Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - McPaul

Oldal: 12345678
Dátum: 2009.09.12. 18:22:47
Idézet: Miklós - 2009.09.12. 18:04:08
Első verzióban a tervezéskor mi is LE-t akartunk adni, de ebből rengeteg probléma lett volna, valaki 15% fölött veszi át a több millió LE-t, mire kettőt kattint, szépen lerabolják.

Ha valaki ugyanannyi töltés mellett több TÖ-t kapott, mint más, annak az az oka, hogy alacsonyabbak voltak a tulajdonságai - a tulajdonságokat a normál növelés szabályai szerint osztottuk, nyilván a 150-es tulajdonságot drágább növelni, mint a 100-ast.

McPaul: a te problémádat még mindig nem értem, a v3-on a te TÖ-d a második legmagasabb úgyhogy annyira nem érhetett nagy hátrány. Mindenesetre a jövő hét elején csinálok egy összehasonlitást, hogy a V1-en használt rendszer és a V3-on használt között mekkora az eltérés a V3 karakterei számára.


Valoban a 2. Elso volt.
A szakertelem osszegem sem nott semennyit, mig a kornyezeteme 100 korul ... Tulajdonsagban ok nem az egeszseget es a magiat noveltek, hanem repkednek a 200-as IQ-k, tamadasok, mig en a nyomukba sem erek.
Esemeny elott 2 emberrel jatszottunk egal gyozelem/vereseget, tobbiekkel szemben egyertelmuen pozitiv volt ez a mutatom, mig most 2-3 szinttel alacsonyabbrol jovok is komoly esellyel jonnek nekem.
Es konkretan szamszerusiteni is lehetne a hatranyomat, mivel nekem 1 CSP nem 494 LE-t ad, mig ti a kepletetek szerint ezzel szamoltatok.
894 alkalommal.
Dátum: 2009.09.12. 17:27:52
Valasz privatban elment.
Dátum: 2009.09.12. 17:20:15
Hogy mit szeretnek?

Azt hogy tartsa be a Jatekvezetes azt, amit igert.
Nem akarom hogy megszivjam csak azert, mert odatettem magam az esemenybe, azokkal szemben, akik a tokuket vakartak.
Miklos szavaival elve: az erofesziteseim aranyaban a jutalmat, es nem a buntetest.

Olyan postokra minek reagaljak, aminek semmi tenyszeru alapja nincs, csak kopkodnek benne?
Cafoljak meg a szamitasaimat, es akkor arra lehet reagalni.
A rinyagepes hozzaszolasok iroi meg magukat minositik, minek generaljak valasszal flame haborut? Jobb lett nekik attol hogy beszoltak? Legyen, oruljon neki.

edit: es vajon mennyi lvl 40 alatti ember van ezeken a servereken? ...
Dátum: 2009.09.12. 17:00:35
Idézet: Miklós - 2009.09.12. 15:26:59
A jutalmazó képlet igy is elég komplikált volt, féltünk is, nehogy elromoljon valami, képtelenség volt minden létező faktort figyelembe venni, és ez nem is volt cél. (Valószinüleg sok játékban a végén adtak volna mindenkinek manónként 100 LE-t aztán viszlát...) Tudtuk, hogy mivel nem vagyunk képesek mindent beszámitani, azok, akiknek nincs hatalom tornya, epikus bónusztárgya, kvizmedálja, jobban járnak, mint akiknek van. Viszont az is igaz, hogy állandóan azt hallgatom, ezek a dolgok mekkora, behozhatatlan előnyt nyújtanak (ugye ehhez kapcsolódik most egy komplett fejlesztés, az egyéni epikus is), tehát továbbra sem érzem problémának, hogy az event kapcsán nem nő még tovább az előnye azoknak, akik ezekkel a plusz erőforrásokkal rendelkeznek.
És az extra bónuszok (szerencse, relikviák, állat fejlődés, kiégett őskövek, epikus kincsek, aranydukát) pont azért voltak, hogy senki ne érezze úgy, hogy rosszul járt.
Mindemellett irtam azt is, hogy a V3-mon túlzottan is generikus volt a képlet, szerintem is túlzó előnyt adott a gyenge kariknak. ÉPPEN EZÉRT módositottuk a v1 v2 jutalmazást úgy, hogy több dolgot figyelembe vegyen. Ennek köszönhetően az arányok a kis karik és a nagy karik jutalmazása között a befektetett erőforrásokhoz viszonyitva jobbak lesznek, valamivel "igazságosabb" lesz az egész.
Annak nem látom értelmét, hogy ezzel a képlettel a v3 jutalmazását újraszámoljuk, és az emberek 90%-tól levegyünk néhány tulajdonságpontot, pár top karinak meg hozzáadjunk. A jutalmazó képlet nem volt hibás, csak nem tartottátok elég tökéletesnek, ezért javitottunk rajta. egyébként épp ezért akartam előre leirni a képletet, hogy kötözködni lehessen rajta, de ez a felvetés végül le lett szavazva.


Miert visszafele gondolkozol? Nem a kisebb karakterek jutalmazasaval van a gond, (megerdemlik a kis tamogatast, hogy erosodhessenek) megcsak nem is a kepleteddel, hanem az extrem szinthez kotott CSP-ertekkel.
Hiaba irtad volna le a kepletedet, en is boszen bologattam volna ra, sot meg most is azt mondom a kepleted jo, de amig nem kaptunk volna konkret adatokat, nem derul ki hogy milyen irrealis CSP/LE ertekekkel szamoltok.
Pusztan ezt kellene felulvizsgalni.

Teljesen felesleges azzal vadolni, hogy a "kicsiktol" akarunk elvenni barmit is. Senki egyetlen szavaval sem mondott ilyet, csak a beigert dolgot kerjuk, megpedig azt, hogy ne szivassatok meg a resztvevoket. Semmivel sem tobbet.
Hogy mi alapjan?

Idézet: Baraty - 2009.08.07. 08:45:59

.
.
.
Arról, hogy az egész megéri-e, és hogy mennyire "szivatás/nem szivatás": aki azt gondolja, hogy ezzel az eseménnyel az volt a célunk, hogy aki részt vesz benne, az hátrányba kerüljön ahhoz képest, aki nem, az... az kicsit paranoiás.


Idézet: Miklós - 2009.08.09. 23:28:41
Elnézést, egy darabig nem voltam gépközelben, de igyekeztem behozni a mulasztást, és végigolvastam az 53 oldalnyi hozzászólást. Örömmel látom, hogy a nagy többségnek tetszik a fejlesztés, a többieknél a fő problémát a bizonytalansági faktor okozza.

A bevezetőben már leirtam, hogy nem irjuk le előre, mi lesz a jutalom - az gyakorlatilag tönkretenné az egészet. Viszont a jutalmazás módjáról adok egy kis plusz infót, azt hiszem, ez sok embert meg fog nyugtatni.
- MINDENKI aki részt vesz az eseményben, jutalmazva lesz, erőfeszítéseinek arányában. Az, hogy ez "megérte" vagy "nem érte meg", legyen utána az optimalizátorok vitája, a lényeg, hogy ez az esemény nem a szivatásról szól, a célja a szórakoztatás és egy kis plusz szín a játékba. Bevallom nemcsak a rendszer kidolgozásába fektettünk jelentős energiát, hanem a fotózásba és a figurák átrajzolásába is, de talán a képek kis mérete miatt ez nem tett túl nagy benyomást, lehet ezért nem volt ezzel kapcsolatban szinte semmiféle komment

.
.
.


Minket megnyugtattal, es felre dobtuk a paranoiat is... Belevagtunk...

Olyan erzesem van, hogy elbeszelunk egymas mellett.
Meg mindig azt mondom, a jutalmazas modja, es mikentje jo! Maga a keplet is jo, mint azt a 40. szintu karakterekig LE-ra atvaltott tulajdonsag novekmenyeik mutatjak. Innentol megvadul a kepletek, es kiderult az is, hogy az altalatok hasznalt szinthez kotott LE/CSP ertek miatt. (pl 56. szint 1 CSP-je 494 LE, ami vicc).
Jelenleg erofesziteseim jutalma az, hogy az esemeny alatt minden CSP-met bevaltottam 464 LE-ra, a 2000 feletti ertek helyett...
Eppen azzal van a baj, hogy aki nem vett reszt a dologban, az iszonyatosan jol jart.
Aki csak a reliket csapta ki maganak a 3. fazisban, szinten, mivel minden bonusz jutalmat ugyanugy megkap.
Aki vegig verekedte mind a harom fazist, es tobbszaz manot leolt, az meg igen nagyott bukott.

Nem ezt igertetek...
Dátum: 2009.09.12. 16:52:45
Idézet: Rodriguez - 2009.09.12. 16:49:07
Idézet: Moderator - 2009.09.12. 15:41:32
Sajnos bekovetkezett, amitol tartottam.
Annyi siros hsz erkezett, h nem birtad a nyomast, engedtel... es ez eleg?


A szép az egészben, hogy kb. 5 ember írt 100 megarinya sírást, nagy része az embereknek, abszolút elégedett volt.


Valoban... Mivel a nagy resze 40es szint alatt van, vagy a kornyeken, ahol meg jo a keplethez tartozo CSP/LE arany ...
Dátum: 2009.09.12. 11:35:24
Idézet: Ricardo - 2009.09.12. 11:33:47
Idézet: McPaul - 2009.09.12. 11:21:15
Utana nekikezdtem, ha mar van ra garancia, en is elvezni szerettem volna a a jatek izgalmat, plussz volt egy uj versenyzesi lehetoseg is.


Megmondanád nekem, hogy a játékélmény mennyi LE-t ér meg neked? Ugyanis azt sehol nem látom egyetlen képletben sem.


A jatekelmenyert forinttal, es nem LE-val fizetek...
Te nem?
Dátum: 2009.09.12. 11:21:15
Idézet: Ricardo - 2009.09.12. 10:41:27
Amikor kiderült mit is ad a fertőzés leküzdése abban a pillanatban nekem is LE milliók párologtak el, mégis mindenki azt mondta, hogy megérdemlem, én döntöttem így. Most ugyanazok az emberek, akik ott szidtak itt panaszkodnak ugyanúgy a lélekenergiájuk miatt, erre meg én mondom azt, hogy ők választották, így jártak.

(Mielőtt valaki a fejemhez vágná, hogy a jó magyar "dögöljön meg a szomszéd bármilye is" filozófiát követném, elmondom, hogy az egyenlő elbírálásra törekvés elvét vallom.)


Ha valoban ez az elved, akkor most jol szembe kopted magad, mivel a keplett bizonyitottan diszkriminalja a magasabb szintueket, raadasul egyre elesebben, ahogy no a szintje ...

Idézet: The Joker - 2009.09.12. 10:26:49
@Solina

szerintem nagyon sokan felfogják, és tudják is, hogy miről van szó... én speciel a V1-en közel 2 milliót áldoztam... ha nem térül meg, akkor így jártam... ez csak egy játék... senki se tudhatta, hogy mi lesz a vége, ezért mindenkinek a saját döntése volt, hogy mennyit akar ebbe áldozni...


Miklos maga irta le, nyugodtan lehet manozni, nem lesz szivatas az esemeny, de tapolast se varjon senki.
Amig nem irta ezt ki, tojtam a manokra. Utana nekikezdtem, ha mar van ra garancia, en is elvezni szerettem volna a a jatek izgalmat, plussz volt egy uj versenyzesi lehetoseg is.
A 30-as szintekig meg is valositotta amit allitott, tenyleg egy jot szorakoztak, es visszakaptak a LE-t, nem egy esetben +10%os bonusszal.
Most ha v3-on a 30as szinteket elhagytad, akkor szivsz mint a torkosborz, es egyre-egyre jobban. Nem kell nekem extra tap, mivel azt mindenki megkaphatta a 3 relikvia kiutesevel, csak azt szeretnem elerni, hogy ugyanugy kezeljenek, mint a tobbi jatekost, kapjam en is vissza ugyanugy a befektetett energiam erteket, mint a 40. szint alattiak!
Igy ugyanott lehetnek, mint azok, akik a kornyezetemben rutinosan lesz**ak az egesz manozast, es csak a relikviak kiuteseig csinaltak, vagy addig sem. (meg igy sem lesz ez teljesen igaz, hiszen ok szabadon hasznaltak fel a LE-t, mig en kapok a magiara, es az egeszsegre is, de ez boven a belefer kategoria lenne, ezert nem tepnem a szamat)
Dátum: 2009.09.12. 09:28:09
Idézet: Miklós - 2009.09.12. 08:45:19

McPaul: megmondom, mit nem számoltál jól. Amikor egy manót megölsz, akkor 2 vadászatnyi TP-t kapsz, és valamivel több, mint egy vadászatnyi LE-t. Tehát a végén amikor kiszámolod, hogy 1 CSP-re mennyi LE-t kaptál, a manók számát ne kettővel szorozd, 1:1-ben számold (de ennél valójában még jobb az arány).



Elso 218rol van meg a statisztikam, utana elvette a kedvem az egesz irasatol, de ha utana nezel, egy fel vadaszatnyi sincs az atlaga annak amit kaptam egy manobol, inkabb a harmada fele tendal, nemhogy egy vadaszatnal tobb...
Manokbol boven kaptam 400-500-600 LE-t egy egy gyozelembol, 1000 LE felett egy tucatnyi alkalommal sem kaptam tobbet, ami a kepleted szerint tobb mint egy vadaszatnyi LE erteke. Nagyon nem!

Vissza tudod nezni, ellenorizd le, hogy nem hazudok.

Az utolso fazisban tobbet adtak a manok, cserebe szivtak is a LE-t, de meg igy sem eri el a felet sem a kapott LE egy CSP-bol szerezhetonek, nemhogy a tobb mint egy vadaszatnyit.
Vonatkoztassunk el attol, hogy a kornyezetemhez kepest en a "nem szivatasos celu esemenynek" hala kozel 2 hetnyi LE termelesem buktam el, szimplan ki lettem love a versenybol.
Meg mindig ott van az a kerdes, miert kapja vissza mas a beolt LE-t tisztan, sot plusszban, mig mas ugyanazon a szinten csak a 60%a koruli erteket?
Egyaltalan miert kell kulonbseget tenni jatekosok kozt? Ugyanolyan jatekos vagyok mint barki aki a 40-es szintrol, vagy 30-asrol manozott, megis a szintem miatt lefelezik a kapott LE/beolt LE aranyomat?
36. szintu adat az utolso, aminel meg visszakapjak a befizetett LE-t fixen, onnantol elkezd a kepleted szorni, es egyre erosebben buknak a jatekosok. Ok miert ernek kevesebbet mint a 36. szint alattiak? Minden fejlodest megkaptak ok is, amit a manok adtak, ezzel nem lehet ervelni, pusztan a LE megterulesukben van hatalmas elteres.
Az hogy csak en nyitom ki a szam, nem jelenti azt, hogy csak nekem nem tetszik ez az egesz. Engem nem erdekel, hogy akik lustak utana szamolni, kigyot bekat kiabalnak ram, mikozben ha utananezne, rajonne, hogy o is bukott igen szepen az egeszen.
Mar Birka is belatta, hogy igazam van, pedig o volt a fo ellenhangulat kelto...
Dátum: 2009.09.11. 23:13:46
Idézet: Miklós - 2009.09.11. 22:31:12
A jutalmazás nagyjából igy néz ki: Kiszámolunk egy LE értéket attól függöen, hogy valaki milyen szintü, mekkora a spektrálisa léleksajtolása egyebek. Ezt az értéket megszorozzuk a manók számával. Hozzáadjuk az összes betöltött LE-t. Ezt a mennyiséget szép sorban elköltjük a tulajdonságok növelésére - maximális ultraspecializációval!
Ezen "bukni" nem lehet, mivel minden LE-t amit rááldoztál, visszakapsz gyakorlatilag - nemcsak azt vesszük figyelembe, hogy mennyi LE-t kaptál volna, ha a csp-ket vadászatra költöd, még azt is számoljuk, hogy mennyit tudtál volna lélekfacsarni (és ehhez még a gombot sem kell nyomkodnod). Ráadásul mindezt az esemény végén elért szinteddel számoljuk, tehát pl. a 40. szinten kapott csp-ket 43. szintü vadászat LE-vel számoljuk.
A számolás persze nem lehet tökéletes. Néhány dolgot nem vesz figyelembe, mint pl. hatalom tornya vagy tárgy bónuszok. Több ilyen faktor miatt a gyengébb szintű karakterek a befektetett erőforrásokhoz képest valamivel jobban járnak, mint a magas szintüek - akiknek szintén megtérül a befektetése. Ezenkivül volt még néhány plusz faktor (kudarcok, stb) amit most kivettünk, mert a V3-on még talán kicsit túlzó is volt gyenge, de sok LE-t költő karaktereknél.
(Alapvetően szerintem mondjuk nem feltétlenül probléma, ha egy-egy esemény lehetőséget ad azoknak, akik mindent beáldoznak, hogy kicsit felzárkózhassanak; az semmiképp se cél, hogy az élmezőny előnye tovább nőjön.)
De a V1en és V2n is a résztvevők visszakapják az alapban berakott "téteket". Az extra jutalom ezen felül: a relikviák, a kiégett őskövek, a szerencse, és a fertőzés csökkentés.


Rendben. Akkor szamoljunk visszafele.
A kapott Tulajdonsagok LE-erteke: 1.626.325 LE

Leolt mano: 447 db (mindig minimummal aktivaltam) ez 894 CSP.
kb 4,5 szinten at tartott a moka, legyen 5. igy az atlagos aktivalasi koltseg: 2650 LE
Aktivalasra koltott ossz LE: 447*2650 LE = 1.184.550 LE
A kepleted alapjan ezt alapbol szamolod, ez az egyik reszosszeg a kepletedben, tehat ki kell vonnom a teljes tulajdonsagra elosztott LE-bol:
1.626.325 LE - 1.184.550 LE = 441.775 LE

441.775 LE marad a kepletedben a masik reszosszegre, a CSP-k LE ertekere.
Ezek szerint esetemben, 56. szintu CSP-erteknel nalad minden szakertelem felhasznalasa utan ez szerepel:
441.775 LE/894 =494 LE ...

Valahogy nekem kicsit sovanynak tunik a dolog. Meg a felesegem is ennek a haromszorosat kapja atlagban egy CSPre, 46. szinten ...
Az en szamitasaim szerint 1 CSP nem 494 LE 56. szinten, hanem tobb mint 4x ese.

A kepletedben valami el van irva, valamint nem irtad le a szamitott szakertelmeknel az iranyitott vadaszatot sem, ami szinten nem elhanyagolhato tenyezo.

Megtenned, hogy te is utana szamolsz, mert nekem nagyon nagyon kevesnek tunik 56. Szintre ez az ertekpar:
1 CSP = 494 LE
Dátum: 2009.09.11. 21:50:32
Ha a jatek kozben ragad valaki filcet, es irja at a "bulizz nyugodtan, ingyenes" mezot, amire eppen raleptem, akkor bizony zokon veszem.
Dátum: 2009.09.11. 21:25:11
Valoban?

Kivanom neked, hogy legkozelebb mikor bemesz a boltba, es vennel egy kilo kenyeret, akkor neked adjanak erte 50dekat, es nezd vegig, hogy kozben az elotted levo vigan vigyorogva fizet ki ugyanannyit mint te masfel kiloert...

Ugyanazt a jatekot jatszom, ugyanazt az elbiralast varom el.
Dátum: 2009.09.11. 20:46:46
Idézet: Miklós - 2009.09.11. 16:55:36
Válasz néhány felvetésre:

4. Minden rendben volt-e a jutalmazás képletével?
A jutalmazásnál szerintem mindenki nagyon jól járt, de egyetértek vele, hogy volt benne egyfajta súlyozás, ami jobban kedvezett azoknak a gyengébb karaktereknek, akik sok erőforrást áldoztak az eseményre. A képletet átnézzük, és egy kicsit módosulni fog az 1. és 2. világra.


Ez halalosan komoly?
Miert kell hatranyosan megkulonboztetni valakit csak azert, mert magasabb a szintje? Te magad irtad, nem lesz szivatas az event, megis most azt irod, hogy aki magasabb szintu annak az, nem is kicsit, sot, elore igy volt eltervezve. Ez igy azokkal szemben erosen hatranyos, akik hittek neked, es reszt vettek ebben a szinesito esemenyben azokkal szemben, akik csak rohogtek a markukba, majd a 3. fazisban kicsaptak a relikviakat. Aki odatette magat, az meg szimplan heteket dobott el magatol, mikozben az ellenfeleik szepen fejlodtek.
Azt sem ertem, az 1. es 2. vilagon jatszok mivel tobbek mint a v3 jatekosai?
Nekik kijavitjatok a hibas, megkulonbozteto szamolassal dolgozo kepletet (Ami meg azonos szinten belul is kulonbseget tesz jatekosok kozt!) a V3 meg hagy szivjon?
Miert nem lehet mindenkit egyforman kezelni?
Miert nem kaphatja mindenki vissza a befektetett LE-t, ugy ahogy azt elorevetitetted? Miert csak a kivaltsagos kevesek?
Miert nem lehet megnezni utolso 100 elkoltott CSP-bol bejovo LE mennyiseget (sajtolassal egyetemben), es ebbol kiszamolt CSP ertekkel dolgozni? Meg ezzel a teljesen igazsagos ertekkel szamolva is hatranyban lesz az aki eventezett, ha minden LE visszajonne is az egeszre tojokkal szemben, hiszen ok celiranyosan fejlodhettek, mig az eventezok Magiara es Egeszsegre is "elkoltenek" LE-t, de legalabb elmondhatnak, megterult a befektetett LE.
Vagy ez egy beepitett szuro a hiszekenyekkel szemben, mondvan nem vagy eletre valo, pusztulj?
Hogy hozzak vissza a manozok az onhibajukon kivul igy elvesztett tobbszazezer LE-t? (Magasabb szinten mar tobb esetben is millio LE feletti veszteseget?)

Zarul az ollo? Nem eppen. Mivel aki kimaradt az egeszbol, az sokkal erosebb lett mint az, aki csinalta, tehat nem egysegesen gyengult az elmezony, hanem diszkriminativan. Jelenleg az, aki elhitte, hogy nem szivatas lesz, az olyan, mintha az esemeny idejenek a felet hibernalva toltotte volna, mig a tobbiek vigan vadasztak, fejlesztettek magukat, majd a 3. fazisban nekialltak kicsapni a 2 relikviat... Hova lett a tisztesseges verseny eselye?

Nem ertem, miert nem lehet minden jatekost egyforman kezelni.
Dátum: 2009.09.11. 16:07:08
Lehetseges lenne nemi informaciohoz jutni a jatekvezetestol, hogy leellenoriztetek-e a kepletet, ami szamolt?
Dátum: 2009.09.11. 10:19:23
Nagyon orulnek, ha nem probalnad meg mindenaron szemelyeskedesbe vinni az egeszet, nem sertegetnel, inkabb a meglevo erthetetlen szamolasban probalnal rendszert talalni.

Allitolag tudsz szamolni, es buszke is vagy ra, akkor hasznald a kepesseged, es ne csak arra hajts, hogy igy hozz hatranyba masokat, es ezzel erositsd a poziciodat.

Nem hiszem el, hogy nem erted meg, itt azzal van a problema, hogy meg azonos szintu karakterek LE megterulese kozt is iszonyatos kulonbsegek vannak, szinte tukrozott szakertelmekkel, ami elvileg lehetetlen lenne. Meg a karakterek kozt is kulonbseget tesznek, azok szintje alapjan!

Raadasul minel magasabb szintu valaki annal nagyobb "buntetest" kap, azaz mig relative alacsonyabb szinteken (bar mar 48as karaktereknel is van ra pelda) visszakapjak a karakterek a beolt LE-t, addig magasabb szinteken mar csak a 50-60%-at, es ez meg csak az 55. szint. Mi lesz igy az elso ket vilaggal, ahol nalunk joval magasabb szintu emberek is jatszanak? Mivel az aktivalasi koltseg, es a beolt CSP-k LE erteke is no, igy egyre kisebb leolt manoszamnal is egyre tobbet fognak bukni.

Kovezz meg, de en ezt nem erzem helyesnek.
Dátum: 2009.09.11. 07:48:09
Megmagyarazna, es barcsak ez lenne az ok, de ez nem magyarazza, miert van azonos szintuek kozt ilyen hatalmas kulonbseg, mikor a LE termelo szakertelemek szinte tukrozve vannak naluk. Csak a manok szamaban van elteres, de ott aztan elegge sok.
Dátum: 2009.09.11. 02:45:21
Idézet: Ricardo - 2009.09.10. 23:10:13
De miért kell pontosan tudni a képletet? Nem változtat semmin. Ez a jutalom, ezt kapja majd mindenki. El lehet dönteni megérte-e vagy sem és ennyi. (Szerepjátékosan is jól magyarázható, hogy minél alacsonyabb szintű vagy annál többet ér a részvételed.)


Tudod mit? Meg egyet is ertenek veled, ha a "reszvetelem" kozben a befektetett energiakra nem kaptam volna elore negativ modositokat, hogy megteremtsek az eselyegyenloseget es az egyensulyt az alacsonyabb szintuekkel szenben.
Ezek utan nehogy mar ismetelten negativ modositoval osszanak-szorozzanak a fejem felett az esetleges "jutalomrol"! Ha ez igy volt, akkor gyakorlatilag meg is van a hiba a kepletben, hiszen hatvanyozottan csokkentettek a befektetesem erteket, gyakorlatilag mar buntetesbe atcsapva az egyenloseg temakorbol.
Dátum: 2009.09.11. 02:34:41
Nagyjabol igazad van, a szamok nalunk is azt mutatjak, hogy amint no a szint, egyre nagyobb a veszteseged, es ezt akkor sem tartom helyesnek ha fejre allsz, es meg 5x mondod el, hogy nem tudok szamolni, fenebe a diplomammal.

A kedvedert, megerositem, 2300as atlagom volt vadaszatban, toronnyal. Hogy hogy is jott ki? Tudod osszeadod a sok kicsi zold szamot, majd hozzaadod a sajtolasbol kapott LE-t, es az osszeget elosztod az elkoltott CSP szamaval.
Miota megcsinaltam az iranyitott vadaszatot, ez stabilan meg is van. Es meglepo, de kb egy honapja csak toronnyal a seggem alatt vadasztam, de megsem ezzel az ertekkel szamoltam, hanem a torony nelkulivel, ebbe is hiaba probalsz belekotni.
A kerdesekben kb 100bol ha 1et elcseszek, tudod googli a baratod.

Azt pedig hagy dontsem mar el en, es ne te, hogyha valamit tisztessegtelennek erzek, akkor magyarazatot varjak el az ugyben.
Szamomra pedig megfoghatatlan, hogy azonos szintu embereknel hogy lehet az, hogy valaki + par szazalekban jon ki, a masik pedig bukik tobb mint 40 szazalekot a befektetett LE-hoz merten. Tovabbmegyek, azt sem tartom normalisnak, hogy a jatekosok kozt a karaktereik miatt kulonbseget tegyenek, es aki elorebb tart a jatekban, azt jol megszivassak.

Sajnos a velemenyem az egesz zarknodosdirol nagyjabol megegyezik a tieddel:
Aki belevag az elso 2 fazisban az hulye, csakhogy ezek a hulyek nelkul nem lesz 3. fazis...
Aki pedig a 3. fazisban a relikviak kiesese utan uti, az is hulye, de ezek nelkul a hulyek nelkul nemlesz sose vege ...

A kepletrol meg annyit, nem hinnem hogy Miklosek direkt tennenek kulonbseget a karakterek kozt, kvazi pofara, inkabb valoszinusitem azt, hogy valahol el van cseszve a kepletuk. Erre szeretnem felhivni a figyelmuket, es nem erdekel ki mit kiabal ram kozben, mert tudom hogy igazam van. Tobb mint 40 karakterre szamoltam ki a befektetett LE/tulajdonsagban megterult LE aranyat, es egyszeruen szamomra megmagyarazhatatlan kulonbsegek vannak.

Hajnal ketto van, jojozik a szemem a monitortol, egeszen eddig szamolgattam, mar a fejem is faj, lehet ennek a hatasa, de elismerem, zsenialisan csinaltad, hogy nem vetted komolyan az egeszet, mindezt persze elore latva, en pedig marha vagyok, hogy komolyan vettem amit a jatekvezetes irt, es odatettem magam ... Ne velem foglalkozz mar!
Csak magyarazd meg, mibol adodik ez a diferencia, miert kapja valaki vissza a teljes befektett LE-t, es miert csak kozel a felet a masik jatekos, raadasul ugyanazon a szinten, es el is kussolok.
Csak magyarazd meg, ez miert normalis.
Azt hogy ez NEKED, es az egeszbol csak a relikviat kiutoknek miert jo, azt tudom...
Dátum: 2009.09.10. 23:50:23
Ujabb adatokat dolgoztam fel, es mar van olyan is, aki 45-osan +ban van, es 48-asan is van mar ilyen. Ugyanakkor masik 45-os karekter erosen negativban.
Feladom, otletem sincs mi lehet itt a bibi, de hogy valami van az tuti.
Dátum: 2009.09.10. 23:03:48
Nagyon nincs igazad.

36. szinten meg jo a kepletuk, ott +ban jonnek ki, meg ha csak nagyon nagyon vekonyan is. (par %)
Sajnos itt van nalunk egy informacio hianyos szakasz, es a kovetkezo ember mar 45-os, es ott mar erosen minuszban van. Ahogy no a szint, egyre no es no a hiany merteke.
Egeszen biztos, hogy valami nem klappol a kepletben.
Dátum: 2009.09.10. 21:57:29
Ha nem erdekel masok velemenye, ne olvasd el...

Ami pedig a rendszer szidasat illeti, talan azert szidjak, mert atverve erzik magukat, mivel maga a rendszer szorgalmazta a reszvetelt, es kozolte, hogy nem lesz szivatas az egesz. Marpedig hacsak nem a kepletukben van valami hatalmas bibi, akkor bizony ez kokemeny szivatas.

Mar 14 embernek szamoltam at befektetett/megterult aranyat, es meg senkinek sem volt plusszban, de meg a nullszaldo kornyeken sem... Raadasul minel magasabb szintu valaki, annal nagyobb szazalekos a rafizetese. A kepletben valamit egeszen biztosan kihagytatok, legyetek szivesek nezzetek at.
Oldal: 12345678