Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12
Szerző
Topic neve: A nők gyermekvállalása
közellenségSandamide51Férfi
Végzetúr poronty
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A nők gyermekvállalása
21. hozzászólás - 2009.06.24. 12:30:43 (Válasz Anababa #2 hozzászólására.)
Köszönjük az elismerést sajnos nem annyira általános ez a fajta gondolkodás.

És számos ok van, hogy miért is ne siessék el: karrierépítés, a fájdalomtól, kényelmetlenségtől, szépség elvesztésétől való félelem. "Még élni akarok előtte egy kicsit." Ezért pedig nem lehet őket hibáztatni.

Szvsz ez a kijelentésed egy tükör a mai társadalomról - hűen tükrözi az általános gondolkodásmódot - a szépség, a fogyasztás, a "most" vezérlőelve. Amibe közvetve beletartozik az is, hogy egyre később nőnek fel a fiatalok - sokan akik megengedhetnék magunkak a külön életet harmincas éveikben is otthon laknak és sokadik diplomájukat szerzik, nincsenek rákényszerítve az önellátásra, a felelősségvállalásra. És a gyerek iszonyatos felelősség és lemondás. És ezt sokak felismerik és ezért tolják ki - és ez így még mindig jobb, mint akik nem ismerik fel és jön a gyerek és utána csak "nő" otthon, nem nevelődik.
Nincsenek már meg a társadalomban azok az alapvető értékek, melyekre lehetne támaszkodni. Nincs tisztelet az emberekben egymás iránt, nincs türelem, a média agymosása mindenkire hat aki nem zárja ki életéből teljesen. A gyerekeknek jogaik vannak, de kötelességeik nincsenek - lásd a sorozatos tanártámadásokat. Azt látják, hogy az agresszió az egyetlen célravezető út. Nos ebben a helyzetben még az is meggondolja a gyerekvállalást, aki egyébként felnőtt hozzá és szeretne - nagyon nagy kihívás ilyen körülmények között embert nevelni a gyerekből. Pedig ez lenne a cél.

Én nem vagyok annyira optimista mint Te.

A lombikbébi program manapság már ugyanolyan természetes, mint a lézeres szemműtét

A lombikprogram sem mindenható, főleg, hogy nagyon nagy terhet jelent a szervezetnek ami később megbosszulhatja magát. Arról nem beszélve, hogy nyugdíjas lesznek a szülők mire ballag a gyermek - ha egyáltalán megélik. Lassan eléri a nyugdíjkorhatár a várható élettartamot - amiből az utóbbi egy átlag, beletartozik az egyévesen meghalt gyerek és a 100 feletti "matuzsálem" is.

Manapság már számos társkereső rendszer létezik, gyakorlatilag bárki képes megtalálni a párját.
Erre nem mondhatom, hogy lehetetlen , de sose lehetsz biztos benne, hogy tényleg olyan a való életben is amilyennek mutatja magát. Jobban örülnék ha lenne hova járni ismerkedni. Egy olyan helyre ahol érték lenne nem inni és nem cigizni, ha ciki lenne a drog és a lopás... De sajnos nagyon kevés az ilyen értéktartó közösség.

Mondjuk most megint jönnek a megszorítások, GYES, GYED csökkenés, korlátozás, lakástámogatás megszüntetése, munkahelyek megszűnése. Lehet mondani, hogy most nem alkalmas az időpont.
Egyetértek veled - gyerekek mindig születni fognak, születtek a nagy világválság és a háborúk idején is. Bár a jogbizonytalanság (ami a rendszerváltás óta megy Magyarországon) sok felelős gondolkodású szülőt elgondolkodtat.

Ráadásul, egy gyermek olyan pozitívum az ember életében, amit sokan elképzelni sem tudnak.

Maximálisan egyetértek. Sőt tanítja-neveli a szülőt is - ha az hagyja magát. És a legfontosabb ŐSZINTE - őszinte, néha fájó tükröt tart a szülő elé - élni kell tudni vele.

manapság már egész sok olyan hím van, aki a gyereket nem a kapcsolatuk akadályának tekinti, hanem ugyanolyan odaadással gondoskodik róla, mint a párja.

ha ezt egy nő írta volna szvsz feministának bélyegezték volna de nagyon ott van
Pontszám: 5
közellenségSandamide51Férfi
Végzetúr poronty
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A nők gyermekvállalása
22. hozzászólás - 2009.06.24. 12:31:55 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
A nők több ezer éven át éltek többé-kevésbé alárendelt szerepben a férfiakhoz képest. Az emberi jogok diadala a nők egyenjogúsága, de vajon összefüggésben van ez a társadalom elöregedésével? A férfiak mindig is azt hangoztatták, hogy ők dolgoznak, ők végzik a kemény munkát - de valójában a nők voltak azok, akiknek nem jutott pihenőidő, mivel az otthoni munkák mellett még a gyermeknevelés is rájuk hárult. A gyerekek határtalan boldogság forrásai: de egyszersmint felelősséget jelentenek, és a szabadidő drasztikus megcsappanását. A nők manapság már választhatnak, hogy mikor akarnak szülni. És számos ok van, hogy miért is ne siessék el: karrierépítés, a fájdalomtól, kényelmetlenségtől, szépség elvesztésétől való félelem. "Még élni akarok előtte egy kicsit." Ezért pedig nem lehet őket hibáztatni. Főként, mert a várható élettartam kitolódásával elvileg akár normális is lenne, hogy a nők 18-20 éves helyett 30-as években szüljenek. Ráadásul, az elmúlt 1000 évben, ha egy nő hozzáment egy férfihoz, akár szerelem volt, akár nem, hamar gyerek lett belőle, aztán még egy, aztán még egy... Manapság azonban több éves türelmi idő van, meg akarjuk ismerni egymást, tényleg az igazi-e, megteremteni az anyagi hátteret stb. És sajnos, sokszor tényeg kiderül, hogy "nem az igazi", de legalábbis kettejük közül valamelyiknek túlzottan alacsony a tolerancia szintje.
Vajon tényleg kipusztul idővel az emberiség? Tényleg üresen fog állni tíz házból kilenc százötven év elteltével? Tényleg drasztikusan megváltozik Magyarország etnikai összetétele? Érdekes kérdések, de én azért nem látom ennyire borúsan a jövőt.
A nők "elkényelmesedésével" együtt fejlődik az orvostudomány is. A lombikbébi program manapság már ugyanolyan természetes, mint a lézeres szemműtét, néhány éve pedig felfedezték azt az összeférhetetlenségi gént - és már ki is mutatható egy egyszerű vizsgálattal -, amely sok esetben a párok gyermektelenségéért felelős. Ráadásul a társadalom elidegenedését pont az az eszköz oldja, amit sokan felelősnek tartanak érte: az internet. Manapság már számos társkereső rendszer létezik, gyakorlatilag bárki képes megtalálni a párját. Vége az időnek, amikor valakinek nem jön össze élete szerelmével és soha többé nem talál senkit, mert nem jár olyan helyre, ahol ismerkedni tudna.
Mondjuk most megint jönnek a megszorítások, GYES, GYED csökkenés, korlátozás, lakástámogatás megszüntetése, munkahelyek megszűnése. Lehet mondani, hogy most nem alkalmas az időpont. De az elmúlt ezer évben sem voltak ilyen támogatások, mégis születtek gyerekek, ha ükapáink is így gondolkodtak volna, mi már nem is lennénk...
Ráadásul, egy gyermek olyan pozitívum az ember életében, amit sokan elképzelni sem tudnak. Ezer kutyával vagy macskával sem lehet pótolni. Ja, és amennyire én látom, a férfiak is mintha kezdenének egyre felvilágosultabbak lenni: manapság már egész sok olyan hím van, aki a gyereket nem a kapcsolatuk akadályának tekinti, hanem ugyanolyan odaadással gondoskodik róla, mint a párja.

ne felejtsd el értékelni a témát!
Pontszám: 2.33
közellenségSandamide51Férfi
Végzetúr poronty
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A nők gyermekvállalása
23. hozzászólás - 2009.06.24. 12:41:57 (Válasz Anababa #2 hozzászólására.)
Köszönjük az elismerést sajnos nem annyira általános ez a fajta gondolkodás.
Aki gyerek az még nagyon örüljön hogy még gyerek mert a felnőtek élete nehéz már!.

És számos ok van, hogy miért is ne siessék el: karrierépítés, a fájdalomtól, kényelmetlenségtől, szépség elvesztésétől való félelem. "Még élni akarok előtte egy kicsit." Ezért pedig nem lehet őket hibáztatni.

Szvsz ez a kijelentésed egy tükör a mai társadalomról - hűen tükrözi az általános gondolkodásmódot - a szépség, a fogyasztás, a "most" vezérlőelve. Amibe közvetve beletartozik az is, hogy egyre később nőnek fel a fiatalok - sokan akik megengedhetnék magunkak a külön életet harmincas éveikben is otthon laknak és sokadik diplomájukat szerzik, nincsenek rákényszerítve az önellátásra, a felelősségvállalásra. És a gyerek iszonyatos felelősség és lemondás. És ezt sokak felismerik és ezért tolják ki - és ez így még mindig jobb, mint akik nem ismerik fel és jön a gyerek és utána csak "nő" otthon, nem nevelődik.
Nincsenek már meg a társadalomban azok az alapvető értékek, melyekre lehetne támaszkodni. Nincs tisztelet az emberekben egymás iránt, nincs türelem, a média agymosása mindenkire hat aki nem zárja ki életéből teljesen. A gyerekeknek jogaik vannak, de kötelességeik nincsenek - lásd a sorozatos tanártámadásokat. Azt látják, hogy az agresszió az egyetlen célravezető út. Nos ebben a helyzetben még az is meggondolja a gyerekvállalást, aki egyébként felnőtt hozzá és szeretne - nagyon nagy kihívás ilyen körülmények között embert nevelni a gyerekből. Pedig ez lenne a cél.

A lombikbébi program manapság már ugyanolyan természetes, mint a lézeres szemműtét

A lombikprogram sem mindenható, főleg, hogy nagyon nagy terhet jelent a szervezetnek ami később megbosszulhatja magát. Arról nem beszélve, hogy nyugdíjas lesznek a szülők mire ballag a gyermek - ha egyáltalán megélik. Lassan eléri a nyugdíjkorhatár a várható élettartamot - amiből az utóbbi egy átlag, beletartozik az egyévesen meghalt gyerek és a 100 feletti "matuzsálem" is.

Manapság már számos társkereső rendszer létezik, gyakorlatilag bárki képes megtalálni a párját.
Erre nem mondhatom, hogy lehetetlen , de sose lehetsz biztos benne, hogy tényleg olyan a való életben is amilyennek mutatja magát. Jobban örülnék ha lenne hova járni ismerkedni. Egy olyan helyre ahol érték lenne nem inni és nem cigizni, ha ciki lenne a drog és a lopás... De sajnos nagyon kevés az ilyen értéktartó közösség.

Mondjuk most megint jönnek a megszorítások, GYES, GYED csökkenés, korlátozás, lakástámogatás megszüntetése, munkahelyek megszűnése. Lehet mondani, hogy most nem alkalmas az időpont.
Egyetértek veled - gyerekek mindig születni fognak, születtek a nagy világválság és a háborúk idején is. Bár a jogbizonytalanság (ami a rendszerváltás óta megy Magyarországon) sok felelős gondolkodású szülőt elgondolkodtat.

Ráadásul, egy gyermek olyan pozitívum az ember életében, amit sokan elképzelni sem tudnak.

Maximálisan egyetértek. Sőt tanítja-neveli a szülőt is - ha az hagyja magát. És a legfontosabb ŐSZINTE - őszinte, néha fájó tükröt tart a szülő elé - élni kell tudni vele.

manapság már egész sok olyan hím van, aki a gyereket nem a kapcsolatuk akadályának tekinti, hanem ugyanolyan odaadással gondoskodik róla, mint a párja.

ha ezt egy nő írta volna szvsz feministának bélyegezték volna de nagyon ott van


Nekem van 2 gyerekem és 2 éves az egyik a másik is 2 éves vagyis én már 24 éves vagyok amikor irtam hogy 26 éves vagyok akkor férre nyomtam.

Aki gyerek az örüljön hogy még gyerek nemkönyü a felnötek élete .
Pontszám: 2.33
népszerűAsylNő
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A nők gyermekvállalása
24. hozzászólás - 2009.07.16. 22:21:09
Szerintem a gyermekvállalásnak a legkevésbé az új szabályozás szab határt. Aki megengedheti magának, hogy gyesre menjen, annak a férje elég jól keres, nem hinném, hogy abból a 25ezerből akarná eltartani a gyereket, amit gyes jogcímén kap. Az anyukák nagy része eddig is visszament dolgozni 2 év után, mert vagy nem tudott a család megélni a gyesből vagy féltette az anyuka a munkahelyét, nehogy elbocsássák. Az meg, hogy munkához kötik a gyást és a gyed-et, szintén nem hülyeség. Mert ha valaki rögtön a suli után (rosszabb esetben az iskolaévek alatt) esik teherbe, annak semmi munkatapasztalata nem lesz és kisgyermekkel, nulla szakmai tapasztalattal amúgy is a munkanélküliek táborát erősítené jó eséllyel később. Ezekkel az intézkedésekkel talán gátat szabhatnánk a megélhetési szülésnek, ami sajnos igenis létezik ma Magyarországon. És ez nem jó a gyereknek sem (nem lesz lehetősége tanulni, hogy jobb élete legyen) és az államnak sem (mivel végzettség nélkül szociális segélyből fog élni vagy nagyon keveset fog keresni, ergó az adóbevétel is minimális utána). Más kérdés, hogy ennek a feltételei még nem adottak (bölcsődék, óvodák hiánya), talán inkább ezzel kellett volna kezdeni.
Az ideális körülményekre várókat is maximálisan meg tudom érteni. Mióta van gyermekem, egyre inkább látom, hogy micsoda üzlet a babaholmik árusítása. Hihetetlen, hogy egy rugdalózót 2-3-4 ezer forintokért árulnak és hát ugye nem egy kell a gyerkőcnek. Ráadásul minden második hónapban újra kell vásárolni a ruhatárat, hiszen kinövi a dolgokat. Drága a pelenka, a popsitörlő, a mindennapi dolgok. Mi kb. 40ezret szó nélkül elköltünk egy hónapban a gyerekre. És nem veszünk neki Nike melegítőt, meg semmi extra cuccot, csak ami kell.
De tényleg nagyon kevesen vállalnak a huszas éveikben gyereket, pedig valószínűleg a teherbeesés is könnyebben menne, mint 30-on túl. Én alapvetően az adócsökkentésben és a szociális háló gyengítésében látom a megoldást. Ha több maradna az emberek zsebében (tudnának félretenni, lakást venni - mert ez sokaknak csak egy álom marad) és mindenkinek lenne lehetősége dolgozni, akkor sokkal többen vállalnának szerintem gyermeket. Ezzel ugyan a megélhetési szülők kiesnének, de úgy hiszem, nem a szociális segélyből élők táborát kéne gyarapítani, hanem az adófizető állampolgárokét.
Pontszám: 7
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A nők gyermekvállalása
25. hozzászólás - 2009.07.17. 10:27:59 (Válasz Asyl #24 hozzászólására.)
Hát igen, a gond ott van, hogy azoknak kell eltartani az ingyenélőket és csalókat, akik fiatalok, szeretnének saját lakást, gyereket, stb. Ördögi kör...
Pontszám: 5
fórumozóValmontFérfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A nők gyermekvállalása
26. hozzászólás - 2009.08.07. 00:19:22 (Válasz csati777 #10 hozzászólására.)
Nem szabad mérlegre tenni az anyagi szegénységet és gyermek okozta örömöt.Meg hát úgyis a második győz,de ez mindig utólag derül ki
Pontszám: 5
fórumozóPooccikaNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A nők gyermekvállalása
27. hozzászólás - 2009.08.12. 17:09:29 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Hát ez érdekes én nem igy látom bár én 28 éves vagyok és van három gyönyörű egészséges gyermekem!!!Igaz lakásunk nincs még meg karierünk se ,de boldogok vagyunk!!!Ha az ember a karierjét meg az anyagi helyzetét építi annak sose lesz gyereke ha csak a szülök nem miliomosok!!!Ház ,autó biztos jövedelem meg a karier ha ez a fontos akkor mikor jöhet a gyerek???Negyven évesen??Akkor meg már kockázatos!!!
Pontszám: 5
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A nők gyermekvállalása
28. hozzászólás - 2009.08.15. 17:50:44 (Válasz Pooccika #27 hozzászólására.)
Örülj neki, hogy 28 évesen van három gyönyörű egészséges gyereked. És van párod. Tudod ez utóbbi a 0. feladat ami nélkül a gyerekek létrehozása hmm... mondjuk úgy nem lehetséges (tudom, konzervativ vagyok, de vállalom ).
Bármily meglepő lehet számodra, sokan vannak akik szintén szeretnének jónéhány gyereket csak még nem sikerült megfelelő párt találni, esetleg pár van de a gyerek nem jön össze/nem marad életben/stb...
Szóval arra kérlek, hogy ne általánosíts és ne oktass ki másokat és adj hálát a gyerekeidért - hogy vannak és hogy egészségesek.
Pontszám: 6.33
kedvelt tagOmariNő
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A nők gyermekvállalása
29. hozzászólás - 2009.08.31. 15:11:43
Nem az emberekkel - egyénekkel van a gond, hanem a társadalmi elvárásokkal és a nem megoldott szociális helyzettel, és az egymás iránti tisztelet hiányával. Minden párban megérik előbb-utóbb a gyermekvállalás gondolata! Az szerintem lényegtelen, hogy hány éves korban! Csakhogy:
1. párt kell találni
Nem is olyan könnyű, főleg azért, mert 25-30 éves korára az ember már túl van egy szakításon vagy váláson, a barátok elmaradnak, és neten ismerkedni - ahhoz bátorság és kitartás kell. És jönnek az előítéletek! Vajon eddig miért nem ment még férjhez, nősült még meg?
2. ha van pár, valahol lakni kell
Manapság nem él egy fedél alatt több generáció, bár annak is meg voltak a maga előnyei és hátrányai! Gondold csak el, a mai világban felépíteni egy több generációs házat? Élj panelben egy szobában a gyerekeddel, egy lakásban a nagyszülőkkel? Marad az albérlet vagy nagy nehézségek árán, esetleg szülői segítséggel horribilis hitellel egy lakás. Az első lakáshoz jutást kellene egyre nagyobb mértékben támogatni!
3. tartsd fenn a családodat
Legalább az egyik félnek mindenképpen munka kell! Mondj olyan céget, ahol kell egy kisgyermeket nevelő nő. Mire a gyerek nagyobbacska lesz, addigra pedig már öregnek tartanak, mert mindenhol csak a reprezentatív arc kell, és előjönnek a kor betegségei: stressz, depresszió, magas vérnyomás stb., úgyhogy nem kellessz, mert sokat leszel beteg. És ami mindkét nemet érinti: manapság a munkában tapasztalatot várnak, de hol szerezz tapasztalatot, ha tapasztalat nélkül sehova nem vesznek fel?
4. minden nehézség ellenére tarts ki a párod mellett, segítsétek egymást, hogy fel tudjátok nevelni a gyerekeket és egészséges példát tudjatok neki mutatni
Manapság sokkal könnyebb feladni, mint türelmesen, egymást tisztelve kitartani jóban-rosszban! Emancipált nőhöz felvilágosult, modern férfi kell! Szóval a nő megszüli a gyereket, de felnevelni már együtt kell, manapság egyedül az ember beleszakad, ha a munkát és családot is a saját hátán kell cipelnie. Mert elvárások vannak saját magaddal szemben is, a társadalom által is, és a gyerekedtől is!
Lehet erről beszélgetni nagyon sokat, egy a lényeg: Ez elsősorban nem a nőn múlik, hanem sok minden mástól is függ!
Pontszám: 8.80
népszerűKorisaNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A nők gyermekvállalása
30. hozzászólás - 2009.09.23. 12:54:40
Sziasztok!
25 éves vagyok és van egy 1 éves fiam, a párommal most várjuk a következő babát!!!!
Szerintem minden nő számára a gyerek a legnagyobb csoda és a legnagyobb "alkotás", ezt kihagyni bűn!
Sajnos mi is hónapról hónapra élünk és az egyetlen megoldás hogy fel tudjuk nevelni a két gyereket az az hogy párom 2 munkahelyen dolgozik én meg-ha nem akarom bölcsibeadni a gyerekeket és nem hétvégi anyuka szeretnék lenni-itthon tudok dolgozni.
De minden egyre kilátástalanabb. Azt hangoztatják hogy a nők szüljenek gyereket!!! Miért is????
A nyugdíjasokat mi tartjuk el ugye- nehogy azt higyjétek hogy a saját nyugdíjatokért dolgoztok!!!!!
De egyre kevesebb a dolgozó réteg és az utánpótlás is.
Már nem 80 évig élünk mig régen öregapáink!!! 35 évesen már hullanak az emberek akik meg megélik az én korosztályomba az 50-et azok összetehetik a kezüket!!!! És hol is a nyugdíjhatár???
Jelenleg úgy állunk, hogy azért se merünk gyereket vállalni mert megélem mire felnő? Fel tudom e egyáltalán nevelni!!!! És anyaként a következő az aggodalmam-arrol már nem is beszélek hogy a családipótlékot megadóztatják! És ugye a gyerek 1 éves korátol lesz innentől kezdve a gyes!
De nézzetek körbe a világon- Érden lakom és az elmúlt 1 hónap eseményei amiről én tudok a közvetlen közelembe történt:
Párom munkatása éjfélkor sétált haza egyik szórakozóhelyről(kb. fél óra séta a lakásig), a nyakátol a feje bubjáig felnyiszálták szegényt pár ezer forintért!
Pár hete az alattam lévő kisboltba egy őrült berontott, felkapta a henteskést és kirohant, este már értesültem egy késelésről!
Na még sorolhatnám az eseményeket... és igen ide szülök én még 1 gyereket!!!!
Mire ő annyi idős lesz hogy elmegy a barátaival hol fog tartani a világ??? Én nem merek este már utcára menni!!!!!
Az sztem a legkevesebb hogy az ember nehezen talál párt, vagy az anyagi dolgok mert azt előteremti a gyerekének, inkább lemond dolgokról csak a picinek legyen!!!!
Hova süllyedt a világ? És lehet még ennél mélyebbre menni????
Az egész kormányt lecserélném és havi 80ezret nyomnék a kezükbe azzal hogy boldoguljatok ebből!!! Kiváncsi vagyok meddig bírnák és arra is hogy testörség nélkül ki mernének e menni az utcára!!!!
Nagypofával osztják az észt de ők elfelejtették milyen átlagemberként élni vagy sose éltek úgy!!!
Az ideális tényleg az lenne ha a nő tudná nevelni a gyerekeket ellátni a háztartást stb és a férfiak lennének a kenyérkeresők!!!!
Pontszám: 6.67
közellenségNyttusNő
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A nők gyermekvállalása
31. hozzászólás - 2009.10.10. 20:35:47
Ha arra gondolok,h a mai világban hány olyan eset van,mint pl.: a gyerekeknek drogot árulnak,vagy esetleg megerőszakolják az ÁLT.ISK-ban,megverik az mp3-as lejátszóért,kocsiba rángatják és elrabolják...Nem is sorolom,mert csak az fölstresszelem magam.Úgy komolyan átgondolva női szemmel ez a világ nem éppen emberi ?! Ide szülessen az eljövendő gyerekem?Ide ahol a bűnösöket majdhogy nem még meg is jutalmazzák ? A szülési fájdalom még hagyján ahhoz képest ,amibe az az anya esik, akinek efféle helyzetbe esik bele a poronytya.
Pontszám: 5
népszerűFubujociFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A nők gyermekvállalása
32. hozzászólás - 2009.12.31. 19:30:14
Erre csak azt tudom mondani, hogy ha valaki ilyenen gondolkozik az ....Azért nem vállalsz gyereket, mert baja eshet. Akkor ne vedd fel az új cipőt ne hogy elkopjon. Igaz ez kicsit durva. De ha mindenki azon aggódna ne hogy meg erőszakolják a gyerekét akkor nem lenne gyerek. 24 éves vagyok diplomás feleségem szintén 24. Van egy gyönyörű kis lányunk 1 éves lesz. És még kettőt szeretnék. Nem akarok 40 évesen gyereket. Mert szeretnék a lagzijukba táncolni. Lehet, hogy meg se élem a 60-at. Meg aztán minek élek a világon és minek keresek annyi pénzt ha nem tudom kire hagyni....40 ezer forintot (gyes+ családi) kap a feleségem én 80 ezerért dolgozom. De nem érdekel semmi. Nem érdekel, hogy diplomásként betanuló munkát végzek, amit had ne mondjam ki vagy mi is elvégezne. Erre akarok én három gyereket. Leszoktam a dohányzásról. Erdőre járok munka mellett dolgozni, hogy kisebb legyen a fűtésszámla. Inkább eszek minden nap héjában sütőt krumplit, szalonnát. Mint hogy a lányom valamiben hiányt szenvedne. Mindenki csak nyavalyog, hogy nincs munka, amikor meg 2000 ft kapsz krumpli szedéskor. én kérek helyette krumplit, mert akkor többet kapok. Diplomás vagyok fasza. Minek többet keres egy jobb hegesztő mint én tudok össze gürcölni. De amikor haza érek és meg látom a lányomat tudom, hogy nem hiába csinálom. És ha valaki azt mondja, hogyan vállalhattam gyereket vagy hogyan merek majd háromba bele vállalni. Annak el árulom. Hogy a lányomnak a popsi kenőcse Sudocrem a pelenkája meg pampers.
V1-Dark Knuth

V2-Dark Knuth

V3-Dark Knuth
Pontszám: 8.70
fórumozóBrox11Férfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A nők gyermekvállalása
33. hozzászólás - 2010.01.10. 12:36:30 (Válasz Fubujoci #32 hozzászólására.)
Meghajolok előtted! Komolyan!
Pontszám: 5
fórumozóSasanéNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A nők gyermekvállalása
34. hozzászólás - 2010.01.22. 08:43:06 (Válasz Anababa #2 hozzászólására.)
Szerintem a gyerek vállalásnak semmi köze a korhoz vagy a munkához vagy a szépséghez. Egy nő szépmaradhat szülés után is. Boldog lehet akkor is ha napját a gyerekkel veló foglalkozás tölti ki, én úgy nevezem ezt a gyerek nevelés egy nagy kaland hisz minden nap újm és új meglepetést tartogat. unatkozni biztos nem lehet. Az is igaz, hogy ha az ember más dolgokra vágyik akkor a gyerek nem igazán teszi boldoggá. csak ennyit szerettem volna hozzá szolni üdv sasané
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A nők gyermekvállalása
35. hozzászólás - 2010.01.22. 15:57:43 (Válasz Sasané #34 hozzászólására.)
Idézet: Sasané - 2010.01.22. 08:43:06
Szerintem a gyerek vállalásnak semmi köze a korhoz ...


Ekkora butaságot ne tessék már írni kéremszépen. Adja isten, 60 évesen szülhetnél, bevállalnád? (igen/nem) (Ha igen, és felnevelni ki fogja?)
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.30
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A nők gyermekvállalása
36. hozzászólás - 2010.01.22. 17:04:04 (Válasz CaveMaN #35 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2010.01.22. 15:57:43
Adja isten, 60 évesen szülhetnél, bevállalnád? (igen/nem) (Ha igen, és felnevelni ki fogja?)


Esetleg a 20 éves apa
Pontszám: 7.23
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A nők gyermekvállalása
37. hozzászólás - 2010.01.22. 20:39:23 (Válasz Jeriko #36 hozzászólására.)
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.30
népszerűSattiFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A nők gyermekvállalása
38. hozzászólás - 2010.04.08. 13:55:03
Sziasztok! Nekem 8 hete születet meg a kislányom. Így átélem a gyermekvállalás és nevelés témáját. Én 25 éves vagyok, feleségem 22 éves.
Én úgy látom a dolgot, hogy igazábl a mai nők miatt születik kevesebb gyermek. Persze az állami támogatás is lehetne több, hiszen abból megélni nem lehet. Én nem keresek kifejezetten jól, van egy stabil munkahelyem. Viszont ami miatt a gyermekvállalásra adtuk a fejünket az a feleségem csodálatos döntése volt. Neki kell lemondania a bulizásokról, neki változik meg a teste, 22 évesen még tapasztalatlan az élet számos területén, és a karierje megalapozását sem kezdte el. Ezzel ellentétben egy kiegyensúlyozott, érzelmekkel telt, boldog életet él. A munkámban én is látom, hogy az otthoni boldogság amit a feleségem és a gyermekem ad át nekem, az pozitívan hat! Úgy érzem sokat változtam mióta apa lettem, és ezek a válzotások pozitív irányba történtek.
Pontszám: 7.33
Oldal: 12
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője