Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Miklós

Dátum: 2008.09.24. 12:20:33
Idézet: Tile - 2008.09.24. 08:15:10
ha játszok akkor nem fórumozhatok ugyanis a kettő egyidőben nem mükszik ez ilyen fog maradni ?
A másik a a pihenésnél írva van a védelemre 10 % de a láthatatlanságnál a +10 mindenre meg még a szintektől is függő pluszok azok %-ok vagy pontok ? Mert itt nincs kiírva hogy %

Van 1 hiba, hogyha külön ablakban megnyitod a fórumot és a játékot, belépsz az egyikbe, kidob a másik. Ezt hamarosan javitjuk. Addig is, javaslom, amikor a játékot elinditod, a játékból a Fórum gombbal nyisd meg a fórumot, akkor nem fog kidobni.
A láthatatlanságnál a plusz az nem százalék, hanem konstans.

Idézet: Sztavrogin - 2008.09.24. 09:17:49
Üdvözletem!
A játékosok által kútba öntöt enregia 100% vagy 50% százaléka jelenik meg a kútban?
Egy időre eltűnt a kutunk, visszajött 800 LE vel, és itt egy kis kimutatás:

Húha, ez nekem kicsit komplikált, össze tudod valahogy rövidebben, érthetőbben foglalni a problémát? Illetve, mondok valamit elöljáróban.
Ha valaki belép a szövetségbe, és elkezdi tölteni a kutat, akkor minden, amit beletöltött, egy az egyben belekerül a lélekkútba, és beszámítódik nála az összes építésbe, DE ez az építés a lélekkútnál nem jelenik meg (mivel az már fel van építve). Lehet, hogy a probléma innen származik.
Irhatsz privát üzenetet is.

Idézet: Iandor - 2008.09.24. 10:44:22
Hallo!
Hogy lehet, hogy békét kötött két-két 2. szinten lévő szövetség, amikor ez a leírás szerint csk a 10.szinten lehetne???
Köszi

Békét kötni lehet bármikortól, a hadüzenetre van minimum szintkorlát.

Idézet: Necronis - 2008.09.24. 12:14:15
1 kérdés:
A játék a varázslatokat tárgyakként kezeli. Azt jelenti ez, hogy a varázslatokba is lehet fókuszkristályt tenni?

Magasabb szinten lesz olyan fókuszkristály, amit varázslatba lehet rakni, ezeket még nem lehet. Minden fókuszkristálynál le van irva, milyen típusú tárgyba lehet belerakni.
Dátum: 2008.09.24. 11:56:26
Beüzemeltük a paypal-lal való fizetési lehetőséget, az Őskő menüpont alatt most már fizethetsz paypallal is. Ennek a fizetési metódusnak nagy előnye, hogy az ősköveket azonnal megkapod, és tudsz vele nagyobb összeget is fizetni.
Dátum: 2008.09.23. 22:20:23
Idézet: hellblade - 2008.09.23. 17:58:01
A kubla klán tagja vok és sztem valami hiba van. Trinigan karakterlapjában az áll hogy 858-at épitett de az épitményeket megnézve csak 144-et ezt plz nézzétek meg! köszi

az épitésébe a lélekkút töltése is beszámit, ezért.
Dátum: 2008.09.23. 22:19:00
Kvizproblémákat légyszi a kviz topikba!
Dátum: 2008.09.23. 22:18:22
Idézet: tramenes - 2008.09.23. 15:52:15
De igen gyémántos vagyok. Szóval akkor gyémántok vihetnek el több LE-t portyázás során (az említett esetben én támadtam) mint amennyivel épp rendelkeznek?! Ez nem is hangzik rosszul...


igen, gyémántok lophatnak 33%-kal többet.
A szövetségekkel kapcsolatban: mindenkinek ajánlom a játékleirásban a részletes leírást a szövetségekről:
http://www.vegzetur.hu/index.php?m=jatekleiras&sub=szovetsegek
Mindenképpen olvasd át, mielőtt kérdezel!

Ha valaki új szövetséget alapít, először nekünk kell jóváhagynunk. A szövetséget a következő okok miatt utasíthatjuk el:
- Feltöltött kép nem jelenik meg.
- Feltöltött kép nem megfelelő (anakronisztikus netikettet sért stb)
- Szövetség neve nem jó (helyesirási hibás, anakronisztikus, netikettet sért stb)
- Előfordulhat, hogy a bemutatkozó szöveg problémás.

Szövetséget olyan alapitson, aki bevállalja, hogy tagokat toboroz, mert az egyszemélyes szövetségek nem lesznek hosszú életűek. A szövetségeknek kezdetben 5 tagja lehet, de az őrtorony épitésével ez gyorsan bővül. A kezdet a nehéz, hiszen a legtöbb ember nehezebben jelentkezik egy 1 személyes szövetségbe, mint aminek már 4 tagja van

Ha nem találsz más tagokat a frissen alapitott szövetségbe, ne ess kétségbe! Ha kilépsz a szövetségből, bármikor alapithatsz újat, vagy jelentkezhetsz azokhoz, akiknek jobban ment a szervezés.
Dátum: 2008.09.23. 22:11:14
Smaragd szövetség és tagot keres, vagy smaragd hordás vagy és szövibe szeretnél lépni, ide írjatok!
Dátum: 2008.09.23. 22:10:52
Rubin szövetség és tagot keres, vagy rubin hordás vagy és szövibe szeretnél lépni, ide írjatok!
Dátum: 2008.09.23. 22:10:26
Zafír szövetség és tagot keres, vagy zafír hordás vagy és szövibe szeretnél lépni, ide írjatok!
Dátum: 2008.09.23. 22:10:01
Gyémánt szövetség és tagot keres, vagy gyémánt hordás vagy és szövibe szeretnél lépni, ide írjatok!
Dátum: 2008.09.23. 22:07:12
Idézet: Szasa_san - 2008.09.23. 18:28:25
be lehet valahogy tenni azt az avatart amit a játékba töltöttem fel a karakteremről vagy csak az alap avatarrokat lehet használni itt a fórumban mert akkor inkább nem teszek ki képet és akkor névről ismernek majd meg?!

itt egyenlőre csak az alap avatárok vannak, de később megpróbáljuk megoldani, hogy lehessen feltölteni ide is egyedi avatárt.

Idézet: Kisujj - 2008.09.23. 16:13:28
Hopp, megvan. Ha ősköves tárgyat veszek (mittomén, Koponyazúzót) és utána eladom, mert lecserélném, akkor kapok vissza valamennyi őskövet? (S ha igen, kb. mennyit?)

Tömör válasz: nem

Idézet: orlaii - 2008.09.23. 18:50:29
Sziasztok!
Ha postán, csekken szeretnék követ venni akkor mit kell írni a megjegyzésbe?

Az őskővek menüpontban válaszd ki a Belföldi postautalványt, utána alatta jelöld ki, hogy 20, 100 vagy 350 őskövet szeretnél. Alul meg fog jelenni, hogy milyen közleményt kell a csekkre irnod.

Idézet: Mrsitn - 2008.09.23. 19:09:45
Tag jelentkezésnél mindkettőnktől igen szavazatot kapott. Mégsem történik semmi, nem vált a szövetség tagjává. Az első tagot gond nélkül felvettem, és a szavazatokat sem cseréltük el egymás közt. Hol lehet a hiba?

nem lesz gond, meg kell várni hogy ő is beloggoljon.

Idézet: Sziksz Ádám - 2008.09.23. 19:16:28
Hogyan és melyik szinten lehet állatot befogni?

4. szinttől lesznek szakértelmek, akkor el kell sajátitanod a csapdakészitést, és akkor tudsz.

Idézet: Kisordog - 2008.09.23. 19:25:11
Látom valahol ha kapok az ajánlásaimért LE-t? Van kettő is és nem veszem észre hogy jönne.

Bal oldali menü, ajánlások, az oldal alján megtalálsz minden információt! LE-t akkor kapsz a beajánlottak után, ha ők lépnek és termelik a LE-t. A szerver minden nap egyszer, éjszaka irja ezt jóvá.

Idézet: masterv - 2008.09.23. 19:47:01
Üdv! A kérdésem a következő: mit kell tennem hogy varázslatot vehessek? A kereskedő nem árulja. Akkor most merre tovább?

Varázslatot csak 3. szinttől vehetsz a lélekkufárnál (smaragdoknak 2.)

Idézet: Auggiewiz - 2008.09.23. 21:24:27
Szerettem volna egy koponyazúzót vásárolni, de nem jelent meg a vásárlás gomb a lélekkufárnál, hiába volt meg a megfelelő LE-m és őskövem. Mi lehet az oka?

Biztos volt elég LE-d és ősköved? az oldal tetején látszik, mennyi lélekenergiád van, lehet, hogy pont előtte esetleg valaki elcsent belőle egy keveset.
Dátum: 2008.09.23. 16:09:07
Idézet: Shiako - 2008.09.23. 14:10:47
szövetségalapításnak milyen költségei vannak? jár vele valamilyen plusz alapból? Ha alapítok egyet, de nem működik, mert pl. a tagok nem dolgoznak bele, akkor van-e lehetőség a megszűntetésére, a befektetett energia egy részének visszanyerésére?


A szövetségekről részletes leirás van a Játékleiráson belül:
http://www.vegzetur.hu/index.php?m=jatekleiras&sub=szovetsegek

Idézet: johha - 2008.09.23. 14:15:44
A varázslövedék akkor sebzi a maximumot, ha jóval nagyobb IQ-val rendelkezik a használója?
Vagy véletlenszerű a sebzés?

Az IQ-tok különbségétől, és egy véletlen számtól függ, hogy a varázslat "sikeres", vagy az ellenfél megdobja a mentődobást. Siker esetén a varázslat teljes sebzést ad le, ami az energialövedék esetén egy véletlenszám 11-33 (plusz taumaturgia szorzó).
Ha megdobja a mentőt, akkor csak a fenti sebzés 25-50%-ka érvényesül.
Dátum: 2008.09.23. 15:09:17
Idézet: Féreg - 2008.09.23. 13:23:55
na meg persze a legjobb stratégia egy LEgyüjtő rabszolga csinálása, amit a feltápolt főkarakter szépen lezuz néha.


Előre szólok, hogy rengeteg dolgot loggolunk, és van egy jópár programunk, ami ezeket a logokat figyeli. A játék még csak most indult, ezért ennek látszatja még nincsen, de ha hosszabb távon valaki ilyennel játszik, azt a logelemzők kiszúrják, és a karaktert zárolhatják átmenetileg vagy véglegesen! Ld. még felhasználási feltételek. Szóval én a helyedben erre nem játszanék, mert nem jó a hosszú ideig épitgetett karakter létét ilyesmivel veszélyeztetni.
Dátum: 2008.09.23. 15:05:42
Köszönjük a pozitiv véleményeket, jól esnek!

Idézet: Endyr - 2008.09.23. 14:42:19
Javasolnam, h a lap cimen is latszodjon a vadaszatbol hatralevo ido.

A visszaszámlálás csak akkor megy sajnos, ha épp a vadászat menüben vagy, ennek technikai okai vannak.

Idézet: Endyr - 2008.09.23. 14:42:19
Portyazasnal nem figyelmeztet arra, h mar harmadszor fogok tamadni, ha a karlapjarol hivok ki valakit (listanal igen).

Oké, feljegyzem.

Idézet: Endyr - 2008.09.23. 14:42:19
Ja es ha nem dobalna ki forumrol es jatekrol sem par perc afk utan, azt is ertekelnem

Oké, ezt ismerjük, javitani fogjuk!

Idézet: mauzer - 2008.09.23. 13:36:59
Nem tudom volt e már ilyen kérés: de a cselekvéspontok számát jó lenne kiírni a karakterlapra is.

Igen, irták máshol is, mondjuk a vadászatoknál úgyis látod, tudsz-e vadászni vagy sem, ezért nincs külön kirakva a karakterlapra.

Idézet: Normandiai Roland - 2008.09.23. 13:31:12

A szövetségen belüli fórumban hogy lehet visszamenőleg javítani, szerkeszteni (már ha lehet)?
Az a szép módosítás gomb nagyon hiányzik...

A szövetség belső fóruma ennek a nagy fórumnak egy nagyon-nagyon lebutitott, leegyszerüsitett változata. Szándékosan nem akartuk elbonyolitani, de azért feljegyzem az igényt.

Idézet: Tile - 2008.09.23. 14:51:39
Mondja a haverom kipróbálta ezt a pihenést mert már nagyon gyepálták hátha úgy jobb lesz neki hát nem lett ott is 2x elverték.láthatatlan módban is pedig ugyanakkora szintü volt.

A pihenés +10% védelmet ad, ez mondjuk +2 védelem, ettől még nem leszel legyőzhetetlen, kapsz egy pici előnyt. A pihenés igazi előnye inkább abban rejlik, hogy háromszoros sebességgel regenerálsz, tehát akkor is felgyógyulsz, ha közben megtámadnak.
A láthatatlanság nagyon tuti dolog, +10-et kapsz a tulajdonságaidra, elvben elképzelhető igy is, hogy legyőznek, de 10-ből 8-9 alkalommal te fogsz nyerni. Persze, akkor lassabb a fejlődés.
Van a játékban abszolút sebezhetetlenség is, elbújhatsz a katakombákba, de ez később lesz, szövetségi épület, és ha ott vagy, te sem támadhatsz.
Van még egy trükk, ha egy szövetségben vagy, adhatsz segitséget a szövi társadnak, igy megnőnek a tulajdonságai.
De! igazándiból annyira nem gáz, ha néha elgyepálnak, hiszen lesz, amikor te nyersz, a játék elején ez úgyis az adok-kapokról szól.

Idézet: Awenhai - 2008.09.23. 14:42:39
Nem tudom, mennyire lehetséges valódi Őskövet találni a játékban. Hangsúlyozom: találni, és nem vásárolni, vagy kvízért nyerni.

Jelenleg őskövet csak pénzért vásárolhatsz, illetve kvízért kaphatsz jutalmul.
Dátum: 2008.09.23. 13:42:52
Idézet: johha - 2008.09.23. 13:32:19
Arról van info, hogy a befogott/idomított állatok mire jók?

Ha lesz befogott állatod, kapni fogsz részletes leírást.
Dátum: 2008.09.23. 13:42:15
Idézet: Shiako - 2008.09.23. 11:42:26
Ha növelem az egészségem, akkor az mindig csak 1-1 ponttal fogja az életenergiát növelni?

Egész pontosan, egészség * szinttel növeli meg. Tehát 50. szinten akinek az egészsége 20-szal több, annak +1000 életpontja lesz.

Idézet: johha - 2008.09.23. 10:35:08
Az IQ, a mágia és a taumaturgia pontos definícióit hol találom meg?

A játékleírásban, ha a konkrét képletekra vagy kíváncsi, azok nem publikusak, bár valószinüleg irni fogok erről részletesebben egy cikket.

Idézet: tramenes - 2008.09.23. 07:28:43
Mi történik ha lejár a prémium tagságom és 250nél több CSP-m van? Le lesz kerekítve 250re vagy megmarad, de nem nő amíg 250 alá nem megy?

Le lesz kerekítve 250-re.

Idézet: Sztavrogin - 2008.09.23. 09:59:16
Klánon belüli körüzenetre van mód?

Tudom, hogy más játékban van ilyen, de a dolog ott sem igazán müködött, mivel mindenki a körüzenettel kommunikált, és a fórumot senki sem használta. Az üzenet nálunk a személyes kommunikáció eszköze, a közérdekű dolgokra ott van a szövi belső fóruma.

Idézet: Shiako - 2008.09.23. 11:05:52
miért léptet ki a játék időnként, ha belépek a fórumba?

Tudunk erről, próbáljuk javitani mihamarabb.

Idézet: Shiako - 2008.09.23. 11:05:52
... de ennyire szerencsétlen vagyok, hogy nálam kevesebb tulajdonságösszegű és gyengébb fegyverzetű, gyakorlatilag csak vesztett életenergiájú ellenfelek is simán legyőznek?
...
Kinézem a leggyengébb emberek közül valamelyiket (tulajdonságösszeg + felszerelés alapján), majd pedig simán 0-ra vernek (értsd: nem sebzek semmit!).

Ezt egész pontosan úgy kell nézned, hogy neked (mondjuk tárgyakkal együtt) 145 a tulajdonságösszeged. Neki 140. Akkor milyen arány lenne a reális? Matematikailag a 51% : 49%, de ennél azért több van (inkább 55% : 45%, és sok kicsi sokra megy). Ne félj, ahogy a karakterek erősödnek, lesz nagyobb különbség is.

Idézet: Ravenwood - 2008.09.23. 11:59:01
Ami nagyon elgondolkodtat, hogy túlságosan lineáris a játék. Nem tudok "lemaradni", hogy megerősödjek. + Ill. simán meg lehet csinálni, hogy lemaradok egy kicsit kb 9 napra ... Gyak 10 naponta elég egy egész napot lenyomni, és még akkor sem kell egész nap a gép előtt ülni. Ráadásul a lemaradós stratégia annyiból is életképes, hogy 9 nap múlva valszeg kb a 4-5. szinten lesz mindenki (3. szintre elérni: 115csp portya nélkül, ami eddig biztos), és így csupa inaktív szinten kell haladni, nem kell aggódni, hogy esetleg betámad valaki,

Ismerek olyan játékot, ahol van "lemaradós" stratégia, ami azt eredményezi, hogy valaki örök életére a 10. szinten ül, és kiirt mindenkit, aki elkezd játszani, és a közelébe ér... ez itt nem volt cél. Itt nem tudsz elsunnyogni, ha LE-t kapsz, TP-t is kapsz, és fejlődsz, ez szerintünk jó dolog.
A lemaradok - sokat lépek egyszerre dologról. A legtöbb webes játék problémája, hogy "odaláncol" a gép elé, MUSZÁJ minden nap többször belépned. Itt ezt próbáltuk elkerülni, ha valaki nyaralni megy vagy elutazik hétvégére, igenis hozhassa be a lemaradását.
Arról pedig, hogy optimálisabb-e egy nap ledarálni az összes CSP-t vagy részletekben lelépni - szerintem az utóbbi mindenképp jobb, mert akkor tudsz közben portyázni, és plusz TP-t és LE-t szerezni! De egyébként, összességében játékidőt nem spórolsz meg, de választhatsz, hogy naponta belépsz 10-20 percre, vagy ritkábban hosszabb időre.

Idézet: Kisujj - 2008.09.23. 12:12:20
Ezzel kapcsolatban: Nem lehet valahol megnézni, hogy az adott karakter épp pihenő módban van-e vagy aktiiv?

A szövetségeknek van egy épülete, a kristálygömb, amivel jópár extra dolgot megnézhetnek, pl. azt is, hogy pihen-e a célpont.

Idézet: pityu - 2008.09.23. 13:03:09
A tevékenységek között az egyéb menüpontban, mit jelent a lélekkút kisütése gomb?

Van ott erről egy részletes leírás, de röviden: Akkor használhatod, ha kész a lélekkutatok, és van ősköved. Ekkor lélekenergiát kapsz, minél magasabb szintű vagy, annál többet. Nagyon nagyon ritkán (30 naponta 1x) lehet csak használni, úgyhogy ez inkább olyan vésztartalék, ha gyűjtesz egy tárgyra, és az istennek se jön össze rá az LE, akkor kisütöd.
Közben irtad, hogy avant browsert használsz.

Elég sok konfigurációt kipróbáltunk, de sajnos korántsem mindet!
Amire rengeteget teszteltük a játékot, az internet explorer 6 és 7, illetve mozilla firefox. Nem akarok senkit rábeszélni, hogy ezeket használja (bár a mozilla szerintem nagyon jó), viszont ha valaki ettől eltérő böngészőt használ, akkor előfordulhat ilyesmi. írja meg nekem a böngésző nevét, és akkor feltelepítem, kipróbáljuk azzal is.
Dátum: 2008.09.22. 21:35:40
Idézet: Gort - 2008.09.22. 21:15:55
Most látom, hogy a sámánviadal felett van egy olyan, hogy karaktered: és itt nem az a karakterem szerepel, akivel játszok, hanem az ami a regisztráció módosítása előtt volt. Remélem nem lesz ebből keveredés, mert már egész megszerettem az új karakterem.


Nem lesz ebből gondod, de javitjuk, köszi!

Idézet: Balor - 2008.09.22. 20:57:59
Mikortól lehet paypallal fizetni?

Remélhetőleg holnap már beüzemeljük.

Idézet: Tündibündike - 2008.09.22. 20:49:41
Nekem kicsit fura volt a kerdes, es szerintem nem is az a jo valasz, amit vegul a gep kiadott. Szoval nem tul szerencses, hogy rogton elesen a jatekba kerulnek a beadott kviz kerdesek.
Persze vegulis nem veszes, mert egy-egy partyazas bebukasa nem olyan nagy gaz.

Igy van, pontosan, néha lesz rossz kérdés, de amit igy buksz, nincs igazán jelentősége, viszont igy a játékosok értékelnek (és emiatt senkinek sem éri meg rossz kérdést feltenni).

Idézet: Dric11 - 2008.09.22. 20:09:04
ha valaki alattam játsztik hol látom hogy mennyi le-t írnak jóvá nekem utána?? Meg azonnali, vagy napi egyszer írnak jóvá?

Az ajánlások menüpontban (baloldalt, alul)

Idézet: Ravenwood - 2008.09.22. 19:52:16
Vettem +1 hét prémium tagságot (azon felül amit mindenki meg tud venni), viszont nem kaptam +cselekvés pontot érte. Ez azt jelenti, hogy a továbbiakban a prémium megvételekor már nem kapunk újabb csp-t?


A prémium megvásárlása azt teszi lehetővé, hogy minden nap 30 helyett 37 cselekvéspontot kapjál. A játék kezdetén viszont eleve 30 csp-vel indulsz, ezért van az, hogy a prémium rögtön ad +7-et.

Idézet: Tier - 2008.09.22. 19:31:04
Ja és még egy Miklós az őskőr vásárlásnál ahogy nézegettem a banki átutalás és postai utalványnál mit írjunk a közlemény rovatba mert gondolom valahogy bekell azonosítani a játékost elég a karakternév gondolom mert nincs odaírva semmi.

Ha azt is kiválasztod, hogy mennyi őskövet szeretnél, akkor megjelenik, hogy mit kell odairnod (a karakterszámod és neved egyébként)

Idézet: Balor - 2008.09.22. 21:25:14
Tudtommal nem lehet vadászatot bukni, és az enyém is sikerült (3 tp, 38 le). Azóta sincs semmi változás...

Huh, ilyen hibát még nem láttunk, de az ördög nem alszik, megpróbáljuk kideriteni, mi történhetett!
Dátum: 2008.09.22. 20:35:50
Néhány szó a követhető stratégiákról, a tesztelés alapján. Spoiler információ, aki szereti a kísérletezést, ne olvasson tovább!

Tulajdonságra gyúró Ennek a taktikának a lényege, hogy eleinte egyáltalán nem vesz tárgyat, mondván, hogy a tárgyat előbb-utóbb úgyis le kell cserélni, a LE-t, amit igy megspórol, a tulajdonságok növelésére költi. Tárgyat csak akkor vesz, ha az már óriási előnyt jelent.
Hátrány: így tényleg megspórol LE-t, viszont a harcokban gyakrabban fog veszíteni, hiszen ugyanannyi LE-ből jobb tulajdonságokat lehet elérni, ha tárgyat is vesz, mintha nem. A vesztes csaták miatt pedig TP-től esik el.

Agresszív portyázó Amikor csak tud, támad másokat, még 3., esetleg 4. támadásra is elmegy, a lényeg a plusz TP szerzés - minél hamarabb lép szintet, annál előbb kezd több LE-t kapni a vadászatból. Az összes szerzett LE-t tulajdonságnövelésre és tárgyakra költi, és 4. szinten rögtön ráhajt a csapdakészítés szakértelemre, hogy el tudjon kezdeni nevelni egy állatot.
Hátrány: Ehhez a taktikához erősnek kell lenned, hogy minél gyakrabban nyerj, nem elég a tulajdonságot növelni, a felszerelést is folyamatosan fejleszteni kell.

Az építkező Az építkező azonnal szövetségbe lép, és az összes megszerzett LE-t építésre költi. így persze nem is tudnak tőle LE-t lopni, viszont a karaktere sem fejlődik, többnyire veszíteni fog. Persze ennek a taktikának is van néhány csavarja. Az építés növeli a szerencsét, ami nagyon kis mértékben növeli a vadászatban szerzett LE-t (mivel gyakrabban jön nagy szörny), és a későbbiekben, az epikus csatáknál több kincspontja is lesz a ritka relikviákra. Ráadásul, ha folyton nulla LE van nála, ritkábban fognak vadászni rá, és persze hosszútávon azért sok tápot kap az épületektől is.
Hátrány: Ne felejtsd el, hogy a szövetség a karakteredet csak közvetve "tápolja", és a szövetséged ereje nagyban függ attól is, hogy a többiek mennyit tesznek érte. Épithetsz bármennyit, ha többiek nem törődnek a szövivel.

Az optimalizátor Az optimalizátorok egész bizarr módon játszanak, nem úgy, ahogy a valódi végzeturat cselekedne... Egyetlen céljuk, hogy a lélekenergiát maximálisan hasznosítsák, mindent alárendelnek ennek. Direkt leveretik magukat 1 ÉP-re, hogy úgy gyűjtögethessenek, hogy nem támadhatják őket, mindig úgy növelik a tulajdonságukat, hogy ne vagy kevés LE-jük maradjon, és amikor elérik a 4. szintet, azonnal elkezdenek a lélekenergiát növelő szakértelmekre gyúrni, átmenetileg hanyagolva a tulajdonságokat és felszerelést.
Hátrány: Az optimalizátor sokszor fog eleinte a porban feküdni, és nem ő fogja a győzelem top listát dominálni, de ha jól csinálja, később a többiek fölé magasodhat.

Persze a legtöbb játékos a fenti taktikák keverékét alkalmazza, de azért mindenképp érdemes egy stratégiát kialakitani és követni.
A legkellemetlenebb, ha valakinek van ugye userneve és jelszava, mégsem tud belépni a játékba / fórumba (és igy ugye a problémáját sem tudja leirni). Ezért itt leírok egy pár dolgot ezzel kapcsolatban.

Amikor valaki beregisztrál a játékra, kap egy emailt tőlünk az aktiváló linkkel. Ha a linket nem kapod meg, lehet, hogy elirtad az email cimedet, illetve vannak szolgáltatók, akik a levelet esetleg spamnek minősitik. Mindenesetre ilyenkor megpróbálkozhatsz a regisztráció módositásával, és az email cimet javitva, új aktiváló levelet kérni. Ha sehogy sem boldogulsz, lépj kapcsolatba velünk (Segitség gomb) és ha minden kötél szakad, manuálisan aktiválunk!

Ha sikerült aktiválni a regisztrációdat, és mégsem tudsz belépni:
1. A jelszó beirásakor ellenőrizd, hogy nincs-e a billentyűzeten a CAPS LOCK bekapcsolva, az Y és Z felcserélve, az ékezetes betük kikapcsolva stb.
2. Sok böngésző automatikus jelszó-beirója lehet, hogy beirt valami hülyeséget a jelszóhoz, ha olyan usernevet használsz, amit máshol is. Ilyenkor érdemes a jelszót kitörölni, és újból beirni.
3. Ellenőrizd a gépeden az időt és dátumot, hogy helyesen be van-e állitva. Ellenőrizd a böngésződben, hogy a Cookie-k engedélyezve legyenek!
4. Ha minden csődöt mond, akkor használd az Elfelejtett jelszó linket, ekkor az email cimedre új jelszót kapsz, próbálkozz ezzel.
5. ha ez sem segit, irj nekünk egy emailt az info{kukk}vegzetur{ponty}hu cimre, ird meg, milyen operációs rendszered és böngésződ van, és megpróbáljuk kideriteni, mi lehet a gond.