Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456789
Szerző
Topic neve: Kvíz - mi legyen?
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
141. hozzászólás - 2009.11.04. 09:44:44 (Válasz Ddyy #139 hozzászólására.)
A helyesírásra meg a legegyszerűbb, ha felteszed a Vajon elfogadják a kérdésemet, ha felteszem topikba. Több szem többet lát.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 7.21
népszerűtlenZéééFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
142. hozzászólás - 2009.12.04. 20:40:32
Hát ezzel a problémámmal szerintem jó helyen járok... Kérdést szeretnék feltenni, de már 2. alkalom, h a program ebben erősen akadályoz... Szegényem szerint nem megengedett szó szerepel a kérdésben. Pedig 1 ország fővárosát kérdezem és a 4 válaszlehetőség között pusztán város nevek vannak. Nem értem mért nem engedi át a kérdésemet.
Pontszám: 3.14
irritálóBottom30Férfi
Végzetúr tehetség
227 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
143. hozzászólás - 2009.12.05. 19:29:40
Fővárosos kérdést nem lehet feltenni! Le van szabályozva, ezért nem tudod felrakni!
Pontszám: 4.40
kedvelt tagValkoczmateFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
144. hozzászólás - 2010.01.13. 18:06:27
Sztem a kvíz magában jó ötlet, de az ahogy eggyesek, hogy álnak hozzá nehezebb kérdéseknek...
Azért tul nehéz sztem se legyen, de olyan könnyü sem...
NE 5 percet adjatok hanem 2-3 percet mert tul sok idő tul sok puska pl:
Googléról...
A hozzászólást Valkoczmate módosította 2010.01.13. 18:08:07-kor
Pontszám: 5
fórumozóSleeper CellFérfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
145. hozzászólás - 2010.01.13. 18:13:19 (Válasz Valkoczmate #144 hozzászólására.)
Miért zavar a puska? Ha valaki annyira ráér és annyira számít neki miért ne kereshetné ki? Legalább tanul közben és szerintem ez a lényeg. (A lényeg, hogy így valószinűleg több embernek fog tetszeni a játék és több pénz van belőle, de most nem erre gondoltam)
Pontszám: 6.25
kedvelt tagValkoczmateFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
146. hozzászólás - 2010.01.13. 18:21:38
Iagazad van...
Pontszám: 5
kedvelt tagLord SeriusFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
147. hozzászólás - 2010.01.29. 01:27:02
Üdvözletem!

Nem tudom, hogy jó topicban járok-e, de a kvíz kapcsán nekem lenne egy fejlesztési javaslatom. Őszintén szólva engem baromira idegesít a rendszer. A gond igazából nem magával a kvízkérdésekkel van, hanem a folyamatával. Ugyanis van mikor csak fognám magamat, kajálás előtt elküldöm a karaktert vadászni, aztán ha visszajövök, akkor minden jó lesz. Igen ám, csak amikor rákattantam a maximális vadászható mennyiségre, akkor az arcomba vágnak 20 kvízkérdést! És ezeknek a kérdéseknek a megválaszolásával elmegy 10 perc! Ez számomra azért zavaró, mert így a játék a gép elé köt, és nem akkor tudok játszani, amikor én akarok.
Egy használható fejlesztés lenne, aminek gyanítom, hogy sokan örülnének, hogyha a vadászat és a kvíz valamelyest elkülönülne. Ezalatt azt értem, hogy lenne egy külön felület, ahol a kvízkérdésekre lehet választ adni, majd vadászatnál abban a sorrendben veszi figyelembe, ahogy válaszoltunk. Mondjuk így ki lehetne tölteni 100-200, vagy bármennyi kvízkérdést. A lényeg azon van, hogy a kérdésekre nem kötelezően egy megadott időpontban kell válaszolnom, hanem akkor, amikor játszani szeretnék, meg amúgy is böngészgetek. Két Youtube videó között elférne pár kvízkérdés is.
Ha most azt vetné fel valaki problémának, hogy így hozzáadódik egyszerre sok száz helyes kvízválasz a karakter adatlapjához, és LE-hez lehetne jutni a kérdés lemondásával, akkor ezt úgy lehetne kiküszöbölni, hogy a sikeres választ az adott vadászat után írná jóvá a rendszer, így senki sem jutna ingyen LE-hez.

Esetleg, ha rossz topicba írtam volna, akkor valaki útba igazítana a megfelelő topicba, hogy oda is beírhassam az ötletet?

Üdv
Lord Serius
Pontszám: 7.71
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
148. hozzászólás - 2010.01.29. 06:49:23 (Válasz Lord Serius #147 hozzászólására.)
Van egy olyan gyorsítás funkció az egyéb menüponton belül, hogy egy válasz két vadászathoz is kapcsolódik, így fele annyi kvízre kell válaszolnod csak, ennyivel máris csökken az idő. Vagy nem kvízezel, bár ezzel ugye 10%-ot buksz, ami gondolom nem célod.
Pontszám: 8.68
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
149. hozzászólás - 2010.01.29. 07:24:10
Folytatva Craslorg eszmefuttatását,ugyanazon gyorsítás funkció 50 vadászat indítását teszi lehetővé -> megválaszolsz 50 kérdést (25 kvíz), de nem vadászol el csak 20at, a 30at meg később. Aztán ezt lehet kombinálni a végtelenségig.
V1
Pontszám: 8.09
fórumozóFiiiregFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
150. hozzászólás - 2010.02.27. 18:33:17
Gárdonyi Géza melyik regényében szerepel Attila ,a hun fejedelem?Ahogy olvasgatom a kvizt,ez ugy gondolom nem 1 buta kérdés,de mégis helyesirási hiba van benne...Igy rossz kérdés értékelést kapott ...Mokás
Pontszám: 5
irritálóManipulatorFérfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
151. hozzászólás - 2010.03.15. 13:10:54
Üdvözlet!

Szeretném egy hozzáértőtől megkérdezni, hogy a kvíz leépítése szándékos, vagy csak a intelligencia szegény környezet mellékhatásáról van szó? Kicsit elszomorodtam a játékot újra kezdve, hogy alig-alig találni ötletes, gondolkodtató vagy ne adj isten nehéz kérdést. A játékot ezidáig a kvíz emelte a társai fölé, de ahogy látom ez az előny rohamosan csökken. Tiszta röhej, hogy a kvízolimpiát, buli után, az éjszaka közepén, másfél nap ébrenléttel az agyamban, google nélkül, lassú nettel, 45 jó válasszal csináltam meg. Régebben legalább az ember tágíthatta a látókörét, tanulhatott és kérdéseivel taníthatott új dolgokat, de most...ez dúrva. Szerintem nyugodtan lehetne törölni a játék ezen részét, a szerverek leterheltsége meg is szünne rögtön. Nem igazán értem ugyanis mi értelme van a játékban a kvíz ezen formájának? Mert ugye a kérdések azoknak kedveznének akik tudnak rá válaszolni (előnyhöz juttatván őket), de ha mindenki tudja a választ akkor minek is vannak? Régi olimpiákon, nameg vadászatokon sok mindennel találkoztam, meg is barátkoztam mindenféle új információval (hiszen a gugli a barátom), buktam rajta sokat, de ez volt benne az izgalmas, igazi kihívás volt.
Az arctalan pontozásod nem a véleményedet tükrözi, hanem a gyávaságodat mutatja!
Pontszám: 4.13
irritálóIndykeFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
152. hozzászólás - 2010.03.19. 08:20:23
Üdv!

Azért az tiszta röhej ahogyan elbírálnak egy egy kérdést. Végigolvasgattam a topikot és most én is szembesültem a saját kérdésfeltevésemnél a "speciális ismereteket igényel" kitétellel. Nagyon gáz, hogy egy online játékos kérdést tettem fel és online gamerek elbírálása alapján túl különleges a téma. Lol!!! Tele van speciális tudást igénylő kérdésekkel a kvíz. Nagyot csalódtam.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
153. hozzászólás - 2010.03.19. 09:43:21 (Válasz Indyke #152 hozzászólására.)
Gáz, hogy egy online (vagy bármilyen számítógápes játék) játék messze nem része az általános műveltségnek, de még nagyon tágan értelmezve sem...
Pontszám: 7.91
népszerűButtgereitFérfi
Végzetúr tehetség
192 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
154. hozzászólás - 2010.03.19. 15:01:01
Hol élt Platón az ókori bölcs?

Rómában
Alexandriában
Athénban
Konstantinápolyban
Ezt a kérdést tetem fel de sajnos véletlenül rossz választ jelöltem meg helyesnek kérem az illetékes javítása át vagy törölje! A helyes válasz Athén! nem Alexandria Köszönöm és elnézést mellesleg aki birálta sem figyelt ha elfogadta helyesnek.
Pontszám: 1.67
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
155. hozzászólás - 2010.03.19. 20:48:30 (Válasz Buttgereit #154 hozzászólására.)
Aki elbírálja nem tudja, hogy te rossz választ jelöltél jónak, csak a bírálat után jön rá, hogy elcseszted. Ekkro a megfelelő fórumon majd jelzik és utólag (ha nem olvassák ezt a hozzászólásod) törlik a 100 válaszos büntetéssel. Ha olvassák, akkor büntetés nélkül törlik vagy javítják.
Pontszám: 7.91
irritálóKurekaFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
156. hozzászólás - 2010.06.25. 10:50:39
Sziasztok!

Azt írja a rendszer, hogy ha sikeresen megválaszolom a kérdést, akkor 10% LE energia pluszt kapok, de ez egyszer sem sem esett meg! Miért?

Pedig mindig nézem és utána számolok az LE pontoknak és soha nem jelentkezett az a plusz LE pont.
Pontszám: 5
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
157. hozzászólás - 2010.06.25. 11:18:05 (Válasz Kureka #156 hozzászólására.)
Szia.

A befogott állat LE-tartalma több faktortól függ, a karaktered szerencséje, és két szakértelem (ezek függhetnek tőled), és random is van benn a méretére, előtagjára.
A szövegen, igenis, meglátszik egyébként a jó válasz megléte, példák:
----
Ezúttal egy új helyen próbálkozol. A közelben elszaporodott egy szívós, szárazságtűrő cserjefajta, már egész mezőre való van belőle a közelben. Ideális búvóhely az állatoknak, és ideális vadászterep neked. A bokrok megzörgetésére felrebben egy sárkány ifjú. Hajtóvadászat veszi kezdetét, hiszen a lény tudja, hogy nincs esélye. A hajsza kimenetele persze nem lehet végül kétséges (+1434 lélekenergia). +21 TP
----
Döngő léptekkel indulsz vadászatra. A kietlen síkságon sokáig életnek semmi nyomát sem látod. Végül ösztönösen érzed meg a homokos dűnék közt rejtőző teremtmény életenergiáját. Egy apró motyogórém fészkére bukkantál! Rettenetes csata veszi kezdetét. Ellenfeled keményen harcol, de a végeredmény nem lehet kétséges, te győzöl! Magadhoz veszed ellenfeled lélekenergiáját (+889). +21 TP A szerzett lélekenergiából 81 a helyes válaszért kapott LE.
---
És olvasd még el ezt:
http://vegzetur.wikidot.com/vadaszat

Az meg ne zavarjon meg, hogy a kérdéseket blokkban kapod.
Az első kérdés az első vadászatra érvényes, a második a másodikra, éít.
(Szerencsére a megválaszolási idő szinte független a vadászattól.)
((És a topik nem igazán erről szól, inkább ide írj: http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,197.0))
A hozzászólást Semelyik módosította 2010.06.25. 11:40:51-kor
Pontszám: 6.92
irritálóRuh Nestah
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
158. hozzászólás - 2010.08.04. 08:37:00
lenne egy javaslatom a kvizre
(lehet h volt már szó erröl de ha nem baj nem fórumozok és semmi kedvem végigolvasni...)
na:
lehetne egy gomb pl a profilban amivel kikapcsolhatom a kvizkérdéseket.személy szerint engem baromira zavar h ott van vadászat alatt a kérdés meg a besorolás meg mittoménmi.ugyse töltöm ki akkor meg ne legyen ott.
Pontszám: 2.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
159. hozzászólás - 2010.08.04. 17:56:45 (Válasz Ruh Nestah #158 hozzászólására.)
Idézet: Ruh Nestah - 2010.08.04. 08:37:00
lenne egy javaslatom a kvizre
(lehet h volt már szó erröl de ha nem baj nem fórumozok és semmi kedvem végigolvasni...)
na:
lehetne egy gomb pl a profilban amivel kikapcsolhatom a kvizkérdéseket.személy szerint engem baromira zavar h ott van vadászat alatt a kérdés meg a besorolás meg mittoménmi.ugyse töltöm ki akkor meg ne legyen ott.


Ha úgyse töltöd ki:

Firefox, Stylish add-on, új stílusfájl, bemásol:

@namespace url(http://www.w3.org/1999/xhtml);

@-moz-document domain("vegzetur.hu") {
.kvizkerdes {display: none !important; }
}
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2010.08.04. 20:17:02-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.92
kedvelt tagAszijaNő
Végzetúr
63 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
160. hozzászólás - 2010.08.06. 01:00:16 (Válasz Ruh Nestah #158 hozzászólására.)
Ruh Nestah!

"(lehet h volt már szó erröl de ha nem baj nem fórumozok és semmi kedvem végigolvasni...)"

Szerintem igenis fórumozz és legyen kedved végiolvasni a hozzászólásokat és megkímélnél mindenkit az ilyen fárasztó hozzászólások elolvasásától.
Ha már nekifogtál valaminek az illik normálisan végigcsinálni, vagy az élet más terén is hasonlóan cselekszel?
Pontszám: 3.84
Oldal: 123456789
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője