Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Asyl

Oldal: 12
Dátum: 2012.08.20. 21:57:47
Melyik film lett legjobb film kategóriában Oscar díjas 2004-ben?

Aviátor
Millió dolláros bébi
Kerülőutak
Ray


A fent említett kérdést a Lázálmok című kalandban találtam. A kérdésben felsorolt filmek a 2005-ös Oscar-díjért voltak versenyben, a kérdés javítandó.
Forrás: http://www.filmkatalogus.hu/oscar-dijak-2005#top
Dátum: 2011.11.02. 22:44:51
No erre én is kíváncsi lennénk, mi ugyanúgy jártunk mint Durten szövetsége. Megdöbbenve pislogtam a -148 LE növekedésre.
Dátum: 2011.10.26. 22:11:17
V1-en aktív tagokat keresünk az Angels Of Hells szövetségbe.

A lélekkút még viszonylag kicsi, így könnyen feltölthető, jó pár épülettel rendelkezünk. Egy-két napon belül elkészül a Kastély 25. szintje és kezdenénk a szövetségi küldetéseket. Sajnos mint sok más szövetség, mi is jó pár inaktív taggal rendelkezünk. Szeretnénk egy kicsit aktivizálni a szövetséget. Külön feltételek nincsenek, csak aktív legyél. A manakonstrukció mondjuk nem hátrány, azt azért megjegyezném.

Aki kereshető a tagfelvétellel kapcsolatban: Black Whirlwind, Tacchi vagy jómagam (Asyl).
Dátum: 2010.05.26. 21:35:03
Hogy hívják Gesztesi Károly feleségét?
Sütő Enikő
Bódi Margó
Horváth Ágnes
Liptay Claudia

Nagyon aktuális...
Toborzó szöveg V4-en:

"Kotorék

Halihó!

Ha kötöttségek nélkül akarod a saját utad járni, írj megbeszéljük

Szükséges lélekkút töltés: 5.500 LE"

Csak azt tudnám, hogy ha kötöttségek nélkül (ergó szövetség nélkül) szeretnék a saját elképzeléseim szerint játszani, akkor miért is kéne írnom neki?!
Dátum: 2010.03.12. 10:46:20
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy az epikus ütése kapcsán érdemes-e húzni a gyakorlóteret/védőfalat/nekrofun fókuszt? Tehát jelent-e valami pluszt az epikus ellen bármelyik vagy ezek csak más játékosok ellen használhatóak?

Még egy kérdés eszembe jutott. A lélekkút méretének növekedése mitől függ? Csak attól, hogy hány db épületet húzunk fel vagy attól, hogy mennyi LE-t építünk be az épületekbe?

Köszönöm!
Hát a Vodáról nem tudok nyilatkozni, de a magentások jól kiszúrtak velem két éve. Csoportos beszedéssel fizettem a telefonszámlámat és hát kicsit elszúrták az összeget. Egy diszkrét 100ezret leemeltek a számlámról a 10ezer helyett és mikor felhívtam őket akkor csak annyi volt a válasz, hogy ne idegeskedjek, ezt majd jóváírják a következő számlákból. Azt hittem felrobbanok. Azt, hogy miket mondtam az ügyfélszolgálatos hölgynek, azt ide inkább nem írnám le. Majd 1 hét múlva küldtek egy levelet, hogy sajnálják a félreértést és ha kérem vissza az összeget, akkor 5 napon belül jelezzem levélben. Hát mit ad Isten nem visszadátumozták a levelet? Kb. augusztus 15-én jött meg a levelük és az volt benne, hogy augusztus 13-ig jelezzem, ha vissza akarom kapni a pénzem. Hát azt hittem infarktust kapok. Bementem személyesen és utólag nagyon sajnálom azt a fickót, akivel beszéltem mert tulajdonképpen nem ő volt a hibás, de rajta vezettem le minden feszültséget. Végül hosszas ígérgetés és könyörgés után 3 hét múlva visszautalták a pénzemet amit ugyebár ingyen használtak ezidő alatt.
Dátum: 2009.11.17. 13:51:03
Pont azért oltatom be magam én is, mert szeretném megvédeni a családom. Illetve a kisfiamat egész konkrétan. Még csak 1 éves és annyira nincs tesztelve az oltás (legalábbis engem nem sikerült meggyőzniük erről), hogy őt beoltassam de más lehetőség viszont nincs rá, hogy megvédjem csupán az, ha a párom és én beoltatjuk magunkat. Azt soha nem bocsátanám meg magamnak ha azért lenne valami baja, mert nem oltattam be magam. Persze mondhatják sokan, hogy lehet így is megbetegszik, de engem legalább megnyugtat a tudat, hogy tettem ellene.
Dátum: 2009.11.17. 10:20:14
Ja, és ha lenne elég időm játszani, akkor én is leszervezném a 35 embert előre és kidolgoznék egy taktikát, amit mindenki követni tud. És nem azért mert hülye köcsög vagyok aki nem tud improvizálni, hanem azért mert ez az egyetlen módja annak, hogy egyfelé húzza az egész szövi a szekeret. Persze csak akkor, ha nyerni akar valaki. Ha nem akar nyerni, csak úgymond a játék öröméért indul a szerveren, akkor meg nem kell meglepődni, hogy nem győz.
Dátum: 2009.11.17. 10:14:52
Minden 4. világ után ez van itt a fórumon? Ez elég elkeserítő. Én tényleg nem állok senki pártján úgymond. Gondoljátok már át ezt az egészet, mielőtt kommenteltek. Ez a topik arról kéne szóljon, hogy a tapasztalatokat megosszuk és segítsük a játék fejlesztőinek a munkáját. Arról kéne írni, hogy mi az, ami nem jól működött, felesleges vagy éppen mi hiányzik a játékból.

Egyébként meg ha ép ésszel belegondol bárki akkor nyilvánvaló, hogy ezt a szervert csak úgy lehet megnyerni, ha egész nap a gép előtt ülsz. Ezt nyilván nem tudja mindenki megtenni. Ahhoz nem kell túlzottan iq-fighternek lenni, hogy valaki rájöjjön, hogyha a különböző szerverekről összeszedi a legjobb játékosokat akkor olyan csapatot fog kapni akik nagyon aktívak, egész nap van lehetőségük gép előtt lenni. Ezt bárki megtehette volna, akár én is. Az aktív játékosok az alapjai a győzelemnek egy ilyen gyors világban. Az meg megint nem egy egyszerű dolog, hogy valaki egyben tartson egy szövetséget, hogy olyan építési és fejlesztési tervet csináljon, amit mindenki követni tud és akar. Enélkül pedig megint nem megy. Én elhiszem, hogy te Faust és Ludovek és a többiek, akik most nagyon ki vannak akadva mind meg tudták volna ezt csinálni. Ami viszont tény, hogy nem tettétek. A következő szerveren lesz lehetőségetek bizonyítani. Én már most tudom, hogy nem tudok eléggé aktív lenni és nem valószínű, hogy nyerhetek a következő világon sem. De ettől függetlenül elindulok, mert szeretek játszani. Szóval inkább élvezzétek a játékot és verjetek le néhány játékost, ha ettől megnyugszanak a kedélyek.
Dátum: 2009.11.17. 09:25:15
Kedves Ludovek! Én itt most egyáltalán nem célozgattam és nem személyesen neked szántam ezt a kommentet, hanem általánosságban. Itt most kijelentem, hogy semmi közöm az Ájjatfarmhoz (hozzáteszem, hogy sajnos mert néhány őskő boldog tulajdonosa lennék most ha úgy lenne)! Én pont arra próbáltam rávilágítani, hogy nem látunk bele a szövetség működésébe. Nem tudhatjuk, hogy milyen ára volt annak, hogy nyertek de nyilván hoztak áldozatokat is a győzelem érdekében. Szóval emiatt senkinek nem kell a kardjába dőlni meg felesleges is ezen veszekedni.

A prémes/nem prémes vitában igazatok van, egy olyan játékosnak, aki őskövet vesz mindig több esélye van. De ez már csak így van a való életben is, hogy akinek több a pénze, annak mindig több mindene lesz mint a többieknek. Ezt a brekuszt le kell nyelni. Ugyanakkor egy nem prémes játékos is lehet sikeresebb, mint a prémes társa. Persze csak akkor, ha a prémes kellően béna és nem tud élni az előnyével.
Dátum: 2009.11.17. 09:03:51
Egyébként nem csodálom, hogy a top szövetségeknek unalmas volt a játék. Nekem nem volt az. De ez a hátulütője annak, ha van egy fix (amúgy nagyon jó) stratégia, amit követ a szövetség. Minden meg van tervezve, a játékosok gyakorlatilag robotok, elvész a játék élménye. De hát valamit valamiért ugye. Mondjuk én tudok veszíteni. Aki nem tud ebben a játékban, annak mindenképpen rossz lesz. Vagy azért mert győz a szövetsége és túl beszabályozott, unalmas lesz a játék vagy azért mert nem győz, de akkor meg ugyanúgy rosszul fogja magát érezni csak másért.
Dátum: 2009.11.17. 08:42:23
Talán egyre kevésbé lesz unalmas. Az Ájjatfarm tényleg nagyon jól játszik. Ahogy én látom, van egy kidolgozott stratégiájuk, amit mindenki követ és így érnek célt. De ahogy egyre több lesz az elmúlt V4-ek száma, úgy lesz egyre több hatékony fejlesztésű szövetség, akik egyszer talán majd meg tudják szorítani őket. És onnantól kezdve, hogy 2 szövetség optimálisan fejleszt és fej-fej mellett halad, már nem is olyan unalmas a játék. Ráadásul ugye ahhoz, hogy célt érjenek nem kevés érdekellentét társul. Mert vannak épületek, amik egyeseknek fontosak lennének ahhoz, hogy egyéniben győzzenek, másoknak pedig nem fontosak a szövetség győzelme érdekében. Azért el kell mondjam, hogy ebből a szempontból nem irigylem a tagokat.
Dátum: 2009.11.17. 08:24:19
Egyébként ha már itt vagyok: igazán ki lehetne venni a fertőzést a V4-ről. Semmi értelme, felesleges oda. A V4-en többnyire olyanok játszanak, akiknek már van tapasztalata valamelyik másik világon és a korábbi V4-ek eredményeit is ismerik. Így nyilván sejthető, hogy nem fognak olyan szintre jutni, hogy akár a teljes fertőzöttséget, akár a fertőzésmentességet elérjék. Így pedig felesleges LE kidobás.

VAGY

Tegyük érdekesebbé és egyben hosszabbá a V4-et, hogy mondjuk 100 epikusig kelljen eljutni. De ez csak egy példa.
Dátum: 2009.11.17. 08:14:56
Köszönöm, Cila! Már azt hittem én vagyok csak megtébolyodva kicsit. Nekem is érdekes volt az eredményhirdető fal. "Minden horda fejet hajtott a gyémánt horda mindenhatósága előtt" és közben smaragdosok nyerték a szervert. Mindenesetre szívből gratulálok mindenkinek aki nyert!
Dátum: 2009.09.02. 10:00:09
Pont erre lettem volna én is kíváncsi, megelőztél. Én is most kaptam egy transzcendális fókuszt. A mágiaelnyelő még várat magára.
Dátum: 2009.07.17. 15:12:35
Hú, de ismerős volt ez a telefonszám. Időközben rá is jöttem, hogy honnan. Ezzel a kóddal valószínűleg egy másik netes játékban a Bitefighton rendeltél volna valakinek pokolkristályt.
Dátum: 2009.07.16. 22:21:09
Szerintem a gyermekvállalásnak a legkevésbé az új szabályozás szab határt. Aki megengedheti magának, hogy gyesre menjen, annak a férje elég jól keres, nem hinném, hogy abból a 25ezerből akarná eltartani a gyereket, amit gyes jogcímén kap. Az anyukák nagy része eddig is visszament dolgozni 2 év után, mert vagy nem tudott a család megélni a gyesből vagy féltette az anyuka a munkahelyét, nehogy elbocsássák. Az meg, hogy munkához kötik a gyást és a gyed-et, szintén nem hülyeség. Mert ha valaki rögtön a suli után (rosszabb esetben az iskolaévek alatt) esik teherbe, annak semmi munkatapasztalata nem lesz és kisgyermekkel, nulla szakmai tapasztalattal amúgy is a munkanélküliek táborát erősítené jó eséllyel később. Ezekkel az intézkedésekkel talán gátat szabhatnánk a megélhetési szülésnek, ami sajnos igenis létezik ma Magyarországon. És ez nem jó a gyereknek sem (nem lesz lehetősége tanulni, hogy jobb élete legyen) és az államnak sem (mivel végzettség nélkül szociális segélyből fog élni vagy nagyon keveset fog keresni, ergó az adóbevétel is minimális utána). Más kérdés, hogy ennek a feltételei még nem adottak (bölcsődék, óvodák hiánya), talán inkább ezzel kellett volna kezdeni.
Az ideális körülményekre várókat is maximálisan meg tudom érteni. Mióta van gyermekem, egyre inkább látom, hogy micsoda üzlet a babaholmik árusítása. Hihetetlen, hogy egy rugdalózót 2-3-4 ezer forintokért árulnak és hát ugye nem egy kell a gyerkőcnek. Ráadásul minden második hónapban újra kell vásárolni a ruhatárat, hiszen kinövi a dolgokat. Drága a pelenka, a popsitörlő, a mindennapi dolgok. Mi kb. 40ezret szó nélkül elköltünk egy hónapban a gyerekre. És nem veszünk neki Nike melegítőt, meg semmi extra cuccot, csak ami kell.
De tényleg nagyon kevesen vállalnak a huszas éveikben gyereket, pedig valószínűleg a teherbeesés is könnyebben menne, mint 30-on túl. Én alapvetően az adócsökkentésben és a szociális háló gyengítésében látom a megoldást. Ha több maradna az emberek zsebében (tudnának félretenni, lakást venni - mert ez sokaknak csak egy álom marad) és mindenkinek lenne lehetősége dolgozni, akkor sokkal többen vállalnának szerintem gyermeket. Ezzel ugyan a megélhetési szülők kiesnének, de úgy hiszem, nem a szociális segélyből élők táborát kéne gyarapítani, hanem az adófizető állampolgárokét.
Az a legrosszabb a jelen helyzetben, hogy valahol megrekedtünk sok fronton a kommunizmus és a kapitalizmus között. Mert az emberek elvárják az erős szociális hálót, ingyenes egészségügyet és a segélyeket, de lassan nem lesz olyan balek, aki adót fizetne. Így sajnos nem lehet. És az a legérdekesebb ebben, hogy pont azok tiltakoztak a legjobban a vizitdíj ellen, akik anno a rendszerváltás mellett voksoltak. Lassan el kell már dönteni, hogy mit is akarunk, mert ez így egyenesen visz az államcsőd felé, ahol is majd lehet pislogni, ha a nehezen megszerzett javakat államosítják.
Dátum: 2009.03.06. 21:00:55
Sziasztok!

Tagokat keresünk az A & V a smaragd harcosai szövetségbe az 1. Világban. Alapvetően harcos karaktereket keresünk megrögzött csatározásra. Ha gyengébb vagy, de szeretnél fejlődni akkor is itt a helyed! Kötelező adó nincs, de aki hosszabb időn keresztül egyáltalán nem vesz részt az építésekben, attól megválunk.
Oldal: 12