Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456789
Szerző
Topic neve: Kvíz - mi legyen?
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
41. hozzászólás - 2008.12.12. 14:28:33 (Válasz Xanthippé #25 hozzászólására.)
Idézet: Xanthippé - 2008.11.25. 20:06:56
Szomorúan láttam, hogy a játékosok több, mint 70%-a nem tudta , ki írta az Éjjel a Tiszán c. verset. Azért lepődtem meg, mert én még túl könnyűnek is tartottam a kérdést - minden alsó tagozatos olvasókönyvben benne van a vers és kötelezően meg kell tanulni. Attila királynak állított emléket a versben Gárdonyi.
én még soha az életben nem hallottam arról a versről, nem hogy megtanulni
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 8.33
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
42. hozzászólás - 2008.12.12. 15:24:35 (Válasz Sir Ny #41 hozzászólására.)
Ez nem a verset minősíti.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 3
kedvencRedyFérfi
Végzetúr mester
254 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
43. hozzászólás - 2008.12.14. 00:51:42
Szerintem végig kellene szaladni a kiesett kérdéseken, és amelyik méltatlanul esett ki, azt visszarakni a rendszerbe és védettséget rakni rá. Így elkerülhető lenne a kvíz teljes elértéktelenedése, ami egyébként szerintem rövid időn belül bekövetkezhet.
Nem baj, ha néhány emberke kicsit rákényszerül arra, hogy utána guglizzon a válaszoknak, ha akarja a bónuszt.
Én szívesen segítenék a visszarostálásban, kapnék a nagy kupac kérdést, és megjelölném azokat, amiket kár volt kidobni szerintem. Ezt lehetne akár neten át csinálni, valami szimbolikus LE jutalomért. Amelyik kérdeé kap 3-5-x vissza jelzést, az védettséget kapna. Az értékelők szerintem kiválogathatók az eddigi kvízes szereplésük alapján.
Pontszám: 8.33
népszerűtlenParalelFérfi
Végzetúr tehetség
120 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
44. hozzászólás - 2008.12.14. 08:49:10 (Válasz Redy #43 hozzászólására.)
Újra rostálást én is szívesen vállalnék!
Pontszám: 5
irritálóFireFrogFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
45. hozzászólás - 2008.12.17. 20:53:53
Üdvözlet.
Ma egy felettébb mulatságos eset történt velem. Alig, hogy a kvíz kérdésem megírtam, az azonnal törölni ukászt kaptam.
Itt a kép róla: http://kepfeltoltes.hu/view/081217/Horogkereszt_k_rd_s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Kérdésem: Kit zavar egy kultúrtörténeti kérdés? Ha zavarja, akkor miért nem zavarja egy Dr. Mengele név, vagy egy Waffen ss... ?????
Ki a hülye? Én?
Valószínűleg én...
Szembe szélben vizelni, ugye nem túl szerencsés!
Pedig kezdtem nagyon megkedvelni ezt a játékot.
Ennyi volt itt.
Pontszám: 3
népszerűKonkyFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
46. hozzászólás - 2008.12.17. 21:02:06 (Válasz FireFrog #45 hozzászólására.)
Ne haragudj, de ilyen igénytelen válaszlehetőségekkel mit vártál? Nem kell hozzá sok fantázia, csak egy kicsit kellett volna gondolkodni, és könnyen ki lehetett volna találni értelmeseket is. Így én is azonnal törölni értékelést adtam volna - hangsúlyozom, nem a kérdés kényes témája, hanem a béna válaszlehetőségek miatt. Ennyi erővel azt is írhattad volna a három rossz válasz helyére, hogy "nem ez a helyes válasz", "ez sem a helyes válasz", "ez meg aztán pláne nem a helyes válasz". Azon legalább lehetett volna mosolyogni egyet, mielőtt törlésre ítéli az ember.
Pontszám: 6.67
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
47. hozzászólás - 2008.12.17. 21:04:36
Csak megerősíteni tudom az előttem szólót. A kérdés jó lenne, de a válaszok miatt nem érdemel mást.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
48. hozzászólás - 2008.12.17. 21:13:40 (Válasz FireFrog #45 hozzászólására.)
A vacak válaszok miatt szerintem elég lett volna egy rossz kérdés értékelés, legalábbis én az azonnal törölnit azoknak tartogatóm amik nem is szeretnének kérdésre hasonlítani.
Valamint elírtad: ővi -> ősi
A hozzászólást cirip módosította 2008.12.17. 21:14:36-kor
Pontszám: 5
fórumozóRosacruxNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
49. hozzászólás - 2008.12.18. 14:41:32
Lenne egy kérdésem .
Ha elrontottam a kvízkérdésem ( mármint véletlen rosszat jelöltem helyesnek ) nem tudjátok , hogyan tuidom kijavítani ? Vagy lehet egyáltalán ?
köszi : rosacrux
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
50. hozzászólás - 2008.12.18. 14:53:06 (Válasz Rosacrux #49 hozzászólására.)
Elküldheted a kérdést és a hibát pm-ben Hatsepsutnak, vagy bemásolhatod a kvíz topicba
Pontszám: 5
kedvelt tagGabrilliusNő
Végzetúr
61 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
51. hozzászólás - 2008.12.18. 20:28:56
Olyan kérdést tegyél fel, amelyre a választ bármely művelt és intelligens játékos tudhatja.
Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok) vagy csak egy speciális csoport ismeri rá a választ (HKK, képregények stb).


Ahogy elnézem többen is felajánlották, hogy segítenének egy kicsit rostálni, ami a kvíz minőségét, értékét javíthatná. Ugyan csak érdekességnek szánták, de ha már azt írta valaki, hogy az általános műveltség legyen az etalon, akkor ennek megfelelően is kellene rostálni, nem pedig a válaszolók tudása, vagy tudatlansága alapján. Az, hogy értékes kérdésre nem tudja a választ a válaszolók 75 %-a nem azt kellene hogy jelentse, rossz a kérdés és kiveszik a játékból. Mert ha így marad az alapelv sérül, mert nem sok köze lesz a kvíznek az általános műveltséghez előbb-utóbb a sok bugyuta kérdés miatt.
Szivesen segítenék én is a rostálásban, hiszen magam is sok kvízt készítettem akár pedagusként, akár könyvtárosként.
Szeretném, ha olyan valaki reagálna, aki a játékfejlesztésben érdekelt, illetve aki a kvízről szóló játékban szereplő szöveget írta, hogy vajon komolyan gondolták-e amit írtak, vagy az csak lényegtelen szöveg.

Kíváncsi lennék hány % a HKK-s kérdés, az évszámos kérdés? Szerintem túl sok, mivel ilyeneket nem is szabadott volna feltenni a fenti idézet szerint.
Jó jétékot!:)
A hozzászólást Gabrillius módosította 2008.12.18. 20:34:39-kor
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
52. hozzászólás - 2008.12.18. 21:47:22 (Válasz Gabrillius #51 hozzászólására.)
Nem téged akarlak megbántani, de az értékelésre felajánlkozók nagy része eddig azért ajánlkozott fel, mert az ő, általa jónak ítélt kérdése nem ment át a rostán, és ezért akkor ő most inkább értékelni szeretne, hogy akkor a többiek hasonló, vagy még kevésbé rossz kérdése se menjen át. Ha netán lenne rá valaha lehetőség,hogy néhány játékos direktbe segíthet be az értékelésbe, szerintem Hatsepsut ha átnézni a két kvízfórumot, meg mondjuk a kiesett érdekes kérdéseket, felajánlkozás nélkül is tudni fogja, kikre érdemes ezt bízni.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.50
népszerűtlenParalelFérfi
Végzetúr tehetség
120 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
53. hozzászólás - 2008.12.18. 23:27:30 (Válasz Lanmandragoran #52 hozzászólására.)
Bocs Lan, érintett vagyok és ezt a feltételezést visszautasítom!
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
54. hozzászólás - 2008.12.19. 08:09:54 (Válasz Paralel #53 hozzászólására.)
Ne haragudj, de erre mondják, hogy akinek nem inge, nem veszi magára. Idézném magamat: "felajánlkozók nagy része".
Ebben szerintem benne van, hogy nem igaz mindenkire. Ha te magadra veszed, akkor gondolkozz el, mert van némi valóságalapja.
Én nem fogom újra átrágni magam a több száz kvízoldalon, hogy kibogarásszam, hány ember jött úgy a fórumra, hogy "nemigaz hogy ilyen hülyék az emberek, kiszórták/kiesett a kérdésem, legyenek a kérdések újraellenőrizve, majd én segítek"

Ugye hogy volt sok ilyen? Akkor igaz a feltevésem a jelentkezők nagy részére?
Nem vádolok senkit szándékos részrehajlással, de sajnos az ember olyan, hogy személyes érintettség esetén hajlamos elveszíteni az objektivitását. Ez teljesen természetes tulajdonság.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5.33
irritálóSpiritmongerFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
55. hozzászólás - 2008.12.19. 16:09:27
több topikban is felteszem a kérdésemet, mert igen zavaró, hogy ok nélkül valamelyik alulművelt szubhumán megnyomta az azonnal törölni gombot a legutóbbi kérdésemre, amellyel a magyar gasztronómi fénykorába léptem vissza

a kérdés szerintem nem sérthetett senkit, mert kizárólag gasztonómiai téma és válaszok voltak benne

az sem zavar, hogy valamelyik alulművelt, igénytelen állat törölni akarta, mert nem tudja, és még esze sincs a gugli használatához, esetleg ha járt már étteremben, akkor találkozott is az étel nevével

a zavaró az, hogy kaptam egy 72 órás intervallumot, amikor fölösleges kérdésekre válaszolni, mert nem kapok kvízpontot, így nem írhatok kérdést, amivel végsősoron LE-től esek el, noha a kvíz menüpont alatt található intelmeket végig betartottam

hogy és miért is van ez pontosan?
Pontszám: 3.60
népszerűtlenParalelFérfi
Végzetúr tehetség
120 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
56. hozzászólás - 2008.12.19. 23:01:21 (Válasz Lanmandragoran #54 hozzászólására.)
Nem érzem magamra vonatkozónak, épp ezért éreztem szükségét, hogy jelezzem, hogy komoly és segítő szándékkal ajánlkoztam.
Pontszám: 5
népszerűtlenParalelFérfi
Végzetúr tehetség
120 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
57. hozzászólás - 2008.12.19. 23:16:48 (Válasz Paralel #56 hozzászólására.)
De akkor miért is tiltakoztam...? Hümm... Ebből már nem mászok ki...

Mindegy. A lényeg hogy a szándékaim és a füleim tiszták, szemeim fényesek .
Pontszám: 7
népszerűDarkshadeFérfi
Végzetúr mester
563 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
58. hozzászólás - 2008.12.20. 10:51:20
Mutatok rá példát, hogy az általános tudást igénylő kérdések se biztosak /nem esett ki (még), de elszomorító:
Ki volt Jan Hus (Husz János)?

Cseh pap, egyetemi tanár, vallásreformer
Lengyel szabadságharcos, forradalmár
Szlovák síelő, olimpiai bajnok
Szlovén festőművész, az op-art képviselője

A kérdésre eddig 26 jó és 24 rossz válasz érkezett.

A jó választ nem adom meg, csak lehet gondolkozni (bár tudom 14-15 évesek is játszanak, talán nekik nehezebb)
Évek óta Honfoglalózóm és őt nehezebbnél nehezebb kérdések is vannak, s ott nincs idő Googlére, wikire, de egy ilyen kérdésre lehet tudni a választ.
A hozzászólást Darkshade módosította 2008.12.20. 10:55:54-kor
Vedd észre, figyeld meg végül csapj le rá. Laurie- Kubla kánság tagja.

Nem Garfield az egyetlen akinek Arachnofóbiája van.
Pontszám: 8.33
irritálóEbegab92Férfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
59. hozzászólás - 2008.12.20. 19:36:07
Nekem csak az-az egy bajom van,amikor mindenféle filmes-sztáros kérdéseket tesznek fel.Sokkal inkább szeretem a kémiai vagy biológiai témájú kérdéseket,de ahogy elnézegettem a kérdéseket ezek kb. csak 5-10%-a a kapott kérdéseknek.Attól tudok megőrüln mikor XY sztárnak van egy kupac zenéje,vagy egy halom filmben szerepelt és ezekhez mindenféle évszámokat megy neveket kérdeznek.A másik véglet,amikor iszonytos nagy butaságokat kérdeznek.Szóval szerintem jobb lenne,ha mi játékosok megfontolnánk,hogy mit teszünk fel kérdésnek.
Ebegab92-VILAG1-en (gyémánt horda)Kovales kötés tagokat keres!
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvíz - mi legyen?
60. hozzászólás - 2008.12.21. 01:26:41 (Válasz Lanmandragoran #52 hozzászólására.)
Törölve.
A hozzászólást Kagemusha módosította 2008.12.21. 01:27:15-kor
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5
Oldal: 123456789
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője