Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Térkép ÚJRA
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
161. hozzászólás - 2010.11.11. 23:31:48 (Válasz Tiha #160 hozzászólására.)
A mászásban még annyi taktika sem volt, mint most a térképes szakival. Egyszerűen az a csapat nyert, ahol a legtöbb magas szintű aktív karakter volt, és nem azért, mert az event miatt az egekbe tolták volna a mászást, nekik már alapból jóval nagyobb volt. Most legalább ebből a szempontból kisebb a befolyása a magas szintű kariknak.

Taktikázni pont annyira nem lehet, mint legutóbb, de ez még nem is olyan nagy baj. Mindenki tolja fel a térképes szakiját, és vadásszon, portyázzon ezerrel. De ha már csapatokat alkotunk, akkor legyen lehetőség a tagok között együttműködésre, interakcióra. Jelen formában tök fölösleges a csapatosdi, mindenki szedje a térképet, és a térképgyűjtők első 25%-a kapja meg az első díjat, második 25%-a a másodikat, stb. Együttműködésre úgysincs lehetőség, akkor legalább mások lustasága ne fogja vissza a fanatikusokat.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.95
irritálóBazzi77Férfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
162. hozzászólás - 2010.11.11. 23:45:53
Fura ez az egész.

Magas szintű karakterrel mindent sokkal könnyebb fejleszteni, mint kicsi karakterrel. Megint megy a sírás - rívás és szabálymódosítás azok után, hogy a mezőny fele már regisztrált az eseményre. Szerintem mind a négy kufárnő kapjon +1 térkép / belépett nap / 21. szint alatti nevező, mert hátrányos helyzetű karaktert alkalmazott, valamint -1 térkép / belépett nap / 45. - 60. szint közötti prémium tag valamint minden 60. szint feletti végzetúr, csak hogy egy kicsit érdekesebb legyen.

De egyszerűbb, ha a prémiumos nagyoknak egyszerűen odaadjuk az aranymedálokat. (Bár a prémiumos tagság leírásánál ezek a tárgyak nem szerepelnek.) Nem értem miért kell ehhez 30 napos körítés.

Egyre kevésbé tetszik, hogy mindent olyanra alakítanak, hogy ugyanaz a réteg járjon jól.

65. szintről mondom ezt, max pp és csp bónusszal.
Szóval nekem jó a térképészetre a szint/3, de 40. szint alattiak megint csak tippelhetnek, az eventre nem lesz nagy befolyásuk.
Már így is tök uncsi a felső szinteken (mindig ugyanazok az arcok), és megint csak azt erősítjük a feltörekvő rétegben, hogy nem érdemes ebbe a játékba sok időt ölni. De gondolom Barrique sem fogja már magát szanaszéjjelélvezni, ha csak a kristály hordával tud harcolni és a tizedik helyezett 33 szinttel lesz alatta. (nem mellesleg: ki fogja szájtátva nézni a dicső karakterek, ha eltűnnek a nem elit karakterek? Azt kéne erősíteni aki béna, és nem azt, aki erős. Igy legalabb nem lennének egyformák a karakterek, csak közel hasonlóan erősek /legalább hihetnék/.

De ti értetek a játékhoz + a marketinghez is.

Valahogyan meg kellene teremteni a lehetőségét, hogy a nagyok is versenyezzenek egymással.
Pl: ha 10 db végzetúr van 70 -es szinten, akkor ők 3-3-2-2 arányban kénytelenek nevezni, és a nevezésnél lenne valamilyen licit eszközük (továbbiakban zseton), amit valamikor bónuszként szereznek. Minden kufárnál látszana, hogy ki ajánlotta a legnagyobb téteket (legtöbb zsetont), aki kiesik a háromból, visszakapja a licitjét, és ha nem bírja a versenyt 1 zsetont rak oda, ahol nem akart indulni senki közülük. Ezen az event -en pórul járt, de a legközelebbire neki lesz sok zsetonja és indul ott, ahol tetszik neki.
(Térkép event kezdetekor a helyfoglalásra elköltött zsetonok természetesen elvesznek.)

Félek tőle, hogy nagyon egyenlőtlen lesz a végzeturak eloszlása számban is és szintben is a kufárnők között most.
A hozzászólást Bazzi77 módosította 2010.11.12. 00:34:29-kor
Pontszám: 2.79
népszerűLordKoboldFérfi
Végzetúr
51 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
163. hozzászólás - 2010.11.12. 08:28:24 (Válasz Miklós #149 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.11.11. 15:33:44

Nem igérem hogy nem lesz más funkciója is a szakinak is a jövőben, de egyenlőre ilyet nem tervezünk.


Így viszont akkor a térkép esemény végeztével a pálca se tűnjön el szerintem!
A hozzászólást LordKobold módosította 2010.11.12. 08:29:52-kor
Pontszám: 4.84
fórumozóZephirysNő
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
164. hozzászólás - 2010.11.12. 09:10:00
Egyetértek! Ez nem lenne fair azokkal szemben, akik megvették (akár az első nap) a varázsvesszőt, aztán jöttök a szakértelmes újítással. Valószínűleg nem költök erre őskövet, ha simán LE-ből is lehet. Már most kezdem megbánni, h beneveztem az eseményre......
Pontszám: 4.64
kedvencTpe71Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
165. hozzászólás - 2010.11.12. 09:36:54 (Válasz Zephirys #164 hozzászólására.)
Miért? A pálca így is megnöveli az esélyedet azokhoz képest, akik nem veszik meg. Van egy plusz lehetőség az esély növelésére a szakértelem, ha azt is kifejleszted, akkor a pálca előnyeit máris élvezheted a nem pálcásokhoz képest, pont úgy mint a szakértelem előtt.
A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül viszont túl sötét van az olvasáshoz.
Végzetúr Wiki
Pontszám: 8.98
kedvelt tagZsanklodFérfi
Végzetúr tehetség
126 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
166. hozzászólás - 2010.11.12. 09:39:14 (Válasz Ariel #161 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.11.11. 23:31:48
Jelen formában tök fölösleges a csapatosdi, mindenki szedje a térképet, és a térképgyűjtők első 25%-a kapja meg az első díjat, második 25%-a a másodikat, stb. Együttműködésre úgysincs lehetőség, akkor legalább mások lustasága ne fogja vissza a fanatikusokat.


Jogos! (szerintem:D)

Szedhetem én a térképdarabokat veszettül, legfeljebb a szövetségemre tudok hatni. Tehát a jelenlegi szabályok szerint, akármennyire aktív vagyok, jó esélyem van egy Végzet medálra is. (ami biztos jól mutat a karakterlapomon, de túl sokat nem ér)
V5 Rats
Pontszám: 5.16
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
167. hozzászólás - 2010.11.12. 09:40:11 (Válasz Ariel #159 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.11.11. 20:47:29
Miklós: a térképezés még mindig magában hordozza az első variáció legnagyobb hibáját, mégpedig azt, hogy nulla csapatmunkát igényel...


Mivel összesen négy csapat van, minden csapatban több száz játékos lesz. Bármilyen rendszer lenne is, ennyi embert képtelenség koordinálni, vagy legalábbis csak és kizárólag ennek köszönhetően számottevően jobb hatékonyságot elérni, mint egy másik csapatnál. Ha azt akarnánk, hogy a győzelem ne az egyéni teljesítmények összegén múljon, hanem azon, hogy mennyire jól tud a csapat összedolgozni, akkor kisebb csapatok kellenének: azaz, feltaláltuk a szövetségek közötti versenyt, amelyet úgyis a legerősebb szövetségek valamelyike nyerne. Nem véletlen tehát, hogy nem erre mentünk rá, és ez a jövőben sem lesz cél. A cél az volt, hogy egy olyan versenyt teremtsünk, ahol mindenkinek van esélye, és ugyan az eredmény a csapat teljesítményétől függ, de azért az egyéni teljesítmény ezt jelentősen befolyásolja.
Pontszám: 8.25
kedvelt tagLord SeriusFérfi
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
168. hozzászólás - 2010.11.12. 11:15:39
Van egy rakat haszontalan, pontosabban kevésbé hasznos szakértelem, ami nem kalandokkal kapcsolatos. teszem azt, szubtéri érzékelés növeli a térképdarabok megtalálását, illetve, hogy a csapatmunkának legyen értelme a lopás szakértelemmel lehetne lopkodni egymástól térképdarabokat. Mivel erre is van védőszakértelem az állatok részéről, így nem lenne ez sem nagy gond. További stratégia lehetne mondjuk, hogy a kémgömb megmondja, hogy hány térképdarab lenne a másiknál. Az egészben az lenne a legszebb, hogy nem tudjuk, hogy ki melyik csapatban van, így lehet, hogy a saját csapatodtól lopkodnád a térképdarabokat. Hogy a végén ne legyen fuck-olás a fórumon lehetne egy olyan szabály, hogy a jutalmazásnál az számít, hogy hány térképdarabot gyűjtöttél össze az esemény folyamán, függetlenül attól, hogy mennyit loptak el tőled. Máris lenne értelme a csapatjátéknak!
Pontszám: 4.79
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
169. hozzászólás - 2010.11.12. 11:25:16 (Válasz Lord Serius #168 hozzászólására.)
Haha...bekerülne a lopás a térképbe...vicces lenne, főleg V3-n. :DD

*** 10 pont ***
A hozzászólást Viszok009 módosította 2010.11.12. 11:26:02-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.21
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
170. hozzászólás - 2010.11.12. 11:25:59 (Válasz Zephirys #164 hozzászólására.)
Alap találati esély: 2%, ehhez a pálca 0.5%-ot ad, azaz 25%-al növeli.
Szakis találati esély: 3%, ezt a pálca 0.5%-a 16,67%-al növeli.
Nem látom túl nagy különbségnek, akár van szaki akár nincs. A plusz meg fixen 0.5%, ha valaki megveszi valószínűleg ezért veszi meg és nem számolgatja mennyit növel ténylegesen a térképtalálati esélyen.

Biztos, hogy szerencsésebb lett volna, ha csak a tényleges kezdés előtt egy-két nappal kerül ki a pálca a polcra és szerencsésebb lenne, ha már így alakult, a további szóözönt megelőzendő, a kezdésig a visszaváltást megengedni.
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 8.27
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
171. hozzászólás - 2010.11.12. 11:59:27 (Válasz Seligen #170 hozzászólására.)
Én pl azért vettem meg, mert a pálca 0,5%-a pont kiegyenlítette az aranyöves maluszomat, így nem volt kérdéses a beszerzése már mielőtt a szaki megjelent volna egyáltalán.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.96
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
172. hozzászólás - 2010.11.12. 13:21:40 (Válasz Lord Serius #168 hozzászólására.)
Már bocs, de annak mi értelme van, hogy én gyűjtöm a térképdarabokat, mások meg lelopokodják tőlem, és a végén kapok egy végzetmedált????
Szívassuk már a gyenge karaktereket, nehogy sikerélményük legyen.
Vicces, hogy akik jók kiégett őskő lopásában, azok már mindent lopni akarnak az égvilágon.
Szóba került már itt a fórumon igazi őskő lopása, meg dukát lopása is. Állatokat nem akartok lopni esetleg, hogy kisajtolhassátok másét?

Attól meg, hogy van állatnak szaki lopás ellen, még vannak kis szövetségek is, ahol nincs a Kennel a Mennyekig felhúzva.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 8.48
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
173. hozzászólás - 2010.11.12. 13:47:17 (Válasz Ezüstszél #172 hozzászólására.)
Idézet: Lord Serius - 2010.11.12. 11:15:39
Hogy a végén ne legyen fuck-olás a fórumon lehetne egy olyan szabály, hogy a jutalmazásnál az számít, hogy hány térképdarabot gyűjtöttél össze az esemény folyamán, függetlenül attól, hogy mennyit loptak el tőled. Máris lenne értelme a csapatjátéknak!


Edit:
Szerintem csak azért nem jó, mert többszöröződne a térképdarabok száma, mint amennyi valójában van.
X ellopja Y-tól, de X-től is ellopja Z...
A hozzászólást Darah módosította 2010.11.12. 13:50:28-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.67
fórumozóRedboybeachFérfi
Végzetúr tehetség
111 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
174. hozzászólás - 2010.11.12. 13:59:34
szerintem ha valaki áldoz 10 kavicsot a pálcáért az azért teszi mert több térképet szeretne találni

és ha lesz új esemény akkor újból vegyem meg??????????????? ez vicces meg röhej adjátok meg azt hogy aki megvette lóvéért annak az is maradjon meg mert szerintem az igy volna fair dolog Miklos.

tudom hogy ebből éltek és sokan azzal támogatunk hogy meg veszük , de azért minden eventnél ne keljen már meg venni.

a köv. eventnél rakhatok másik pálcát is ki pl 20 őskő és az talál 1% eséjel és szerentem azt is megvennék sokkan

de egy a lényeg a pálcát nevegyétek el.
Pontszám: 4.31
irritálóBlizzeeeeFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
175. hozzászólás - 2010.11.12. 14:05:16 (Válasz Redboybeach #174 hozzászólására.)
"Neeee, NEEEEE!!! Csak a gombokat ne!!! Gumicukorból vannak!!!"
V1: Hókály - Sötét ösvény
Pontszám: 7.10
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
176. hozzászólás - 2010.11.12. 14:23:59 (Válasz Redboybeach #174 hozzászólására.)
most nem igaz, h ezen megy a szájtépés! Ember, fél évente van ilyen event, 6hónaponta kell 10követ rááldozni. az 315ft fél évente!!és ha voltak kiégett köveid, még maradt is 8
Pontszám: 7.80
kedvencShakyNő
Végzetúr
98 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
177. hozzászólás - 2010.11.12. 14:49:33 (Válasz Ricskosz #176 hozzászólására.)
Szerintem akit zavar nem azért zavarja, mert esetleg emiatt nem jut majd élelemre pár napig, inkább az elvek.
Pontszám: 7.89
kedvelt tagArawnFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
178. hozzászólás - 2010.11.12. 14:59:26 (Válasz Shaky #177 hozzászólására.)
Engem az zavar csak, hogy ha megveszem, akkor is eltűnik Legalább a kép megmaradhatna, fizetek én érte évi 20 követ is akár.
Pontszám: 5.65
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
179. hozzászólás - 2010.11.12. 15:00:12 (Válasz Shaky #177 hozzászólására.)
az is igaz. én szerintem is jobb lenne, ha maradna a relikv, de hát így lett kitalálva. fel lehet fogni úgy h a sok kereséstől kiég a pálca
Pontszám: 4.50
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
180. hozzászólás - 2010.11.12. 17:31:12
Most mit sírtok egy 10 ősköves pálcán? Egy fókuszkristály, vagy egy állat felszerelés kerül ennyibe. Ezeket is kidobjátok pár hónap múlva, mert vesztek jobbat/erősebbet, átrakjátok másba stb...
Szóval ezen ne akadjunk már fent.
Akkora nagy tápot meg nem ad, hogy aki eddig sem vett ősköves cuccot, pont a pálca miatt kezdje el.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 8.49
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!