Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Baráti portyázás
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
281. hozzászólás - 2010.01.28. 23:51:43 (Válasz BlackSheep77HUN #274 hozzászólására.)
Idézet: BlackSheep77HUN - 2010.01.28. 23:04:07
Megfogalmaztam a véleményem erről a fejlesztésről is. Hát inkább nem küldtem el. 1pp/3kp nevetséges!


jajj, hát ez nem neked van kitalálva. nem kell hisztizned ilyenkor a fórumon, nem fogja senki elhinni, hogy te vagy a teremtés vesztese. inkább örülj, hogy mások örömüket lelhetik benne, ugyanis (meglepetés!) volt rá igény, a játékvezetés pedig megvalósította.

nem jöhet minden össze neked. ezzel nincs is gond. de vegyél példát azokról, akik nem a fórumon sírják ki minden gondjukat-bajukat, akikben van annyi tartás, hogy ha panaszkodnak, nem hisztizve teszik azt.

hidd el, nem lehet csak neked, személyre szabottan fejleszteni. mások is játszanak.

Idézet: BlackSheep77HUN - 2010.01.28. 23:47:57
Maradjunk annyiban, hogy aki akarja az áldoz rá pp-t, aki meg nem az LE-ből szerez KP-t!


mert ugye te hogy gonolkozol: aki baráti portyázik, annak a jutalom kell. holot egyáltalán nem ez mozgatja őket. elhiheted. van, akinek a játékélmény számít, neked a nagy számok a karakterkapon. (tipp: ments le a karakterlapodat képfile-ba és photoshoppal a támadásod helyére írj 700-zal nagyobb számot. máris jobban fogsz aludni.)
Pontszám: 7.78
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
569 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
282. hozzászólás - 2010.01.28. 23:55:04 (Válasz winnie #281 hozzászólására.)
Nagy-nagy 10-es!
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 4.28
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
283. hozzászólás - 2010.01.28. 23:59:56 (Válasz winnie #281 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2010.01.28. 23:51:43


mert ugye te hogy gonolkozol: aki baráti portyázik, annak a jutalom kell. holot egyáltalán nem ez mozgatja őket. elhiheted. van, akinek a játékélmény számít, neked a nagy számok a karakterkapon. (tipp: ments le a karakterlapodat képfile-ba és photoshoppal a támadásod helyére írj 700-zal nagyobb számot. máris jobban fogsz aludni.)


winnie: szted miért került bele az állatfejlődés? naná, h azért h megérje. szted mi a ráció abban, h az állatom azért kap morált, meg TP-t, mert én baromi jól fejlesztettem szakértelmeket? ha ez nem lenne benne, a sírás ezerszer nagyobb lett volna. holott sztem enélkül kellett volna leprogramozni.
Pontszám: 5.14
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
284. hozzászólás - 2010.01.29. 00:10:23 (Válasz winnie #281 hozzászólására.)
winnie tudsz Te ha akarsz! De látom az értelmezéseddel még mindig van egy kis gondod.
Nekem pont az a bajom, hogy ezt a fejlesztést SEM tudja mindenki használni. Mert aki a pp-jét elkölti akár háborúban akár portyában az nem fog tudni erre pp-t áldozni. Nem mi tehetünk arról, hogy van kit támadni, hanem a fejlesztők arról, hogy a felsőbb szinteken nincs kit.
Ergo mondhatnám azt, hogy meg vagyok fosztva egy játékélmént színesítő elemtől.
Arról meg még veled sem fogok vitába szállni, hogy a fejlesztések nagy része kinek készül. Én nem azért szoktam sírni itt a fórumon, hogy a Te szavaidat használjam, mert nekem nem fejlesztenek. Hanem azért mert a felsőbb szinteknek történő fejlesztésekkel az alsó ház játékát teszik tönkre.

Mod:
1pp/3kp, itt lehet sőt biztos, hogy félre értesz! Valóban kevésnek tarom a 3 kp-t, de nem tápolás szempontjából. Hanem én azt vettem alapul, hogy az alternatív kp. forrásokhoz képest nevetséges az 1pp/3kp. Mert ha ezt vesszük figyelembe akkor 70+ szint felett ahol felhalmozódik a pp ott 2-3 vadászat árából 50kp kapható!
A hozzászólást BlackSheep77HUN módosította 2010.01.29. 00:52:23-kor
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 2.06
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
285. hozzászólás - 2010.01.29. 00:15:52 (Válasz Blazek #283 hozzászólására.)
Pontosan.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 2.41
irritálóKurahBerethFérfi
Végzetúr
57 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
286. hozzászólás - 2010.01.29. 11:49:04
Személy szerint nekem is tetszik ez a fejlesztés de ha az RPG részét nézem hát van mit kritizálni benne , illetve.....
ha megnézzük ez egyenes következménye volt hogy sokan legyőzték a fertőzés őrületét és felszabadítottuk Zaknarottot. A végzeturak társadalma kultúrája is megkezdett változni egy békésebb társadalmi modell felé hiszen ha belegondolunk idővel ez a baráti kihívás felválthatja a brutális barbár portyázást és biztos vagyok benne hogy amint kipusztulnak a fertőzés által megrontott végzeturak és azok követői egy új és felvilágosultabb kor köszönhet a végzeturakra-galetkikre. DE addig is itt vannak(itt vagyunk) mi fertőzöt káoszurak akik romlásra és kárhozatra éhezve portyázunk , lélekenergiára éhezve pusztítjuk saját fajtársainkat szerény véleményem szerint egy ilyen fenevad nem fog leállni baráti párviadalra pocsékolván ezzel idejét(PP).
Én annyival egészíteném ki ezt az új kreatív fejlesztést hogy csak azok használhassák akik küzdöttek az adott szintükön a fertőzéssel vagy már elérték a 0% fertőzés mentességet.
Persze ekkor felmerül a tény hogy megint büntetve vannak a fertőzés követői megint hátrányban vannak stb. stb.
és ez teljesen igaz is tehát pont ezért nem lessz semmi az ötletemből , illetve ha mégis akkor viszont illene valami más "elfoglaltságot" kitalálni a fertőzötteknek is és addig is mi is barátkozhatunk társainkkal .............
Pontszám: 3.96
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
287. hozzászólás - 2010.01.29. 12:27:56
Nekem csak annyi a bajom, hogy azon kevesek közé tartozom, akik az előző friss fejlesztést kihasználva megvették az Energia hasznosítást, és lefelejtettem a VF-et. (arról nem nyilatkozom, hogy megbántam-e vagy sem). Nos az a fejlesztés is igen szűk rétegnek készült, mert nagyon kevesen használják. Akiknek megvan, azok már biztos, hogy nem fognak kihívni senkit, mert a portyával fix LÉ-hez jutnánk.

Nem követtem az eseményeket, nem tudom mennyit lett agyalva ezen a fejlesztésen, de ráférne a jutalmazási oldalra még egy kis ráadás...

Szövetségi fórumon jött egy olyan ötlet, hogy valamilyen mértékben fejlesztenie kéne a kihívásnak a szakértelmet. (nem értek hozzá, de ez állítólag nagy server igényt jelentene), ha így nem megoldható, akkor adjon fix LÉ-t, de egy külön tárolóba, amiből a szakértelmeimet tudom csak fejleszteni.

Vagy lehessen a kihívásnál megadni egy konkrét LÉ mennyiséget, amit "feldobnak " a párbajozók. A győztes viszi a tétet.
Persze megadom azt is, hogy mennyit teszek fel maximum, megadja az ellenfél is. Akié a kisebb azt fogadjuk el. Megadjuk a minimumot is, hogy aki ennél kevesebbet ad, azzal nem állok ki. Visszaélni nem lehet vele, mert elég random a szakik kiválasztása, és a Lé-t 100% ban elveszti a vesztes a győztes 100%ban megkapja.


Így máris van tétje a kihívásnak.
A hozzászólást Tiha módosította 2010.01.29. 12:28:50-kor
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 5.12
népszerűKisgyíkFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
288. hozzászólás - 2010.01.29. 13:43:57
Felmerult par kerdes:
-a barati portya noveli a faradtsagot, ha igen, akkor a normal portyaban kihat a karakterre?
-ha kihivnak csokkenti a portya%-om, tehat kevesebbet lehet rabolni?
-a faradtsagom csokkenti a kihivas sikeret?
-ha keves, de azonos szintu szakertelemmel rendelkezik a kihivo/kihivott, akkor mi alapjan dol el a csata?
Pontszám: 8.54
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
289. hozzászólás - 2010.01.29. 14:14:55 (Válasz Kisgyík #288 hozzászólására.)
- A baráti portyázás növeli a fáradtságot, ebből a szempontból olyan mint a normál portya, hat a sima portyára.
- viszont mindegy milyen fáradt vagy, a kihívást ez nem befolyásolja.
- a kihívás nem csökkenti a portya%-ot
- a kihívás során azokból a szakértelmekből választ elsősorban a program, ami legalább az egyiküknek megvan, nem gyűlölet-szakértelem és nem egyforma a szintje a két játékosnál. Ha ez nem megoldható (eléggé extrém eset), akkor random választ.
- ha valami okból mégis két egyforma szaki kerül vizsgálatra, akkor pénzfeldobás dönt hogy éppen ki nyer.
Pontszám: 9.52
irritálóBlizzeeeeFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
290. hozzászólás - 2010.01.29. 14:19:38 (Válasz Baraty #289 hozzászólására.)
ugyanannyi erőforrásba kerül, mint a sima portya, viszont nem lehet kalandot találni
V1: Hókály - Sötét ösvény
Pontszám: 5.13
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
291. hozzászólás - 2010.01.29. 14:24:38 (Válasz Blizzeeee #290 hozzászólására.)
akkor portyázz. ott lehet kalandot találni.
Pontszám: 6.03
népszerűWocsokFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
292. hozzászólás - 2010.01.29. 14:25:17 (Válasz Baraty #289 hozzászólására.)
Hát, én már többször is kaptam ki maxolt szakival, pedig nem hiszem hogy ne lenne 3 olyan szakértelmünk, aminek nem egyforma a szintje... Vagy tényleg ennyire egyenkarakterek lennének a játékban??
V1 - Black Panther - Moroflex
V2 - Wöcsök - Moroflex
V3 -
Pontszám: 6.80
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
293. hozzászólás - 2010.01.29. 14:34:36 (Válasz Baraty #289 hozzászólására.)
Idézet: Baraty - 2010.01.29. 14:14:55
- A baráti portyázás növeli a fáradtságot, ebből a szempontból olyan mint a normál portya, hat a sima portyára.

vs
- a kihívás nem csökkenti a portya%-ot


Hogy értsem, ez azt jelenti, hogy ha te viselkedsz kihívóan, mondjuk -20%-ig, akkor az azt követő portyában már a tulajdonságaidra -30% minuszt kapsz. Ugyanakkor, ha téged "bariznak meg" / / sorozatban háromszor akkor te, portyacélpontként továbbra is 100%-os státuszban vagy?
Pontszám: 6.28
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
294. hozzászólás - 2010.01.29. 14:44:57 (Válasz Meridiath #293 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Birka módosította 2010.02.03. 18:33:51-kor
Pontszám: 6.44
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
295. hozzászólás - 2010.01.29. 15:09:49
V1, TOP25 összesen 101 kihívással rendelkezik. ebből 3-an viszik majdnem a felét. ekkora esély van arra, h felváltja a rendes portyát, meg hogy nagyon megéri.
Pontszám: 6.53
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
296. hozzászólás - 2010.01.29. 15:40:27
A kristály hordát ki kéne venni a kihívásból, vagy meg kéne oldani, ha én nem akarok kihívni, akkor a klónom se lehessen. Szakértelmeket ki lehet következtetni egy idő után...
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 5.71
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
297. hozzászólás - 2010.01.29. 15:44:15 (Válasz Blazek #295 hozzászólására.)
Idézet: Blazek - 2010.01.29. 15:09:49
V1, TOP25 összesen 101 kihívással rendelkezik. ebből 3-an viszik majdnem a felét. ekkora esély van arra, h felváltja a rendes portyát, meg hogy nagyon megéri.


szívem, nem vagy te gyépés, hogy ne értsd meg, amit korábban írtak neked: a 101 portya nagyon durva. engem speciel meglep, hogy valaki is portyázik fentről (én megtettem, basszus, a támadás gomb mellé klikkeltem...)

megpróbálok lassan gépelni, hogy felfogd: a baráti portya nem annak van, aki portyázik, mint az atom, nem felváltani akarják vele a normál portyát azoknak, akik letámadják a napi 15-25-öt. a baráti portya annak jó, aki mindig max PP-ben van, aki nem sokat vagy egyáltalán nem támad portyában.

ja: és játékos részről jelentkező igény volt a dologra, szóval hiába próbálkozol ennyire elszántan, hogy a baráti portya ellen beszélj. szerintem ott értetted félre a szabályokat, hogy nem kötelező baráti portyázni. nekem eszembe sem jutna például. de nem is nekem készült.
Pontszám: 5.11
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
298. hozzászólás - 2010.01.29. 15:46:26 (Válasz Baraty #289 hozzászólására.)
- a kihívás során azokból a szakértelmekből választ elsősorban a program, ami legalább az egyiküknek megvan

Egy kérdés. A minap kaptam egy támadást vagy kihívást. Az eleje úgy kezdődik megbeszélitek melyik 3 szakértelemben méritek össze az tudásotokat... Meg van a 3 kiválasztott szaki. A baj csak az volt vele, hogy Én az egyik szakival nem rendelkeztem. Nem hulla volt az értéke, hanem nekem ez a szaki még nem volt elérhető.

"Egymás üdvözlése után megegyeztek, hogy tudásotokat x, x és x szakértelmekben fogjátok összemérni."

Ha szerepjátékos szempontból is vizsgáljuk akkor igencsak valószínűtlen, hogy olyan párviadalba fogok részt venni amiben eleve vesztesként indulok. Vagyis a ha megbeszélés része a viadalnak a 3 szaki kiválasztása akkor azt kéne a programozásba még bele venni, hogy a tanulás szintje legyen az alapja a 3 szaki kiválasztásának és olyan ne forduljon elő, hogy az egyikkel nem rendelkezik valamelyik fél. Vagyis az alacsonyabb tanulással rendelkező fél lesz a szakik kiválasztásában a támpont.
Így esélyesebb és kiegyenlítettebb a párviadal és egy kicsit életszerűbb is.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 4.48
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
299. hozzászólás - 2010.01.29. 15:53:58 (Válasz winnie #297 hozzászólására.)
Tegnap még arról próbáltál meggyőzni, hogy a baráti portyának játékszínesítő értelme van. Ok! Ezt meg is értettem és el is fogadom. De ha nincs PP-m akkor hogy a fenében kezdeményezzek egy kihívást? Most meg arról papolsz, hogy a pp-t elhasználni nem tudóknak készült. Nem vagy Te egy kicsit ellentmondásban saját magaddal.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 2.17
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
300. hozzászólás - 2010.01.29. 15:55:17 (Válasz winnie #297 hozzászólására.)
1: nem vagyok a szíved, otthon beszélgess így azzal akivel szeretnél.
2: másold be légyszíves azt a sort, amiben ÉN AZT ÁLLÍTOM, h felváltja a portyát, vagy h táp lesz belőle. arra reagáltam, amit páran felvetettek itt a fórumon.
3: a lassan gépelés helyett inkább próbálj meg lassan olvasni, és akkor megérted, h ki mit ír ide a fórumra, mert nagyon úgy tűnik, h bár olvasni tudsz, értelmezni kevésbé.
4: azt sem értem, h ha neked ennyire mindegy minden, meg ennyire nem számít semmi, mégis miért vagy itt? időmilliomosok. irigylem őket.
5: én a baráti portya ellen? meg elszántan? javaslom keress vissza a nevem alapján, h mit írtam eddig erről. igen, én voltam az, aki szerint még ez a minimális táp sem kellene bele. és igen, én vagyok az, aki a dolog "kötelező" volta ellen beszélek szöv fórumon, vagy magánbeszélgetésekben.
6: nah most ezt a sokat próbáld meg lassan elolvasni, és ha sikerült, akkor kezdd el értelmezni, és ha vmi nyakatekert módon (vagy pofon egyszerűen, nekem mindegy végül is) találsz benne vmit amibe bele lehet kötni, és ki lehet forgatni, akkor kíváncsian várom a következő nagyra becsült hsz-ed!
Pontszám: 7.92
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője