Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Baráti portyázás
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
81. hozzászólás - 2009.12.09. 21:04:10 (Válasz Birka #71 hozzászólására.)
Üdv Birka!

Szerintem is valamilyen arány szerint kellene a jutalmakat számolni. Ehhez valóban megfelelő alapot jelent az SZÖ.

Miklós szerint lenne értelme ideiglenes bónusz, erőforrás (kristálypont) és komoly bónusz szerint felosztani a jutalmakat. A komoly bónusznak szerintem kerülnie kellene a Le-t kiváltó dolgokat, plussz tulajdonság, szakértelem, stb., hiszen akkor egyszerűen csak közvetve lenne LE a jutalom.
Hogyan lehetne a vesztesnek jutalma? Ő rövidebb ideig, de ugyancsak kapjon bónuszt, akár nem olyan mértékűt, mint a másik.

Más.
Egyébként szerintem azok, akiknek nem tetszik a fejlesztés, még mindíg megmaradhatnak a "normál" portyánál, tehát az ő lehetőségeik is nyitottak maradnak. Csak felidézném, hogy van egy egyezmény, mely szerint folyik az osztályharc, de senki nem gyilkolja le a másikat. Ennek miért ne lehetne része a szakértelmek összemérése? Főleg a városépítés tükrében?
A harcosok nem veszítenének semmit, akik pedig nem harcolnak, vagy nem tudnak harcolni, nyerhetnek az ügyön.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2009.12.09. 21:06:43-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.04
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
82. hozzászólás - 2009.12.09. 21:09:01 (Válasz Darah #80 hozzászólására.)
Üdv Darah!

Én kétlem, hogy barátságos portyát fogok a szintemen kezdeményezni, mivel a magasabb SZÖ kevés nyereményt ígér, velem szemben a szintemen sem fognak valószínűleg, bár ez nem tudható, LanMaffia pl egészen biztosan rommáhancúrozná az állataimat.


De többször nyernél, ergo egyrészről nagyobb esélyed lenne komolyabb bónuszok megszerzésére, másrészről több győzelemmel összességében biztosan nagyobb nyereményt realizálhatsz, mint a kissebb SZÖ-vel bíró kevéssel. Egyszer 300 Le, kontra ötször 100 - csak a példa kedvéért.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2009.12.09. 21:17:32-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.04
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
83. hozzászólás - 2009.12.09. 21:09:08 (Válasz Let. #81 hozzászólására.)
Tehát egy játékban ahol harcolni kell nem a harcos profitál, hanem a könyvmoly? Remek...
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.48
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
84. hozzászólás - 2009.12.09. 21:12:06 (Válasz Eliteninja #83 hozzászólására.)
Szervusz Eliteninja!

Nem értelek. Neked célod az, hogy az olyan játékosok igényei ne legyenek kielégítve, akiknek nem mindenük a portyázás? Nem hiszem hogy egy játék megér annyit, hogy komoly ideológiai bázist építs.
Mellesleg amellett, hogy thai boxolok, még szeretek sakkozni is. Senki nem veheti el a győzelmeimet, mert jobb sakkban.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2009.12.09. 21:20:44-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.04
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
85. hozzászólás - 2009.12.09. 21:27:43
Akik veszítenek a "barátkozásban..." semmikép ne veszítsenek semmit. Harcolni kötelező, de sakkozni nem... valamint aki TÖ-t részesítette előnyben a szaki hátrányára, hogy nyerjen a "rendes" portyában az nehogymár veszítsen valamit a barátkozásban...
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.46
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
86. hozzászólás - 2009.12.09. 21:33:03 (Válasz Eliteninja #85 hozzászólására.)
Üdv Eliteninja!

Én írtam azt hiszem elsőként, hogy -tárgyalástechnikai szóhasználatttal- egy nyer-nyer helyzetet kell teremteni. Ezzel nem veszítene a játék a jellegéből, és alapvetően elutasítom a portyázó karakterek gyengítését. Ezzel a feljesztéssel szélesíteni kellene a lehetőségek horizontján, nem szűkíteni.
Mellesleg furán is nézne ki, hogy ha megmattolnak eltörik a lábam.
Egy szó mint száz, a vesztesnek is éreznie kell, hogy a szakértelmek összemérésével kapott valamit.

Let
A hozzászólást Let. módosította 2009.12.09. 21:34:38-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.04
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
87. hozzászólás - 2009.12.09. 21:36:07 (Válasz Let. #82 hozzászólására.)
Igen, ez annyiszor több PP-be is kerülne nekem, a több LE kevesebb PP-ből ellenében.
Ez annyira nem jó biznisz Let, remélem erre nem akarsz rábeszélni.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.46
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
88. hozzászólás - 2009.12.09. 21:39:48 (Válasz Darah #87 hozzászólására.)
Darah!

Csak megemlíteném, hogy még nem ismerjük az SZÖ-re alapuló arányokat, bár lehet, hogy neked jobbak a kapcsolataid.

Így egyébként a PP elköltésének biztosan lenne értelme, ez pedig azt hiszem többeket is érint. A nyeremények arányáról pedig szerintem nyilatkozz, hiszen erről még nem is volt komolyan szó. Engem nem zavarna, ha a te érdekeidet is szem előtt tartva alakulnának ki az arányok. PP-ből lélekgyémánt egyébként nem biztos, hogy olyan rossz.....


Öööö. Még valami. Én meggyőzni? Ilyen botor gondolataim nem támadtak. Még az sem tudom miről kellene meggyőzzelek. Ötletelünk.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2009.12.09. 21:41:14-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.11
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
89. hozzászólás - 2009.12.09. 21:43:25 (Válasz Let. #88 hozzászólására.)
Let, csak a te példádra hagyatkozva számoltam tovább, hogy nem mindegy egy PP-ből 300, vagy 3 PP-ből 300, úgyhogy konkrét számokat te írtál, nem én.

A LGY jutalommal sincs bajom, mindössze a szintfüggetlen barátságos támadhatóság (ez milyen hülye megfogalmazás) ötlete nem jön be egyáltalán, hátrébb leírt okoknál fogva.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.35
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
90. hozzászólás - 2009.12.09. 22:06:03 (Válasz Darah #89 hozzászólására.)
Egyetértek a kolléganővel és csak a szakiszint szerinti csoportosítás nem fűlik a fogamhoz. A fölös pp-met tuti el fogom hancúroztatni és még Darah-t is meglátogatom ha neki nincs rá pp-je. Legalább az állatok jól érzik magukat akkor is ha nem jár érte semmi más jutalom. Azért bő 200 SZÖ-gel vagyok csak lemaradva Darah-hoz képest de húzhat jól is a Random.
Eliteninja azt mondja egy könyvmoly győzi le a harcost. Valóban ez a trend egy könyvmoly varázsló is beletehet valakibe egy jó nagy kritikust amitől a foga ottmarad az illetőnek. Egy felkészült bárd is versenyképes lehet egy harcossal szemben (persze nem ebben a környezetben).

Persze minden szentnek maga felé fordul a keze és én sem vagyok más, mivel szintemen elég magasnak számít jelenlegi szakiösszegem.

Szerintem a portyában résztvevő mindkét fél kaphat "jutalmat" az arányt kitalálják az okosok.
Még 1 dolog: nem tudom kit melyik dolog zavar jobban, az ha leütök róla kábítós felszerelésben 2k ép-t míg ő 100 alatt sebez vagy ha összetalálkozunk és megússza annyival hogy az állatai fejlődnek kicsit.
A hozzászólást Freez módosította 2009.12.09. 22:06:51-kor
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.33
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
91. hozzászólás - 2009.12.09. 22:11:21
szintfüggetlenről szó sem volt, ahogy írtam, az egész pont ugyanúgy működne, mint a portyázás, tehát azonos feltételekkel, szint-támadhatósággal, támadhatósági időközzel stb.

Arról hogy a vesztes is kapjon valami jutalmat, nem vagyok benne biztos, hogy ez jó ötlet, ebből problémák lehetnek.
Pontszám: 3
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
92. hozzászólás - 2009.12.09. 22:11:23
Szervusz Darah!

Riposzt. Megadom magam.

szintfüggetlen barátságos támadhatóság
avagy Szi.Ba.T
Szerintem is vagy a portya szintjeihez képest kellene módosítás, vagy SZÖ alapú célpontok kellenek, vagy valami más alapú, ezt a nálam bölcsebbekre bízom. Kölönben mindenki csak Szi.Va.T.

A bónuszok, lélekgyémánt, stb. mivel más pályára teszi át a barátságos portyát, szerintem nem összemérhető a harcos portyával. A nyereségnek valóban szignifikánsnak kell lennie. A vereségnek pedig mint írtam ugyancsak lenne egy apró nyeresége - tanul a vereségből a vesztes.

Gondolkodom azon amit írtál, hátha az én ötleteim váltják meg a VU-t.
Ja, hogy ne kívánjak lehetetlent.

Let

Edit: Miklós 2 másodperccel előbbi kommentje rendezte a dolgokat. (?)
A hozzászólást Let. módosította 2009.12.09. 22:23:59-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.04
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
93. hozzászólás - 2009.12.09. 22:13:58 (Válasz Miklós #91 hozzászólására.)
Üdv Miklós!

Mint írtam, egy nyer-nyer szituáció jót tenne a játékosok lelkének. Szerintem.
Kis bónuszra kellene szerintem gondolni, főleg a nyereség tükrében; lehetne valami jelképes.

Edit:
Arról hogy a vesztes is kapjon valami jutalmat, nem vagyok benne biztos, hogy ez jó ötlet, ebből problémák lehetnek.

Pontosan mire gondolsz?

Let
A hozzászólást Let. módosította 2009.12.09. 22:30:30-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.04
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
94. hozzászólás - 2009.12.09. 22:24:03 (Válasz Miklós #91 hozzászólására.)
OFF: Már megint beleképzeltünk olyan dolgokat amiről szó sem volt.
A hozzászólást Freez módosította 2009.12.09. 22:24:18-kor
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.33
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
95. hozzászólás - 2009.12.09. 22:50:52 (Válasz Let. #92 hozzászólására.)
Let, igen, Miklós tisztázta, de ötletelj csak, öröm téged olvasni.

Freez kolléga, ejj... bevallom, téged nem figyeltelek, de mindenképpen tartunk majd egy kisállatpikniket.

Miklós nem írta valóban a szintfüggetlenséget, másnak az ötlete volt, nem is Miklóssal írogattunk egymásnak.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.71
kedvelt tagKabokaFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
96. hozzászólás - 2009.12.09. 23:02:13
Velemenyem szerint az otlet egeszen jonak tunik. De mint mar korabban is elhangzott, a legjobb az lenne ha random esnenek mindenfele cuccok bizonyos % esellyel. Mondjuk ugy, hogy megvan a lista amit belevesznek a fejlesztok mint nyeresi lehetoseget es osztjak veluk a 100%-ot. Igy tutira esik valami, de sose lehet tudni mi es igy ez egy igen kellemes jatekelmenyt adhana:
1. LE
2. Aranydukat max. 1
3. Szinttel azonos vagy nagyobb Gyogyital
4. Szinttel azonos vagy nagyobb Varazsital
5. Kristalypont
6. Lelekgyemant
7. Terkapus relikviak
8. Kalandok
9. Kiegett osko
10. Semmi. Ez is lehet egy opcio akar.
Hirtelen ennyi jutottt eszmbe.
Valamenyi tp jarjon erte de mondjuk20-30%-al kevesebb mint portyaert es akkor vonzobb lesz mindenkinek. A fix LE csak farmolasra adna ujabb lehetoseget sajnos es tovabb nyilna az a biznyos ollo...
Mindenkeppen maradjon a 3 random szaki mert igy lesz olyanoknak is eselyuk akik az LE vedelmet stb fejlesztettek (okozhatnak majd meglepetest az erosebb karaktereknek)
Mindenkeppen egy kiegyensulyozott es most MINDENKI altal elerheto es elvezheto fejlesztes legyen. A 30. szint realis lenne a bevezetesre.
De valamifele mennyisegi vagy idobeli korlat lehetne azert, az orankent 3 csorte nem is lenne rossz. Nyilvan nem valami hagyomanyos csata leirast kepzelek el ide, hanem valami mas otletes dolgot. Erre is johetnenek otletek .
De indulhatna a dolog orankenti 1 lehetoseggel, de parhuzamban ezzel belehetne vezetni egy uj szakertelmet is amivel fel lehetne novelni 3-ra. Mondjuk a max. 40 vagy 60 szinten.

Bocs ha esetleg ismeteltem valamit de nemteljesen olvastam vegig a topicot mert megszallt az ihlet:)
Pontszám: 7.03
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
97. hozzászólás - 2009.12.09. 23:10:56 (Válasz Kaboka #96 hozzászólására.)
Kaboka, csak néhány megjegyzés:
Térkapus relikvia=aranydukát
gyógy. és varázsital pedig inkább szint -20-as
Egyenlőre tp-ről szó sincs és ezért különösen vonzó ez a lehetőség vagy pedig elég magasnak kell lenni a hozzá tartozó LE-nek, hogy megérje művelni ezt a fajta bandázást. Akkor inkább ne legyen direktben LE.

Off:
Csak nem bírok magammal...
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.33
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
98. hozzászólás - 2009.12.09. 23:14:52
TP mindenféleképp járjon hozzá bármit is kapsz. Mert így ingyen fejlődnek a dögök és szerzel olyan cuccot amiért alapban TP-t kapnál.
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.45
kedvelt tagKabokaFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
99. hozzászólás - 2009.12.09. 23:17:13 (Válasz Freez #97 hozzászólására.)
Ezek csak otletek voltak:) Ki is lehet haygyni valamelyiket, valtiztatni stb. Errol szol a forum ugyebar. De inkabb partolom azt, hogy nelegyen benne LE, minthogy hatranya szarmazzon belole kesobb valakinek is.
Pontszám: 7.03
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
100. hozzászólás - 2009.12.09. 23:21:55 (Válasz Kaboka #99 hozzászólására.)
Igazad tényleg csak ötletelünk van és 2 oldallal előrébb én is hasonló dolgot javasoltam. Hátrány nagyon nem származik belőle senkinek legfeljebb nem használjuk ki ezt a lehetőségét a játéknak. Remélem nem vetted rossz néven a feljebb tett javaslatomat.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.33
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!