Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Darah

Dátum: 2009.12.21. 11:28:26
Let, én is kíváncsi lennék kicsi szintűek véleményére rajtad kívül, leginkább az lenne mérvadó, ami itt fenn már puszedli, ott lehet katasztrófa.
Dátum: 2009.12.21. 10:59:30
Ha járna érte szövibónusz, megérné szerencsélkedni konsti mellett is.
Így is megéri, de az látványos is lenne, a karilapján figyelhetné mindenki a bónuszait.

Viszont az is igaz, hogy a maxos szövibónusz elérése szerencsében még lehet hatalmas teher egy harmincas szintűn.
Dátum: 2009.12.21. 10:54:02
Ha eléri a jelenlegi max szövibónuszt, ami most a 75/75/15 mesteri építészettel, ami Birka szorzójával feltételez egy 113-as szerencsét, már fullüzemen megy szövibónusza.
Ha neadj' lesz még vagy hatvan mesteri, azért úgyis meg fog izzadni a szövi, napi egy konstival Jézuscsókolásra végeznének vele, direkt LE is kell, tehát ismét fejlődni fog a szerencséje.

60-as szinten egy 113-as szerencse azért már nem egy nagy durr.

Lehet ám csak nekem, hurrogjatok le.
Dátum: 2009.12.21. 10:35:37
Pont azért jó fokmérő Prisma.
A karakter valós teljesítményét mutatja.
Mivel beépülni sem lehet konstival, így ezzel nem is kell ott számolni szerintem.
Dátum: 2009.12.21. 10:32:42
Persze, hogy nem baj Ricardo.
a szerencse mondhatni az egyetlen hiteles mérőszáma annak, hogy ki mennyi LE-t épített valójában, semmi nincs rá hatással, ha jól tudom az építés szaki sem, ugyanúgy, ahogy a konsti sem.
Tiszta LE-vel számol.
Dátum: 2009.12.21. 10:27:44
Mivel a konstitól egy lépést nem nő a szerencse, így ez az érv azt hiszem kiütve.
Dátum: 2009.12.21. 07:33:51
Prisma, adott problémára adott megoldás a kút és az ő kávája megoldás, hogy kisasszonyosan fogalmazzak.
Nemhogy nem féligmegoldás a köréépítés ellen, hanem tökéletes lobbi mellette.

Minek adjon ki valaki félmillát valamiért, ha elég ezret kiadnia?

Csöppet sem csodálkoznék, ha gombamód megszaporodnának az ilyen szövik.
Jójó, bónuszt "csak" annyit kapok, mint a többi, de ez csak egy ezresbe fáj, és még epik tárgyat is lesz sanszom vinni, ha odaér majd a köréépítőm, hogy felrántsa nekem az épületet, nomeg elveri az eleinte még szintben nekem passzoló epiket.
Dátum: 2009.12.21. 00:18:07
Már javasoltuk az épületek valós értékével való számolást, javasolták a szerencséhez kötést.
Most halálkomolyan az várható el a játék fórumán, hogy egy komplett fejlesztési doksival álljanak elő a játékosok?
Főleg amikor a hatszázadjára leírt "ez nem jó" után ismét az jön, hogy hát akkor többek meggyőztek, hogy így lesz jó?
Dátum: 2009.12.20. 23:25:23
Még arra lennék kíváncsi, kik voltak azok a "többen" akik sima szintre leosztott, építéshez közenincs szövibónuszt javasolták.
Aki tudja mutassa már meg, hol olvassak utána.

De hogy eztán a millás kutúak honnan fognak tagokat szerezni, és főleg mivel fogják bevonzani őket az viszont tényleg érdekes lesz.
Jer hozzánk, építs két millát, és kapsz érte akár 15 védőfalat is, de epiket azt spec nem.
Dátum: 2009.12.20. 22:48:14
Idézet: Miklós - 2009.12.20. 20:55:00

- Gyakorlótér / Védőfal/Nekrofun trón: maximum szint/2 szintnyi számít. Tehát egy 20. szintű karakternek max. 10 szint. Ez már egyébként hónapokkal ezelőtt be lett ígérve.


És akkor miért mondunk el egy dolgot naponta.
Hát spec ezért.

Ha egy 25-ös kari akkor is ezt a túró bónuszt kapja, ha másfél millás építése van, meg akkor is, ha ezer LE, akkor az a hülye eztán aki normálisan beépül valahová, éljenek a körbeépítő karakterek.
Mi a viharnak épüljön be normális szövibe?
Teljesen fölösleges.
Dátum: 2009.12.20. 20:20:34
Ez oké, de egy tárgynak kétféle működést írnál elő, ami nem tudom mennyire menne.
Mert megszerezni ezek szerint meg tudná a kisebb is, csak használni nem, míg bele nem nő.
Dátum: 2009.12.20. 19:43:25
Ez az entitásnál hogyan érvényesülne?
Dátum: 2009.12.20. 18:32:18
Hát valóban építened kellene azért, hogy epik kincseket szerezz, de egy normálisan belőtt minimumlicitnél azért fel tudnál rá készülni, nem?
Dátum: 2009.12.20. 18:20:05
A szövetségi bónuszok még mindig ott vannak értelmet adni a köréépítésnek, nem is akárhogyan.
A 60+60+15 tulajdonság 1000 LE építésre az nem épp a "nem éri meg" kategória.
Dátum: 2009.12.20. 16:59:55
Az epik reformra teljesen nyitott volt Miklós, javaslatokat kért.

Viszont az önmagában nem fogja megszüntetni még a visszahívhatós és így már leszintkorlátozható epikekkel sem a köréépítés problémáját, ami miatt a tervezett fejlesztés felmerült.

Elég komplex összefüggések vannak már itt, nehéz úgy belenyúlkálni, hogy ne borítson fel egy másik részt is, ezért kellene alaposan körüljárni ezt a dolgot.
Dátum: 2009.12.20. 16:19:47
Idézet: Ywgarrd - 2009.12.19. 10:04:57

Darah, folyton azt emlegeted, hogy előnybe kerül egy kisebb csoport, mert ismerőse van. Ez csak nagyon sarkítva igaz. Elsősorban arról van szó, hogy kölcsönösen megéri egy magas szintűnek átjönni ütni az epikus lényeket. Szerinted ha egy 84. szintű karakter nem járna jól vele, akkor nálunk lenne már több hónapja a két szép szemünkért? A fenét, már rég másik szövetségben lenne.
Ahhoz hogy ezt megcsinálja egy hasonló szövetség, keresni kell valakit, akivel megbeszélitek, hogy miért jó ez kölcsönösen mindkét fél számára. Ha van ismerős, akkor ez valóban könnyebb, de 90 %-ban nem ezen múlik.
Abban egyetértünk, hogy legyen építéshez kötve a tárgyak elvihetősége és az épületbónuszok is, ez ellen nincs kifogása senkinek szerintem, mert az korrekt. Szerintem azért vitáztok itt Viktorral, mert simán elbeszéltek egymás mellett. Azt pedig bevallom, hogy számomra sem volt egyértelmű, hogy mit értesz ismeretség alapú előnyön. Feltételezem, hogy a korrekt meglátásaid mellett ide sorolod a magas szintű epikus tárgyak elérését is. Ezt a részét akartam tisztázni (nem írtad sehol sem, hogy ezzel van bajod, de azt sem hogy nem).


Szerintem meg elég sokszor leírtam, nyugodtan legyen akárhanyas tárgya a kisebbnek, és akkor most írom, az sem érdekel, ha a barátja, megbeszélt partnere, kisunokája, illetve nénikéje csapkodja is elő neki az epikből.
Ha jobban megnézed, egy normál beépülésű szöviben is az ismerősök (és a szövitárs az, még ha ott futnak össze először, akkor is) csapkodják elő a tagok 70-80 %-ának.

Azzal sincs problémám, ha egy nagyobb szintű karakter elmegy vakolni és epikcsapkodni egy kicsi szövibe, sajna a mostani epikrendszer ezt egy idő után majdhogynem meg is követeli (nagyszöviben, ahol vagy gyengébb, vagy kisebb, mint a legerősebbek-legnagyobbak, nem rúghat labdába sem kincsekért, sem kincspontért).

Ezt nyugodtan lehet taktikának nevezni, mert az, és még nem is kiskapu.
És nem is lenne az, ha elő nem jönne az az anomália, hogy a 80-as cuccért és a szövibónuszért zéró erőfeszítést kell tennie azoknak, akikhez-akiknek épít-csapkod a nagy karakter.

Úgyhogy én mindenféle magasabb politikát figyelmen kívül hagyva végig mindössze arról beszéltem, hogy kelljen annak a kisebb karinak tenni azért a holmiért/bónuszért, amit akár az ismerős, illetve kézkezetmos partner előszed neki.

És persze arról, hogy ez a karakterszint szerinti
Idézet: Miklós - 2009.07.28. 14:59:54
Várható fejlesztések
- ha egy alacsony szintű kari "köré épitenek" egy szövetséget, nem profitáljon teljes szinten a védőfalból és gyakorlótérből: legfeljebb szint/2 érvényesüljön, tehát egy 4. szintű kari csak +6 támadást és +6 védekezést kapna meg.

legyen már egy kissé újragondolva, mert olyan gyönyörszépen melléüt annak, amiért be akarják vezetni, hogy öröm nézni, simán meghagyja az exploit előnyét és bünteti a normál beépülést.
Dátum: 2009.12.19. 21:29:17
Idézet: Miklós - 2009.12.19. 13:26:50
Jerikó: tökéletesen igazad van, akkor nincs jobb ötletem, mint valahogy a szinthez kötni.


Az épületeknek van egy bekerülési költsége, ami független a lélekkúttól, talán abból ki lehetne indulni, legfeljebb a szövilapon megjelenne eztán a kút alatt egy össz. szövetségi épület érték, ami tájékozódási alap lehetne, hogy mennyit is kell (addig még eldöntendő %, vagy egyéb) betölteni a tagság eléréséhez.

Edit
Átfogalmazva, mert nem teljesen világosan írtam:
Arra is szükség lenne, hogy a mindenkori X % épületösszértéknyi építéssel rendelkezzen a karakter, ha ezt nem éri el, kiesik a szövetségi bónuszból, míg ki nem egészíti.



Idézet: Miklós - 2009.12.19. 15:07:23
Mindenképp valami olyan szám kellene, ami mindenkinek egyszerűen érthető. Ha valaki komplikált képlet dönti el, használhatom-e a tárgyat, az semmiképp sem jó. Akár a szerencséhez kötni lehet, ugyanolyan egyszerű, mint a szintet nézni. A szint talán azért jobb, mert a képletnek hosszú távon, magas szinten is jónak kell lennie. Márpedig nehéz azzal számolni, hogy hosszútávon 30. vagy 60. szinttől kezd el valaki manakonstrukcióval építeni normál építés helyett. A szint olyan szempontból jó mérőszám, hogy azt azért elég jól lehet tudni, hogy 10. szinten a +60 elnyelés vagy +60 védekezés problémás lehet.


Miért nem jó a tárgy szintjével azonos mennyiségű licitpont?
Vannak gyengébb tárgyak ez igaz.
De azok is pontosan 10 dukátot érnek az aukcióban, mint a legtáposabbak.
Dátum: 2009.12.18. 22:26:47
Idézet: Mortimer - 2009.12.18. 22:00:57
A harci bónuszok kérdése már eldőlt, korlátozva lesz, ezért nem is feszegeti azt senki.


Csak az nem mindegy hogyan lesz korlátozva.
A szintfüggő korlátozás az kitolás azokkal, akik tényleg beépítik magukat valahová, nem kevés LE-ért, míg a másikat köréépítik, a LE-t meg magára költi.
Még azokat hozná hátrányba, akik legalább tényleg építettek.

Ezért nem jó ez a szint szerinti vicceskedés.

Prisma, ezért nem szerencsés egymagában tárgyalni az epik tárgyakat, szorosan összefügg a szövi beépüléssel.
Dátum: 2009.12.18. 19:58:13
Drága Viktor...
Ha már elfogytak az érvek, meg elfogyott a személyeskedés is, jöhet a gúny.
Jó reszelgetést.
Dátum: 2009.12.18. 19:50:52
Amire Miklós válaszolt is neked, hogy már nem is tudja miért, vagy kérésre, vagy valamiért így veszett, ezt utólag beidomítani már nem igazán lehet.

Ricardo, amilyen aspektusban ott szóba került, minden volt, csak nem megoldás arra a témára. Szükséges az egészség, erre mindenki rájön, legkésőbb maga kárán.