Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Nagypityu

Oldal: 123456
Dátum: 2009.03.26. 15:35:39
Idézet: Ariel - 2009.03.26. 15:26:10
Hidd el, hogy aki 5-6 szintet üt lefelé, az sem jókedvében teszi, és nem azért hogy tönkretegye a játékodat, hanem azért mert mást már nem tud ütni. Én örülnék neki legjobban, ha lenne még 200 játékos a szintemen, és válogathatnék az ellenfelek között.


Igen, ez egy öngerjesztő folyamat, és ezzel akadályozod Te magad is azt, hogy a szinteden elegendő karakter legyen. Egyszerűen levered őket, így biztosítva van az az "előnyöd" ami miatt most éppen problémázol.
Dátum: 2009.03.26. 15:09:40
Idézet: Ariel - 2009.03.26. 14:56:58
lehet, hogy csak a 3 szinttel gyengébbeket tudja elverni, mert gyengébb játékos / elrontotta a karakterét / nincs elég ideje a játékra stb. Miért fosszuk meg a győztes portyák lehetőségétől azzal hogy tovább csökkentjük a támadható célpontjainak számát ?


Tehát, elmondhatjuk azt, hogy aki többször kikap, az gyengébb játékos, illetve rossz karakter stb.
Meg az is elmondhatjuk, hogy minek sietett annyira....

Miért is ne balanszolhasson a rendszer ilyesmit? Elképzelhetőnek tartanék egy olyan korrekciós tényezőt, ami a kapott tapasztalati pontok számát a győztes/vesztes csaták arány alapján módosít.

Ezzel a rosszul fejlesztett karakterek egy adott szinten több időt töltenének el, lehetőséget kapnának arra, hogy a megszerzett LE-t úgy költsék el, hogy az javítsa a harci értéküket, ezzel pedig a csaták aránya is kiegyensúlyozódhatna
Dátum: 2009.03.26. 14:55:50
Idézet: Birka - 2009.03.26. 14:24:27
de már ennyi hozzászólásból is látszik, hogy a gyáván lefelé ütés kötelező, és alapvetően elhagyhatatlan ebben a játékban. Korrekt pvp-t ne is akarjak, csak én vagyok az a barom aki 30pp-n megy...


Amikor szót emelek annak érdekében, hogy a lefelé ütés költsége emelkedjen meg, akkor meg én vagyok a hunyó, igaz?

Szerintem a lefelé ütés pp költsége a szinttel legyen arányos, a 15/30 pp választás nem igazán hozta meg az eredményét. Szerintem a lefelé ütés 1+szintkülönbség pp jobban ösztönözné azt, hogy egyelő rangú ellenfelet válasszanak a karakterek, és akkor az elenyésző brutális lefelé ütés nem is igényelne semmiféle HP-olló, védelemital és hasonló kezeléseket.
Dátum: 2009.03.26. 14:43:07
Melyik színész nem játszik a Jóbarátok c. sorozatban?
Jessica Alba
Matt LeBlanc
Lisa Kudrow
Jennifer Aniston

Spec, szerintem törlendő



Sok, pöttyös kiskutya az mennyi?
201
2
111
101

A kérdés pontatlan. Mi mennyi?
Dátum: 2009.03.26. 14:05:03
Roppant kínos, de nem tudom értelmezni a "pók" típusú karakterek kitételt, és hiába keresek nem találok hozzá definíciót. Kérlek benneteket, hogy magyarázzátok el, akár magánban is, hogy mi az a pók karakter, vagy pók stratégia

----------------------------------------------------------------------

Miklós elmondásából végre megértettem, hogy mire irányul a sebzéskompenzáció, hogy ne lehessen kibújni a portyázások "áldozati szerep"-e alól. Ez addig rendben van, hogy valaki játékidőben sokat portyázik, aztán meg próbál sunnyogni, hogy ne rabolják le.

Csakhogy, itt a valódi probléma az extrém harcérték különbség, amit legtöbbször a nagy szintkülönbség okoz. Nincs lehetőség arra, hogy valaki, aki szeretne harcolni kilépjen a tuttira vesztes kategóriából az N szintes lefelé ütés esetén. Továbbra is működik a piramisjáték effektus, miszerint, aki egyszer a csúcsra került, az oda van bebetonozva, és gyakorlatilag nincs lehetőség arra, hogy valaki erőforrást áldozva komolyan ellenálljon az ilyen támadásoknak.

Nem tudom elfogadni azt az érvet, hogy ő is támadjon lefelé, mert ez a később indult karakterekkel szemben inkorrekt magatartás, ugyanis gyakorlatilag nincs lehetőség arra, hogy egy később indult karakter felérhessen a csúcsra, mert aki most ott van elveszi tőle az erőforrásokat, lehetetlenné téve azt, hogy egyenrangú felekként küzdhessenek meg

További gondot jelent a "feltörekvőknek", hogy akik korábban indultak, azok szövetségei olyan mértékű tápot jelentenek az újakkal szemben, hogy már eleve az eldönti a csatát, hogy ki melyik szövetség tagja. Valljuk be őszintén, hogy egy-egy erősebb szövetség, ahol a tagok egy része a top100-ba tartozik, és az épületek többségét már kimaxolta, extrém előnyben van azokhoz képest, akik új szövetséget alapítanak, hiszen bármikor megtámadják őket a régebbi szövetségben levők, nincs esélyük a győzelemre, csak kivételes esetben. Az, hogy egy mostanság induló karakter bekerüljön egy régebbi szövetségbe, esélytelen, és annak sincs sok esélye, hogy bármikor is hasaonló erőt képviseljen, mint azok akik régebben indultak, de ahhoz elegendően gyorsan fejlődnek, hogy aki nem hagyja abba 3 hónapon belül, bekerülhessen a "farmolt" kategóriába.

Szerintem, teljesen jogos igény, hogy lehessen a felülről jövő támadások ellen szakértelemmel hatékonyan védekezni! Még akkor is, ha ez a farmolóknak kimondottan fájdalmas is, hiszen pikk-pakk kiderül, hogy ki az aki nem védekezik, azaz eccerü rabszolga
Dátum: 2009.03.26. 11:08:09
Idézet: winnie - 2009.03.26. 07:49:29

edit 2: a sebkompenzáció 5 percenként vonzza a hiénákat:)


Amiért ki lettem átkozva, hogy bele merek szólni, lám valósággá vált. Gyakorlatilag a sebkompenzáció elnyújtja a karakterek támadhatósági idejét, aztán megjelenik a kivégző osztag, és szépen laposra veri, és kiszipolyozza az összes LE-t a karakterből, mert támadható 15% feletti.

Ez különösen szövetségek közötti háborúnál fog kibukni, amikor valaki nem tud időben reagálni a hadüzenetre (katakomba, kilépés, láthatatlanság, védelem itala) egyszerűen laposra verik miatta a szövetséget, mert óránként (amíg be nem lép és nem tesz valamit ellene) átgyalogol rajta 10-20 karakter 4 óra alatt meg lesz így a szükséges csata a győzelemhez, aztán lehet defenzívbe elvonulni, mert ha kiböjtölik a 3 napot a háború már eldőlt.
Dátum: 2009.03.25. 14:36:56
Ha 5 fele 3 lenne, akkor mi lenne 10 harmada?
4
5
2
3

Matekfeladvány, törölném
Dátum: 2009.03.25. 12:13:54
Folytasd a sorozatot: 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, ...
17
21
23
15

Matekfeladvány, törölném



Melyik filmben szerepel együtt Hugh Jackman és John Travolta?
Kardhal
A vér kötelez
Tökéletes trükk
Rés a pajzson

Speciális, törölném
Dátum: 2009.03.25. 12:03:34
Idézet: Birka - 2009.03.25. 11:42:25
Nagypityu ne offold szét légyszi ezt a topicot vágdd be a kötetlen csevejbe az ennyire extrém elképzeléseidet, vagy nyiss neki egy új topicot...


Szívesen nyitottam volna neki másik topicot, de nem engedi a rendszer :-(
Kedves Biri, megnyitnád nekem? Átteszem oda a hozzászólást.


Idézet: Mortimer - 2009.03.25. 11:38:38
A játék jelenlegi rendszerétől olyannyira idegen dologról írsz (portyapontból szakértelemfejlesztés, ami ráadásul nem is kivédhető), hogy azzal nem is érdemes komolyan foglalkozni, bocsi.


Mortimer Bácsi! miért lenne idegen a játéktól a rendszer? Van a szövetségben olyan épület, amit őskőért fejlesztesz, miért ne lehetne olyan HARCI szakértelem, amit a portyapontokból fejlesztesz, a portyázások HELYETT gyakorlod a piszkos trükköt, ráadásul valószínűnek tartom, hogy általában 10-es szint körül abbahagynák a karakterek a fejlesztését.

Amúgy meg ha nem probléma az, hogy nyakló nélkül leverik a sokszinttel alacsonyabbakat, akkor minek a sebzéskompenzáció? Ez a megoldás gyakorlatilag arra törekszik, hogy a "gyengébb abuzálásának a privilégiuma csorbítatlanul fenntarttassék" és a játék erre az egyensúlytalanságra ne korlátozással, hanem a gyengék többleterőforrással való felszerelésével reagáljon, hogy még többen hajthassák végre azt az abúzust, ami elől a karakter 15% alá kerüléssel amúgy megmenekülhetne.

Apropó, ha már itt tartunk, egy másik viszonylag hatékony ötletem is van arra, hogyan lehet az ilyen mértékű lefelé támadást "kompenzálni" kerüljön annyival több portyapontba a támadás, amennyivel alacsonyabb szintre támadsz. Így valószínűleg "erős önmérsékletet" tanusítanának a kivégzőosztagok...

Szóval értem én, hogy ne pofázzak bele abba a jó kis langyosvízbe, ami van és most üssetek
Dátum: 2009.03.25. 11:32:44
Idézet: Otoaak - 2009.03.25. 11:14:19


Ne haragudj de ez nagyon rossz megoldás. Egy max.-os szakival rendelkező kari így egy 2 szintel fentebbről jövő támadást 60%-al nyerne ez pont azt jelentené mintha drasztikusan növelnéd a randomot, és nagyon durván káros hatása lenne a fejlődésre is. A random már így is túl nagy, inkább csökkenteni kéne mint növelni. nem lehet a támadásokat 1 szintre beszorítani ill. kötelezővé tenni, hogy felfele támadhass csak ez megölné a gyengébb karaktereket.


A kimaxolás nagyon sokáig tartana, 12750 portyaponttal lenne lehetséges a hipp-hopp odavágás az erősebbeknek, ez bő egy év ilyen irányú elkötelezettséget jelent. Ha pedig megritkulnak azok a támadások, amik durva 4-6 szintes különbséggel garantáltan laposra vernek, akkor a TE fejlődésed felgyorsul, és hipp-hopp ott találod magad az elérhető azonos szinten, ahol azért már kiegyenlítettebb lesz a csata. Azt a részét meg vitatom, hogy káros lenne a fejlődésre, úgyhogy indokold meg légyszíves, hogy miért fejlődne lassabban a "tápláléklánc" közepén elhelyezkedő karakter. A tápláléklánc csúcsa néhány 10 karakter, ők valóban lassabban fognak fejlődni, kevésbé növekszik majd a szakadék az élboly és a második vonal közt.
Dátum: 2009.03.25. 11:00:50
Sokszor probléma, hogy a fejlettebb magasabb szintű karakterek porig alázzák, és sokszor ellehetetlenítik a játékát az alattuk levőknek. Ez sok játékosnak elveszi a sikerélményét, akár prémes, akár pőre egyaránt leküzdhetetlen akadályt képez.

A harcrendszer random részének növelése kimondottan rossz megoldás, ugyanis az értelmetlenné teszi a fejlesztéseket ami az egyenrangú feleket megkülönböztetné, főleg akkor, ha az azt a célt szolgálná, hogy az alacsonyabb szintű karaktereket védje.

A sebzéskompenzáció nem igazán működik...

Viszont, ha lenne egy szakértelem, amit a karakterek olyan esetben használnának védekezésre, amikor egy erősebb karakter (magasabb szintű) MEGTÁMADJA őket, akkor azt már korrektnek nevezném, mert a karakter annak fejlesztésére költött, erőforrást áldozott stb.

Egyik ilyen elgondolásom:

Piszkos Trükk szakértelem:
Ha nálad magasabb szintű karakter támad meg téged, akkor kihasználod azt, hogy nem vesz téged komolyan, ezért alattomos támadást hajtasz végre akkor, amikor már győztesnek hiszi magát, és megfordítod ezzel a csata kimenetelét. Szakértelem szintenként erre 1% esélyed van, ezt tovább növeli a köztetek levő szintkülönbség szintenként 5%-al. A szakértelem nem fejleszthető 50. szint fölé, és nem hat rá a tudatturbó. A fejlesztése portyapontokból történik elérendő szint*10 portyapont. A szakértelem megelőzi és ha "bekattan" ignorálja a kivégzés szakértelmet.
Dátum: 2009.03.25. 10:37:58
Ha egy euró 300 forint, akkor 225 forint hány euró?
0,75
0,5
1,33
0,8

Matekpélda, törölném


Melyik egy bevásorlóközpont neve?
SPAR
Uhu
Tisco
Vuk

Erősen reklámszagú, törölném


Mennyi az eredmény 3*3?
12
8
11
9

Matekpélda (igen bárgyú), törölném
Dátum: 2009.03.23. 13:36:50
Akinek nincs elfelejtenivalója, az ne költsön rá és nem éri veszteség. A küldetéseket sem kötelező csinálni, de akár megtarthatod a felejtéses küldetést mint "beragadtat" hátha lesz majd később olyan varázslat, amivel ki lehet váltani Tehát kapsz egy olyan szakértelmet, amit nem fejlesztesz. Nagy kaland.
Dátum: 2009.03.23. 13:24:41
Idézet: Mortimer - 2009.03.23. 13:20:26
Számold ki a hosszútávot, érdemes


Ha csak azt nézem, hogy két 10-es szakértelmet kötelező elfelejteni, az a jövőben minden egyes szakértelem növeléskor 200LE megtakarítás, 100 szakértelem növelés után esetén 20000LE stb...
És persze a küldetést is teljesítetted, azért is kaptál LE-t, ne legyél már telhetetlen
Dátum: 2009.03.23. 13:19:11
Végigolvastam a hőbörgéssel teli, roppantul alacsony hatékonyságú topicot

Alig néhány ötlet volt, a legtöbb instant hasznot hozó módosítási igényt jelzett. Miért nem gondolkodik senki hosszabb távlatban?

példul: Minden elfelejtett szakértelemszint (a saját hatásán túl) 10 LE-vel csökkentse a fejlesztési igényt, azaz egy kvázi minuszos módosítóként működhetne (a szakételemösszeggel ellentétes elfelejtett szakértelmek összege), ami hosszú távon visszaadhatja a befektetett energiát...
Idézet: Lanmandragoran - 2009.03.19. 15:23:09
A kérdés nekem is tetszik, viszont annak tekintetében, hogy most az összes hely, amit találtam közel öt perc alatt, azt írja, hogy cementről és betonról a római korban esik először említés, ezen információk tekintetében a helyes válasz meglehetősen pontatlan, valamint, bár nem szó szerint ugyan de már van a témát érintő kérdés a rendszerben.

Ám abban igazad van, semmiképpen sem érdektelen információ.

A bezzeget valóban kihagyhatnád legközelebb, az nem indoklás, ellenben az ide írók többségét marha jól lehet dühíteni vele.


Én itt találtam bőségesen információkat:
www.vbt.bme.hu/oktatas/melyep/Hallgeloadas/Vegyes/Vasbetontortenete.doc

A bezzegért pedig bocs
Mikor találták fel a cementet?

1845 -ben (Isaac Johnson)
1678 -ban (Josef Moxon)
Kr. u. 27-ben (Pollio Vitruvius)
Nincs ismert időpontja, már a rómaiak előtt is használtak cementet.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Kéretik az ÖSSZES történelemre vonatkozó kérdést törölni, mint érdektelen lexikális adatot, mert ugye a cement, mint a jelenkori építészet egyik legfontosabb alapanyaga, gyakorlatilag lényegtelen lexikális adat, még érdekesség szintjén sem érdemes tudni, hogy mióta létezik. Szerintem ebből kiindulva az, hogy melyik híres ember mikor született, mikor élt és mit cselekedett 20-ad rangú baromság, és az, hogy melyik ostoba színész melyik halivudi szemétben jáccik, közröhely, és azok bezzeg bemennek kvízkérdésnek...
Dátum: 2009.03.19. 15:03:08
OK köszi!
Dátum: 2009.03.19. 14:44:17
Mikor találták fel a cementet?

1845 -ben (Isaac Johnson)
1678 -ban (Josef Moxon)
Kr. u. 27-ben (Pollio Vitruvius)
Nincs ismert időpontja, már a rómaiak előtt is használtak cementet.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Kéretik az ÖSSZES történelemre vonatkozó kérdést törölni, mint érdektelen lexikális adatot, mert ugye a cement, mint a jelenkori építészet egyik legfontosabb alapanyaga, gyakorlatilag lényegtelen lexikális adat, még érdekesség szintjén sem érdemes tudni, hogy mióta létezik. Szerintem ebből kiindulva az, hogy melyik híres ember mikor született, mikor élt és mit cselekedett 20-ad rangú baromság, és az, hogy melyik ostoba színész melyik halivudi szemétben jáccik, közröhely, és azok bezzeg bemennek kvízkérdésnek...
Dátum: 2009.03.19. 12:54:04
Azér ez egy kissé szájbarágós...., mondhatnám úgyis, hogy bejelölt helyes válasz :-)

Melyik mobilszolgáltató nem hazai?
Pannon HU
T-mobile HU
Vodafone HU
ORANGE SK
Oldal: 123456