Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lord Serius

Oldal: 12
Dátum: 2010.12.03. 17:16:35
Lenne egy nagyon jó ötletem!
Minden egyes szövetségi szavazásnál az alábbi lehetőségeket kéne jóváhagyni minden egyes szavazni vágyó végzetúrnak / végzetúrnőnek:
Igen, Nem, Szilvásbukta
Ha mondjuk az utóbbit válassza valaki, akkor kapna egy ilyen üzenetet: "Szilvás buktát, mert azt szeretem!" (esetleg egy kép egy szilvásbuktáról, de lehet az már bonyolult...)

Mert ugye tudjátok mit kell csinálni a legyőzött epikusból? Pálinkát!
Dátum: 2010.11.12. 11:15:39
Van egy rakat haszontalan, pontosabban kevésbé hasznos szakértelem, ami nem kalandokkal kapcsolatos. teszem azt, szubtéri érzékelés növeli a térképdarabok megtalálását, illetve, hogy a csapatmunkának legyen értelme a lopás szakértelemmel lehetne lopkodni egymástól térképdarabokat. Mivel erre is van védőszakértelem az állatok részéről, így nem lenne ez sem nagy gond. További stratégia lehetne mondjuk, hogy a kémgömb megmondja, hogy hány térképdarab lenne a másiknál. Az egészben az lenne a legszebb, hogy nem tudjuk, hogy ki melyik csapatban van, így lehet, hogy a saját csapatodtól lopkodnád a térképdarabokat. Hogy a végén ne legyen fuck-olás a fórumon lehetne egy olyan szabály, hogy a jutalmazásnál az számít, hogy hány térképdarabot gyűjtöttél össze az esemény folyamán, függetlenül attól, hogy mennyit loptak el tőled. Máris lenne értelme a csapatjátéknak!
Dátum: 2010.10.08. 18:52:40
Hali!

A mágiaelnyelő mágiaelnyelés függvénye az szinthez van kötve. Méghozzá oly formán, hogy egy bizonyos szint után (azt hiszem 40), a szinttől függő mágiaelnyelés szorzója több lesz.

Üdv
Sam
Kéne egy új szakértelem. Legyen ez a projekció törés. Azt tudná, hogy az ellenfeled transz.pro.-ja ennyivel kevesebbet véd.
Dátum: 2010.07.25. 13:54:41
Az entitástól való tárgyválasztásnak pontosan hogyan kell működnie, mert sehol sem találok leírást?
Dátum: 2010.07.17. 11:06:22
Én bennem egyetlenegy kérdés fogalmazódott meg:
Miért van az, hogy ez a "játék" csak a negatív játékot támogatja?
+7 szintről az alábbi kivégzésen vettem részt:
xxx feléd dob egy eltörlés varázslatot. 2474 pontnyit sebzett. Kritikus sebzés! Az állataid 420 életpontot sebződtek.
A csatában összesen 387 sebzést okoztál, és 4561 sebzést kaptál. Ellenfeled elhurcolt a kínzókamrába.

És mindig ilyen, vagy ehhez hasonló támadásokat kapok. Egy ilyen után persze nem is tudok játszani.
Ki merem jelenteni, hogy ennél rosszabb "játékot" még életemben nem láttam. Az eleje még mondhatni érdekes volt, de magasabb szinten már dög unalmas és céltalan az egész.

Én amit javasolni tudok a "játékkal" kapcsolatban: inkább fejlesszetek valami mást, ez a "játék" már úgy halott ahogy van, és semmi sem képes megmenteni! Semmi!
Dátum: 2010.07.12. 11:32:43
A megannyi ócska kérdés közül néhány:

Melyik a legerősebb faj MENTÁLISAN?
Troll
Ember
Ork
Sötételf*

Ki volt Anthony Hopkins szinkronhangja a Hannibal filmekben?
Simonyi Balázs
Selmeczi Roland
Sinkovits Imre
Sinkó László*

Ki írta meg a Vámpír könyvek című könyvsorozatot?
Darren Shan*
Sidney Sheldon
Vavyan Fable
Achim Bröger

Mi történt a Niagara vízeséssel 1925-ben?
kiszélesítette egy földcsuszamlás
másik mederbe költözött
megfagyott*
kiszáradt

A következő filmek közül, melyiknek szerezte a zenéjét Ennio Morricone?
A jó, a rossz és a csúf*
Sakáltanya
A karib tenger kalózai
Csajok háborúja

Ezeket még Google is nehezen dobja ki, ráadásul nagyon speciális mindegyik.
Dátum: 2010.01.29. 01:27:02
Üdvözletem!

Nem tudom, hogy jó topicban járok-e, de a kvíz kapcsán nekem lenne egy fejlesztési javaslatom. Őszintén szólva engem baromira idegesít a rendszer. A gond igazából nem magával a kvízkérdésekkel van, hanem a folyamatával. Ugyanis van mikor csak fognám magamat, kajálás előtt elküldöm a karaktert vadászni, aztán ha visszajövök, akkor minden jó lesz. Igen ám, csak amikor rákattantam a maximális vadászható mennyiségre, akkor az arcomba vágnak 20 kvízkérdést! És ezeknek a kérdéseknek a megválaszolásával elmegy 10 perc! Ez számomra azért zavaró, mert így a játék a gép elé köt, és nem akkor tudok játszani, amikor én akarok.
Egy használható fejlesztés lenne, aminek gyanítom, hogy sokan örülnének, hogyha a vadászat és a kvíz valamelyest elkülönülne. Ezalatt azt értem, hogy lenne egy külön felület, ahol a kvízkérdésekre lehet választ adni, majd vadászatnál abban a sorrendben veszi figyelembe, ahogy válaszoltunk. Mondjuk így ki lehetne tölteni 100-200, vagy bármennyi kvízkérdést. A lényeg azon van, hogy a kérdésekre nem kötelezően egy megadott időpontban kell válaszolnom, hanem akkor, amikor játszani szeretnék, meg amúgy is böngészgetek. Két Youtube videó között elférne pár kvízkérdés is.
Ha most azt vetné fel valaki problémának, hogy így hozzáadódik egyszerre sok száz helyes kvízválasz a karakter adatlapjához, és LE-hez lehetne jutni a kérdés lemondásával, akkor ezt úgy lehetne kiküszöbölni, hogy a sikeres választ az adott vadászat után írná jóvá a rendszer, így senki sem jutna ingyen LE-hez.

Esetleg, ha rossz topicba írtam volna, akkor valaki útba igazítana a megfelelő topicba, hogy oda is beírhassam az ötletet?

Üdv
Lord Serius
Dátum: 2010.01.09. 00:26:34
"Miklós, olyan alternatívára nem gondoltál, hogy egy bizonyos szint felett (mondjuk 100) adhana a szintlépés is valamit. Mondjuk tulajdonság, és szaki pontokat, mint a TF-en? Ilyen magas szinten szerintem olyan 2-3 tul és szaki pont nem dobna sokat, de mégis érdemes lenne szintet lépni. Ezeket a pontokat bármely tulajdonságra (akár szerencsére is) költhetné a játékos. Így valószinűleg a legmagasabb tul.ra tenné, de lenne benne újabb stratégia. Esetleg lenne egy limit, hogy max 2 szintnyi pontot őrizhetek, ha nem költöm el, és maxon vagyok, akkor a következő szintlépésnél túlcsordul, és elveszik."

Ez szerintem egy marha jó ötlet Én speciel várom már azt, hogy mikor kerül be a játékba valami olyasmi, mint epic level dolgok Jó példa erre a D&D, ahol a 21-es szinre fellépve már újabb képességeket lehet választani
Én azt hittem, hogy a fertőzés lesz ilyen, hogy újabb lehetőségek nyílnak, heroikus dolgokat lehet véghezvinni sterilként vagy fertőzöttként (hero-anti hero).
Ha már fórum, és szubjektív véleményt vártok

Legjobban Zarknod jött be És szerintem kellenének még ilyen világszintű események. Meg tényleg kellene egy rakat új küldetés.

Az entitást sokan dicsérik, viszont nekem nagyon nem tetszik. Pont azért nem tetszik, mert szerintem az epikus tárgyak értéktelenednek el. Egy epikus kincsért elég sokat kell szenvedni, nem elég végiggyalogolni az epikuson, még a random is dönt, hogy mit kap a szövetég, utána meg még a többiekkel kell verekedni, hogy meglegyen. Ehhez képest entitás: lekaszálsz 15-öt, és választhatsz. És itt inkább nem a legyőzésen, hanem a választáson van a hangsúly. Mert többnyire mindenki ugyanazt választja.
Tovább az sem tetszik, hogy portyagömb elérhető bárkinek
Én ezt a játékot az utóbbi időben azért játszom, mint a Diablo 2-t Ott egy egyedi, ritka tárgynak baromira örült az ember, akár még alacsony szinten is

Ja és még egy negatívum: ez a fórumos pontozás nagyon gonosz dolog Valaki lehet pont emiatt nem fog írni a fórumra, és a usernév melletti borongós felhőcskéről állít a másikról véleményt
Dátum: 2009.12.24. 01:10:03
Hali!

Kérdésem lenne a Háború csarnokával kapcsolatban.
5-ös szintű csarnoknál mennyivel kevesebb győzelmi különbség szükséges az 1 hetes háborúknál? Számít ebbe az ellenfél csarnoka?

Üdv
Lord Serius
Dátum: 2009.12.21. 23:36:04
Nem olvastam végig a topicot, de lenne egy kérdésem
Baráti portyával (vagy kihívással?) kihívhatok saját hordatagot?
Dátum: 2009.12.17. 23:11:54
Néhány ötlet:
- Akadémia szakértelmeket ne lehessen 40 szint alatt fejleszteni
- Cselekvéspontok nagyobb hangsúlya, univerzitása: például nem csak vadászni mehetsz el, de CSP-ből kellene portyázni, a térkapun keresztül is csak CSP-vel lehet mozogni, ezen felül akadémia szakértelmek minden szintjéhez kelljen CSP-t is elkölteni (elmegyünk az akadémiába tanulni )
- Választott szakértelem: az erős szakértelmek közül csak egyet lehessen kiválasztani, és fejleszteni
- Szakértelem-fa: szakértelmek szintjeinek növeléséhez bizonyos előfeltételre van szükség más szakértelmekből
- Állatok különbözősége: itt azt értem, hogy az elfogott állat ne csak elnyelést, hanem varázslat elnyelést is adjon, persze ez az állat fajtájától függ

Úgy, ezek az ötletek jutottak eszembe Most meghagyom az okosabbaknak, hogy kivesézzék
Dátum: 2009.12.17. 20:13:15
Hali!

Olvastam pár bajnokival kapcsolatos ötletet, amik jól hangzanak. Az ötletek tárházát megpróbálom én is bővíteni.
Szerintem a lehető legigazságosabb rendszer akkor lenne, ha a kategóriák a regisztráció időpontjától függenének. Teszem azt, mondjuk az adott héten indultak, vagy két hetes intervallumon belül indultak. A bajnoki nevezésen egy gomb áll rendelkezésre, a hét kezdeti napján 24 órán keresztül lehet nevezni. A rendszer nem a nevezés pillanatában levő állapotot menti le, hanem a regeléstől függő állapotot (tehát, ha én hétfőn kezdtem el játszani, akkor a hétfői karakterállapotot, de ha valaki mondjuk csak pénteken regelt, akkor a rendszer a pénteki karakterállapotot menti le).
Szerintem ez a rendszer a legigazságosabb: tényleg azonos erejű karakterek mérik össze tudásukat, hisz a játékban a legfontosabb erőforrás az idő, amit a jelenlegi bajnoki rendszer figyelmen kívül hagy. Így összekerülhet 30-as szintű akár 70-es szintűvel is, mivel mindenki más stratégia alapján játszik.
Talán egy kicsit nagyobb hangsúly van a szinteken, mivel magasabb szinten ugyanannyi idő alatt több erőforrást lehet szerezni (tudom, hogy nem mindig igaz, de az esetek túlnyomó részében igen).
De szerintem akkor is ez lenne a lehető legigazságosabb rendszer.

Üdv
Lord Serius
Dátum: 2009.10.23. 14:58:06
Köszi a segítséget!
Asimov volt!
Dátum: 2009.10.22. 21:39:33
Okosabbak légyszíves segítsenek, mert a 30 kvízkérdéses küldetést csinálom (már sokadjára kezdtem bele...) és erre kaptam egy ilyet:

Melyik sci-fi szerző könyveiben találkozhatunk egy Daniel nevű robottal?
Frank Herbert
Arthur C. Clarke
Isaac Asimov
Douglas Addams

Lövésem sincs az egészhez. A másik, szerintem eléggé speciális, hogy fel lehessen tenni ezt a kérdést.

Válaszotokat előre is köszönöm!
Dátum: 2009.10.05. 23:36:55
Sziasztok!

Ez az újítás nagyon tetszik számomra Igazából nekem a színesítő szövegekkel kapcsolatban lennének ötleteim a kalandokkal kapcsolatban. Nem tudom, számomra furcsának hatna, hogy vadászat, vagy portyázás közben csak úgy kiírja, hogy kalandot találtál...
Ilyesfajta színesítésre gondoltam vadászat közben:
"A szörny barlangjában érdekes barlangrajzokra lettél figyelmes. Döbbenten fedezed fel, hogy ez egy általad ismert terület. Lehet, hogy alaposabban át kéne kutatni a helyet... (Megkaptad az XY nevű kalandot)"
"Miután lélekenergiáját vetted a szörnynek a távolban egy tornyot látsz a sivatag közepén. Mivel a káosztornádó pusztít, így jobban teszed ha menekülsz, de később biztosan meglátogatod a helyet. (Megkaptad az XY nevű kalandot)"
"Miután friss lélekenergiát szívtál bandukolsz kifelé az erdőből, mikor ősi romokra leszel figyelmes. Gondolsz egyet és megvizsgálod, hátha valami kincset találsz. Találsz egy mohával belepett könyvet. Elolvasod a címét, ami alapján érdekesnek találod. Elrakod a könyvet a hátizsákodba, majd a táborodban elolvasod... Mmegkaptad az XY nevű kalandot)"

Portyánál is lehetne ilyen színesítő szövegeket belerakni:
"Legyőzöd ellenfeledet, aki ájultan terül előtted. Miközben lélekenergiáját veszed azon leszel figyelmes, hogy egy papírdarabot szorongat a markában. Elolvasod mi áll rajta, és zsebre teszed. (Megkaptad az XY nevű kalandot)"
"Mivel ellenfeled ájultan esett össze, úgy gondolod, hogy átkutatod a felszerelését, hátha találsz nála ősköveket. Ősköveket ugyan nem, de egy furcsa tekercs a kezed ügyébe akadt. Gondolod fontos lehetett tulajdonosa számára, ezért elrakod. (Megkaptad az XY nevű kalandot)"
Vagy akár:
"Ellenfeled megadja neked a kegyelemdöfést. Mikor felébredsz sajog a fejed. Furcsa vízióid voltak egy távoli helyről, ahol mintha már jártál volna. Nem tudod, hogy jelenthetnek-e valamit az álmok, de úgy gondolod, hogy meg kéne nézni a helyet. (Megkaptad az XY nevű kalandot)"

És ehhez hasonlóak. Szerintem hangulatos lenne, hogy ha nem csak szerencsétlen végzetúr fejéhez vágnák, hogy nesze haver itt van ez a kaland, vegyél rajta részt, ha akarsz

Üdv!
Lord Serius
Dátum: 2009.08.09. 12:03:03
Hali!

Mivel nem találtam más topicot az ötletek átadására, így ideírom.
Nekem olyan ötletem lenne, hogy a kémkedés, átkozás (nem tudom még milyen célpontokkal kapcsolatos opció van) az az opció ne csak a szövetségen belül legyen, hanem kerüljön rá a végzeturak adatlapjára is a Támadás meg Üzenet küldése gombok alá.

Üdv
Lord Serius
Dátum: 2009.07.07. 16:51:39
Üdv!

Szerintetek mi okozhatja nálam azt, hogy Mozilla Firefox alatt nem akarnak megjelenni a Szakértelmeknél jobb oldalt a leírásuk, hogy ha én rámegyek a szakértelem nevére? IE7-el is próbáltam, ott működött.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv
Lord Serius
Dátum: 2009.06.16. 09:24:38
Hali!

Remélem fejlesztők is olvassák a topicot. Egy nagyon apró, de lényegében hatalmas kényelmi funkciót lenne jó megvalósítani: Egy "Kémkedés" gombra kéne tenni egy vizsgált karakterlapra. Engem kicsit frusztrál, hogy ahhoz, hogy a célpontomat megnézzem új fület kell nyitnom, ott még rákattintani a "Kémkedés" gombra, majd copy-paste a karakter neve, és megint csak egy gombot meg kell nyomni.

Üdv
Lord Serius
Oldal: 12