Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ezüstszél

Dátum: 2009.08.08. 21:10:46
Hát az én esetem vicces volt. Vércsoportok után kutakodtam a google-val, ami kidobott találatokat vércsoportdiétára. Nem találkoztam még a témával, gondoltam egy kis művelődés nem árt, elkezdtem nézegetni a vércsoportdiétás linkeket. Az egyik ilyen a Harmonet-re vezetett, amely oldallal szintén nem találkoztam korábban.
Itt elkezdtem nézni a vércsoportokkal kapcsolatos cikkeket, míg meg nem akadt a szemem a halványzöld honlapon egy sötétlila banneren. Nézem mi az, ki van írva végzetúr, meg online játék. Hogy kerül ez ide? Rákerestem google-val a végzetúrra, ami kidobta a végzetúr wikit is, és ahogy elkezdtem olvasni egyre inkább megtetszett a játékrendszer, a sokféle fejlődési lehetőség, és kezdtem érezni a játék kihívását.
Néztem, hogy már fél éve megy a játék (február vége volt), gondoltam király lesz lavírozni az erős karakterek között, taktikákat kidolgozni, szövetséget keresni.
Alig bírtam kivárni, hogy hazaérjek munkából. Regeltem, és azóta játszom.
Dátum: 2009.08.08. 16:59:42
Ahogy kinéz a dolog ez max 2 hét lesz, de inkább annyi sem.
Bár a 2 hét bukta is bukta.
Dátum: 2009.08.08. 16:09:18
A hordabónuszra még kíváncsi lennék.
Vagy túl kíváncsi vagyok?
Dátum: 2009.08.08. 15:25:55
Ez de komoly! :D:D
Amikor néztem még 3-as volt az értékelése. Kinek nem tetszett?
Dátum: 2009.08.08. 14:59:14
Felmerült bennem egy gondolat, ami alapján nekem úgy tűnik, hogy mégis több körös lesz a dolog. Ha Miklósék valóban hat hétre tervezték ezt a Csipkezarkondka-dolgot úgy, hogy a lélekkutak feles kapacitással működnek, akkor az eléggé nagy szivatás a szövetségeknek.
Vegyünk egy nagyobb szövetséget 300k-s lélekkúttal, 15-ös katalizátorral. 6 hét az 42 nap. A kút 2 nap alatt töltődik fel, így feles kapacitáson 2 naponta 150k-t veszít a szövetség. 150,000*21=3,150,000 veszteség a szövetségnek, ami eléggé valószínűtlenné teszi, hogy valóban 6 hétre terveztek. Ha tippelni kellene, én 3 db kéthetes körre tippelnék. Első 2 hétben felkeltjük Zarkondot, lesz egy eredményhirdetés, aztán bonyolódik tovább a helyzet.
Persze lehet, hogy mégis 6 hétre tervezték az ébresztést. Lehet izgulni.
Dátum: 2009.08.08. 14:07:12
Ezzel szívből egyetértek.
Dátum: 2009.08.08. 12:54:12
Én valahogy úgy képzeltem el, mint a küldetések teljesítésénél. Van egy gomb, amivel átveheted a jutalmat amikor akarod.
Dátum: 2009.08.08. 12:10:31
Jaja, azt én is vágom, csak hát portyázással is jön a tp, még ha nem is akkora mértékben.
Viszont ha Miklósék beharangozzák, hogy mindenkinek kompenzálva lesz a LE, amit beleölt, esetleg még kis szorzót is kapnak rá, akkor már megérheti egy póknak is, hogy az amúgy haszontalan (800!) csp-jét ebbe beleölje.
800/2 az ugye kapásból 400 manó... Aztán meg naponta jön a további csp, amit még vadászatra sem muszáj elköltenie, mert portyáből sokkal több LE-t tud szerezni. Ez azért elég ijesztő előny.
Dátum: 2009.08.08. 11:49:32
És akkor sajnos beigazolódik, hogy a 800 CSP-s pókok learatnak minden babért, mivel nincs vesztenivalójuk.
Dátum: 2009.08.08. 11:45:54
7-féle manó van:

Látondi Zan
Alzanni Mátka
Rabi Vastitán
Táncos Vozálk
Zanti Rumivác
Viskóti Dán
Moróki Thils

nyah, megelőztek. Akkor kis kiegészítés.

Látondi Zan - Dani Zoltán
Alzanni Mátka - Mazán Katalin
Rabi Vastitán - Barati István
Táncos Vozálk - Kovács Zoltán
Zanti Rumivác - Maturicz Iván
Viskóti Dán - Dikó István
Moróki Thils - Tihor Miklós
Dátum: 2009.08.08. 10:41:31
Jaja, tényleg nem pont ugyanolyan, kicsit optimistább voltam.
Én bízom benne, hogy a végén mindenki aki részt vett benne LE-kompenzációt kap, így egyéni szinten helyre lesz ütve ez a pár napos "rombolás". A top 10-es és a hordabónusz pedig a plussz jutalom a legjobban igyekvőknek, nyilván meg is érdemlik.
Bár a Miklós-manó most smucig módon csak 245 Le-t adott. Szerintetek ez jelent valamit?
Dátum: 2009.08.08. 10:26:36
Hehe, nem vagy egyedül.
Pont egy ilyen forgatókönyvet vázoltam a 832. hozzászólásban.
Dátum: 2009.08.07. 19:44:01
Reméljük a legjobbakat.
Dátum: 2009.08.07. 19:27:43
Mivel itt a legtöbben pesszimista forgatókönyvet képzelnek el (lesz valami gyenge kompenzáció, aztán semmit sem érek a legyengült karakteremmel; még jópár ilyen töltögetős buli követi a mostanit; stb.), valamint azon demoralizálódnak, hogy a zafírok mennyire aktívak, a többi horda meg félti a csp-t és a LE-t, holott a létszámfölényükkel éppenhogy önbizalomnak kellene jönnie, így most előállnék egy pozitív forgatókönyvvel, hogy kicsit moralizáljam a többi hordát is:
"A manapilon segítségével, és sokezer galetki összefogásával befejezitek a "Zarkond kirugdalása a dunyhák közül" projektet. Miután az utolsó csepp lélekenergia is átszivárgott a manapilonon, az aktiválásban részt vevő galetkik messze északon találják magukat, ahol egy szétolvadó jéghegy alól egy ónixpiramis tűnik elő. Az ajtó lassan kinyílik, és megjelenik maga Zarkond akkorákat ásítva, hogy majd kiesik a száján. Meglepetten nézi a hatalamas sereg összegyűlt galetkit, majd a hordaparancsnokok odamennek hozzá, és elmondják neki az utóbbi idők eseményeit. Zarkond rohadtul elszégyelli magát, hogy az Ellenség elől menekülve bevágta a szunyát ahelyett, hogy a csúcstechnológiás piramisát, és mindenféle szuper mentális és fizikai képességeit bevetve megoldást keresett volna a problémára. Ezalatt pedig a galetkik gyúrtak 1000 évig, majd előjöttek és szanaszét rúgták az Ellenség sejhaját. Értékelvén, hogy a galetki mekkora áldozatot hoztak az ő felébresztésére úgy dönt, hogy a mütyürkéivel megcsapolja a vortexek energiáját, és minden galetkinek a befektetett LE másfélszeresét juttatja vissza. A toplisták első 10 helyezettjei egyébb jutalmat is kapnak, valamint a legaktívabb horda is kollektíve kap egy bónuszt. A hordaparancsnokok megemlítik neki az Ellenség bújkáló maradékát, így Zarkond amellett dönt, hogy bezárkózik a piramisába, hogy hathatós megoldást eszeljen ki. Az ónixpiramis lassan felemelkedik, a galetkiket pedig egy kontrollált térkapuval visszateleportálja a váraikba."
Itt a vége, fuss el véle.
Dátum: 2009.08.07. 03:28:14
A szint szorzót kellene csak beszámítani, a hordaszorzót nem, hogy az alacsonyszintűek is labdába rúghassanak. Persze lehet, hogy be kellene vezetni "pók-szorzót" is, mert ugyebár nem fair, hogy ők sok LE-t tudnak szerezni portyázással is.
Dátum: 2009.08.07. 00:11:55
Hm. Biztos bennem van a hiba, vagy már túlságosan is hozzászoktam, hogy megszívom az életben, de nekem így életszerű a sztori ahogy van.
Ha beleélem magam a galetkik világába - és miért ne élném bele magam -, akkor nem azt akarom érezni, hogy ez egy mesterséges világ, amit úgy csináltak meg, hogy nekem mindig valamennyire azért megérje.
Néha kellenek bele "szivatások" is. Voltak klassz újítások is, mint az aukciós ház. Most itt ez globális gebasz, ami mindenkire hat.
Hát, oldjuk meg. Bár még 40-es szintű sem vagyok, de ma már aktiváltam a manapilont bő 42k LE mennyiséggel.
Minél hamarabb meglesz, annál hamarabb töltődnek ismét normálisan a lélekkutak, regenerálódik a VP, és nem szívnak a már említett alacsony szövetségek.
Dátum: 2009.08.06. 23:19:28
Hát, nálam 10 csatából Miklós kivételével minden manó előfordult már. Pedig őt is szeretném trófeának mondjuk az arhívumba.
Dátum: 2009.08.06. 20:38:37
Hááát, nemtom, de én úgy érzem nemigen lennék biztonságban Nephilától azzal, hogy 2-3 szinttel megelőzöm.

Darah:
Egyéni szinten úgy érzem teljesen igazad van. Az egyéni toplistát lehetne az aktiválásra elköltött, csak a szintszorzóval módosított LE alapján belőni.

Más. Felvetődött bennem az a lehetőség, hogy jutalmat kaphat a legtöbb manót leölő, és valami más jutalmat a legtöbb LE-t befektető karakter is. Vagy ez túl optimista hozzáállás? Szerintem logikus lenne - és én ebben reménykedek kicsit -, hogy egyéniben úgymond több kategóriában is lehet helyezést elérni. Szerintem így lenne jó.
Dátum: 2009.08.06. 19:00:37
Na, kikerestem smaragdot is, bár itt már 4 oldalt néztem meg a szövetségi toplistából:
Zafír szövi: 8 db, 170 tag
Smaragd szövi: 33 db, 508 tag.

3*170 = 510. A 3-szoros szorzó korrektnek tűnik, még ha demoralizál is. Bár nem kéne, hogy demoralizáljon, mert a létszámfölény indokolttá teszi.
Az meg, hogy a zafírok előretörtek lehet ösztönző is, nem csak demoralizáló.
Van még bőven idő.
Dátum: 2009.08.06. 18:46:05
Hopp, sorry, most nézem, Endyr smaragdról beszélt.