Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Baráti portyázás
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
61. hozzászólás - 2009.12.09. 16:36:31 (Válasz Darah #60 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.12.09. 16:12:24
Viszont ha ugyanezeket a támadó beállítása határozná meg, az érdekesebb lenne, a gyengébb karik kockával még mindig jobb győzelmi %-ot érnének el, mint most.


Igen, ez is érdekes felvetés, tetszik. Nem lenne többé sérthetetlen karakter, legalább kockában kockáztatnia kellene
Pontszám: 5.22
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
62. hozzászólás - 2009.12.09. 16:49:30
Ez micsoda? Barátságos portya? Eddig nem úgy volt, hogy a végzeturak csak azért nem ölik meg egymást, mert ők maguk is belehalhatnak? Most meg már barátok?

Teljesen fölösleges ez az opció és tönkre is fogja tenni a játékot, ha be lesz vezetve. (szerintem) A pp-t most is mindenki el tudja költeni, csak venni kell gyógyitalt.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.07
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
63. hozzászólás - 2009.12.09. 16:56:09 (Válasz Ricardo #62 hozzászólására.)
Olykor olyan vicceseket mondasz....
Pontszám: 4.24
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
64. hozzászólás - 2009.12.09. 17:37:55 (Válasz Jeriko #61 hozzászólására.)
Azért fejlesztjük a karaktereket, hogy ha nem is sérthetetlen legyen, de legalább ne felmosórongy státuszban legyenek, ezt a kockázás, főleg az általad javasolt %-os arányban mondhatni teljesen eltüntetné, tökéletesen mindegy lenne hogy mit csináltál eddig a karaktereddel, ha a másiknak jön be a dobása.
Biztos, hogy ez jó ötlet lenne?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.46
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3616 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
65. hozzászólás - 2009.12.09. 17:44:39
Idézet: Jeriko - 2009.12.09. 10:26:35
Újabb ötlet: a szerzett LE az SZÖ különbségektől függjön. Ha hozzám képest alacsony SZÖ-s karaktert hívok ki, Alig járjon valami LE. Magasabb SZÖ-nél pedig fordítva.

Korrekt javaslat.

Prisma javaslata is érdekes, de ezt borzasztó nehéz lenne jól kitesztelni, én inkább valami egyszerűbb, bonbabiztos megoldás felé hajlok (úgy látom, a kristálypont a legszimpatikusabb mindenkinek).

Azt nem írtam, de természetesen nem támadhatnád másodpercenként ugyanazt, a portyázáshoz hasonlóan, 8 óra minusz kontinuumsz. időközönként portyázhatsz továbbra is 1 embert, akár igy akár úgy.

A Büntető, szkarabeusz, kamrázás, lopás természetesen nem hat ilyen portyára.

A jutalommal kapcsolatban, látom a LE senkinek sem tetszik, az egy jó ötlet, hogy többféle közül válasszunk véletlenszerűen, lehet kristálypont, valami átmeneti bónusz, és kis eséllyel valami értékesebb dolog (+1 szakértelem?).

Idézet: Jeriko - 2009.12.09. 15:49:10
Megvan az univerzális megoldás! Tulajdonképpen viccnek szántam, de közben elkezdtem gondolkodni rajta, milyen hatásai lennének a játékra nézve...

Szerintem maradjon is vicc, ennyire nem állítunk feje tetejére dolgokat
Pontszám: 6.50
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
66. hozzászólás - 2009.12.09. 17:54:29
Szerintem legyen neki plusz menüpont, különüljön el a portyázástól, mondjuk a nagyon frappáns Barátságos portya névem. Legyen egy ugyanolyan ablak, mint a sima portyánál csak ne TÖ hanem SZÖ legyen megjelenítve. A támadhatóság ne szint függő legyen, hanem SZÖ. Maradjanak meg a %-ok (100, 80, stb.) Alapból 1000 SZÖ különbségre lehessen támadni, akit így elvernek az legyen 80%-os és ekkor már csak olyan tudja megtámadni, akinek max. 800-zal több vagy kevesebb az SZÖ-je, 60%-nál 600, és így tovább.

Jutalomnak szerintem jó a kristálypont.

Szakértelmeknél ne játszon a VF, gyűlöletek, szinguláris. Illetve én megfordítanám az eddig hallottakhoz képest, és inkább azt mondanám, hogy mindenki kijelölhet 5-7 szakértelmet, amivel nem akar "harcolni", és ezen a listán lehessen módosítani mondjuk hetente.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.18
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
67. hozzászólás - 2009.12.09. 17:55:37 (Válasz Miklós #65 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.12.09. 17:44:39

Prisma javaslata is érdekes, de ezt borzasztó nehéz lenne jól kitesztelni

Bevallom, én ezt egy általánosabb lehetőségnek szántam, vagyis nem csak baráti portyában lehetne ilyet kapni, hanem későbbi eseményeknél (pl. Zarknodhoz hasonlóaknál) is. Megcsinálni valóban nem lenne egyszerű, viszont utána sok mindenre lehetne használni. Óriási előnye, hogy olyan típusú motiváció, ami mindenkinek megéri, ráadásul az ollót sem nyitja.


Azt nem írtam, de természetesen nem támadhatnád másodpercenként ugyanazt, a portyázáshoz hasonlóan, 8 óra minusz kontinuumsz. időközönként portyázhatsz továbbra is 1 embert, akár igy akár úgy.

A Büntető, szkarabeusz, kamrázás, lopás természetesen nem hat ilyen portyára.

Ez korrekt.


és kis eséllyel valami értékesebb dolog (+1 szakértelem?).

Szerintem arra kell vigyázni, hogy semmiképpen se juthasson így olyan erőforráshoz a győztes, ami közvetlenül, vagy akár közvetve tulajdonságot, vagy szakértelmet növel. TP nélkül ugyanis az ilyesmi csúnya exploitokra adhatna alkalmat.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.45
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
68. hozzászólás - 2009.12.09. 18:16:52 (Válasz pityu #66 hozzászólására.)
És ez ellen hogyan lehet védekezni?
Mármint az ilyen jellegű támadások ellen?

És mennyiben lesz az fair, ha özön szinttel nagyobb, tehát SZÖ-re is többet költhetett tag támadhat? Főleg maxon túl húzott szakis 0 fertőzöttek, akik ellen gyak esélye sincs egy gyógyulatlannak.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.46
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
69. hozzászólás - 2009.12.09. 18:21:46
Miklos, mi szab gatat az egymas utani 20 portyanak? Itt is lesznek minuszok? (ha volt mar ra valasz, elnezest. en nem talaltam)

Masik kerdes: ha megtamadnak es en nyerek, akkor nekem jar a jutalom? (LE, Krp, akarmi)
A hozzászólást Endyr módosította 2009.12.09. 18:22:15-kor
Pontszám: 7.53
fórumozóBdcaronFérfi
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
70. hozzászólás - 2009.12.09. 18:26:35 (Válasz Endyr #69 hozzászólására.)
Szerintem ugyanúgy fog működni, mint a portya. Ha támadnak és nyersz te kapod a jutalmat.

Amúgy nekem tetszik ez az egész baráti portya ötlet!
V3: bdcaron - Illuminati: Rubra Manifestatio
Pontszám: 6.26
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
71. hozzászólás - 2009.12.09. 18:50:47 (Válasz Bdcaron #70 hozzászólására.)
Épp ez a trükk benne, hogy baráti portyánál a vesztes fél is kapjon jutalmat, ne csak nyertes.
Sőt, én többet adnék a vesztesnek, mert "jobb" szakistol lesheti el a trükköt, azaz többet tanul.

Persze így mindenki elindul kenődni, szóval kell bele egy csavar...

Nézzük hogy lehet megoldani, hogy ne csak "hent" legyen:
-Ha a támadó nyer, csak akkor kap jutalmat, ha maximum 2x akkora az sző-je.
-Ha a támadó veszít, akkor egyszerűen nincs jutalom.
-Ha a támadott veszít és a támadó sző-je legalább akkora mint a támadotté, akkor sző aránnyal korrigált jutalmat kap a vesztes is.

A jutalom arányosítása:
-Ha azonos az sző, akkor 100%-os a jutalom
-Ha 2x akkora az sző, akkor 200% a vesztesnek, 0% a nyertesnek
-2x nagyobb sző-k találkozása esetén CSAK morált kapnak a blökik...

Vélemény?
A hozzászólást Birka módosította 2009.12.09. 18:51:32-kor
Pontszám: 6
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
72. hozzászólás - 2009.12.09. 18:58:47 (Válasz Birka #71 hozzászólására.)
Vélemény? Szerintem először kérdezzük már meg a játékosokat, hogy ki mennyire örülne egy ilyen fejlesztésnek, mert szerintem eléggé megoszlanak a vélemények
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.48
utáltGaara96Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
73. hozzászólás - 2009.12.09. 19:01:36
én szerintem az egy remek ötlet felvetettem a szöviben is és majd válaszolnak ide
Pontszám: 4.51
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
74. hozzászólás - 2009.12.09. 19:04:18 (Válasz Darah #68 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.12.09. 18:16:52
És ez ellen hogyan lehet védekezni?
Mármint az ilyen jellegű támadások ellen?

És mennyiben lesz az fair, ha özön szinttel nagyobb, tehát SZÖ-re is többet költhetett tag támadhat? Főleg maxon túl húzott szakis 0 fertőzöttek, akik ellen gyak esélye sincs egy gyógyulatlannak.


A számok lehet kicsit nagyra sikeredtek, az alapötlet a lényeg arányaiban, lehet ez 500, 400, 300, 200 és 100 is vagy még kisebbek. A lényeg az lenne, hogy nem szint lenne a támadási korlát és hogy azt választhatod ki, hogy melyik szakiddal nem akarsz "harcolni".
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.18
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
75. hozzászólás - 2009.12.09. 19:14:35 (Válasz pityu #74 hozzászólására.)
Ha nem hagyod benne a szintkorlátot, máris ott vagyunk, hogy mi a vihart kezdjek a SZÖ-mnek megfelelő nullás fertőzött karakterek ellen egy barátságos portyában, akik a sokkal magasabb szintjükből adódóan egyre több szakit húzhattak már túl maxon..
Ott hogy melyik pár szakimmal nem akarok harcolni a sokból, majdhogynem teljesen mindegy.

Feljebb pedig a nullás fertőzöttek eleve előnyerők a 100 %-osokkal szemben, kivéve ha a "túlhúzás" nem lesz figyelembe véve.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.46
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
76. hozzászólás - 2009.12.09. 19:42:46 (Válasz Ricardo #62 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.12.09. 16:49:30
Teljesen fölösleges ez az opció és tönkre is fogja tenni a játékot, ha be lesz vezetve. (szerintem) A pp-t most is mindenki el tudja költeni, csak venni kell gyógyitalt.


Miert tenne tonkre. Azok is fognak portyazni akik eddig nem, talan egy kicsit csokken a harcok szama. De aki harcolni akar az gond nelkul fogja tovabb jatszani az eddigi jatekat.
Pontszám: 6.68
népszerűPsanyiFérfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
77. hozzászólás - 2009.12.09. 19:51:12
sztem így el lehetne költeni a sok portyapontot mert nekem pl mindig van 100-97néha ha háború van 90 az(az egyik válaszolónak van 10 kelyhem ) állat morál is jó ötlet hogy növekszik mert egy bizonyos idő után már nem tudom tartani le -át sztem ne lehessen szerezni csak lélekgyémántot ez jó ötlet vagy lélekgyémántot vagy kiégett őskövet a szerencsétől függően de csak kiégett őskövet ne meg akkor ne legyen szerencse hozzáadva mert az úgy nem jó sztem
Pontszám: 5
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
78. hozzászólás - 2009.12.09. 20:07:00
Ha esetleg LE járna baráti portyázás után, mindenképp kell TP is, mert akkor csak barátit portyáznék, és akkor dőlne az LE, TP nélkül.

Tetszik az ötlet, hogy véletlenszerűen kapott nyereményből választani lehessen, mondjuk ha egy szakipontod adna, az durva lenne, ha sokszor adna ilyet....akár lehetne a nyermény BARÁTI PORTYAPONT, amit lehetne gyűjteni, mint az LGY-t, és akár beváltani szakipontra....minél magasabb egy szakid, annál többe kerülne annak 1-gyel történő növelése baráti portyapontból. No, mit szóltok az ötlethez?
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.41
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
79. hozzászólás - 2009.12.09. 20:27:01 (Válasz Darah #75 hozzászólására.)
Ha szintkorlát van, akkor meg mindenki más ugyanígy van veled szemben. Egyébként meg jelenleg 2-3 olyan szakija lehet vkinek, ami 5-tel max fölött van, mint neked. Plusz még mindig dönthetsz úgy, hogy leküzdöd a fertőzést, ha nem, akkor meg tudod, mit vállalsz vele. Amelyik szaki esélyes, hogy a többségnél növelt a fertőzés leküzdése miatt, azt kiválasztod, hogy nem akarsz "harcolni" vele.
Szerinted kik vannak többségben? Akiknek azért lenne nehéz, mert olyan nagy a szakiösszegük, hogy jóval magasabb szintűekkel kellene összemérniük magukat (fertőzést leküzdők) vagy azok, akik azért szívnak, mert a közelükben vannak olyan magas szakiösszeggel, mint mondjuk Te?

jav: helyesírás
A hozzászólást pityu módosította 2009.12.09. 20:28:13-kor
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.18
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
80. hozzászólás - 2009.12.09. 20:43:13 (Válasz pityu #79 hozzászólására.)
Az a jelenleg folyamatosan nő.
Én kétlem, hogy barátságos portyát fogok a szintemen kezdeményezni, mivel a magasabb SZÖ kevés nyereményt ígér, velem szemben a szintemen sem fognak valószínűleg, bár ez nem tudható, LanMaffia pl egészen biztosan rommáhancúrozná az állataimat.

A velem azonos SZÖ-n levők mellett viszont én leszek esélytelen az ő nullás fertőzésük miatt.
Magyarul büntetnek azért, mert jobban feljesztettem a szakikat, mint a szintemen jellemző, igaz ezt a TÖ-m sínyli, de ez gondolom senkit nem érdekel.

Dehogy tudtad mit vállalsz a fertőzés küzdéssel, vagy nem küzdéssel...
A mai napig sem tudod, lásd jelen topic.
Azt meg azért nem lehet hoppra változtatni, mint a bejövő újításokat, igen sok szint kell valamerre megfordítani, a 100-ról lefeléről már nem is beszélve.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.46
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője