Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - BlackSheep77HUN

Dátum: 2009.08.18. 00:10:39
Ez a válasz minden csak nem kielégítő. A kényes kérdések közül egyre sem érkezett válasz. Főleg nem a játéktechnikai problémákat feszegetőekre.
Dátum: 2009.08.17. 23:53:26
Szerintem én azon kevesek közé tartozom akiket egyáltalán nem zavar winnie vagy a stílusa. Lehet hogy már fárad vagyok és rohadtul nem értettem meg a hsz-t amit nekem címzett. Ezért tettem fel egy egyszerű kérdést hogy ki is kérdezte. Nem kell mindig a rosszindulatból kiindulni. Senki nem szabott meg semmit, egyszerűen az event bevezetésével egy időben szabira menni hibás döntés volt szerintem. De egy szóval sem mondtam, hogy azonnal rendeljék be és javítsa a hibákat. mint ahogy írtam pihenni kell és az időt is maga választja meg az ember.
Dátum: 2009.08.17. 23:23:41
Látom Te sem érted a lényeget! Nem az a baj hogy szabira megy valaki mert pihenni kell.
Megpróbálom egy példával leírni ami talán rámutat a lényegre.

Van egy házam, a házamba vizet szerel egy mester ember. Befejezi a munkát és megígéri, hogy még felszereli a csapokat. Örülök neki. Másnap nyomáspróba, és több helyen folyik a víz és a csap sincs felszerelve. Keresem a mestert, de a munkahelyén azt mondják elment szabira.

Nem azzal van a baj, hogy elment szabira, hanem azzal hogy fél munkát végzett.

Remélem így már érthető.
Dátum: 2009.08.17. 23:07:40
winnie téged ki is kérdezett?
Dátum: 2009.08.17. 22:59:06
Hááát erre most mit mondjak? Hogy vicc. Bevezetik az eventet és az egyik felelős szerkesztő, elmegy szabira. Gratulálok. Pihenni kell. De ment volna el előtte vagy utána de semmi képen nem közben. Mert ha minden simán menne akkor azt mondom jó, de a fórumot olvasgatva a játékosoknál igencsak betelt a pohár a második fázissal.

Mivel Baraty ígérgette a népnek azt hogy a toplista mellet a saját helyezés is látható lesz ezért gondolom erre is várni kell amíg visszajön.
Dátum: 2009.08.17. 22:26:31
A baj csak az hogy eddig egyik relikvia sem működik. A hiba elhárításával vagy egy kellő magyarázattal meg nem nagyon kapkodnak Behoék
Dátum: 2009.08.17. 22:13:31
Egyetértek. A felvetés már csak azért is butaság, mert a gyilkosok és a töltögetők között lényeges támadásbeli különbség van.
Dátum: 2009.08.17. 18:23:39
"Válasz erreIdézetRe: Zarknod ébredése
1501. hozzászólás - Tegnap, 23:13:56
Ahogy korábban irtam, az eseményt a ti igényeitek alapján próbáltuk megtervezni. Ha jól értelmezem az újabb hozzászólásokat, egy komoly problémátok van: hogy unalmas, hogy ugyanazt kell csinálni a 2. fázisban, mint az elsőben. Ennek a következő okai vannak:

Az esemény elkészítése tokkal vonóval nagyjából 2 hetet vett igénybe. Ha a 2. 3. fázis valamilyen drasztikusan más dolog lett volna, akkor az arányosan megnyújtja a fejlesztési időt. Tehát az esemény vagy véget ér másfél hét után , vagy 6 hétig dolgozunk rajta. Az eddigi tapasztalatok alapján egyik variációnak sem örültetek volna. Ha egy játékban egy számottevő ideig tartó tevékenységet raknak be a fejlesztők, elkerülhetetlen valamilyen szintü ismétlődés, mert valaminek a fejlesztése mindig több időbe telik, mint az egyszeri végigjátszása."

Következő lenne a kérdésem. Ezek szerint az event teljesen kész és a 3 rész ugyan arról szól. (mondjuk ezt már tudjuk) Az egész programozása 2 hetet vett igénybe.

Egy két dolgot nem értek. Az a baj hogy ha egy normális, szórakoztató eventet akaratok volna összeállítani akkor azon legalább 6 hétg kellet volna dolgozni?

Vagy csak az első fázis volt kész és meglepődtetek azon, hogy ilyen elánnal ugrottak neki a játékosok és befejezték 7-8 nap alatt. Ez idő meg kevés volt a második fázis elkészítésére?

Ha kész az event akkor miért nem foglakoztatok vele többet és egy szórakoztató minijátékot tettetek be. Szerintem a játékosok töbsége örült volna egy 3x2 hétig tartó szórakoztató minijátéknak egy olyan játéknak ami szórakoztató és élvezetes és főként változatos.

Ha csak az első fázis volt leprogramozva és nincs kész a teljes event akkor miért kezdtétek el?

A baj hogy az általad írt és beemelt két bekezdésben rögtön ellentondások és terelések vannak.

A vége az lesz, hogy mi játékosok vagyunk a hibásak a játék kudarcaiért. A töltések visszaesése azt hiszem a játékosokat igazolja.
Vagy vegyétek ki az eventet vagy dolgozzátok át úgy, hogy az tényleg játszható és szórakoztató legyen.

Ja még egy gyors kérdés rögtön az első mondathoz kinek volt az az igénye, hogy x hétig ugyanazt csinálja egy MINIJÁTÉKBAN.
Az az összehahonlítás megintcsak idegesítő és dűhítő, hogy fogjuk fel úgy mint egy vadászatot, portyázást, vagy térkaput. Az összehasonlítás már csak azért sem állja meg a helyét mert az előbbi egy véges esemény az utóbbiak pedig a játék alapját szolgáltató LE szerző tevékenységek.

Módosítás után:

18:56
Ez most jutott az eszembe: Ha valaki nem vadászik azért nem kap büntetést, ha valaki nem portyázik nem kap büntetést. Ha valaki nem manózik akkor büntetést kap mert a Vp. fele sebességel regenerálódik. A kollektív büntetésről a kut sebesség felezéséről már nem is beszélve.
Tehát azt ne írd, hogy aki nem akar az nem veszt részt benne, mert rá van kényszerítve mindenki.
Dátum: 2009.08.16. 21:56:12
Én is és szerintem a hozzászólok többsége szívesen vetette bele magát az eventbe. Ha nem is busás jutalom reményében de talán a szórakozás reményében. Szerepjátékosként gondolom, Te is untad azokat a történeteket amik arról szóltak, hogy - folyosó a végén ajtó, tovább mész, igen, az ajtó mögött egy újabb folyosó csak hosszabb, tovább mész, igen, ok, az ajtó végén még egy folyosó tovább mész, igen, ok.

Nem tartom magam optimalizátornak, vagy póknak ettől nagyon messze vagyok. De engedtessék meg hogy sírjak azért mert a szórakoztatónak beharangozott event dögunalmas lehúzásba és karakter rombolásba csapott át.

A többségnek ezzel van a baja és nem a jutalommal. A baj az hogy a behonál fantáziaország becsukta kapuit.
Dátum: 2009.08.16. 21:45:16
Én erre a "majd csinálja más"-ra lennék kíváncsi. Kifejtenéd egy kicsit bővebben kikre gondoltál? Esetleg magadra? Mert, ha igen akkor itt az esély hogy utol érj és megelőzz ha tudsz. Ha másra gondoltál akkor Te mit is tettél le eddig az asztalra?
Dátum: 2009.08.16. 21:27:31
Gratulálok. Azt hiszem itt írtátok alá a Végzetúr játék halálos ítéletét.

Ettől még a legszarabb Uwe Boll film is szórakoztatóbb.

Csak azt áruld már el légyszíves, hogy ebben a dögunalom 6 vagy több hétig tartó töltögetésben mi a szórakoztató?
Dátum: 2009.08.16. 21:20:58
Hype, a hiba az ön rendszerében van.

Toplistásként az hiszem jogot formálhatok a reagálásra.
Ha tényleg végigolvastad a hsz-eket és esetleg meg is értetted őket akkor arra is rájöhettél, hogy a játékosoknak a fantázia teljes hiányával van a bajuk és nem az eventtel. Nagyon sok jó ötlet elhangzott a második fázisra (Pl giga epikus össznépi verése, stb.) és erre iderakták ezt a förmedvényt.

Mivel még 1x végig kell csinálni ugyanazt ráadásul több LE kell az aktiváláshoz az emberek jogosan háborodnak fel és teszik fel a kérdést, hogy folytassák-e és rombolják tovább az elmúlt 10 napban rohamosan gyengülő karaktereiket. Azt hiszem a kérdés és a válasz is egy kicsit összetettebb attól, hogy ezt most itt kifejtsük neked.
Dátum: 2009.08.16. 20:57:55
Nem hiszem, hogy a játékosokkal van a gond. Vagyis nem az aktivitással. Az event összességében 6 hétre lett tervezve. Vagyis fázisonként 2 hét, átlagosan. Arra lehetett számítani, hogy az első fázis az nem fogja kihúzni 14 napig. Gondolom, a második fázisra nem 2 hetet terveztek. már csak duplázás miatt sem. Szerintem kb. 3 hetet szántak neki plusz és az utolsó fázisra 1 hét lett számolva.

A véleményem szerint ez módosul a játékosok kedvének lohadásával. A második fázis 6-8 hétre fog kitolódni míg a 3 rész az eseménytől függően 1 hét és a végtelenség között mozog.

Bár ez csak egy erős találgatás és semmi valóság alapja nincs csak az utolsó 10 oldal hsz.
Dátum: 2009.08.16. 20:42:42
A pilon aktiválására eddig elköltött LE:
Rubin 193381
Smaragd 153595
Zafír 296528
Gyémánt 130178
még szükséges: 426.318 LE

(a statisztika félóránként frissül)

Itt a bug, hol a bud?
Dátum: 2009.08.16. 20:40:39
Sőt az is le volt írva, hogy már kész az egész event.
Dátum: 2009.08.16. 20:26:56
Én arra tippelnék, hogy a Behonál egy-két fejlesztő agya bugos, vagy csak simán rövidzárlatot kapott.
Dátum: 2009.08.16. 20:02:32
A V2-ön még nem történt semmi, De szerintem már nem is fog. Kedves Behos barátaink ezt nagyon el ku.....tátok.

Még hogy nem szívatás, hát persze hogy nem! Még hogy nem táp, hát persze hogy nem. Nem táp mert aki csinálja az előbb utóbb rájön, hogy mekkorát szív ezzel a fantáziátlan Uwe Boll klonnal aztán szépen hidegre teszi a karakterét.

Köszönjük szépen!

Ezt az első fázist még végigcsinálom, mert kíváncsi vagyok a jutalomra aztán katakombába teszem a karakteremet vagy törlöm és keresek egy olyan játékot amihez nincs köze a behonak.

Apropó egy kérdés amit nem olvastam senkinél: Fázisonként lesz a jutalom kiosztva vagy az event végén.
Dátum: 2009.08.13. 21:46:57
A válasz nem csak Ricardonak, hanem az utóbbi két oldalon vitázóknak szánom. De mivel Ricardo hsz volt az utolsó így az Övére kattintottam.

Tehát. Az esélykiegyenlítés meg van az eventben. Alacsony szint magas szorzó, magas szint alacsony szorzó. Egy valami viszont feltűnt. Mégpedig, hogy az alacsonyabb szintű karakterek és sok olyan karakter is akik nem kapnak brutális szövetségi bónuszokat panaszkodnak, hogy erősek manók. A felvetésük és a panaszkodásik jogosnak tűnik.

Én azt vettem észre, hogy a manók minden szinten közel azonos erősségűek. Vagyis itt kimaradt egy fontos rész mégpedig az erő arányok beállítása. Ez miatt az alacsonyabb szintű és/vagy gyengébb játékosok sokat szívnak.
A Tp osztásban meg ugyebár mindenki a szintjén kapható max tp-t kapja meg duplán a betett két csp után. Viszont abban igaza van Ricardonak, hogy az magasabb szintű játékosok könnyeben fejlesztik ki a VF-t így ők tudják csökkenteni a Tp-t míg erre az alacsony szintűeknek esélyük sincs.

Vagyis mindenkinek igaza van és senkinek. Az alacsonyabb szintű játékosok feltöltése horda szempontjából ugyan annyit és mint egy 50 szintűé. Viszont az effektív feltöltésük jóval kevesebb lesz. És ez így van jól! Mert egy 3. szintű játékos is fontos a hordában de egyedül nem fogja megváltani a világot.
Dátum: 2009.08.11. 10:51:07
Inkább kezdenek elfogyni a csp-k.
Dátum: 2009.08.10. 19:48:32
Ezért írtam, hogy ramdom. Nekem is össze vissza ad. Van úgy hogy 300Le, de van amikor 1100Le amit kapok. De átlagosan egy szinteden lévő térkapus szörny 2/3 LE-je jön. Legalábbis az én megfigyelésem szerint. Ettől lehetnek eltérő adatok is.