Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Butchman

Dátum: 2009.09.28. 16:49:39
Mi a csudáért nem akarna egy gyengébb kari harcolni az epikus ellen, mikor PONT EZ a felvetés, hogy ők is tudjanak? Ha valóban csak így lehet megoldani, akkor inkább ne is legyen semmi módosítás. Megöljük páran a szörnyet, és találomra kisorsoljuk a kincseket.
Dátum: 2009.09.28. 14:46:00
Már mondtunk, légyszives olvass vissza.
Az átlagolós dologgal még az is probléma, hogy a szövetségen belül megöli a teljes versenyhelyzetet. Eddig aki jól fejlesztett, az előnyben volt. Most aki bevállalja, hogy szarrávereti magát, és elindul előre szintekben, az többet is ér az epikus ellen. Aki biztonsági játékot játszik, és amennyire lehet lemarad, az hozzá se tud szagolni az epikushoz. Annak ellenére, hogy velük nem értek egyet, nagyon sajnálom, hogy az a sorsuk, hogy ölbetett kézzel várják, amint az erősebbek elvégezik a piszkos munkát. Ha átlagolnánk, akkor a kisebbek vidáman hoznák azt a teljesítményt az epikus ellen, amit a nagyok, ráadásul minimális energiabefektetéssel. Ez nem korrekt.
Dátum: 2009.09.28. 13:19:01
Én úgy gondolom, hogy a lélekszívás nem akkora tragédia. Természetesen, ha Galmuszk akár 3k-t is lever rólam, akkor én sem fogok pár száznál többet tartani magamnál, és megértem, ha azok sem tartanak, akiket én verek meg véletlenül. Teljesen mindegy milyenek a szabályok, a többség, aki jól próbál játszani (és szerencsére a felsőbb szinteken mindenki ilyen) úgyis minimalizálni fogja a veszteségeit. Ha kevesebb lesz rá a lehetősége, hogy LE-t szerezzen, akkor is. Lehet, hogy rosszul gondolom, de én nem nyúlnák hozzá ehhez a dologhoz egyenlőre.
Persze minden új dolog először rajtunk csattan:
Morti volt az első aki felszólalt a brutál állatsebződésekért, gondolom most is valaki fentről szólt, hogy nem lesz ez így jó valamiért. Jól kiteszteljük Miklósnak a játékot a végére.
Dátum: 2009.09.28. 12:43:11
Off:
Jéé. Endyr rólam beszél.
Dátum: 2009.09.28. 06:18:06
Nagyon nagy butaságnak gondolom az átlagolósdit. Leírtam már, de ismét megteszem: eddigi is úgy érezték a gyengébb tagok, hogy nem nagyon tudnak segíteni egy erős szövetségben. Ha ez bevezetődne, akkor nemhogy nem segítenének, de még baromira hátráltatnának is. Ezt sok szövetségben (akik eredményorientáltak) nem lehetne áldozatok nélkül megcsinálni. Ezt az egészet el kellene felejteni, és nem adni Miklós alá a lovat, mert a végén még ezt csinálja meg, annak ellenére, hogy eddig csak egy hozzászólás érkezett mellette.
Dátum: 2009.09.27. 16:13:51
Kicsit nézelődtem, hogy mennyire igaz winnie felvetése, miszerint csak pár szövetséget érint a dolog:

Maximális szintkülönbség egy szövetségen belül:

AL:29
EH:52
Tyrant:28
TGY:38
SÖ:35
Ronin:41
KV:24
VM:45
Laraxians:42
Lélekszipolyozók:52
Békeidők h.:25
Lélekőrök:31
Viktory:30
Domini Mortis:44
Ősmágia t.:44
Darkwind:30
Avatar:39
Napkapu:47
100 hordás:46
SOD:27
Primal:23
Garabonciás:36
Dawn:28
Mitsubishi:27
Kubla:18

Tisztán látszik, hogy ez nem csak 1-2 szövetség problémája, hanem csak 1-2 szövetség van, akik felvetik ezt a nagy fórumon IS.
Dátum: 2009.09.27. 14:18:50
A kiváló és gyors egyéni epikus projekt megvalósulása után szerintem fel kellene melegíteni a témát.

Összefoglalva a probléma:
Sajnos a VF, és szinguláris miatt sok szövetségben a tagok szintje erősen differenciálódott. Emiatt a legfontosabb szövetségi esemény, az epikus csata, a magasabb szintű karakterek házi vetélkedőjévé avanzsált. Szükség lenne rá, hogy a tagok nagy többsége részt tudjon venni ebben az eseményben. Mellékes problémaként meg lehet említeni, hogy egy erősebb szövetségben egy alacsony szintű tag epikus sebzéssel kapcsolatos küldetései kudarcra vannak ítélve. Emiatt szövetségből ki-be ugrálásra vannak kényszerülve a játékosok.

Ötletek, dióhélyban:
-Másodlagos epikus, aminek a fő epiktől X-el kevesebb lenne a szintje. Megölésével valami pluszt venne el a nagyobbtól. Választhatóan vagy egyik vagy másik lehetne támadható.
-"Háttérgyógyítás", "Extra varázslatok" amelyeket a "kisebbek" szórhatnának a harcolók megsegítésére

Amennyiben van még valami, amit kihagytam, akkor másoljátok be mégegyszer, és próbáljuk megvitatni a dolgot. Ha lehet, akkor Miklóssal egyetemben.
Dátum: 2009.09.26. 16:18:54
Gyakorlatilag semmi.
Dátum: 2009.09.26. 16:18:35
Érdekes. Megjöttek az elégedetlenkedő nem TOP játékosok is.
Dátum: 2009.09.24. 22:30:56
Csak egy érdekesség: Prisma nem szinthuszár, hanem középmezőnyben lévő teljesen normális karkater, amit ÜGYESEN fejlesztettek. Tehát egyértelműen ez nem csak a TOP-nak VOLT hátrányos. Igen volt, mert ez már eldőlt. Szerencsére nem kell kompenzálni azt sem, aki fejlesztett egy számára haszontalan dolgot.
Részemről ez volt az utolsó hozzászólás a dologhoz.
Dátum: 2009.09.24. 16:46:31
off:
Hamarosan nem lesz értelme vitázni sem, mert elfogynak azok akikkel csak a baj van, azaz a magas szintűek. Ha jól látom Sharpa is feladta már.
Dátum: 2009.09.24. 16:19:10
Nem!
Azt szeretném, ha lenne ALTERNATÍVA. Érzel némi különbséget?
Dátum: 2009.09.24. 15:11:32
Prisma teljesen jól megfogalmazta a véleményemet. Nincs itt miről beszélni. Értem, hogy ez a TOP számára sarc, a "szegény szétvert tömegeknek" meg mindegy.
Vonatkoztassunk már el tőle, hogy mi szemét szinthuszár, tápos top játékosok vagyunk. Mi lesz szerencsételn Jóskapistával, aki - Morti felvetése alapján- csak napi háromszor tud belépni, és volt pofája vastagbőr kifejleszteni? Beszopta gondolom, és ő volt a "szükséges áldozat". Egyébként baromira nem érdekel már. Kifejlesztem, mert Tihor főisten megmutatta az utat, és elindított a megvilágosodás ösvényén.
Dátum: 2009.09.24. 13:37:54
Most akkor mégis kötelező lesz a sebgyógyítás? Teljesen hiába vitattuk ezt meg, jössz és egy CSAK-kal elintézed? Ez nagyon elszomorító. Pedig annyi alternatív ötletet adtuk.
Dátum: 2009.09.24. 10:09:34
Ariel,
Nem az volt a fő probléma, hogy nem lesz üthető az egyéni epikus miatt senki? Így ez megoldódna. Persze az új feltétel sem rossz, tény, hogy így csak egy minimális időt vesztene az egyéni epikusozó.
Dátum: 2009.09.24. 09:27:45
Kóc,
A CSP vesztést Miklós ÉS kapcsolatban akarja a sebgyógyítással, illetve sebgyógyítás nélküli plusz sebzéssel! Eddig fel sem merült a VAGY.
Egyébként pofonegyszerű a dolog a véletlen CSP vesztés elkerülésére, amint fel is vetették: Akit ütöttek az utolsó 5 percben, az nem tud egyéni epikust ütni. Ennyire egyszerű.
Dátum: 2009.09.23. 17:43:52
Ez nagyon jó ötlet.
Dátum: 2009.09.23. 17:03:56
Off:
Én nem is panaszkodtam. Sajnos a játékstílusodnak köszönhető (esetleg a relikviádnak), hogy sokan támadnak. Én is ezt tenném, sőt szerintem Te is.
On
Dátum: 2009.09.23. 16:53:53
Ariel,
Pont ez volt az alapkoncepció! Ha epikusozol, akkor legyél üthető. Persze tényleg sokan fognak mérgelődni, mert közben leüti valaki őket, és az epikus meg kivégzi majd.
Egyébként kibújt a szög a zsákból: a CSP vesztés, mint ahogy a sebgyógyítás is csak a TOP-ot érdekli. A kicsiket nem. Persze baromira lehúztak minket, hogy mit sírunk, de most hogy felmerül az IGAZI büntetés szükségessége, rögtön más a leányzó fekvése! Hát akkor most én mondom erre, hogy legyen így!
Asszem erre mondják, hogy visszanyalt a fagyi.
Dátum: 2009.09.23. 13:34:57
Szerintem ez elfogadható. Jelenleg biztosan nem fogok sebgyógyítást fejleszteni, de később gondolom saját érdekemben kell majd. Mennyivel jobban hangzik valami, amikor nem azt mondod, hogy muszáj, hanem olyan szabályt hozol, hogy én érezzem a hiányát. Az eredmény ugyanaz, de legalább Te "adtál" választási lehetőséget.