Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Simon

Dátum: 2009.02.14. 13:29:12
Gort - Pedig ebben nincsen semmi meglepo. A tortenelemben is a "nagy" hatalmak csak a legritkabb esetben ugrottak egymas torkanak. Feszultseg az folyamatosan volt, attrocitasok is folyamatosan voltak, de full haboru az nem. Es ha volt, elhuzodo, mindket felet gyengito volt. A tortenelmet lehet nem szeretni, de figyelmen kivul hagyni nem elonyos.
Dátum: 2009.02.14. 13:13:45
Ironikus a helyzet, en voltam az egyik legnagyobb tamogatoja a lelekkuttoltes modositasanak, bar engem mar nem erintett, ugy lattam szopatas ami akkor volt. Vicces, hogy az en szovetsegemen durran el ennek a modositasnak az elso kihasznalasa. Azt talan mindenki atlatja, ez nem volt celja a lelekkuttoltes modositasnak, biztos hogy valami reakcio lesz erre Miklostol.

Ettol fuggetlenul ugyesnek tartom amit Tyrant csinalt, a helyzetet maximalisan kihasznalta. Dicseretet azert nem mondok, bar szabaly a taktikat nem tiltotta, kimondottan a szabalyok szellemevel ellentetes modon harcolta ki Tyrant a gyozelmet.

Amiatt sem fogok pironkodni (remelem a szovetsegem sem), hogy "rendes" haboruban nemigen van ellenfelunk. A haborus rendszert mar honapok ota probaljuk javitani (nem csak en, nem csak mi, hanem sokan mas szovetsegekbol is), hogy elfogadhatobb legyen mindenki szamara. Eddig suket fulekre talalt Miklosnal.

Legfobb ironiaja a dolognak pedig az, hogy Tyrant (jelentes: zsarnok) lett a nephos.
Dátum: 2009.02.13. 18:02:40
Igen, valami ilyesmi a kozos nevezo szerintem is. Csak Miklos mit gondol errol... most mar jo lenne tole is hallani valami kommentet.
Dátum: 2009.02.13. 13:41:05
Amig lehetseges szintlepessel jobb allatot tartani, mint az ujonnan beszerzett lett, addig szerintem minden koser. Ha csokkennek a kulonbsegek, azzal nincs gond.

Az allatok szintlepeset pedig ugy kellene megreformalni, hogy az folyamatos legyen, es esszeru.

5. szintig +100 TP, majd semmi 20. szintig, majd ismet +100 TP nem tunik olyan jonak olyan folyamatosnak. Azt is figyelembe kell venni, hogy az allatok TP bevetele nem novekszik szintenkent, es a PP-knek is van maximuma, tehat barmifele szintkoltseg noveles egyenes aranyban noveli a szintlepeshez szukseges idot. Szintenkent 100 TP szamomra drasztikusnak tunik.

Javasolnek inkabb egy olyat, hogy a 2. szinthez kello TP legyen 200, es ez szintenkent novekedjen 25-tel. Igy a 20. szintu allat osszesen (200+650)*19/2 = 8075 TP-be kerulne (osszehasonlitva a mai 8000 TP-vel), 30. szinten 900 TP lenne a szintlepes, 40. szinten 1150, stb...

Azaz, lassulnanak folyamatosan a szintlepesek, de egyszeruen es atlathatoan. 20. szintig ugyanannyiba kerulne az allat fejlesztese, mint eddig, sot, az alacsony szinteken gyorsabban atugralna az allatka.
Dátum: 2009.02.12. 14:05:39
Hozzaszolasod elso resze: touché

A masik reszerol, hat, ez mar csak ilyen. Egy tarsasagi jatekban avagy barmilyen tarsadalmi kozegben a szabalyok kovetik a fo iranyvonalt. Szerintem ez nem meglepo itt sem. Ne keseredj el, fogadd el, es hasznald ki a mindenkori szabalyokat a leheto legjobban.
Dátum: 2009.02.12. 13:18:34
Baalcain - en is mar 2.5 honapja fejlesztem a masodik allatomat, es MAR 17. szintu. Probaltam lecserelni az elso allatomat, de lapossa ver... mindenki. Pedig azt hiszem elmondhatom, nem vagyok egy kifli karakter. Ha pedig elvernek, akkor nem fog fejlodni az allat.

Hogy kompromisszumkeszseget mutassak, el tudom kepzelni, hogy ne szamitson az alapszint az elnyelesbe, de akkor:
1. ne draguljon az allat idomitasi koltsege sem magasabb szinten, ha mar ures tokot kapok, akkor maradjon a tok ugyanolyan olcso.
2. legyen eros kennel reform, hogy ne tartson honapokig kifejleszteni egy *valamirevalo* allatot -- es itt korantsem arrol beszelek, hogy ugyanolyan eros mint az elozo, csak egesz egyszeruen erjen *valamit*.

Es ez meg mindig gyengebb megoldas, mint amit Jeriko javasolt.
Dátum: 2009.02.12. 13:03:26
Topos karikon belul is sokan (bar nem mindenki) orulnenek, nyugodj meg.
Dátum: 2009.02.12. 12:47:30
Baalcain, allatot cserelni kell... kb 4-5 havonta meg a regi rendszer szerint is. Senki nem mondja hogy egyenlo legyen az uj allat es egy 4 honapos allat. De ne nullas legyen, hiszen kozben te is leptel vagy 30 szintet. Ha mar 4 honapig tart az allatot kifejleszteni, akkor feleljen meg a mostani szintemnek az allat alaperteke. Ami egyebkent mar letezik is -- alapszint. Csak az elnyeles bonuszt nem adja meg.
Dátum: 2009.02.12. 12:39:24
En tokeletesen ( ) egyetertek Jerikoval. Az ongerjeszto folyamat a problema es ezt kell orvosolni. Nehez egyensuly, de azt a pontot kell eltalalni, ahol az ugyes jatekos tud ervenyesulni, de a nem ugyes nincs tehetetlensegre itelve.

En is hasonlo okokbol, bar kevesbe jol indokolva javasoltam azt, hogy az alapszint szamitson, majd szintlepesenkent csokkeno mertekben kapjon az allat tovabbi elnyelest.

Tovabba bonusznak tunik szamomra az, hogy esetleg a mai mertekekhez kepest megnone az elnyeles merteke. Olvassunk at tobb forum topicban, ahol az egyik legnagyobb problema az, hogy a jatekosokat folyamatosan 15% EP ala verik magasabb szintrol. Magasabb elnyeles csokkentene ezeket a tulzott sebzeseket is.
Ok. Igazad van, a helyesiras szabalyainak nem felelt meg. Bar, ha utananezel, a ( xyz ) stilus nyomtatott szovegekben egyre inkabb elfogadottabb, mivel atlathatobb es kevesbe felreertheto sok esetben.

Kivanom mindenkinek, hogy ez legyen a legnagyobb problemank.
Uhm... amikor zarojelben a 8 ilyen: ( , akkor szerintem teljesen ertheto hogy valaki miert tesz extra szokozt. Ez kicsit analis volt, barki is pontozta a kerdest.
Dátum: 2009.02.11. 23:29:30
Latod, maris hasznalhatova valnak a gyogyitas es meggyozokeszseg szakik. Tenni kell rajuk egy par pontot...

Miklos: koszi a kiigazitast, igy vilagosabb sok minden. Nekem vegulis mindketto megoldas megfelel.

Az elso lehetoseg (alap es szint atlag) az a baj, hogy, amig az allat szintje eleri az alapszintjet, addig lassabban kapja az elnyelest bonuszt szintenkent mint eddig. Miutan eleri az alapszintjet, hirtelen megugrik egy idore a novekedes, majd amikor eleri az alapszint+karakterszintet, ismet belassul.

Ennel valahogy jobban hangzik az, ha az elejen menne gyorsan, majd belassulna (ahogy most is mukodik).

Esetleg olyasmi adhat megoldast, hogy, az alapszintnek csupan 75%-a szamitson... igy, a szintlepes tovabbra is elonyos marad, viszont uj allattal kezdeni sem megaszopas.
Dátum: 2009.02.11. 22:45:37
Ne legy ilyen borulato. 45. szinten (ha jol szamoltal) meg vigan eletben tartom az allatkat, ott meg nem kall naponta moralt novelni.
Dátum: 2009.02.11. 22:06:08
A szakertelmek gondolhatod hogy nem azert keszultek, hogy ertelmetlenek legyenek. Az tortent, hogy a durva portyazas + intelligens kedvenc + moral 100% hatasat alulbecsultek a tervezok. Most probaljak visszaallitani az eredetileg elkepzelt egyensulyt.

Igy sem leszel kenyszeritve semmire... csak gyakrabban kell allatot cserelned, ha nem fejleszted ki egyik masik kepesseget.
Dátum: 2009.02.11. 21:13:37
Nagy valtozas, igen. De minel gyorsabban megtortenik, annal jobb, annal tobb ido marad alkalmazkodni. A jelen rendszer nem jo. Valtoztatni kell - mar regen kellett volna, de nem volt ido vilag2, vilag3, stb miatt. Inkabb lepjunk egy drasztikusat a jo iranyba, majd kisebb finomitasokkal tokeletesitsuk, minthogy sokaig toketlenkedunk ( ) es maradunk a rosszban tovabb.

Nekem se jo, hogy valtoznak a dolgok... 112. szintu allatom van. Ha nem fog szintlepes utan ujratoldodnie a moraljanak, ugymond elkoszonhetek az allattol azonnal, ahogy ez a valtozas megtortenik. De, ez egy szukseges egyeni rossz a nagyobb jo es a jatek erdekeben. En elfogadom es tamogatom.

Otleteid persze jok. Ezeket is figyelembe lehet venni es beepiteni. Nem latom oket kizaronak a Miklos altal javasoltakhoz. Es miattuk nem is lassitanam a mar javasoltakat.
Dátum: 2009.02.11. 20:49:11
En lennek egy pok... meg Sameed.

Draglov: "Simon ez mar nem az ilyen eset. Pontosan, hogy maxoltam anno a szingularitasomat is. Mire jott a valtozas es jottek a pokok. Nem kell mondanom, hogy anno a TP volt az elsodleges es azt maxoltam... Mar a masodik hosszutavu strategiam valik szinte feleslegesse, ha szamitana az allat elfogaskori szintje. "

Ha csak turboztad a szakit, akkor nem maxoltad. Inkabb konzervativ voltal, nem maxoltad, es igy nem is fajt annyira amikor megvaltozott a szabaly. Ugyanez tortent veled most is. Mondhatni jol kihasznalod a turbo lehetosegeit.

Egyebkent 40-es szinten 12K-ert allat 40 elnyeles sok? Add el a lelekkufarnal a +6 elnyeleses nyaklancodat... mennyi is? 500 LE. Tehat amikor majd ott tartunk, 60 elnyeleses cucc lesz kb 5K LE.
Dátum: 2009.02.11. 20:10:59
Tuzerkedjunk... lovok vissza!

Az elso hozzaszolasodban kovetelted a TP-t vissza amit "elvesztettel". Ha maxoltad a szingularisodat, akkor nem latom hogyan veszthettel TP-t. Inkabb ugy tunik, az elso strategiadat nem (vagy sem) maxig csinaltad.

En nem latom, mi abban a nevetseges, hogy 1200 LE idomitasu szorny ad alapbol 4 elnyelest, 12000 LE idomitasu pedig 40-et (es nem annyit, hiszen csokkeno hatasfoka van). Mindenkinek mar most is van allata. Nem hirtelen kap mindenki elnyelest, hanem egyszeruen amikor allatot cserelnek, akkor nem veszitik el az elozo allathoz kepest az osszes elnyelest. Ismetlem, mivel mindenkinek van allata, ez teljesen kiegyenlitodik. CSUPAN annyi tortenik, hogy nem buntetjuk halalra azokat akik eppen csereltek es elkoltottek 12K LE-t peldaul az uj allatra. 4. szintu jatekos nem fog 12K-ert 40 elnyelest kapni. Csak 40. szintu kaphat. Mintahogy 60. szintu 18K-ert kap majd 60 elnyelest (vagyis kevesebbet, ugye, mert nem 1-1 az arany).

Ha szerinted igy tul olcso az idomitas, az egy dolog, talan egyet is ertek vele. Emeljuk meg az arat. De kapjuk meg a szintbonuszt erte. Es, hogy egyben az idomitas szakertelemnek is legyen valami ertelme, magasabb szinten tegye olcsobba az idomitas koltseget.
Dátum: 2009.02.11. 19:33:10
Allattal kapcsolatban nem volt mas strategia... vagy Intelligens kedvencezett valaki, vagy nem csinalt semmit.

Ha a semmit nem csinalast elonynek nevezzuk, akkor igazad van.

Draglov kornyeken a jatekosok szerintem kivetel nelkul intelligens kedvencet hasznaltaltak. Kulonbozo mertekig, ketsegtelenul. 25-os szint nem tunik olyan hu de magasnak Draglov 477-es szakertelemosszegehez merten. Egyszeruen bocsi, de a semmi, esetleg a sajat hibas dontese miatt panaszkodik.
Dátum: 2009.02.11. 19:19:15
Mindenki mas ugyanezeken a kerdeseken atment. Semmi hatranyban nincs Draglov.

A jovore nezve pedig neki is ugyanaz lesz a szitu, mint masoknak. Semmi hatranyban nincs Draglov.


A multra visszatekintve, azert turbozta az intelligenst, mert ugy erezte ez fontos. Tehetett volna LE-t a szingularis ismeretekbe is maxig. Nem tette, valahova mashova tette. Tehat a TP megsem volt olyan fontos. Ezen kivul, senki nem veheti el Draglovtol azokat a *gyozelmeket* portyaban, melyeket a magas szintu allat biztositott - esetleg alacsonyabb szintu szornnyel nem ment volna annyira. Ezt is lehet szamolgatni. Ha 2 honapja tudtad volna, hogy 2 het mulva ilyen valtozas tortenik, akkor nem turboztad volna az IK-et? Ha nem, akkor legfeljebb annyi valtozott azota, hogy belattad mar eleve butasagot csinaltal, hogy nem a sajat TP-det maxoltad, hanem az allatet. Bocsi.
Dátum: 2009.02.11. 18:17:17
Draglov, bocs, de ez erosen santit. Ugye nem lettel hipp-hopp 40. szintu.

Masreszt, nem ertem miert mondod a gyogyitas ertelmetlen. Csak nem azt mondod, ha lesebzodik az allatod, inkabb elkoltesz 10K+-t arra, hogy beidomits egy uj allatot minden alkalommal? Ezt nem gondolhatod komolyan.

Ugyanugy lesz 2 allatod, amiket valtogatsz, es idonkent cserelgeted oket, kozben gyogyitasz/kennelezel.

Viszont, az eleg nevetseges, hogy 10K befektetesert kapsz egy semmirevalo tokot, amivel 1-2 honapot kell bibelodni mire er is valamit.

A javaslat megtartja minden pozitivumat az allatnak, az allat fejlesztesenek, es raadasul erteket ad az eddig hasznalhatatlan szakertelmeknek is. Az intelligens kedvenc hatasfoka kicsit csokken, de nem mulik el, hiszen tovabbra is ezzel gyorsitod a szintlepeseket (ezzel maxEPt, harci erteket, elnyelest).

Es... talan nem gondolod, hogy te vagy az egyetlen akinek magas az intelligens kedvence. A legtobben az elmezonyben ugyanugy elkoltettek a LE-t erre. Semmi hatranyban nem vagy.

[A hozzaszolasodat nem en pontoztam le. ]