Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Drevan

Oldal: 1234
Dátum: 2009.06.24. 19:28:38
Egyáltalán nem meglepő, hogy először beüt az előre megjósolható(!) gigszer, intézkedni utána kell, előtte meg a "hátha nem" felfogás uralkodik. Nem támadó célzattal írtam, csak megfigyelés...
Dátum: 2009.06.24. 19:01:47
Mire összehozok 100 teljesített küldit már valszeg lehetőségem sem lesz ismételhető küldetésekre, mert: túl táp (kivettük), kiegyensúlyozatlan (kivettük), valamit felborít (kivettük), épp reform alatt áll (nem elérhető), stb.... mind1....

Szerintem ha a VF kihat a térkapura, akkor abból az lesz, hogy azok a pókok is pakolnak rá, akik eddig észre sem vették a vadászat gombot, így a szakit is lesz*rták. A térkapuból nyereségesebb lesz a LE kihordása a kapott TPt tekintve, mégjobban elhúznak azok a szintvisszatartott portyások, akiknek van akadémiájuk a VFhez... Ez konkrétan nem zavar, mert nem érint, továbbá a szövimben is örülnének neki lehet páran, csak megjegyeztem, mint lehetőséget...

Amit még hozzá akartam fűzni a témához, azt Dr_Fucktor már leírta...
Attól függetlenül, hogy játéktechnikailag okés a dolog (még a korlátozások ellenére is), nagyon etikátlannak tartom a kreatívos LE-duzzasztást. Anno lett volna lehetőségem "nagyban" belevágni 3-4 emberrel, de kihagytam, mert nem tisztességes előnyt jelent. Inkább önerőből maradok középosztálybeli karakter, minthogy LE-duzzasztással, multizással, vagy egyéb módszerekkel legyek toppos.

FONTOS: akinek nem inge...
Dátum: 2009.06.17. 07:38:02
A 20 emeletes háznak hány szintje van összesen(negatív kiterjedést ne vedd figyelembe!)?
19
21 *
22
20

A kis nyelvújító. Negatív kiterjedés=alagsor, pince?
Törlés


Szerintem ez egy tök értelmes kérdés. Ha pozitív iránynak a magasság (így az emeletemeletek számának növekedését) tekinted, akkor a negatív kiterjedés valóban a pince, alagsor, (vagy ha nagyon-nagyon negatív, akkor parkolóház. ) A kérdésben nincs helyesírási hiba, nem matematikai (attól függetlenül, hogy matematikai kifejezés szerepel benne...), nem évszámos, nem speciális, DE át kell gondolni, tehát törlendő? Ennyi erővel; minden kérdés, ami igényesen van megfogalmazva nyelvújítás nálad?

Nafene, a nagy másolgatásban elcsesztem a Ctrl+C-met, nekem lett volna egy ténylegesen rossz kérdésem is...
Dátum: 2009.06.16. 18:40:42
A kvízen nyert 5 dukátomat már utalták, valószínűleg nemsokára megérkezik a medálod is
Dátum: 2009.06.16. 18:39:06
Írj egy PÜt Baratynak, hátha tehet valamit, végülis rajtad kívülálló okok miatt buktad... Elképzelhetőnek tartom a jóváírást. Szurkolok, 70CSp elég nagy táp...
Dátum: 2009.06.15. 22:00:41
Összevesztél a mentorral, mielőtt elvitt volna a kufárhoz, vagy mi? Egyébként felettéb érdekesnek találom, hogy sokkal előbb megtalálják az emberek a HELP topikot, mint a kufárt pölö...
Dátum: 2009.06.15. 20:51:38
A vasúti menetjegy árából számított kövek mikor érkeznek? Lefénymásolták a jegyem, meg minden, de annyi kövem van, amennyit vettem (plussz ami átalakult kiégettből persze...) Ezek is utólag érkeznek, mint a relikviák, vagy már ne is várjam őket? (50%os jegyem volt, 750Ft-os, elvileg jönne érte kő...)
Dátum: 2009.06.15. 18:28:14
Drukk? Nem tudom mennyire ruháztál be, én szövitársamnak vettem nem kis mennyiségben, és most ezekután reménykedem, hogy gond nélkül megérkezik neki. 100%, hogy jó kariszámot mondtam, de most már megizzasztottatok ezzel, hogy "nem is vettem, de van, meg vettem, de nincs..." Na EZ drukk:D Remélem helyreáll a rend x)
Dátum: 2009.06.15. 18:00:41
Már látom magam előtt a fellendülő kezeket: "Tőlem pont 50 hiányzik!" Hozzáteszem, nekem rendben megérkeztek. Valaki biztos rosszul adta meg a karakterszámát, így hozzád pottyantak a kövek.
Dátum: 2009.05.20. 20:19:09
Idézet: csati777 - 2009.05.20. 10:30:47
Idézet: Drevan - 2009.05.14. 19:02:53
Megoldást igazából (szerintem) kizárólag egy erőskezű, jobboldali diktatúra jelentene.


Én magam ezerszer inkább élnék egy cigány többségű országban, mint egy olyanban, ahol olyan politikusok garázdálkodhatnak szabadon, mint Funar vagy Slota.


Éjl. A te dolgod. Viszont Magyarország ne legyen cigány többségű ország...

A két rendszer között az is különbség szerintem, hogy ott egyből tudod, hogy ha valami nem stimm... Itt az emberek nagyjának fogalma sincs, hogy ha valami gond van. Szerintem pedig jobb félni, mint megijedni.

Edit: Slota elveivel természetesen nem értek egyet (hogy mást ne mondjak...) de a szlovákok legalább megoldották a cigánykérdést. De ez megint más téma.
Dátum: 2009.05.20. 20:05:24
Idézet: Hlegba - 2009.05.15. 05:25:49
1, 3, 5, 7, 11, 13. Melyik szám a következő a sorban?

15
14
19
17


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

Ezen mi nem értelmezhető?
Nem ismerik az emberek a prímszámokat?
Annyira nehéz rájönni?
A feltett kérdések felét valami i**óták leszavazzák és elveszítjük a le-t, akkor már inkább lemondunk a feltevésről.
Azért mert egy picit gondolkozni kell és a Google nem dobja ki a választ már nem jó a kérdés?


Prímszámos kérdésekkel teli van az adatbázis, 100% hogy ez is szerepel már. Ha pont egy olyan ember értékelte a kérdésed, akinek tele van a hócipője a lúzer kérdésekkel, akkor nem a "már szerepelt" opciót jelöli meg, hanem egyebet, hogy veszíts LEt, ha már eredetibb kérdésre nem futja. Megesik, nem kell rajta kiakadni, meg felesleges feljönni fórumra, és mindenkit lehülyézni, mert rossz értékelést kaptál. Kérdezz olyanra, amire még más valószínűleg nem kérdezett... Neked is jobb, és mindenki másnak is.

(Akinek nem inge...)
Dátum: 2009.05.17. 21:40:35
Legjobb antikváriumi vételem: Stephen King: Ragyogás (The Shining) 1200 HuF-ért. Jelenleg a bolti ára "csak" 3000HuF. Az eszmei értékét viszont nem tudnám felbecsülni... Most akkor vagy jól jártam, vagy igen ...
Dátum: 2009.05.14. 22:26:50
Az Egri Csillagok cimű regényben ki volt az egri vár kapitánya?

Luk Skywalker
Dobó István *
Bornemisza Gergely
Sárközi András
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

evvel most mi a baj nem értelek meg benneteket ,ugyan is a gogle mondta nekem akkor nem jól tudja vagy mi van????????


Továbbá az Luke Skywalker. Ha már kötekedünk, akkor tegyük nagyon^^
Dátum: 2009.05.14. 22:13:49
Idézet: Shiako - 2009.05.14. 21:20:26
Ha alkalmatlanok a mostani politikusok, akkor nem gondolod, hogy a diktatúrában, ahol aztán végképp bármit megengedhetnének maguknak, még nagyobb szívás lenne? :think:


Így is megengedhetnek bármit, és meg is engednek maguknak, ebben bizonyára egyetértünk. Így megosztani a felelőséget köztük hiba. (Hátulütője meg mindennek lehet, természetesen egy szigorú rendszernek is, ha ugyanilyen mentelitású ember kerül az élére, mint mostani politiksaink...) Ha az egész célja a liberalizmus csökkentése, visszaszorítása lenne az még mindig jobb lenne szerintem mint a mostani helyzet. De ez az én véleményem. Kifejtettem, válaszoltam, de nem szeretnék politikai vitákba bocsájtkozni, nem ez volt a célom a hsz-eimmel. Csak véleményeztem. De köszi a kérdést, legalább tudom, hogy valaki elolvasott
Dátum: 2009.05.14. 19:02:53
Megoldást igazából (szerintem) kizárólag egy erőskezű, jobboldali diktatúra jelentene. Amíg a hatalom így meg van osztva a sok, posztjára alkalmatlan politikus között, addig ne várjunk változást. A jelenlegi rendszernek ez nem is lenne érdeke...
Inkább legyen rend és szigor, még akkor is, ha nem éppen kellemes, de nagyon átestünk a ló másik oldaára ezzel a liberalizmussal kérem... És ezt épp megfelelőnek érzem a bűnözés fórumba. Amíg ugyanis vannak olyanok, akiknek csak jogaik vannak, és kötelezettségeik nincsenek, addig nem lesz változás a bűnözés terén sem.
Régen, egy királyságban a hatalom egy kézben összpontosult. 1 ember vállalta a felelősséget az országért. Ha elcseszte akkor megölték, száműzték, stb...Ha felvirágoztatta az országot, akkor dicsőítették. Viszont ha 300 ember vezet egy országot, ott a felelősség elveszik, csak ujjal mutogatás és a hatalomért versengés megy.
Egy politikusba nem kötnek bele az utcán (van tüzed? nincs? háménincs? verekedni akasz?) nem rabolják ki a BKVn zsebesek, ugyan miért változtatnának bármin is? Majd a másik megteszi, úgyis sokan vannak. Az országot meg hagy lopják szét "mármint azt a részét, ami nincs eladva "

Engem fél éve megütöttek éjjel a parkban szalagavatóról hazafelé menet. Haverral sétáltunk haza, röhögtem hogy nem bírta meggyújtani a cigijét, erre odajön 2 srác, hogy miért röhögtem ki őket, és megütött. Idegesítette, hogy sokadszorra sem ütök vissza, de nem unta meg. Lehet hogy hiba volt, de nem ütöttem vissza, de ilyen vagyok. Viszont jogi úton hogy állhattam volna ki a becsületemért? Nem történt 8 napon túl gyógyuló sérülés, továbbá ha bemegyek a rendőrségre, megemlítem h mi volt, és ennek ellenére nem küldenek el, akkor a srácok megverik anyámat másnap "mit szólok én a rendőröknek" alapon. Ennek fényében a közbiztonságot hagyjuk inkább, már ha létezik ilyen országunkban.

Ha valaki végre az asztalra csapna, és kitakarítaná a liberalizmust az országból, akkor talán megint lenenne a rendőri erőknek is tekintéje, ugyanis én szvsz jelenleg csak a kormány bábjait látom a rend őrzőiben. Szolgálnak és védenek, csak nem vágom, hogy kit :/

Ez nem a rendőrök hibája, kihangsúlyozom, senkit nem akarok megsérteni sem ezzel, sem a komment más részeivel.
Dátum: 2009.05.14. 17:17:34
Idézet: Kecskex - 2009.05.14. 15:37:22
Az egész témához annyit fűznék hozzá, hogy a zenére a szervezet majdnem minden esetben reagál, jól vagy rosszul az már személyes kérdés, de stressz oldásra mindenképp jó egy-egy jó zene
És egyébként minden helyzetre:P

Én is zenével vezetem le a feszültséget, pont erre gondoltam a hsz-ek olvasása közben. (Egy jó kis gitárszóló, kellemesen hangos hangerő, ágyon elterülés, szem becsuk, és már gondolkozhatsz is, hogy mit, merre, hogy, és mikor ) Persze amint mondtad, mindenkinek más az ízlése, én erre esküszöm. A zene túl univerzális, hogy ne említsük egy ilyen téma megvitatása közben. (Ha elkezdesz egy hangszeren játszani, azt a német is ugyanolyannak hallja, mint pölö egy iraki.) A zenének üzenete van, és gyakran pont ez segít abban, hogy kiértékeljük a gondjainkat, vagy egyszerűen az agyunkat kikapcsolva lazítsunk egyet. Szerintem is nagyon fontos stresszoldó.
Dátum: 2009.05.14. 16:59:18
A topik olvasása közben belegondoltam, hogy hol lenne az a pont, amikor azt mondom, hogy tiszta sor a gyermekvállalás. Egy-két dolog átvillant az agyamon...
Elméletben így nézne ki a dolog:

- 18 éves gimnazista srác vagyok, az 5 éves gimi miatt jövőre érettségizek.
[ A gyermekvállalás 18 évesen MA szerintem esélytelen, ha normális körülmények között szeretnénk eltartani és felnevelni egy gyereket. Mellesleg egy 18 éves még részben maga is gyerek..]

- Utána jön még pár év tanulás a felsőoktatásban. (max 6)
[Emellett újfent nagyon körülményes lehet a gyermeknevelés. Aki felsőoktatásban tanul, az tanulni akar, mert ebben a korban már nem tanköteles. A gyermeknevelés pedig nem kevés időt elvenne a tanulás kárára...]

- Ezt követően (ha találok még munkahelyet) akkor mégiscsak golgozni kellene pár évet egy stabil pozícióért, meg egy kis anyagi háttérért... Saját házról/lakásról nem is beszélve.
[Ahhoz, hogy valaki a nagy semmiből élhessen a másik oldalra kell születni...]

- Ha van ház, stabil jövedelem, rendezett élet akkor lehet gondolkodni az első(!) gyereken. De számoljunk csak! 27-28 éves leszek ekkorra, a párom is ekörül lesz.

Összehasonltásképp: édesanyám 18 éves volt, mikor terhes volt velem, és dolgozott édesapámmal együtt, hogy biztosítsák a körülményeket egy normális otthon megteremtéséhez. (Sikerült nekik.) Csak arra akartam kilyukadni, hogy már így is kitolódott a nők gyermekvállálása az életkorukhoz képest (köbö 24 életévre), és ezután szerintem még kijjebb is fog.
Dátum: 2009.05.09. 06:53:04
Biztos sokan kezdték így a hsz-üket, de én is szereket egy könyvet a polcomon látni, inkább veszem meg 2-3000 HuF-ért, minthogy gépen olvassam. (Leginkább Stephen King műviet gyűjtöm, itt sorakoznak a polcon, lassan rendezni kell, mert nem férnek 1 sorba.) Ezekkel néha az a baj, hogy az Európa kiadó inkább kinyomja 960 oldalra egy kötetben a könyvet ahelyett, hogy csinálnának 2 kötetet. HIBA. Nemegyszer esett ki lap, mikor lapozni szerettem volna, akkora a könyvek gerince. Ez nálam nem akkora gond, a könyv eszmei értéke nem változik, mert így is ugyanazt adta vissza, de azért megcsinálhatták volna jobban is, ha már ezzel foglalkoznak. Továbbá SK könyveket tekintve az volt a divat náluk, hogy sorra kiadták majdnem minden könyvét, csak most kemény kötéssel, 1000-1200 forinttal drágábban.

Azért zárójelben megjegyezném, hogy én is a "fiatalság" sorait erősítem, és bár nem vagyok nagy könyvmoly, nem mondanám, hogy keveset, vagy alig olvasok. A fiatalságnak viszonylag nagy %a olvas szvsz, csak sokkal egyszerűbb azzal az X %-nyival foglalkozni, akik nem igénylik az ovasást...

Nem tudom, hogy mi lesz ezután, mert a jelek kicsit tényleg a nyomtatott sajtó ellen szólnak, pontosabban az az iránti csökkenő igényre. Azért én bízom benne, hogy nem tűnik el. Annak csak a fák örülnének.
Na azért a Blizzardot sem kell félteni. Lehet hogy a WoW már kicsit kezd berozsdásodni, de biztos vagyok benne, hogy miután a StarCraft 2 és a Diablo 3 végra napvilágot látnak újra nekiállnak a a WoW-van bütykölni.

Nem vagyok nagy wowos, csak keveset játszottam 21es szintig egy tört szerveren, de borzasztó unalmas volt még úgy is, hogy haverokkal mentünk. Egyszerűen nem nyújtott olyat, mint a Starcraft első(!) része. Pedig az már több, mint 10 éves játék, de most szinte az ICCupról jövök, mert haverokkal StarCraftozunk egy kiadósat.

Az viszont most nagyon nem tetszik, hogy a StarCraft 2-t a Diablo 3 miatt napolják... Ezek viszont tagadhatatlanul a Blizzard részéről olyan ütőkártyák lesznek, amikkel a játékipar évekig küzdeni fog. Legalábbis nálam a Blizzard embléma már garantált sikert jelent. Az eddigi játékaik is évekre előre meghatározták a játékipar fejlődését. (Lásd: a sok kattingatós Diablo-klónt)

Legutóbb a Warhammer Online megjelenésekor féltettem a WoWot kicsit, de a WotLK úgyltászik felvette a versenyt vele. A többi, ingyenes mmo viszont tényleg végja alatta a fát, gondolok itt a már előttem megemlített Perfect Worldre például. Az elég vagány, főleg az Untamed faj. Még ha el is tekintünk attól, hogy ingyenes, még úgy is simán nyújt annyi szórakozást, mint egy WoW... Grafikáról nem is beszélve. (StarCraft fanként nem szívügyem a grafika elhihetitek, de ha már mmo-znék, akkor igenis nézném) a WoW is szép, de van szebb. Helyesbítek, inkább azt mondanám szerethetőbb:D

Nem fogok irdatlan összegeket online-malacok leölésére kiadni. (Az igazi malacé élvezetesebb.) A StarCraft 2-t viszont szeretném eredetiben a polcomon látni.
Oldal: 1234