Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Agatity

Dátum: 2011.07.15. 16:52:43
Én vagyok a marslakó: honnan gondoljátok, hogy csalás volt?
Dátum: 2011.07.15. 15:43:39
Én nem értem mi a gebasz.

Én egyik térképes eseménynél sem csináltam mást, mint odáig (tehát ha vettem ősköves cuccokat, akkor nem a térképes esemény miatt, hanem mert egyébként is kellett; de pl. térképkereső vesszejt egyszer sem vettem), oszt mégis mindig a nyertes csapatban voltam. Sima játékos vagyok, pár nappal ezelőtt - amikor még az utolsó csapatban voltam - kiszámoltam, hogy cska veszthetek azzal, ha átlépkedek, ezzel megnyugodtam, és vártam, hogy mi lesz a vége az eventnek, jót röhögtem, mikor megláttam, hogy tőlünk olyan sokan mentek el, hogy behozhatatlanul az elsők lettünk. Legközelebb kétszer is meggondolják a kollégák az átlépkedést.

Egy hibát elkövettek a Miklósék szerintem: azt a bizonyos fix időpontot, amikor még át lehet állni, és emiatt egy kicsit lutri lett a vége. Na és? Én akkor sem szóltam volna, ha maradtam volna az utolsó helyezett csapatban, mert nem az esemény miatt játszottam egy hónapon keresztül, hanem csak játszottam.
Dátum: 2011.07.15. 10:54:52
A csapatod 1. helyezést ért el.
Jutalmad: Az alku arany lánca! Gratulálunk!

Az alku arany lánca
+30 kereskedelem


Höhö, mondjuk a +30 ezen a szinten akár lehetne +40 is, de nekem nem keserű a szájam, a sok átlépő minket segített. Megvan mind a 4 arany fokozatú cucc!
Most találkoztam a kérdéseddel. Swift-essel.
Dátum: 2011.06.20. 08:30:17
Persze, hogy fanatikusoknak, de abból sosem volt hiány (eddig) a VÚ-n. Az ugrott most be, hogy az összes szélsőséges taktikát (pl. láthatatlan vadászat) fanatikusok nyomják, amiket azért szép lassan lenerfeltek, és simán lehet, hogy a fanatikusabbja attól tart, hogy energiát feccöl ebbe a taktikába, aztán egyszer csak se szó, se beszéd, nerfelik.
Dátum: 2011.06.20. 08:23:05
Én sem értem, miért olyan nagy probléma. Támadd 0 LE-vel, az miért nem jó?
Tegnap megpróbáltam bekamrázni Arkhroth-ot (az egy dolog, hogy nem sikerült), viszont 0 LE-vel mentem neki, mert én is olyan magas szinten vagyok, hogy már nem tudom 16.-nak betámadni.
Dátum: 2011.06.20. 08:16:34
Idézet: Viskos - 2011.06.20. 08:01:20
A kamikazénak ténylegesen mi a gyakorlati haszna? Próbálok rájönni, de még nem sikerült.


Pl. Kritvaris küldetés, 15% alól támadsz és vesztesz, de lekriteled az ellenfeled. TP nélküli küldetés LE. Nem én találtam ki, és még van pár furmányosság, én is furcsállom, hogy kevesek látják meg benne a lehetőséget.
Dátum: 2011.06.19. 17:49:47
Ja, hát persze, hogy az AL az a Miklós csicskája.
Dátum: 2011.06.19. 12:35:22
Nem csak rád, sokak fásultak kicsit. Amit írtam, azt komolyan gondolom, nem kell még temetni a játékot, és Miklós nem hülye (mint a politikusok), mert ő tudja, hogy ebből (is) él.
Dátum: 2011.06.19. 08:59:45
Huhh, akkor elkezdem írni, hogy mik a bajok, de valószínűleg nem lesz teljes.

Háború:
A kutak és az építendő épületek ára miatt egy néhány milliós kúttól már nem éri meg a háború a befektetést. Magyarán a karakterek sokkal több fölös TP-t benyelnek, mint ami a LE-nyeremény a kútba. Egy-két magasabb karakter néhány napi manakonstrukcióa többet ér. De manázni sem olyan könnyű, mert senki nem öltözik át. Dupla veszteség. De ez fordítva is így van: mivel néhány napi mana, a hátrányban lévő szövetség inkább azonnal kapitulál, ami a harmadik ilyen után már a támadónak sem fun.

Ha fel akarják venni a kesztyűt a felek, akkor a háború arról szól, hogy aki picit is gyengébb, azok elbújnak, hetekre is, míg a pár erős karakter megpróbálja az eredményt ide vagy oda billenteni. Ez megint csak senkinek nem jó, ezt már nagyon ritkán csinálják, mert a veszteség eltörpül a manakonsti mellett és baromi frusztráló mindkét félnek. Az erős karakterek meg pont attól erősek, hogy magas LE/TP arányt nyomnak, amit egy hülye presztizs háború miatt nem akarnak rontani.

A háborút ráadásul leginkább az dönti el, melyik szövetségben van több olyan játékos, akik sokat ülnek a gép előtt (hogy kockaság, vagy munka mellett van nyitva a böngésző, vagy kinn van a tengerparton és mobillal nyomja, az mindegy.), kinek az életformájába fér ez bele. És mint tudjuk, nem erről kéne szólnia ennek a játéknak.

Ez a rendszer ugyanakkor érdekes helyzetet tud eredményezni, ami szintén nem életszerű, nem jó. 4-5 fős kamikaze szövetség, akiknek nagyon sok idejük van, azok ha nagyon sokat ülnek a gép előtt, takkra, 15%-okról beütnek, akkor végig tudnak tarolni sok-sok 30-35 fős szövetséget, egyszerűen a szervezettségük és folyamatos gép előtt ülésük miatt. Ráadásul egyszerre több szövetségnek üzennek hadat, így eloszlanak a támadók között a rájuk eső támadások, így a megtámadottak még nehezebb tudják összekaparni a győzelemhez szükséges győztes csatákat. Ezek a kamikaze szövik akár neki is állhatnak farmolni a szövetségeket, ami szintén nem jó.


Portya (tőmondatokban, mivel kismillió topikban van ezekről szó):
Alapvetően nem jó, hogy a rendszer a lefelé ütést díjazza. Az egyik EH-s topikban pontos számok vannak a lefelé ütés LE/TP arányáról, nonszensz, hogy -2, -1 szintre ütve a legjobb az arány.
Nem jó, hogy egy szinten belül (én a V1 környékemről mondok példát) a 3400 TÖ-s karakter a 2000 TÖ-jű karakterrel van egy sávban, ezzel is kéne valamit kezdeni.
Továbbra is el van a portya tolva a kritvari (IQ+tau) irányába.
Nem beszélve a rosszul kalibrált "vastag bőr - másodlagos varázslat - másodlagos támadás" hármasról. Ebből következik, hogy magas szinten nagyon elszálltak a varázslatok másodlagos támadásból eredő blöki sebzései is, amit nem győz az ember gyógyítani. Szó szerint nem lehet elég gyorsan gyógyítani a blökiket (ami egyébként is a gép elé köti a játékost, ami nem cél)
A kivégzés szaki 70-80. szinttől kezdve értelmetlenné válik (bár ennek a megváltoztatásáról már megvan a döntés).
Dátum: 2011.06.19. 08:41:43
Ja, én nem kettő közüli választásra írtam, hogy fura, hogy a House, hanem az összes közül pont a House nyert...
A kettő közül én is a House-ra szavaztam.
Dátum: 2011.06.18. 22:31:27
Köszi, Biri, hogy megírtad ezt az összefoglalót. Azért ezt olvasva egyáltalán nem olyan rossz a helyzet, mint ahogy páran gondolják (arra gondolok, hogy így rossz, meg úgy nincs jövője a játéknak). Én bizakodó vagyok.
Dátum: 2011.06.18. 20:32:46
Állatoknak a szintlépős ismételhető küldi miatt mindegyiknek 8 ősköves TP-tárgy. 1/3 őskő turbóváltásra, 1/3 őskő gyors térkapu darálásra. A prémes tárgyak csak 8-10 szintenként újít az ember, de ezek a fentiek nagyon tudják enni a kavicsot. Esetleg még ősköves gyógyitalok, ilyenek. Ezektől nem fog kiugrani a karakter (ezt szerintem nagyon nagyon jól lőtték be a Miklósék), de mégis pont annyi plusz, amiért ha az ember megteheti, akkor költ.
Dátum: 2011.06.17. 22:37:11
Fura, hogy a Doctor House nyert. Jó sorozatnak gondolom, bírom, de azért nem mondanám korszakosnak, vagy újszerűnek, vagy iszonyúan szórakoztatónak. Egy nagyon jó, évadokon keresztül magas színvonalat tartó tisztes iparosmunkának gondolom. Ez nem lealacsonyító, egy nagyon magas szintű iparosmunka az ritka, mint a fehér holló, és meg kell becsülni. De nem gondolnám a legjobbnak...
Dátum: 2011.06.17. 12:52:46
Láma kérdés, de már megint kismillió oldal lett az erről szóló topik, és időm nincs végigbogarászni.
Platina akkor lehet, ha (1) már van aranyam ÉS (2) a győztes csapatban vagyok, ugye?

Ha van aranyam, de a második helyezett csapatban vagyok, akkor nem lesz platinám. És nyilván ugyanígy, ha csak ezüstöm van, de a győztes csapatban vagyok, akkor sem, ugye?
Igen, elkezdtem nézni, de nem igazán tetszett. De értem, hogy másnak miért tetszik nagyon.
Az melyik?
Dátum: 2011.06.16. 15:06:46
Majd Birka kiszámolja, hogy mi lesz a hosszútávú hatása, nekem első blikkre nagyon jó ötletnek tűnik!
Dátum: 2011.06.15. 19:27:26
Kevesebb, mint 20 CSP-ből 1 darabot, térképes szakim nincs.
Dátum: 2011.06.15. 17:09:49
Jut eszembe még valami, Miklós: nem elég végignézni, hogy mennyi karakter van, hanem mondjuk 25%-kal kevesebb, mivel hordán belülit nem lehet támadni, ill. érdemes még egy 10-20%-kot levonni, mert a katakombákban ülőkön nem lehet küldetésezni. És lejön még belőle az azonos szövis is (ha van olyan, akinek záloga van).

Szóval nem elég megszámolni, hogy mondjuk 110-120 szint között a V1-en hány karakter van, hanem kicsit korrigálni kell. Én most megszámolom:

30 karakter. Én mondjuk zafír vagyok, máris lejön belőle 6. Kettő katakombában csücsül. Lejön még egy, aki nem zafír, de mégis egy szövetségben vagyok vele. Ez így 21 karakter.
És mondjuk az átlag játékos nem mindet tudja legyőzni (sőt, magas szinten 10 szint behozhatatlan), tehát mondjuk vonjuk le a harmadát. Marad 14 karakter. Én ezt a levegőt ritkának titulálom.

No, egy szónak is száz a vége, én ezt a dolgot kivesézettnek érzem, és megnyugodtan, hogy Miklós felvette arra a listára, ami kábé úgy kezdődhet, hogy "Dolgok, amiken lehet, hogy változtatni kell, de mindenesetre majd még elgondolkodom rajta"; ennél többet nem tehetek.