Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Enchanter

Oldal: 1234567
Dátum: 2009.02.23. 12:58:46
Akkor azt azért megoldhatták volna olcsóbban is XD
Dátum: 2009.02.23. 12:55:10
Életszerűséget kérlek ne keverd bele a játékmechnikába... azért ez a játék eléggé távol esik a szimulációtól hogy engem egy ilyen nem zavarna. Ha tényleg akarsz indokot, akkor az agyában hirtelen felszabaduló kapacitás blablablalba...

Komolyra fordítva a szót: Azért lenne gáz mert akkor ha pl. most el akarnék felejteni egy 5-ös szakértelmet, az kerülne nekem kb 18000 LE-be. Ez ugye kb 18000/50=360 szakértelemszint fejlesztés után térül meg.

Ez már rég túl van az "értelmetlen" határán és inkább átnyúlik a "fos" kategóriába.

Persze ha több 5-ös szintű skilled van amit el akarok felejteni (ami nincs, mivel szerintem jól fejlesztettem és nem vettem fel értelmetlen skilleket), akkor lehet hogy már cirka 180, vagy akár 90-45 szakértelem fejlesztés után megtérül.

Jah, és az alap LE-t amit beleöltél azokbaa szakikba el is felejtettem beszámolni...


"Én arra gondoltam, hogy ha kissrác koromban, még 5. szinten megtanultam a kontinuumszűkítést, akkor még csak mondjuk alig 1000 LE volt, most pedig egy szintet rárakni 480 másik után 4940 LE. Ha elfelejtem, 4940-et kapok vagy csak ezret?"


Szerintem simán kaphatod a többet, ha beleszámolod azokat az 50LE-ket amivel eddig növelte a szakijaidat+amibe a felejtés kerül. Kétlem hogy pozitívan jösz ki belőle, bár lehetséges...
Dátum: 2009.02.23. 12:40:00
Visszafejted? Úgyértem, nem egy bonyolult művelet...

szint*(szakértelemösszeg*10+(szint+1)/2*100)

esetleg levonsz szakértelemösszegből szintnyit előlegben.

Újabb kérdés: Lehet felejtéssel felejtést felejteni?

Mondjuk ha nem ad vissza semmi LE-t akkor értelme nincs...
Dátum: 2009.02.23. 12:31:20
Kérdésem lenne azokhoz akiknek már megvan a felejtés:

LE-t visszakapod a felejtett szakértelemből? Ha nem az nagyon gáz lenne...
Dátum: 2009.02.22. 17:24:00
A válasz az, hogy ne keress szerepjátékra indokot a tápban

Úgy értem, a küldetések kb 2/3 része szerpjátékkal megmagyarázhatatlan, legalábbis számomra. A legendás lények is amik odasereglenek az emlékműre... akkor mi most valamiféle interdimenzionális turistákat ölünk, vagy mi?
Dátum: 2009.02.21. 22:34:08
Úgy tippelek kb 1-2 hétig még így lesz. Aztán egy okosabb szövetség elér addig hogy eggyel kevesebb szintje legyen mint nektek (előbb utóbb megtörténik, hiába építetek gőzerővel tekintve hogy az építési költség egyre nő), egyben beépít harmincat, kihasználva hogy nem nő az ár még, ugye. A növekvő ár miatt ezzel nem hiszem hogy lépést lehet tartani, bár franc tudja.... Aztán megint pár hétig náluk lesz, amíg egy harmadik szövi be nem éri őket, és csinál egy ilyen tower rusht etc... A másik lehetőség hogy 2 vagy több szövi ér be egyszerre. Innentől vagy verseny lesz, vay kivárják egymást amíg annyira drágul a torony hogy a másik nem tud versenyben maradni.

Azt nem tom megéri-e behozni azt a sok szintnyi előnyt amit egy napi nagyépítéssel tudnak produkálni, utána kéne számolni, de nagyon úgy érzem hogy ti szívjátok majd meg leginkább, mert ti voltatok az elsők, ergo nektek kerül majd legtöbbe hogy felvigyétek akkorára (már ha vissza akarjátok, és nem hagyjátok a francba az egészet). Persz az is lehet hogy ezért a kb. 2 hétért is megérte, nem igazán van kedvem le excelezni.

Felteszem ti is végig vezettétek, és a lehetséges jövőbeni negatívumok ellenére bevalláltátok szal azért jár a grat
Dátum: 2009.02.20. 13:19:00
"Ha nem vehetik fel az LE-t, akkor viszont fel lesznek háborodva, hogy ők miért vannak kizárva."

Helyes! Ezután szerintem mindenki többször is átgondolná/átolvasná a kérdést feltevés előtt. Az egyetlen probléma az talán hogy akit eddig "igazságtalanul" zártak ki az is megszívja (voltak ilyen panaszok valamelyik topicban).

Talán lehetne egy átmenet: ha eltiltanak kérdésfeltevéstől a következő X jutalmat nem veheted fel? Esetleg a tiltás elévül?
Dátum: 2009.02.19. 14:19:13
Térkapus és epikus ellenfelektől lehet zsákmányolni.
Dátum: 2009.02.15. 20:52:26
Idézet: Aderrick - 2009.02.11. 14:58:19
Szerintem jó az, hogy kronoval csak 10 percre vihető le a nullázás. Ha nem optimalizálsz, nem kell a krono egyáltalán. Ha igen, felnyomod 50-ig. Ha még az sem elég, fizetni kell érte.

Idézet: Enchanter - 2009.02.11. 15:05:41
"Ha nem optimalizálsz, nem kell a krono egyáltalán"

Frászt. Pont hogy ha optimalizálsz, akkor nem raksz egy szakértelemre ami csak kényelmi funkciót ad, ami mellesleg még kimaxolás után is elmarad attól hogy befizetsz 1 őskövet...


Idézet: Aderrick - 2009.02.11. 15:36:18
Az optimalizálsz-kinyomod a kronot a nem fizetős játékosokra vonatkozott. A fizetős persze, hogy fizet ezért is.


Idézet: Enchanter - 2009.02.11. 15:40:39
Őszintén? CSP-vel még mindíg kevesebb LE-t vesztek mintha most kinyomnám kronót 50-ig. És még csak nem is lépek szintet az extra TP miatt. Jah, kicsit lassul a fejlődésem, de legalább nem fejlesztek 50 pontnyi szakértelmet tök feleslegesen, ami azért erősen visszavetne bárkit szinthez képest...


Idézet: Simon - 2009.02.11. 16:03:54
Enchanter, mint minden a jatekban, ez is egy soktenyezos egyenlet. Nem olcso a szaki, de hosszutavon megeri, foleg, ha CSP-t fogsz erre hasznalni. Sok sok CSP elobb utobb osszeadodik akkora osszegre, mint amennyit a szakertelemre koltottel volna.

Meg en is morfondirozok a dolgon, de valoszinuleg kifejlesztem a szakit. Mivel a portyazasra is hat, amit ugye oskovel nem lehet kivaltani, igy tenyleges valos idot lehet vele megtakaritani. Nem a legnagyobb prioritas, ketsegtelen, de azert fontos szempont. Aztan elkepzelheto, hogy valaki emiatt 50 szakival optimalisan jobb lesz... majd valahogy mashogy ledaralom.


Idézet: Enchanter - 2009.02.11. 16:18:09
Utánaszámoltam, nekem most úgy 310000 LE lenne kinyomni 50-ig. Ez testvérek közt is 500 vadászat 30-as szinten, kimaxolt spektrálissal (mondjuk mivel vadászat közben szintet lépsz, jöhet óriási, meg sajtolás, stb... ezért legyen inkább amolyan 400 körüli de az már nagyon alsó határ). Ezt én akárhogy számolom, nem éri meg. Nekem nagyon olyan érzésem van hogy ez egy "nesztek de mostmán csönd legyen" fejlesztés, hogy azoknak akik ódzkodnak a CSP vagy kő költéstől valami okból legyen egy harmadik út, amire lehet mutogatni hogy "LÁTJÁTOK EZT IS BERAKTUK CSAK NEKTEK, MERT KÉRTÉTEK!". És igaz, tényleg kértük, de ez így egy totál értelmetlen parasztvakító megoldás.

Nem lehurrogni akarom a fejlesztéseket (CSP/köves megoldás teljesen rendben van), de néha olyan érzésem van hogy senki nem vette a fáradtságot hogy utánaszámoljon.



Na, átmásoltam ide, hogy Miklós hozzászolhasson ha már nem akart off-olni
Dátum: 2009.02.11. 16:18:09
Utánaszámoltam, nekem most úgy 310000 LE lenne kinyomni 50-ig. Ez testvérek közt is 500 vadászat 30-as szinten, kimaxolt spektrálissal (mondjuk mivel vadászat közben szintet lépsz, jöhet óriási, meg sajtolás, stb... ezért legyen inkább amolyan 400 körüli de az már nagyon alsó határ). Ezt én akárhogy számolom, nem éri meg. Nekem nagyon olyan érzésem van hogy ez egy "nesztek de mostmán csönd legyen" fejlesztés, hogy azoknak akik ódzkodnak a CSP vagy kő költéstől valami okból legyen egy harmadik út, amire lehet mutogatni hogy "LÁTJÁTOK EZT IS BERAKTUK CSAK NEKTEK, MERT KÉRTÉTEK!". És igaz, tényleg kértük, de ez így egy totál értelmetlen parasztvakító megoldás.

Nem lehurrogni akarom a fejlesztéseket (CSP/köves megoldás teljesen rendben van), de néha olyan érzésem van hogy senki nem vette a fáradtságot hogy utánaszámoljon.
Dátum: 2009.02.11. 15:40:39
Őszintén? CSP-vel még mindíg kevesebb LE-t vesztek mintha most kinyomnám kronót 50-ig. És még csak nem is lépek szintet az extra TP miatt. Jah, kicsit lassul a fejlődésem, de legalább nem fejlesztek 50 pontnyi szakértelmet tök feleslegesen, ami azért erősen visszavetne bárkit szinthez képest...
Dátum: 2009.02.11. 15:35:38
Hát, vagy számon tartod mikor kaptál legutoljára CSP-t, kiszámolod mikor fogsz legközelebb, és aztán mielőtt megint kapnál benyomod rá a turbót, vagy egyszerűen mindíg azon tartod mikor éppen nem csinálsz mást.
Dátum: 2009.02.11. 15:05:41
"Ha nem optimalizálsz, nem kell a krono egyáltalán"

Frászt. Pont hogy ha optimalizálsz, akkor nem raksz egy szakértelemre ami csak kényelmi funkciót ad, ami mellesleg még kimaxolás után is elmarad attól hogy befizetsz 1 őskövet...
Dátum: 2009.02.09. 23:20:03
Ha már itt vadászgatunk... ketté lehetne szedni a kvízt és a vadászatot is. Mert pl van hogy kvízelni van kedvem, devadászni nem (pl. várok sajtolás CDre), és van hogy a vadászatot benyomnám, de nincs időm kitölteni kvízt. Jó lenne ha lehetne "bespájzolni" kvízeket előre, persze nem tudom mennyire megoldható/jó ötlet de tuti kényelmesebb lenne...
Dátum: 2009.02.07. 23:21:29
Azért jó lenne látni is belőle valamit.

Félretéve a tréfát, nagyon jól hangzik. Fogadok hogy akik eladták a térkapus cuccaikat most tépik a hajukat.
Dátum: 2009.02.07. 18:01:15
"szakértelem "lefelejtését" lehetővé tevő, szakértelem fejlesztési költséget csökkentő"

Erre a kettőre kiváncsi leszek hogy működik...
Dátum: 2009.02.06. 09:26:07
Tekintve hogy cserébe viszont nem vesztesz hpt és akkor is működik mikor támadnak, igen, szerintem jó lenne....

EDIT: ez a szakértelem arra van ha úgy érzed harcban nincs esélyed; szóval az az "ahelyett, hogy sok LE-t és TP-t kapnék" igazából "ahelyett hogy ellopják az LE-m". Ha mindíg nyersz, és mindíg elköltöd a PP-d akkor neked lehet hogy értelmetlen... ugyanúgy ahogy pl a szinguláris ismeretek értelmetlen olyanoknak aki mindíg veszít.
Dátum: 2009.02.06. 08:46:11
Tényleg jó lenne pl, egy diplomácia szakértelem.

Úgy működne hogy:

A diplomácia minden szintje után van 0,5% esélyed arra hogy ha portyában találkozol egy végzetúrral, harc helyett kölcsönösen megosztjátok egymással tudásotokat (+kevés TP) és élelem készleteiteket (+kevés LE). Max szint 100

Szóval ha mindkettőtöknek 100-as a diplomácia, akkor 100% eséllyel beszéltek és nem ütitek egymást. Háborúban persze nem működik.
Dátum: 2009.02.05. 13:06:28
A sakkban az a cél hogy az ellenfél királyát mattold. A végzetúrban (ésa legtöbb MMORPG-ben úgy általában) nincs cél, nem lehet "nyerni". Gyakorlatilag karakterfejlesztés a vakvilágba. Innentől az hogy csak egy féle képpen lehet csinálni a dolgokat igenis zavaró. Kicsit amolyan TFes, mindenki harcosmáguspappszionicistavadtehetség feelingje van... ami nem lenne baj, ha lenne felfedezhető világ vagy valami tartalom. Gyakorlatilag ötvözi a leggyengébb részeit a TFnek (egysíkú harc, egyen"nekem vágó az elsődleges, nem szúró"karakterek, kevés interakció karakterek közt) és az ŐVnek (nincs világ amit szabadon bejárhatsz/felfedezhetsz). Másfelöl ingyenes. Többnyire.
Dátum: 2009.02.03. 23:17:49
Már bocs, de miért is baj az ha az ember napi két belépéssel megvan, ha mellette még fizet is érte (Megjegyzés: kettő a MINIMUM, a vadászatok miatt... hacsak nem egy, 2 és fél órás belépést számolsz egynek)? Miféle játékbeli előnye származik ebből? Ettől nem lesz több LE-je, nem lesznek jobbak a harci statjai... Gyakorlatilag annyi előnyt látok hogy nem kell leüttetnie magát ha farm közben túl magasra menne a hp-ja. Értem én hogy kevesebb pageviewt generál, de az a pár őskő azt bőven fedezné...
Oldal: 1234567