyen más betegségben is szenvedtek. Sztem tök egyszerű, az egész világon pánikot keltettek, miért? Mert kellett kis bevétel bizonyos emberkéknek, ezért hopp, generáljunk egy kis világjárványt, még az is lehet hogy ezek az emberek gondoskodtak arról is hogy mindenhova eljussok az influenza, aztán agyra főre gyártatják a vakcinákat, hogy a becaspható emberektől lehúzzanak egy kis lét....de történt egy kis baj, mert sok ember azt mondta, hogy nem kell az oltás, és most nagy szarban vannak, mert le van gyártva egy csomó oltás, és nincs rá vevő...ezért megpróbálnak még nagyobb pánikot kelteni, hogy vegyék.....
Dátum: 2009.12.03. 13:11:14
nekem nincs horda gyűlöletem, nem szoktam egy hordára rájárni, mindegyikkel ugyanannyit harcolok és mindegyiknél van erős karakter...talán zafírnál nincs annyira V2-n
Idézet: Kocos - 2009.12.03. 12:55:48

Ha az ilyen automatizmusokat el akarjuk kerulni miert lehet kennelbe kuldeni az allatokat? Ott miert elfogadhato az az alapallas - miszerint nem varjuk el, hogy te a gep elott ulj folyamatosan, joszivuek vagyunk egye-fene ejszaka 3-4 orat alhatsz), es miert elvaras ez azzal szemben aki gyogyitani akar vagy idomitani. Raadasul ebbol az elobbi ugye kifejezetten a kennel alternativaja.


Az azért más, mert ha nem lenne kennel, akkor éjjel-nappal folyamatosan kéne portyázni, hogy az állat morálja ne csökkenjen...vagy ha gondolod Miklós biztos szívesen elintézni csak neked, hogy Te ne használhasd a kennelt, és akkor naponta 4 állatra rákölthetsz 10K Le-t, amire felvidítod őket
Idézet: Birka - 2009.12.03. 12:50:17
Kóc már vagy 3x nekikezdett az új képlet végiggondolásának, de mint látjuk mindig van valami ami miatt félreteszi.
Ricardo "hangosabb" volt fórumon a portyagömb sérelmével, így az nagyobb priót kapott, most az állatok kavartak be, előtte a ki tudja mi
Nem irigylem Miklóst, sok-sok éhes, marakodó állat közé bedob egy-egy húsdarabot etetésnél, azok továbbra is folyamatosan éhesek, és mindig vannak akiket letaposnak az aktuális hús kapcsán. Cserébe minden etetés után megkapja, hogy ez a hús se volt elég jó, és amúgy mért csak ennyi…


jó kis hasonlat
Én mindenképp Miklós pártján állok, sztem eléggé túl lett feszítve a húr, ahogy azt már páran írták is, nem csoda, ha még neki is eldurran az agya, ő is ember, sztem mindenki hirtelen felindulásból tud olyat írni, hogy megbántson másokat....de a poén, hogy igaza van Miklósnak. Már csak azért is, mert pont Dutch az, aki már asszem 8 M LE-t szedett össze ezzel a taktikával, neki lenne legkevésbé oka arra, hogy sírjon...mi van azokkal, akik hétvégén BEHO talin vették meg ezt a tárgyat? Azok már nagyobbat koppannak, sztem ha kárpótlás illet valakit, akkor azok ők, persze nem adok neki 10M Le-t, hanem esetleg választhat egy másik tárgyat.

Az egyik relik bevezetésével, méghozzá hogy nem látszik a TP csík, arra mondhatnám én is, hogy most vettem meg a mentális burkot, többek között EZ miatt, hogy ne lássák a TP csíkomat....akkor most én is kérjek kárpótlást??? Persze ha adtok önként, akkor elfogadom, Miklós
Sztem Ricardo nagyon túlfeszítette a húrt, azt hiszi csak ő az egyetlen, akit rosszul érintett 1-1 fejlesztés???? Én is sorolhatnám, hogy anno nekem volt a legnagyobb állatom, erre jött az állatreform, visszaminősítették az állatok TPszintjét, na bumm....a portyázás virágkorát értem, amikor bevezették, hogy aki már sok LE-t vesztett, attól alig lehet LE-t hozni, ugye korlátozták a farmok farmolhatóságát, bumm, megint szívtam. És még sorolhatnám a sok sok kisebb nagyobb változást, ami nekem nem tett jót, és még mindig itt vagyok! Igaz, akkor éppen reklamáltam egyet fórumon, lepontoztak, és beletörődtem a dolgokba, és én próbáltam alkalmazkodni a játékhoz, és nem azt vártam el, hogy ez fordítva történjen...
Dátum: 2009.12.02. 10:20:20
Én a kalandíró bajnokság ötletét szeretném felvetni. Szövetségünkön belül már elkezdtük, motivációt is sikerült belecsempészni, méghozzá egy epikus tárgy 1 KP-ért elvitele a győztes jutalma. A bajnokság lényege, hogy választottunk 8 véletlen képet a játék "kalandírós" képeiből, és ahhoz kell egy történetet kitalálni. A képek sorrendje tetszőleges, ugyanúgy próbákat is társítunk hozzájuk, mint egy rendes kalandhoz. Azért is így csináltuk, mert így majd be is lehet küldeni a kalandokat. A kaland írásra 1 hónap van nálunk, a beérkező kalandokat sorszámozzuk és mindenki pontozza a másik kalandját, persze nem tudja melyiket ki írta. Így a végén kapunk egy pontszámösszeget egy-egy kalandra, és a legtöbb pontot elérő kaland lesz a nyertes.

BEHOLDER-es verzió esetén is hasonlóan működhetne, lehetne akár csak fél évente rendezni, ők is adnak 8 random képet, és ahhoz írni mindenkinek kalandot. Beküldeni a sima kalandírásnál lehetne akár(főleg ha lenne egy opció, egy megjegyzés rovat, ahova lehetne írni, hogy kalandíró bajnokság) vagy akár e-mailben beküldeni. A pontozás pedig a BEHO részéről lenne, legalábbis sztem, ott elolvasná 5-10 ember, és ők pontoznák. Itt ugye az lehet probléma, ha nagyon sok kaland érkezik be, és nehéz annyit elolvasni. Erre megoldás lehet:

1. Pontozhatnák a végzeturak is, persze mondjuk az pontozhazna aki nem írt kalandot, továbbá jelentkezni kéne a végzeturaknak, hogy ÉN szeretném elolvasni és pontozni a kalandokat, természetesen cserébe minden iylen végzetúr kapna valami kis jutalmat a fáradozásaiért.

2. Esetleg korlátozni a beküldhető kalandok számát, vagy akár egyenes kieséses kalandértékelés lenne, venni mindig 2 kalandot, és abból egyet tovább küldeni.

a részletek kidolgozásra várnak, de én látok benne fantáziát. Persze ez is extra munka, meg minden. Nálunk is nyögvenyelősen megy az egész, mindenki lusta nekiállni:), pedig sztem egy epik tárgy elég jó kis motiváció, Beho részéről is biztos ki lehetne találni frankó jutalmat, egy relikviát, ami akár csak a kalandokhoz segít, de akármi más is lehetne.
Köszi, hogy leírhattam az ötletem, remélem még ez nem szerepelt korábban
Dátum: 2009.12.02. 08:16:27
Idézet: masterv - 2009.12.02. 07:16:02
Szerintetek 4. szinten több mint +60ezer LE-diff reális dolog? Meg lehet csinálni bárminemű csalás nélkül? És ha igen, mi kell hozzá?


Hi!

Elképzelhető mindenképp, de az biztos hogy nehéz összehozni, ugyebár akkor még szakik sincsenek, amik segítenének az extra LE hozzájutásához. Ha mondjuk egy smari kariról van szó, az elöbb vesz le 1 szinttel egy varit, tehát már 2-es szinten varija van, valsz egész 1-es szint alatt nem költött LE-t, és megvette mindjárt a varit, és onnantól csak portyázott. Ha már talált egy-két jó célpontot, akik mindig dúskálnak LE-ben, és vannak olyan hülyék, hogy nem költik el, akkor meg lehet magad szedni...bár azért 60K az elég sok, nekem jó ha volt 15-20K-m.....ha nagyon gyanus, írj Miklóséknak, hogy nézzenek az emberke körmére
Idézet: bonca - 2009.12.01. 15:44:47
Az ezzel a gond, hogy ha fel is lenne jegyezve, hogy melyik kalandban hol akadtál el, vajon mi a garancia, hogy másnap nem fogsz elakadni egy előző próbánál, ami első nap a random jóindulatának köszönhetően sikerült.

Azt tudom javasolni, hogy jegyezd a prbáidat egy papírlapra/füzetbe/excel táblába és akkor pontosan tudni fogod, hogy mikor milyen próba vár rád és hol akadtál, akadhatsz el.



Köszi az ötletet, lehet így fogom csinálni, de azért ez még mindig macerásabb:) Abban igazad van, hogy a random is eldönti, hogy mikor akadok el, de azért annak nagyobb a valószínűsége, hogy egy olyan próbánál vallok kudarcot, amihez tartozó szakiösszegem sokkal alacsonyabb
Dátum: 2009.12.01. 13:39:42
Idézet: Yaksee - 2009.12.01. 13:28:42
Aukción lehetett venni valami köpenyt, amivel a karakter kémlelhetetlen lesz. A relikvia nevére nem emlékszem...


Mentális burok a neve, én is szereztem egyet V2-n, és nem mükszik, legalábbis a társaim látnak, ha megkémlelnek....Baraty elvileg dolgozik rajta, remélem megtalálja a hibát
Dátum: 2009.12.01. 13:37:27
Hopp, most látom Craslog megelőzött
Dátum: 2009.12.01. 13:36:49
Idézet: Darah - 2009.11.29. 09:11:10
Kezdeni kellene valamit a leírásokkal.
Jóformán minden leírással, úgy a szakértelmekével, mint az épületek és opciók működési leírásával.

Valahol volt már erről szó, hogy kevés második szintig a mentor, feljebb is kellene.

És tényleg kellene, de egyszerűbb lenne mentor helyett olyan leírásokat alkalmazni, amiből meg is érthető a valaminek a működési elve, mert jelenleg ez közel sincs így.

Például csak a legalapvetőbb dolog, sehol nem szerepel pl, hogy 15 % ÉP alatt nem támadható egy karakter. (vagy csak én nem találom )

Talán kellene egy topicot nyitni, ahol a nagyon elnagyolt leírásokat emészthetővé lehetne fogalmazni.

Az is megoldás lehetne, ha a wiki aktuális oldalára mutató linkeket helyeznétek be valahogyan a játékba, még akár azzal a figyelmeztetéssel is, hogy azt a játékosok szerkesztik, tehát a 100 %-os pontosság nem garantált.



Hát konkrétan az, hogy 15% alatt nem vagy támadható, azt megtaláltam a JÁTÉKLEÍRÁS gomb alatt, tehát itt:
http://vilag2.vegzetur.hu/index.php?m=jatekleiras

És ezen belül a "A párbaj szabályai" bekezdésben van a vége felé....amúgy ettől független lehetne mentor azokon a szinteken, amikor újdonság kerül be....
Jó reggelt mindenkinek!

Nem tudom, hogy szóba került-e már, de lehetne-e olyat csinálni, ha egy kalandnál valamelyik próbánál elbukok, akkor CSAK annak a próba nevét kiírni a kaland címe mellett?

Tudom hogy fent van minden wikin, de nekem van egyszerre 6-8 kalandom is, és egy közepes karakter vagyok v1-en, tehát nem tudom könnyen csinálni a kalandokat, legtöbbször viszont elég lenne csak egy szakit turbóznom, hogy meglegyen. Most is 3-4 kalandnál a zárnyitás-t kéne turbóznom, de ugye mindig elfelejtem hogy előtte nap mi nem sikerült, így ha minden kalandnál ki lenne írva, hogy hol akadtam el, akkor már ránézésre látnám, hogy mit kell turbózni, és ez hatalmas segítség lenne...persze ha nem nehéz megoldani.