Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Prisma

Dátum: 2012.03.15. 17:58:10
Idézet: Miklós - 2012.03.15. 17:46:08
Az "inspirátor mindenkinek" javaslatról: ez teljesen igazságtalan lenne.

Nem lenne teljesen igazságos, de az igazságtalansága messze eltörpül az ingyenes, permanens pók bölcsessége mellett. Szóval kis igazságtalanság a többség javára az nem jó, de óriási igazságtalanság a top javára az bezzeg rendben van.
Dátum: 2012.03.15. 17:55:17
Idézet: Miklós - 2012.03.15. 17:46:08
Aki a középmezőnyben van, úgy fél a TP-től, mint a tűztől. Amikor emberek küldetés teljesítésért (minimális mennyiségű) Tp-t kaptak a guta kerülgette őket.

Ez a lényeg félremagyarázása. A középmezőnyben senki nem fél a TP-től, hanem a rossz / romló LE/TP aránytól. Ha lenne egy olyan új elem a játékban, amivel sok TP-t gyűjtene be az ember, de cserébe jó nagy LE/TP-vel, akkor mindenki nyomatná, és nem félne a sok TP-től.

A küldetés TP-től pedig azért kapott mindenki gutaütést, mert egyrészt romló LE/TP arányt jelentett, másrészt pedig a szokásos teljesen átgondolatlan fejlesztés volt, amely egy teljesen marginális problémát kezelt rosszul, sokak számára hátrányosan.
Dátum: 2012.03.15. 17:12:47
Idézet: Kocos - 2012.03.15. 17:06:40

Milyen erv?!

Mivel te sem írtál érvet, így én sem fárasztottam magam.


Tehat szerinted az, hogy valaki fixen 2-szer annyi TP-t szerez, mint masok az nem garancia a felzarkozasra ugye?

Ennek az ellenkezőjét állítottam. Sőt, én azt írtam, ha a top elkezd akár csak kicsivel kevesebb erőforrást elhasználni, mint az utánuk jövők (tehát nem kell a drasztikus fele TP), akkor már közeledni fognak lentről.


amik mellett szo nelkul elmenni vegtelen onuralmat kinal.

Láthatóan nincsen végtelen önuralmad, mert nem is sikerül szó nélkül elmenned mellette.
Dátum: 2012.03.15. 16:57:56
Idézet: Kocos - 2012.03.15. 16:49:32

No csak eljutottunk oda, hogy igaz amit mondok. Meg ha nehezedre is esett leirni.

No, csak nem sikerült odáig eljutni, hogy tudjál szöveget értelmezni. Olvasd el még egyszer, amit írtam. Az valóban igaz, hogy el lehet felejteni a VF-et, de pont azt írtam, hogy ez semmire nem garancia. Ellentétben a toppal, akinek tényleg van garantált módszere a lemaradásra.

de elore tudsz, az garantalt.

Nem, nem az.

Ellentétben a top lemaradására szolgáló módszerrel, ami garantáltan hatásos. De ehelyett inkább kapnak ingyen permanens pók bölcsességét. Mi lesz a következő, kapnak ingyen turbózott szívosság övét?
Dátum: 2012.03.15. 16:28:21
Idézet: BaalCain - 2012.03.15. 16:08:57
Hanem szintarányosan kötelező szinguláris nagyság és több vadászat tp.

A probléma ezzel az, hogy ez meg az többiek LE/TP-jét rontaná. Márpedig az végül is mindegy, hogy a top LE/TP-je javul, vagy a többieké romlik, a lényeg, hogy a top nyerstápot kap a többiekhez képest. Ez nem elfogadható.
Dátum: 2012.03.15. 15:58:49
Idézet: Kocos - 2012.03.15. 15:01:15
Olyannyira lenyegtelen, hogy nincs ilyen, hogy kivalasztott.

A kiválasztottak száma adja azt, hogy kiválasztottnak tekinthetők. Mint írtam, az már lényegtelen, hogy ki van köztük, a lényeg, hogy a karakterek nagy része nem.


erre barkinek van lehetosege. Kinek gyorsabban kinek lassabban.

Ez nem így van.


De nincs olyan kari aki el lenne tiltva a szingularistol, a VF es AT elfelejtesetol.

Mint ahogyan a top sincsen eltiltva attól, hogy visszamaradjon. Az óriási különbség a kettő között az, hogy a top rendelkezésére álló módszer garantáltan sikeres, míg a VF, AT elfelejtés egyáltalán nem garancia arra, hogy tényleg utoléri a topot.
Dátum: 2012.03.15. 14:14:37
Idézet: Isten Kardja - 2012.03.15. 14:11:17
Majd a szavazás eldönti, ki mit szeretne.

Persze, a szavazás, amiben a top megszavazhatja magának a tápot. Ez teljesen rendben van így.
Dátum: 2012.03.15. 13:47:18
Idézet: Miklós - 2012.03.15. 13:11:21
A Te fogalmaid szerint a pók bölcsessége a legjobb cucc. Egy TOP karinak értéktelen.
MÉG EGYSZER HANGSÚLYOZOM: A játék csúcsán a LE/TP NEM az erősség mértéke. Ettől a változástól a top karik NEM lesznek erősebbek.

Ez egy óriási tévedés. Egy TOP karinak értéktelen a pók bölcsessége - egészen addig, míg úgy nem dönt, hogy elvegyül az alsóbb szintűek között. Ha egy top karakter úgy dönt, hogy bevárja őket x szintnyi dupla LE/TP-s tápolás után, akkor azok semmit sem tehetnek ez ellen, és bucira lesznek verve minden esély nélkül. Arról nem beszélve, hogy aki mindig pont a határ alatt van, azt pedig folyamatosan bucira verik, ahogy Craslorg is írta. Az pedig durva (szándékos?) tévedés, hogy 5-15% nem számít. Rubin triász, és társai? Platina cuccok az arany helyett +1%-ért? Nem is sorolom tovább, nyilvánvaló, hogy akár 1% is sokat jelent. Egyébként pedig akármennyit is jelent, az, hogy valaki ingyen nyerstápot kap, csak azért mert top, egyszerűen elfogadhatatlan.

Ez a képesség messze a játék legdurvábbja (valószínűleg többet ér, mint a most legdrágább AH-s tárgyak együttvéve), és ezt most a top ingyen megkapja, és semmi nem akadályozza őket abban, hogy olyanok ellen használják, akiknek tényleg ilyen sokat ér a képesség.
Dátum: 2012.03.15. 12:51:26
Idézet: Kocos - 2012.03.15. 12:36:40
Prisma egyszer mar leirtam neked, nyilvan elengedted a fuled mellett, mert ellenerved nem volt: te is lehetsz top, rad is vonatkozhat ez

Azért engedtem el a fülem mellett, mert irreleváns. Még ha igaz is lenne az az állítás, hogy én is lehetek top (mint ahogyan nyilvánvalóan nem igaz), ez teljesen irreleváns az ügyben. Az, hogy konkrétan ki az az n. darab kiválasztott, aki a játék messze legdurvább képességét ingyen megkapja, teljesen lényegtelen. Attól ez még megdöbbentően igazságtalan a többiekkel szemben.
Dátum: 2012.03.15. 12:19:16
Idézet: Fericske - 2012.03.15. 11:52:24
Világonként az első 50-et megkérdezni és ahol megszavazzák, ott leprogramozni.

Ezzel csak az a gond, hogy arról kell szavazniuk, hogy kérik-e a VU messze legdurvább képességét ingyen (attól az egy-két kivételtől eltekintve, akinek nem gond, hogy nincs célpontja). Ez olyan, mintha arról akarnál szavazást kiírni, hogy kell-e ingyen 100M LE. Naná, hogy kell!

Ilyen képességet bárkinek is odaadni (pláne ingyen) megdöbbentően igazságtalan, a játék történetének legdurvább húzása lenne, pedig volt itt már minden.
Dátum: 2012.03.15. 11:16:11
Idézet: Isten Kardja - 2012.03.15. 11:11:22
Néhány hétig-hónapig ne nyúljunk az erőforrásokhoz, effektíve ne játszunk.

Miért kell rögtön végletekben gondolkodni? Elegendő, ha kevesebb erőforrást költötök, mint az alattatok lévők, és máris közeledni fognak. Tehát lehet nyugodtan játszani, csak nem kell mohónak lenni, és minden létező erőforrást elcsattintani.
Dátum: 2012.03.15. 11:04:58
Idézet: BaalCain - 2012.03.15. 11:02:49
Egyébként az isnpirátoron túl egyetlen egyéb ötlet sem hangott el, mivel lehetne kicsit összzárni a mezőnyt

Dehogynem, méghozzá a legtriviálisabb megoldás is elhangzott: az elöl lévők ne rohanjanak. Bármikor megtehetik, hogy bevárják az alattuk lévőket.
Dátum: 2012.03.15. 11:00:45
Idézet: Craslorg - 2012.03.15. 10:56:29
Miért lenne a top kedvezményezett?

Azért mert van néhány ember, aki nem akarja bevárni a többieket, attól még a top többi részének (akik viszont igen) ez überbrutál táp lenne. Mire fel kellene megkérdezni őket, hogy kell-e nekik überbrutál táp? Nekem is kell, akkor engem is megkérdeznek?
Dátum: 2012.03.15. 10:39:25
Idézet: Archibald Cunningham - 2012.03.15. 10:19:19
megkérdezni a topot (20/50), hogy mi a véleménye a dologról.

Miért pont a topot kellene megkérdezni, mikor ők a kedvezményezettjei?

Akkor engem is kérdezzenek meg, hogy akarok-e én is ingyen permanens pók bölcsességét. Már most mondom, hogy igen, akarok.
Dátum: 2012.03.14. 17:08:26
Idézet: Craslorg - 2012.03.14. 16:52:40
Eventeknél "kiváló" lenne.

Ezt könnyű kivédeni azzal, hogy az event által igényelt erőforrást az event idejére normál tempóban kapná a TOP is. Mivel a puffer mérete náluk is ugyanakkora (tehát ugyanannyit tudnak felhalmozni), így semmilyen hátrány nem érné őket.
Dátum: 2012.03.14. 17:04:08
Csak hogy még inkább perspektívába lehessen helyezni a dolog igazságtalanságát:
A pók bölcsessége az egyik legdrágább tárgy az aukción. Erre most a TOP kapni fog INGYEN, nem hogy sima pók bölcsességét, hanem PERMANENS pók bölcsességét!
Dátum: 2012.03.14. 16:48:29
Idézet: Miklós - 2012.03.14. 16:34:08
mert több célpontod lesz és jobb a LE/TP arány.

Arra nem nagyon érkezett magyarázat, hogy a valóban fennálló problémát miért ilyen ordítóan igazságtalan módon kell megoldani. Ennél a játék jellegéből adódóan egyszerűen nem képzelhető el igazságtalanabb megoldás, lévén nincsen nagyobb táp, mint a LE/TP bónusz.

Sokkal igazságosabb lenne, ha egyszerűen mindenki más több CSP-t, és PP-t kapna. És még biztosan ki lehetne ezen kívül is mást találni, de ez a lehető legrosszabb.

Külön vicces, hogy az eddig összeesküvés-elméleteket gyártók minden TOPpal kapcsolatos gyanúját fényesen igazolja ez a változtatás, most már a TOP egyenesen nyers tápot kap, csak azért mert TOP. A szerencsekerék ehhez képest az átgondoltság, és igazságosság csimborasszója volt.
Dátum: 2012.03.14. 13:54:12
Idézet: Craslorg - 2012.03.14. 13:33:06
így egy differencia alakul ki folyamatosan és itt nem azokra kell gondolni, akik a top20-tól 60 szinttel vannak lemaradva, mert azok soha nem érik utol őket, hanem a közvetlen utánpótlás, akik így gyorsabban érik be őket, de az adott szinten gyűjtött LE-jük kevesebb lesz, mint azoknak, akik top 20-asak, így ez a fejlesztési irány nagyon sok gondot okozna.

Ez itt a lényeg. Noha valójában tényleg nem a LE/TP arányt javítja közvetlenül, de az erősítő hatása teljesen ekvivalens adott arányú LE/TP javítással. Ily módon pedig pont ugyanannyira igazságtalan is.
Dátum: 2012.03.14. 13:48:57
Idézet: Birka - 2012.03.14. 13:27:11
Valamint nem lé/tp bónuszt kapnak, hanem komoly szintlépési sebesség nerfet, mely csökkenti az új dolgok felfedezését, tovább maradnak egy szinten, ezt áldozzák be azért, hogy legyen célpontjuk...

Miklós is egyből leírta, hogy ez LE/TP bónusz, és teljesen nyilvánvalóan az is. Ha pedig nerf, akkor ebből a nerfből kivételesen én is kérek.
Dátum: 2012.03.14. 13:25:16
Idézet: Eardog - 2012.03.14. 13:16:47
miért büntessük sokkal rosszabb LE/TP aránnyal a TOP20-at, míg a többi játékos a beépített inspirátorral 2x annyi CSP-t kap

A CSP mennyisége nem befolyásolja a LE/TP arányt.