Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Baráti portyázás
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
121. hozzászólás - 2009.12.10. 21:14:11
Szasz Birka!

Akkor valószínűleg nem ők a célközönség.
De gustibus non est disputandum.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2010.04.07. 00:59:53-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.36
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
122. hozzászólás - 2009.12.10. 21:57:18
Let ne szólj semmit, ha én akár egy üres postot beteszek, akkor is jönnek a rajongók, és tolják a magukét

Amúgy egy vf-es optimalizert hallhattunk az idézetben, jóhogy nem ő a célközönség. Neki nem azért van maxon a pp-je, mert nem tudná elkölteni, hanem mert nem optimális, max megtölti a kamrát...

Éppen ezért mondtam, hogy én a vesztest támogatnám ezerrel baráti portyában, de Miklós szerint túl sok benne a visszaélési lehetőség, így várom mi sül ki az egészből.

Szerintem a barátságos portya azoknak van kitalálva, akik úsznak a pp*-ben, mert egyszerűen nem tudják elkölteni hp hiány miatt. Ezért nem tudják fejleszteni a blökijeiket, azaz esik a morál, azaz még inkább homokzsákok...
Pontszám: 5.83
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
123. hozzászólás - 2009.12.10. 22:25:21
Üdv Birka!

Most látom, hogy az "alapvetően kétségbe vonja egy fejlesztés létjogosultságát" akár félreérthető is lehet. Nem rád gondoltam, tisztellek, az összes régóta fórumozóval együtt. Nem mellesleg pedig te nem rejted véka alá a véleményed.

Én is v3-on játszok, 1 szint alatt maxoltam a VF-et, 30. szint alatti a karakterem, mégis érdekel a fejlesztés. Kiszámoltam 6 szintre előre mindent, nekem sok múlik azon, mi történik "ott fent".

Az én szövetségemben nem tudják elkölteni az összes portyapontot, mert nem elég erősek, illetve nincs 15% alatt bujkálás, van elég ÉP, de nem jutnak sikerélményhez a portyával. Valljuk be, a vadászat pedig valóban elvesztheti a varázsát. Megértem azokat is, akiknek a "táp" fontos egy fejlesztésben, de ahogyan angolosan mondják "I think this game desperately needs peaceful interaction".


Let

Edit: Természetesen még mindig nem az egyetemes szeretet játéka a VU. Ennek megvalósulásától félni pedig - az emberi természet tükrében: alaptalan.
A hozzászólást Let. módosította 2009.12.10. 22:33:30-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.93
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
124. hozzászólás - 2009.12.11. 09:51:57 (Válasz Birka #120 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.12.10. 21:08:56
Csak egy véleményt copyznék skyperol


-pár bekezdésig eljutva már látom, hog nagy baromság
-nem, ez nem nekem való
-én harcolok
-rendesen
-nem akarom a fütyimet másokéhoz méregetni



Sajnos igaza van.
Ha tudsz nyerni portyában, akkor jobban jársz ha portyázol: fejlődik rendesen állat, töltöd kínzókamrát, esetleg szerzel LE-t. Ha nem tudsz nyerni portyában, akkor jó eséllyel barátságos portyában is veszítesz, hiszen alacsonyabbak a tulajdonságaid.
Ezt az ellentmondást kellene legelőször feloldani.
Pontszám: 5.55
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
125. hozzászólás - 2009.12.11. 10:17:14 (Válasz Jeriko #124 hozzászólására.)
Üdv Jeriko!

barátságos portyában is veszítesz, hiszen alacsonyabbak a tulajdonságaid

Gondolom szakértelmekre gondoltál. Értem mire gondolsz, de hogy "igaza van"? Szerintem ez is csak egy nézőpont.
Ami biztos, hogy sokan nem tudják elkölteni PP-jüket. Nem én állítottam, hanem Miklós. Egyébként ez az én tapasztalatom is.
Szerintem pedig egy nyer-nyer baráti portya érdemben kezelné a problémát azoknak akik egyetlen alternatívája a vesztés.

De belátom, hogy nincs többet értelme erről tárgyalni, főleg mivel úgy látom egyedül engem érdekel a fejlesztés (vagyis inkább engem tesznek érdekeltté pl. a szövetségem tagjai).


Remélem érdemben tudtok foglalkozni a kérdéssel
Let
A hozzászólást Let. módosította 2009.12.11. 11:08:46-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.92
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
126. hozzászólás - 2009.12.11. 11:03:42 (Válasz Jeriko #124 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.12.11. 09:51:57

Ha tudsz nyerni portyában, akkor jobban jársz ha portyázol: fejlődik rendesen állat, töltöd kínzókamrát

Ez tévedés, helyesebben legfeljebb a TOP-ra, és a pókokra lehet igaz általánosan. A legtöbb portyából ugyanis csak TP származik, tehát nem hogy nem éri meg, hanem egyenesen káros. Az állatfejlődés, és kamrázás ellenére. A TOP, és a pókok együtt is csak néhány százalékát teszik ki a mezőnynek, tehát a túlnyomó részének nem éri meg portyázni. Barátságos portyázni viszont megéri majd, mert ott ugye mindenképpen kap valamit (és nem TP-t).


Ha nem tudsz nyerni portyában, akkor jó eséllyel barátságos portyában is veszítesz, hiszen alacsonyabbak a tulajdonságaid.

Elenyészően ritka az olyan karakter, aki senki ellen nem tud nyerni portyában, ha másért nem az óriási ütőtávok miatt. Ez igaz lesz a barátságos portyára is.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.14
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
127. hozzászólás - 2009.12.11. 11:07:44 (Válasz Prisma #126 hozzászólására.)
Prisma, olyan szinten magadból indulsz ki hogy az már fáj. Azt írod, hogy nem éri meg portyázni, ennek ellenére én azt látom, hogy alig három órát tudok visszanézni a szövetségi támadáslistán, olyan sok a szövetségünk tagjait érintő portya. És nem, nem a topot és nem a pókokat képviselik a támadók, hanem egyszerű átlagkarakterek.

Ha te nem akarsz portyázni mert az szerinted "káros" (bármit is jelentsen ez) hát ne tedd. De légy szíves hagyd meg a többiek jogát erre, ők köszönik szépen, használják boldogan. Mindenki döntse el magának mi a jó, és élvezze a játékot.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.93
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
128. hozzászólás - 2009.12.11. 11:15:22
Személy szerint a portyázásban nem csak a zsákmányolható LE-t tartom szem előtt. Igen az állataim is fejlődnek, LE-t szívok, de ami nekem egy jó dolog, kipróbálhatom magam a többi játékos ellen. Új tárgyak, szakértelem fejlesztés, tulajdonság összeg növelés után igenis üdítő egy pár portyát lenyomni, mert ugye a térkapuhoz nem lehet hasonlítani a PVP csatákat. Mit nekem pár üres portya és az a néhány 100 TP?

Ami bejön hozzám mint üres TP az az állatnak igenis fontos TP-t jelent.

Ez az én véleményem, biztosan vannak mások akik máshogy gondolják, csak szólok, hogy nem mindenkinek káros a TP.

Ja, átlagkari vagyok.. vagy még az sem?
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 7.53
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
129. hozzászólás - 2009.12.11. 11:21:19 (Válasz Mortimer #127 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.12.11. 11:07:44
Prisma, olyan szinten magadból indulsz ki hogy az már fáj.

Természetesen nem magamból indulok ki, nekem speciel megéri portyázni.


azt látom, hogy alig három órát tudok visszanézni a szövetségi támadáslistán, olyan sok a szövetségünk tagjait érintő portya. És nem, nem a topot és nem a pókokat képviselik a támadók, hanem egyszerű átlagkarakterek.

Ezt én értem, de az, hogy te látod, ahogy a karakterek 0.01%-a megtámadja a szövetséged karaktereit (szintén a karakterek 0.01%-át), az nem kielégítően szilárd alap annak a következtetésnek a levonására, hogy megéri portyázni. Az esetek többségében nem éri meg, mert nagyon rossz LE/TP arányt lehet hozni, sokszor 0 körülit. Ez pedig akkor is gyengíti a karaktert, ha a játékos ezzel nincsen tisztában. A TOP persze kivétel, nekik jó a TP, 0 LE/TP arány mellett is, de ők az elenyésző kisebbsége a teljes játékosmezőnynek.


Ha te nem akarsz portyázni mert az szerinted "káros" (bármit is jelentsen ez) hát ne tedd. De légy szíves hagyd meg a többiek jogát erre, ők köszönik szépen, használják boldogan. Mindenki döntse el magának mi a jó, és élvezze a játékot.

Nem akarom én senkinek a jogát elvenni a portyázásra, mindenki azt csinál, amit akar. Csak felhívtam a figyelmet egy fals érvre a barátságos portya ellen. Én azt sem bánom, ha nem lesz barátságos portya, de az hamis állítás, hogy a normál portya jobban megéri.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.69
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
130. hozzászólás - 2009.12.11. 11:27:53 (Válasz Prisma #129 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2009.12.11. 11:21:19
Idézet: Mortimer - 2009.12.11. 11:07:44
azt látom, hogy alig három órát tudok visszanézni a szövetségi támadáslistán, olyan sok a szövetségünk tagjait érintő portya. És nem, nem a topot és nem a pókokat képviselik a támadók, hanem egyszerű átlagkarakterek.


Ezt én értem, de az, hogy te látod, ahogy a karakterek 0.01%-a megtámadja a szövetséged karaktereit (szintén a karakterek 0.01%-át), az nem kielégítően szilárd alap annak a következtetésnek a levonására, hogy megéri portyázni. Az esetek többségében nem éri meg, mert nagyon rossz LE/TP arányt lehet hozni, sokszor 0 körülit. Ez pedig akkor is gyengíti a karaktert, ha a játékos ezzel nincsen tisztában. A TOP persze kivétel, nekik jó a TP, 0 LE/TP arány mellett is, de ők az elenyésző kisebbsége a teljes játékosmezőnynek.


Tehát akkor nézzük a tényeket:
1. Neked megéri portyázni, saját magadra nem érvényes az állításod.
2. A szövetségi támadáslap alapján a 30 tagunkat naponta több száz támadás éri. Pontos számot nem tudok mondani, mert már a 9 óra előtti eseményeket sem látom, most, 11 órakor. Ezek szerint őket is megéri támadni, rájuk sem érvényes az állításod.

Ezek után te továbbra is azt állítod, hogy nem éri meg. Logikus.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.58
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
131. hozzászólás - 2009.12.11. 11:37:17 (Válasz Mortimer #130 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.12.11. 11:27:53

1. Neked megéri portyázni, saját magadra nem érvényes az állításod.

Rám nem érvényes, de rögtön azzal kezdtem, hogy pókokra nem érvényes. Egyébként sem állítottam, hogy senkinek nem éri meg, sőt ellenkezőleg. Azt az állítást cáfoltam, hogy mindenkinek jobban megéri portyázni, mint barátságos portyázni.


2. A szövetségi támadáslap alapján a 30 tagunkat naponta több száz támadás éri. Pontos számot nem tudok mondani, mert már a 9 óra előtti eseményeket sem látom, most, 11 órakor. Ezek szerint őket is megéri támadni, rájuk sem érvényes az állításod.

Ezek után te továbbra is azt állítod, hogy nem éri meg. Logikus.

Így van, a többségnek nem éri meg, amit tényleg logikus, ha figyelembe veszed, hogy milyen LE/TP arányt ad a portya. Az viszont, hogy sokan portyáznak, a legkevésbé sem támasztja azt alá, hogy megéri portyázni. Az, hogy valamit sokan csinálnak, nem igazolja, hogy azt a valamit megéri csinálni. Ha igazolná, akkor az alkoholizmus, a nikotinfüggőség, a pilótajátékokban való részvétel, és sok egyéb káros dolog is igazoltan megérné.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 7.06
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
132. hozzászólás - 2009.12.17. 15:37:53
Elkészült a baráti portyázás (végső nevén baráti kihívás) fejlesztési dokumentációja. Köszönöm a javaslatokat és hozzászólásokat. Összefoglalom azokat az információkat, amelyek a topicnyitóban nincsenek benne:

A szakértelmek összehasonlításakor nem lesz random faktor, akinek nagyobb egy szaki, az nyeri az adott kört.
A győztes állatmorált, állat tapasztalatot, és 1-3 kristálypontot kap.
A vesztes állatmorált, és 10% eséllyel egy támadás italát kap (átmeneti bónusz: +15 IQ, +15 támadás a használatot követő támadásra)
Mivel óránként összesen 10 portyázást lehet indítani, ebbe a limitbe beleszámítanak a baráti kihívások is.
Lesz egy beállítási lehetőség, hogy aki nem akarja, azt ne lehessen kihívni.

Ez valószínűleg már csak január elején kerül be. Aki akar addig még rágódhat a támadás italán.
Pontszám: 7.13
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
133. hozzászólás - 2009.12.17. 16:01:56 (Válasz Miklós #132 hozzászólására.)
Miklós, ez elvileg ugye a gyengéket segítené. De nekik a szakértelmeik is jóval kisebbek, mint a kemény portyásoknak, szóval hogy fogják azokat szakértelmekben megverni?

Ha pedig maguknál gyengébbeknek mennek nekik azokat sima portyában is elverhetik, ott is fejlődik az állat, mint itt, de még ráadásul LE-t is rabolhatnak. Hol van ennek az egésznek így tere?
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.12.17. 16:02:45-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 3.63
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
134. hozzászólás - 2009.12.17. 16:15:40 (Válasz Mortimer #133 hozzászólására.)
Például nincs ÉP vesztés, és nem napi 3-4, hanem akár 10 portyát is megcsinálhatnak, ergó tudnak játszani.

MOD: egyébként az egészre semmi szükség nem lenne, ha nem lennének ilyen magas sebzések, VAGY nem kellene lemaradni, ha az egészséged fejleszted nagyon.
A hozzászólást Butchman módosította 2009.12.17. 16:17:20-kor
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7.46
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
135. hozzászólás - 2009.12.17. 16:39:07
Támadás itala Bajnoki viadalon működni fog?
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 4.74
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
136. hozzászólás - 2009.12.17. 16:47:23 (Válasz Miklós #132 hozzászólására.)
TP járni fog hozzá ?
Pontszám: 6.73
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3352 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
137. hozzászólás - 2009.12.17. 23:26:07
huhúúú alig várom
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.30
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
138. hozzászólás - 2009.12.18. 08:35:28 (Válasz LanMaffia #137 hozzászólására.)
Szintúgy.

Morti:
A kemény portyások szakértelmei között is van olyan, ami nincs magasra húzva. Egy dolog a lényeg, meg kell találni melyik az.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 6.60
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
139. hozzászólás - 2009.12.18. 09:44:15 (Válasz Kethios #138 hozzászólására.)
Idézet: Kethios - 2009.12.18. 08:35:28

A kemény portyások szakértelmei között is van olyan, ami nincs magasra húzva. Egy dolog a lényeg, meg kell találni melyik az.


Nem arról volt szó, véletlenszerűen választott szakértelmek szerepelnek baráti portyában? Mert ha igen, nem sokra mész a felderítéssel.
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.12.18. 10:37:42-kor
Pontszám: 7.32
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Baráti portyázás
140. hozzászólás - 2009.12.18. 09:50:34 (Válasz Jeriko #139 hozzászólására.)
Igaz, pontosításra szorul a dolog.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 6.64
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője