Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Térkép ÚJRA
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
121. hozzászólás - 2010.11.11. 13:23:42 (Válasz Ezüstszél #117 hozzászólására.)
Idézet: Ezüstszél - 2010.11.11. 12:49:31
Idézet: Miklós - 2010.11.11. 11:55:11
Köszönjük a javaslatokat és hozzászólásokat! Ezek alapján 2 új szabállyal egészítjük ki a térkép eventet, hogy még érdekesebb legyen:

1.) Meg fogunk határozni egy, a csapat létszámától függő számot. Ha valaki a 30 nap alatt össze tud gyűjteni ennyi térképdarabot, az eggyel jobb díjat fog kapni, mint a csapata (kivéve, ha amúgy is elsők lennének).


Hmmm. Ennek fényében már máshova jelentkeznék. Tegnap hamar jelentkeztem, hogy bő 9000 LE-t megspóroljak rajta, és csak azért nem jelentkeztem Ericath-hoz, mert a csapaterősség alapján nem tartottam valószínűnek, hogy bronznál tovább viszik.

Viszont az új szabállyal már lenne esély jobbra is. Kellemetlen.


Hát igen, én is így vagyok ezzel, sajnos már jelentkeztem egy helyre, pedig ennek fényében mást választottam volna Na mindegy, ez van.
Pontszám: 3.42
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
122. hozzászólás - 2010.11.11. 13:27:28
1 millió LE-be kerülne kifejlesztenem a térkép szakit. Ez azt jelenti, hogy legjobb esetben ha 3%-al számolok 33 millió LE költés/vadászat után már megéri. Ez közel 3 és fél hónap után történik meg (amit csak arra költöttem amire a bónuszt kapom). 2% - 5 hónap, 1% - 10 hónap
Igazából nem is ezt akartam írni, hanem azt, hogy ha épp nincs nálam 1 millió LE, akkor azt össze kell szednem 6 nap alatt. Viszont ez csak akkor működik, ha van tartalékolt csp nálam és tudomásul veszem, hogy 250 csp-vel kevesebbel indulok neki a versenynek. Mert ugye mi értelme kifejleszteni, ha egyébként nem akarok versenyezni?
Természetesen még ezek után is simán tudok feleannyi térképet találni 3,5% eséllyel, mint a csapattársam 2% eséllyel...

Mindezekkel együtt nagyon pozitívnak tartom a törekvést, hogy a versenyezni akarókat kiemelten jutalmazzátok.
Pontszám: 6.84
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
123. hozzászólás - 2010.11.11. 13:35:12 (Válasz Morzkod #116 hozzászólására.)
Üdv!

Viskos egy kicsit előbb kifejtette amit írni akartam.
Ha 3%-al számolok is akkor is jelentősen nehezebben térül meg egy szintnyi szakértelem mint egy szint/2.
Egyszerűen nem éri meg jelentkezni 1.000.000 Le-ért ami több mint 30M pl. specializált tulajdonságra költött LE után térül meg...
Szerintem mindenki érdeke hogy rendszeresen előbukkanó eseményeknél -főleg a handicap tükrében- a nyereménye személyre szabottan megérje.

Az meg hogy valaki kifejleszti-e a verseny miatt vagy nem még mindig nem előre kiszámítható. Többen vesznek részt a versenyben mint amennyien fórumot olvasnak, komolyan veszik a versenyt. Biztos vagyok benne hogy sokan lesznek akik nem költenek őskövet a relikviára mert csak mókából játszanak, esetleg csak prémiumra költenek. Főleg mivel nincs jelentkezési korlát....

Azt mondjuk nem ártana tudni mennyire kell a csapatátlaghoz képest kitörni ha a találati esély semmivel nem növelhető másokhoz képest szignifikánsan. Illetve ha jól emlékszem Darah kérdezte, hogy nyilvános lesz-e az átlag, ez is érdekes lehet.

Let
A hozzászólást Let. módosította 2010.11.11. 13:40:15-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.63
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
124. hozzászólás - 2010.11.11. 13:36:53
Miért kéne az event elindulása előtt kifejleszteni? Az indulásig tartalékolsz, event start, beleadsz apait anyait, térképecske esik annyi, amennyi esik, a bevételből meg fejleszted a szakit. Így nagyobb esélyed van szerintem...
Pontszám: 7.99
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
125. hozzászólás - 2010.11.11. 13:38:33
Az új szaki ugyanúgy előkerülhet kihívás során?
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.12
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
126. hozzászólás - 2010.11.11. 13:39:20 (Válasz Yaksee #124 hozzászólására.)
Mire vége az eventnek, teljes pompájában ott figyel majd a szaki?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.66
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
127. hozzászólás - 2010.11.11. 13:43:54 (Válasz Darah #126 hozzászólására.)
Majd az okosok kiszámolják, hogy melyik jobb: találati esély nélkül ellőni az erőforrást, vagy kisebb eséllyel, de jelentős több erőforrással nekiállni? Lehet választani...
Pontszám: 6.99
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
128. hozzászólás - 2010.11.11. 13:51:31 (Válasz Yaksee #127 hozzászólására.)
Igazából megint az a baj, ami szokott.
Jön valami új, meglepi.
Már benn van, esetleg működik is, (itt nevezés) amikor megtudjuk, hogy egyáltalán mi az, és felmerülnek vele a gondok, ami miatt változik az alapfelállás.

Fordítva nem lehetne?
Előbb beszéljük meg, és aztán mindenki sokkal felszabadultabban, és nagyobb örömmel csinálja, amit kibiznicelt-kialkudott a csapat és Miklós.

Már vagy két hónapja elhangzott az első halk suttogás a fórumon, mi lesz a Térképpel?
Lett volna idő akár szakit húzni, pálcát, paripát, fegyvert, nemtommit beszerezni, előkészülni.
És lehetne várni az eventet.
Örömmel.
És nem itt gyűlnének a hsz-ok, hanem a kufárok topicjában, ahol szegény Tpe már majdnem fél egyedül.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.83
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
129. hozzászólás - 2010.11.11. 13:51:39
Szerintem a szint/2 teljesen korrektnek tűnik. Így sem kis befektetés kifejleszteni és szinten tartani.
A nem turbózhatóság meg növeli az esélyegyenlőséget a kezdő játékosok felé is, hiszen egy 4. szinten induló eseményről van szó. Sokan hajlamosak elfeledni, hogy valamikor ők is voltak akkorák.
Bár az tényleg a tt mellett szól, hogy az könnyítheti a képzettség használatát, de miután nagyon sokan nem fejlesztik maxra az SM-et, Sajtot, így nekik nagyobb szívás turbózni mint kihúzni.
Egyszóval szerintem a turbózhatóság tiltása majdhogynem felesleges.

Egyébként mi értelme lenne nagyobb befektetést kérni egy olyan játékközi élményért aminek az elsődleges célja inkább a játékosok mozgósítása , felpiszkálása és nem a jutalom. Az egyedi teljesítmény jutalmazása is pont ezt szolgálja ez esetben, nem hiszem, hogy az egyel előrébb csúszás olyan iszonyat táp lenne viszont kellően motiváló tényező a lanyhább csoportosulások számára is.

Ennek értelmében szerencsés lenne az is, ha tényleg nem növelné a szakiösszegből adódó fejlesztésbüntetést.
A hozzászólást Seligen módosította 2010.11.11. 13:51:51-kor
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 7.41
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
130. hozzászólás - 2010.11.11. 13:52:33
Szó ami szó,a nagyobb szintü végzeturaknak kicseszés ekkora új szakértelem kifejlesztés.Ez az elsö alkalmazásra érvényes.
Legyen berakva ez a szaki,de csak a következö eventöl legyen érvényes.
Így lesz ideje a magas szintüeknek is kifejlesztenie a megfelelö nagyságúra rakni a szakit,mert ha most ez érvénybe lép az alacsonyabb szintü játékosok sokkal nagyobb elönyt fognak élvezni a szakértelem használata terén.
Azt hiszem ezt egy kicsit jobban át kellett volna gondolni,kedves Miklós.

Nyugodtan lehet lepontozni...csak az igazságot írtam,amúgy meg nem nagyon érdekel ki melyik irányba pontoz.
A hozzászólást ADZSI76 módosította 2010.11.11. 14:16:17-kor
Pontszám: 3.35
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
131. hozzászólás - 2010.11.11. 13:54:17
Igen, a szakértelem ott marad, és kihívás során előkerülhet.

Ahogy számolgattam, elvárásnak a szint/3 is elég lesz a szakértelemből, mindjárt át is javítjuk.
Pontszám: 9.17
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
132. hozzászólás - 2010.11.11. 13:54:21
Osztottam-szoroztam, és arra jutottam, hogy én kifejlesztem ezt az új szakit, mert engem a játékélmény motivál, és nem számok. Köszi Miklós, bár ha ezt egy nappal előbb mondod, akkor nem pazaroltam volna el 10 követ a pálcikádra....

Egyre szimpatikusabb döntések... A szint/3 követelmény miatt már nem érzem ablakon kidobott kőnek.
A hozzászólást Shutruk Nahhunte módosította 2010.11.11. 13:55:17-kor
трамвай-инженер
Pontszám: 4.57
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
133. hozzászólás - 2010.11.11. 13:55:17 (Válasz DeDoom #119 hozzászólására.)
Idézet: DeDoom - 2010.11.11. 13:07:09
Idézet: Morzkod - 2010.11.11. 12:51:55
Keresztkerdes: ha en a negyedik helyezes jutalmat szeretnem megszerezni, de jobbat er el a csapatom, akkor van lehetoseg lefele valtani?


Hogyne, erre van lehetöséged:

Ha 6-9 térképdarabot találsz, akkor eggyel gyengébb jutalmat kapsz, mint a kufárod többi híve, ha 3-5 térképdarabot, akkor kettővel gyengébbet,


mondjuk ezel ki is érdemelted a darwin-dijat.....


Az a baj ezzel, hogy a terkepdarabokat akkor is megtalalom, ha nem akarom. A CSP-t meg nem szivesen buknam el.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 5.55
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
134. hozzászólás - 2010.11.11. 13:55:59
Már bocsi a nyers egyszerűsémert, de EBBEN A FORMÁBAN EGY SZAR ez a szakértelem!
A fix 1% már önmagában nem jó. Vagy ráköltök 1 millát, vagy nem. Nincs alternatíva. Ha csak 500e LÉ-t költök rá, akkor miért nem ad fél %-ot? vagy, ha 2 millát dobok rá, akkor miért nem ad többet?

(szerintem a karakter szint/2-es arányt is gondoljátok át. Elég lenne az /4-re is, és adjon arányosan %-ot, ahogy feljebb írtam)
Valamint LEHESSEN TURBÓZNI!
Az is egy taktika volt, hogy inkább vadásztam legutóbb turbózott mászással, mint turbózott spektrálissal , vagy turbózott elmenentálissal.


Örölünk, hogy próbáltok valamit betenni, de akkor már egy picit adjon több szórakozási és taktikázási lehetőséget.

Szerintem nyugodtan adhatna az 1 malla Lé elköltés körül olyan 3-4%-ot is. Legalább többen elgondolkodnának a fejlesztésen. És egyből nagyobb lenne a verseny, hogy melyik csapatban álnak rá a játékosok a szaki magasra húzására.
Ezt még fontoljátok meg, mert izgalmasabb és érdekesebb lenne a helyzet!
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 3.15
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
135. hozzászólás - 2010.11.11. 14:00:57 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Üdv!

Seligen
Idézet: Miklós - 2010.11.10. 11:41:24

10.) Berakunk egy új szakértelmet a játékba, a térképkeresést. Ezt már 4. szinttől, 1-es tanulással lehet fejleszteni. Ha a vadászat/portyázás során a térképtalálás szakértelmed >= a szinted/3, akkor a térképtalálás alap esélye 1%-kal megnő (de ez a szakértelem nem tudatturbózható, és nem drágítja a többi szakértelem költségét).


Adzsi76, korábban kaland szakértelmekhez volt kötve, az is kiemelt egy réteget. Illetve a felvetésedhez hasonló az is hogy miért van előnyben adott eseményeken az aki több CSP-t, PP-t, Le-t tárolt. Nem tudom hogy ezen érdemes-e elmélkedni...
Azért is mondom ezt mert az már taktikai elem hogy megéri-e a szakértelemre költeni, vagy 0 befektetéssel kell csatlakozni az erősebbnek (legerősebbnek) látszó csapathoz (amennyiben van rá lehetőség). Van-e értelme "áldozni" és mennyit (őskő vagy szaki, esetleg mindkettő) szerintem ezt kell mindenkinek eldöntenie amellett hogy az erősebb csapathoz csatlakozik vagy bónusz szerint választ.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2010.11.11. 14:08:31-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 6.08
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
136. hozzászólás - 2010.11.11. 14:06:24 (Válasz Let. #135 hozzászólására.)
, és nem drágítja a többi szakértelem költségét).


Okés -1 kérdés
Pontszám: 5.43
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
137. hozzászólás - 2010.11.11. 14:07:40 (Válasz Let. #135 hozzászólására.)
Tudom hogy 4.szintöl elérhetö a szakértelem......de gondolj bele egy kb 20.szintü karakternek aki már jól áll szakik terén mennyivel kevesebbet kell költenie a szakértelemre mint egy 100.szintünek(itt a szint/2-re utaltam).Ezzel elönyhöz jutnak az alacsonyabb szintüek,van aki ezt egyböl megértette.Én csak erre akartam rávilágítani-

Tisztelettel:Adzsi76 amúgy THORWALD
A hozzászólást ADZSI76 módosította 2010.11.11. 14:10:49-kor
Pontszám: 2.82
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
138. hozzászólás - 2010.11.11. 14:09:47 (Válasz ADZSI76 #137 hozzászólására.)
Üdv!

Van akinek pedig az nyilvánvaló, hogy adott alacsonyabb szinten a bevétel is kisebb. Az arányok ("bevétel"/"költség") a karakterfejlesztéstől függnek, ebben nehéz általánosítani.
A nevet javítottam.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2010.11.11. 14:12:09-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 7.06
népszerűTezumanFérfi
Végzetúr tehetség
122 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
139. hozzászólás - 2010.11.11. 14:22:32
Az új szakit kifejezetten jó ötletnek a tartom és a szint/3 is teljesen elfogadható.
Pontszám: 6.64
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Térkép ÚJRA
141. hozzászólás - 2010.11.11. 14:38:37 (Válasz ADZSI76 #137 hozzászólására.)
Ne vicceljünk már

Gondoltam egyet és kinőtt egy 100-as vastag bőr, gondoltam még egyet és megvolt a 100-as meggyőzés ezzel szemben akárhogy görcsölök nem akar feljebb menni az iq 460-ról 500-ra...

Elhanyagolható költsége van magas szinten az ilyen kicsi szakértelmeknek. 96. szintre 32-es új szaki kéne?
Pontszám: 5.56
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!