Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - BaalCain

Dátum: 2008.11.01. 12:21:50
Idézet: Rius - 2008.11.01. 12:04:48
Igen, a háború miatt napoltam a temetőlátogatást.
Valóban, reggel egy támadás után (Mordraneth), azonnal visszaütöttem, többször is.
Amúgy meg az esti hangulatomon kicsit finomitva, elképzelhetőnek tartom, hogy tényleg csak véletlenül került Mindenszentekre a hadüzenet, de a gyanú és a paranoia azonos tőröl fakad.


Eredetileg egyetértettem azzal amit írtál, nem ilyenkor kellene háborúzni.
De fel nem tudom fogni, hogyha valaki olyan jelentősnek tartja ezt a napot, akkor hogy "napolhat el" temető látogatást azért hogy gyorsan támadni tudjon egy számítógépes játékban.
1. javasolnám a portyapontok rugalmasabb beállítási lehetőségét. Szerintem a szövetségi háborúk mindenképpen igénylik h ne 48 óra legyen az újraállításra a kövlehetőség.-ez is lehetne a szakértelem egyik része, mint ahogy a elementáris is többet tud

2.Mind a kronokompenzációt mind pedig a kontinuumszűkítést érdemes lenne kicserélni egyéb portyázásos szakértelemre.


3. Prénium tagságnak a csphez hasonlóan lehetne több pont, bármennyivel több csak jobb lehet.
ha más nem is a szakértelem által kaphatókra vonatkozhatna valami bónusz

4. vmi fix Lé a portyából. akár áldozat szint % is megfelelő.
Miután a portyaszám korlátozott, már nem kereshetünk annyiszor ellenfelet amivel le lehetne kompenzálni az egyre nagyobb számban előforduló 0 Lés csatákat.
Ez is simán lehet portyaszakértelemhez köthető plussz
Dátum: 2008.10.29. 13:29:40
Nem lett volna ésszerőbb és tisztességesebb egy DÖNTETLEN opció bevezetése?

Tudom, tudom melós dolog programozni kell. De ha 2 hét alatt nincs vége a háborúnak az sokkal inkább döntetlen, minthogy 10 győzelem ide oda alapján valaki győzzön.

ÉS szükség lenne a döntetlen lehetőségre egyébként is, mert most nincs lehetősg a közös visszavonulásra sem.
Dátum: 2008.10.29. 13:24:14
Engem nem érint a szabálymódosítás-most éppen.

De felháborító ahogy ezt megoldották. Ha csak előtte pár nappal kimegy az infó gondolom órisási harcok kezdődnek.

Egyébként pedig kik is szavaztak arra, h legyen módosítás? a töredéke az össz játékosnak és a nyakam tenném rá h annak is kis része tudja elképzelni egyeltalán milyen egy 2 hetes háború.
Ahol a végén az nyer aki hamarabb felkel reggel.

A következő mi lesz? Ha a bajnoki viadal nagyon bonyolultnak bizonyul, akkor áttérünk a pénzfeldobásra????
Dátum: 2008.10.29. 00:20:07
Azért vigyázni kell a szöviháború rendszerének alakítgatásával a portyapontok és a portyázási lehetőségek mellett.
Egy két kiugró esemény adódik de a legtöbbek számára megszokott dolog a 0s portyázás. A vadászat magasabb szinten összehasonlíthatatlanul több Lét ad mint a portya. Ma már a legnagyobb portyázók sem képesek annyi Lét összehozni a 15-30 portyapontból mint a 30-40 cspből.
Oda jutunk, h a portyázás egyetlen értelme a szöviháborúk lesznek, mert azok profittal járnak fixen és ott is van esély vmit nyerni.
Ha pedig a szöviháború túl keményen lesz megfogva, akkor a portyázás szerepe még kevesebbet fog érni, és a vadászoké lesz a jövő.
Már ha lesz olyan aki a vadászat elkattintgatása kedvéért játszik a játékkal. Mert akkor a gladiátorunk is üthetne vagy a vámpírunk is támadhatná a vérfarkasokat.
Dátum: 2008.10.27. 17:58:35
Továbbra is a legjobb megoldásnak azt tartanám amit már vázoltam. valamiféle pontrendszer ami alapján nehezebb de nem teljesen lehetetlen a kisebbet támadni.
Dátum: 2008.10.27. 16:00:53
Ez egy szabvány levél úgy érzem, nem nekünk, hanem tucatnyi klánnak. És miért ne tennénk közre, hiszen igy mindenki láthatja, hh az elit hordával a mi vagy más jelenleg mnts szövi szerződése megszűnik az a mi érdekünkben történik, a horda jóindulatára pedig továbbra is számíthatunk.
Dátum: 2008.10.27. 15:46:33
Beteszek ide egy írást. Előljáróban mondanám, h nem ismerem a játékosait, terveit és tisztességét az elit hordának. De mivel most, h véget ért a kublajjal a háborújuk érdekes az időzités.
Gondoltam maradjon mindenképpen mementója miért is történnek az események:

Szia!

Számos játékos keresett már meg azzal, hogy szívesen működne közre különböző
küldetésekben az ELIT HORDA tagjaival. A problémát legtöbbször az okozta, hogy a
békeszerződésünk miatt nem támadhatott meg, ezért kénytelen volt egy kevésbé
megbízható partner után nézni. Többször előfordult így a tagokkal, hogy becsapták őket.
Ők segítettek az illetőnek, de nekik nem segítettek viszont.

Arra az elhatározásra jutottunk, hogy megszüntetjük emiatt mindenkivel a békeszerződésünket.
Nem szeretnénk elesni attól a lehetőségtől, hogy a legmegbízhatóbb játékosokkal működjünk
közre egy-egy nehezebb feladat teljesítése kapcsán, vagy esetleg ha egy gyengébb játékos
megtisztel minket azzal, hogy valamelyikünkön kívánja elveszíteni a 200 LE-t a küldetéséhez,
akkor megtehesse azt.

Természetesen a béke visszavonása nem jelent háborút, sőt továbbra is szeretnénk megtartani
a jó kapcsolatot. Kizárólag gyémánt szövetségekkel kívánjuk továbbra is folytatni a háborúkat,
és amennyiben bármelyik barátunknak szüksége van a segítségünkre, ne késlekedjen jelezni
azt felénk.

Üdvözlettel,
Nomis Leinád
A kettes záradék a hosszútávú védekezés megölése. Teljesen abszurd a 10 különbség. Mint már többen írták: egyszerű véletlen is kihozhat ilyen különbséget egy órán belül akár. És vicces lenne pusztán ha a szerencse dönthetne mondjuk 300-290 re valakinek.
Dátum: 2008.10.22. 21:59:39
Érdekes téma. Az én meglátásaim szerint viszont az emberek és igényeik nem változtak olyan sokat.
Igazán amivel a könyvnek versengenie kell, annak az időnek az eltöltése amikor az ember nem társaságban van.
Amivel én szembesülök az, h az ártényező az egyik legnagyobb oka amiért nem olvas a környezetem. van olyan könyvem amit 7 embernek adtam kölcsön és újraolvassák idővel. Viszont a netről lehúzott filmhez nem csak fantazia nem kell, hanem ingyenes is.

Emlegetett ALexandrától vásárlok leginkább. Mert a 20-25% kedvezmény nagyon sokat jelent. Meg az, h ingyenesen kihozzák kellő nagyságú rendelés mellett 1 napon belül. Azt hiszem, h ez a könyvkiadás müködő jövőképe: adj ki könyvet ÉS értékesítsd is az olvasónak.
Viszont ahhoz h egy kiadó értékesítőként is megállhassa a helyét vagy óriási számba kell kiadni vagy pedig összefogni sokaknak. -jelenleg ha megjelenik egy könyv a Beholdertől akkor is az alexandrán keresztül veszem meg, mert olcsóbb a szállítási paraméterekkel együtt és nagyobb a választék. A többi kiadó esetében is ez a helyzet.

Én a Beholder helyében 2 dologgal próbálkoznék.
1. Több kiadóval közösen nagy internetes értékesítésbe kezdeni. A sok kiadó együtt képes lehet olyan kínálatot teremteni ami jobban felkelti a figyelmet. Ha pedig a kiskereskedelmi haszonkulcs teljes egészével olcsóbb a termék akkor az komoly motíváció, h ne a könyvesboltba menjenek be.
Elengedhetetlen az ingyenes kiszállítás bizonyos nagyság esetén, valamint a bankkártyás rendelési lehetőség.
A pénzáramlás sokkal gyorsabb lenne és nincs mellé felesleges árumozgás. Az internetes kereskedelem folyamatosan fejlődik, a számítógéppel felnőtt emberek egyre könnyebben döntenek az ilyen beszerzés mellett.
2. A már említett árukapcsolás. Sok mindennel foglalkozó cég aminek célközössége egymáshoz közeli. Ezt ki kell használni. Ha egy könyv mellé őskövet kapnék a végzetúron akkor az már akár kompenzációt jelenthet a jelenleg kedvezőtlen szállítási feltételek miatt.
Dátum: 2008.10.19. 12:05:40
Egyébként a leírásban olyasmi is szerepel, hha hadban állsz vkivel akkor annak tagjaira óránként és nem 8 óránként mehetsz. Ez biztos le is van programozva?
Dátum: 2008.10.19. 11:59:26
Látom itt is sokan foglalkoznak a szövi háborúk rendszerével ide is bemásolom a háborúhoz írt hszem.

A jelenlegi felállásban tényleg rossz a kis szöviket, ill azoknak akik építőmestereket foglalkoztatnak bőszen. Az utóbbit nem sajnálom, most másnak termelnek, de az előbbieket védeni kell.

Lehet érdemes lenne valami pontrendszert kitalálni. A szövetség kaphatna amolyan támadó pontot ami szintén naponta gyűjtögethető lenne, amiből hadat lehetne üzenni. Minnél kisebb az ellenfél annál drágább legyen a megtámadása. Ha a támadópont erőforrásá válik akkor a kifizetendő áron túl még kevésbé éri meg a kicsiket piszkálni.
Azok a klánok akik meg Kőmüves Kelement alkalmazzák egész családjával azok meg kapnak az építőmániákustól annyi bónuszt h harcoljanak érte, ha már megnövelte a szövi épületeit.

Más.
Nagyon kell egy valódi békekötés opció a háborúhoz. Amit mindkét fél megszavazhat és emelt fővel döntetlenek ítélhetik küzdelmük.
Dátum: 2008.10.19. 11:57:41
A jelenlegi felállásban tényleg rossz a kis szöviknek, ill azoknak akik építőmestereket foglalkoztatnak bőszen. Az utóbbit nem sajnálom, most másnak termelnek, de az előbbieket védeni kell.

Lehet érdemes lenne valami pontrendszert kitalálni. A szövetség kaphatna amolyan támadó pontot ami szintén naponta gyűjtögethető lenne, amiből hadat lehetne üzenni. Minnél kisebb az ellenfél annál drágább legyen a megtámadása. Ha a támadópont erőforrásá válik akkor a kifizetendő áron túl még kevésbé éri meg a kicsiket piszkálni.
Azok a klánok akik meg Kőmüves Kelement alkalmazzák egész családjával azok meg kapnak az építőmániákustól annyi bónuszt h harcoljanak érte, ha már megnövelte a szövi épületeit.

Más.
Nagyon kell egy valódi békekötés opció a háborúhoz. Amit mindkét fél megszavazhat és emelt fővel döntetlenek ítélhetik küzdelmük.
Idézet: Mortimer - 2008.10.15. 13:50:59
Ja tényleg. Akkor egyértelműen azt a taktikát kell követni, hogy 2-3 szövetség egyszerre rohan le egy másikat, és akkor az biztosan veszít, mivel képtelen lesz elégszer nyerni.


Erre könnyen rá lehet szaladni. Ha többen ütik ugyanazt a szövit sokat lesznek támadható Ép alatt. Amikor van elég ÉP-jük akkor vissza-vissza üthetnek, de az ő "támadható felületük" ugyanakkora a játékosszám és az életerő függvénye. És könnyen lehet nem jön igy össze a megfelelő győzelem szám-arány egyik támadónak sem.
De h ne legyen off: a portyaszám korlátja egyértelműen keményebben sújtja azt, aki többekkel harcol és nem a háborúra rákészülve tartalékolt.
Dátum: 2008.10.16. 02:26:20
A portyapontok a támadóknak óriási előnyt jelentenek. Eleve aki támadott az választott célpontot, ez természetes. De egy háborúra rákészülő, megfelelő szintekre beálló és az ellenfélhez választott portyázási tipust kialakító szövetség már borítékolhatja a győzelmet. A megtámadott jó pár játékosa nem fog tudni visszatámadni, mert lentebbre kellene, jó páran meg a 15 pontjukból kell h gazdálkodjanak ha váltásra nincs lehetőség. Értelemszerűen a támadó minden tagja tud célpontot választani és portyapontokat rágyűjteni, mig a megtámadott portyapont minuszban van és ha esetleg páran 48 órán belül váltottak portyázást akkor lehet végigmalmozhatják közel az egész háborút.

Javaslom, h háború esetén ha máskor nem de legalább az életbelépés időpontjában kapjon lehetőséget a védekező, h váltson. És lehetőleg a tartalékolt portyapontok valamilyen megőrzése mellett.
Dátum: 2008.10.15. 10:26:01
Megvan az állás

Kapituláció gomb alatt, ok.
Dátum: 2008.10.15. 10:05:24
Csak én nem találom, vagy tényleg sehol nem írja ki, h hogy áll a számláló a háborúban?

Ha nincs kiírva akkor javasolnám a mielőbbi fejlesztést.
Dátum: 2008.10.14. 15:55:17
A játékleírásban az szerepel, h 8 óra múlva lép életbe a hadüzenet. Erre a miénk 12 óra múlva kattant, jól megszívatva minket. A 8 órát eleve jobbnak tartom, de ha 12 legyen 12. viszont akkor úgy szerepeljen a leírásokban is.
Dátum: 2008.10.13. 19:40:09
Az alapelképzelés arról , h aki 0 lélekenergiában táborozik attól is lehessen Lét vinni szerintem sem rossz. A portyáim bő fele ilyen abból a drága portyapontból.
de a vázolt javaslatot még erősen csiszolni kell
Dátum: 2008.10.11. 20:16:57
Érdekes ötletek.
A 10 bünti nélküli portya nagyon sok. Ez mint már elemezték ahhoz vezetne, h egy háborúra készülő szövi -vagy a szövi 1-2 csúcsembere- teljesen legyalulhatná a másikat mire azok reagálhatnak.

A 30 portyapont elfogadható lenne összegként szerintem. Még a kifáradás megkezdését is lehetne módosítani, de ezt megint át kell nagyon gondolni, ne tegyük lehetővő a nagy lerohanásokat.


Egyébként érdekes elképzelés az is, h egy bizonyos számú portya után is lehessen portyázni minuszokkal.