Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jaana

Oldal: 12
Dátum: 2009.08.31. 08:44:27
Egyfelől köszi a gratulációkat

Néhány rövid észrevétel:

1. A háborút nem kell feltétlenül kivenni a nyerési célok közül. Csak nem győztes háborúk számához kell kötni, hanem háborúban nyert LE mennyiséghez (nem a csatákra gondolok, hanem a háború lezárásával a végső rablásra). A baráti szívességek, amikor egy 3000-es lélekkutas szövetséget legyőzöl, így már semmit sem érnek. Mondjuk lehetne 3.000.000 rabolt LE a cél (a vereségek ezt ne csökkentsék).

2. A HT szintén jó cél, de nem lenne jó a folyamatos birtoklás. Ha nem jön össze elsőre, gyakorlatilag végtelen lesz miatta a világ. Sokáig lehet ugyanis kontrázni. Jó a 30 nap is, csak ne kelljen egybefüggő legyen.

3. A nagyobb epikus meg tényleg tovább nyújtja a világot, és több kombinációt tesz lehetővé. Most például az ultraspecet nem volt érdemes kifejleszteni, manakonstrukciót sem, pedig ez azért más dimmenziót ad a játéknak. Én 60-ra emelném. És még valami: az epikusoknak lehetne egy előjöveteli tápot adni, hogy az első napon amikor előjönnek, +30 minden tulajdonságra, második napon +20, harmadikon +10 és utána normál lehet ütni. Aki nagyon siet, annak nehezebb dolga van

Én a fenti háromhoz tennék még egy negyediket is, mondjuk 1500 összküldetés száma az adott szövetségben, és úgy határoznám meg a győzelmi feltételt, hogy a 4 kritérium közül 3-at kelljen teljesíteni a győzelemhez.

Jaana
Dátum: 2009.08.21. 09:04:47
A gyakorlótér és a védőfal beleszámít az epikus elleni küzdelembe?
Dátum: 2009.08.13. 10:52:40
30 napot ír ki a lélekkút, de naponta 3 napot csökken. A specializáció is ilyen szerintem, de ezt nem tudom.
Dátum: 2009.08.13. 10:50:20
Valószínűleg volt már: Helyettesítés.

Minimum 24 órára felvehetsz valakit helyettesednek, aki aztán belép a te felhasználóneveddel, de az ő jelszavával (Travian-on ez jó). Viszi tovább a karakteredet. Viszont abban a pillanatban, hogy te belépsz, megszűnik a helyettesítés, és 72 óráig nem adhatod ki újra senkinek.

Helyettesíteni max 168 óráig szabadna. Egy ember maximum 1 valakit helyettesíthet.

Ez egyfelől hivatalos lenne, és nem az van, hogy ellentmondunk a szabályzatnak, de titokban elfogadjuk ezt a kihágást, másfelől pedig lehetőséget ad, hogy 1-1 ember szabija miatt ne hiusuljon meg az építkezés haladása, az epikus, vagy egy háború.

Jaana
Dátum: 2009.08.01. 09:30:51
Véglegesek már a nyerési feltételek?
Dátum: 2009.07.30. 14:31:26
Tegnap este óta növekedett. A 88 helyett most már nekem 100 csp-m van naponta. De hogy miért azt nem értem. Az egyedüli tippem, hogy a prémium bónusznál maradt a tripla szorzó (illetve eddig nem volt duplázva sem). De ez sem logikus

Tényleg jó lenne egy hivatalos válasz. Pontosan hány csp jár egy nap
Dátum: 2009.07.30. 12:32:10
Nekem úgy tűnik, hogy a csp az duplázódik, az elementáris szintén duplázódik csak (és nem háromszorozódik), viszont a prémiumos bónusz nem! Az csak 7-et ad.

Összesen így max elementárissal 87 csp-t lehet összeszedni (V1-en pedig ez az érték 47). Tehát még a kétszeres szorzót sem érjük el.

Zárójelben hadd jegyezzem meg: ez utólagos változtatás - biztos hogy nem így volt tervezve, csak a világ így túl gyorsan utoléri a V1-et. Azért vagyok ebben biztos, mert a csp-k 750-ig fel tudnak halmozódni, míg normál világban csak 250-ig. Ha csak 2x lenne, akkor a max csp 500 lenne... de nem (bár ezt a 750-es infót csak hallottam, sose láttam).

Jaana
Dátum: 2009.07.30. 07:42:46
Volt egy bug ami túl sok csp-t adott. Nekem 57-es elementárissal napi 261 csp-m volt, most napi 88. Nem te vagy az egyedüli.

(ez a napi 88 kevés, 94 kéne legyen, de írtam Baratynak).

Ja és mégvalami: állítólag csp szempontjából a világ 4 csak 2x szorzóval megy. Ami szerintem nem túl jó. Pont az volt a pláne ebben a világban, hogy ömlöttek a csp-k, nem kellett unatkozni.
Hát - pedig a wikipedia szerint is ez a legrövidebb, ő sem teszi hozzá, hogy a "Duna felettiek közül" mert egyértelműnek tartja - meg ilyenkor eleve a felsoroltak közül kell választani.

De ok rendben, kijavítom ennek megfelelően, kíváncsi vagyok, hogy így elfogadják-e. Köszi a választ.
Itt mi lehet a hiba?

Melyik Budapest legrövidebb hídja?

Szabadság híd
Lánchíd
Erzsébet híd
Petőfi híd

Wikipédia:

Szabadság híd [szerkesztés]Megtekintett lap (+/-)

Jellemzői [szerkesztés]
Budapest legrövidebb hídja [4]
A második világháborúban felrobbantott középrészt az épen maradt pillérek között hamar tudták pótolni. A korlátok formája itt egyszerűbb. A 2007-2008-as felújításkor ezeket visszaépítik eredeti díszítésűre.
A híd rácsos szerkezete miatt könnyen – esetenként öngyilkossági szándékkal – felmásznak rá, ilyenkor a környék közlekedése leáll, amíg a kialakult helyzet meg nem oldódik.
A híd jellegzetes díszei a pillérek kapuzatának tetején ülő turulmadarak[4]
A Nagy Virgil tervezte kapuzatokat a történelmi magyar címer díszíti[4]

Valamiért mégis rossz kérdést kapott...
Dátum: 2009.06.05. 10:58:52
Gratulálok én is a Káosz és Vérnek - nagyon szép csaták voltak, igen közeli eredmény született (ha jól tudom 601-581 volt az utolsó csata előtt) - és nagyon jó volt a taktikázás mindkét fél részéről.

Ez már a hetedik háborúnk a K&V-rel, én úgy gondolom, hogy a háborúk ellenére mindkét szövettség igencsak tiszteli a másikat. És ugyanúgy ahogy most, nem támadjuk egymást epikusok alatt, illetve előre szólunk egymásnak hadüzenetnél, hogy a másik fel tudjon készülni.

És a topicot kihasználva én is szeretném kifejezni tiszteletemet a visszavonult tagok előtt - az a +12 támadás / védekezés amit utolsó erejükkel beépítettek a szövettségbe meghozta a gyümölcsét

Jaana
Dátum: 2009.04.14. 15:27:10
Dutch-nak teljesen igaza van a háborús nehézségekről - de amint látom itt mindenki egyetért vele.

Az Elit Horda és az Azúr Légió elég Top szövetség, és bár most a húsvét miatt (ez a gyógyítás elég szemétség volt szvsz) elhúztak, de addig a Hordával símán tartottuk a lépést - nem a nyers erő számít, hanem hogy mennyit vagy online. Itt az a lényeg, hogy melyik szövettségnek van több üthető, nem gép előtt ülő tagja.

Nálunk van 5-12 tag aki folyamatosan gép előtt ül, ha éppen 12 akkor nagyon hozzuk a győzelmeket, ha 5, akkor elhúznak. Hogy ez jó-e vagy sem nem tudom. De az biztos - és ebből a szempontból Dutch-nak teljesen igazat adok, hogy amíg 1-1 ellen voltunk, nagyon nehéz dolgunk volt velük, összeszedtek 20 győzelem előnyt, és amikor kihívtuk a nagyokat (Horda, Légió, Tyrant, Primal és Káosz) akkor átvettük a vezetést. Minél több ellenfeled van, annál jobbak az esélyeid - feltéve ha sokat vagy online.

A baj az, hogy nem tudom, hogyan lehet orvosolni, illetve van néhány tippem. De nem biztos, hogy jó.

1. Ha valaki aznap portyázott, a nap végéig ne vonatkozzon rá a 15%-os szabály, azaz lehessen bármikor ütni.
2. Ha valakit megtámadtak, akkor ne 5 percig legyen támadhatatlan, hanem 60 percig. Ha viszont előbb kitámad akkor ugrik a védelme.
3. A katakombát át kéne gondolni - esetleg engedélyezni a napi 1 használatot (azaz nem járna vesztességgel, ha valaki napközben dolgozik).

De ez csak ilyen brainstorming, nem biztos, hogy megváltó ötletek.

Ha vége a háborúnak (április 25) akkor majd leírom a tapasztaltakat konkrét eredményekkel.

Jaana

p.s. a háború - ahogy Mortimer írta - csak egy játék. Nagyon kevés LE-t nyerünk / veszítünk, igazából szórakozásból próbáltuk ki. És ha nem lett volna ez a húsvéti baromság, jól is állnánk.
Dátum: 2009.02.11. 18:48:50
Nekem is tetszenek a javasolt változtatások, szerintem is rossz, hogy meggyőzőképesség / sebgyógyítás meg ilyesmi semmilyen hatással nincs a játékban - az állat naponta lép szintet. Tény, hogy ha magas állatnál van 1 nap, amikor nem érsz rá játszani, akkor nagyon leesik a morál, de ez azért ritkán fordul elő

Az alapszint beszámítást a felfogásba szintén jónak látnám, mert akkor éri meg majd lecserélni az állatokat igazán. Addig nem, nagyon gyengus az új. És az is fontos, hogy pontosan lássuk az értékeket, hogy tudjunk mérlegelni.

Zárójelben megjegyzem, hogy a Kennelben nem 5%-ot, hanem csak 3%-ot számít az intelligens kedvenc. Lehet, hogy nem bug, nem tudom.

Jaana
Dátum: 2009.02.07. 07:57:59
Ez nekem tetszik:

És hogy javaslatom is legyen: érdemes lenne egy szorzót bevinni a háborús nyerhető LE értékbe: például aki sokáig nem volt leverve, az gyűjtené a "feje felett" a LE-t, mintegy jackpotot. Aki megveri őket, az megüti a főnyereményt. Egy idő után érdemes lenne leverni az Azúrt vagy a TGY-t is. Lenne értelme a nagy háborúknak, ha már erre panaszkodnak a NAGYOK. És most ne mondjátok, hogy azt úgyis "lezsíroznák", mert ezt azért lehetne ellenőrizni. Nem túl sok megnéznivaló lenne.


És ezt az összeget nem lehetne elrabolni. De ha felépíted a háború csarnokát, akkor az összeg 10-20-30-40-50%-át egy nyertes háborúval el tudnád vinni. Ez az összeg pedig a háborúban nyert LE 10%-ával mindig növekszik. Tehát ha mondjuk legyőz a Horda (elnézést a példáért) egy közepes szövetséget, és rabol 20k LE-t, akkor 2k bekerülne ebbe a poolba. Ma már talán 300-400k lenne ebben a poolban, amit egy jó háborúval azért el lehetne vinni

Jaana
Dátum: 2008.12.16. 16:24:13
Na akkor mindenki megy éjféli rollbackre. Igazából nekünk nem is jött rosszul

Jaana
Dátum: 2008.12.16. 15:38:57
Igen, ez jó javaslat (Petur-é). De a háborúk hosszát is meg kell növelni 1 nappal, azaz minden kezdeti dátumot átírni, mintha 1 nappal később indult volna.

De a jelenlegi is jó. 7 óra béke. De könnyű lesz néhánynak a 20k küldetés

Jaana
Dátum: 2008.12.16. 15:03:47
A Lélekőrök stabilak! 20-ból csak 2 törlődött. Mondjuk az egyik pont az alapítónk

Jaana
Dátum: 2008.12.16. 15:00:47
Úgy tűnik a te adataid (és Connoré) megsérültek - lehet, hogy az éjféli állapotot kapjátok vissza. Meg remélem olyan 200 csp kompenzálást
Dátum: 2008.11.05. 16:52:03
(Khetty engedélyével)

Alíg múlt el a Légió első rohama, a sebesültek ápolása közben Khetty egy magányos alakra lett figyelmes. Nem volt sem szövetségi tag, sem vendég - de akkor hogy kerülhetett be a falak közé? Valószínűleg a csata hevében tudott beosonni, más esetben az őrök kiszúrták volna. Gyémánt jelvényt viselt. Amikor észrevette, hogy felfedezték, magabiztos léptékkel indult Khetty felé.

"Jaana vagyok, és üzenetet hoztam" - mondta, és egy lezárt borítékot vett elő.

Khetty kezét nyújtotta a boríték felé, de amikor ki akarta nyitni, Jaana rátette a kezét a borítékra.

"Ne itt!" - mondta - "itt túl sokan látják. Beszéljétek meg az Őrtornyotokban, zárt falak mögött".

Megfordult, majd amilyen észrevétlenül jött, olyan gyorsan el is tünt.
Dátum: 2008.11.04. 22:28:43
Most van egy helyünk....

Jaana
Lélekőrök szövetsége
Oldal: 12