Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Simon

Dátum: 2009.02.25. 12:56:35
Meg tovabb akartuk novelni a mostani szintnel. De meglattuk Miklos hozzaszolasat, melyben akkor meg 3 nappal a torony bevezetese utan mar modositani akart, es rajottunk, hogy sajnos nem fogja engedni, hogy ebbol nagyobb elonyt kovacsoljunk es valamilyen modon ezt megakadalyozza. Erre nem szamitottunk.

A befektetes celja termeszetesen az volt, hogy kellokeppen magas szintre emeljuk a toronyt, ezzel egy nagy es nem feltetlenul megterulo befektetes ele allitva barmelyik uldozot. Alacsony szintu toronynal a tamadas garantalhato (szinte azonnal), minel magasabb szintu a torony, annal kesobb varhato tamadas, sot, elkepzelheto, hogy a tamadas nem is jon.
Dátum: 2009.02.25. 12:27:20
Hogy a megterulesi egyenletben van-e jelentosege annak, hogy, megvaltozik a birtoklas buntetesenek merteke, ugy tunik kicsit alulertekelt. Igenis van jelentosege.

Az eredetileg kozolt 5000/nap azt jelenti, hogy 30 nap mulva 150000-rel tobb egy epulet szint, mint, eredetileg. A kiszamoltak szerint, kb 150000 a napi bevetel novekedes szovetsegi szinten a toronybol szarmazoan (fejenkent 5000 LE). Ez azt jelenti, hogy szovetsegi szinten van 300-450K extra epitesi kapacitas (epites szakertelemtol fuggoen), amit szukseg eseten vissza lehet forgatni a hatalom torony megorzesebe, esetleges tamadasok visszaveresere.

Ez pedig mint lehetoseg, egyszeruen eltunik a birtoklasi buntetes emelesevel. Erint ez minket? Igen, erint, es megvaltoztatja az epulet megterulesenek dinamikajat.

Ha marad ugy az epulet ahogy van, akkor van egy epulet, melybol keves szovetsegnek lesz barmikor is haszna. Ez nem az eredeti celja az epuletnek, ez jol dokumentalt. Ha megvaltozik az epulet, akkor az pedig a TGY-t negativan fogja erinteni. Talan nem kerdes, hogy a jatekban az eddigiek folyaman az egyik legnagyobb befektetesnek voltatok szemtanui (voltunk reszesei). A befektetest szamolas elozte meg, es ezt az egyenletet egy heten belul alapjaiban megvaltoztatni ami EGY befektetot fog erinteni csak es teszi azt negativan, egyszeruen bogusz.

Tehat, vagy maradjon ugy ahogy van, vagy pedig torolni kell az epuletet, es helyesen a modositasokkal ujra bevezetni.

Idézet: Petur - 2009.02.25. 12:26:55

Az a ti döntésetek volt, hogy a tornyot építitek meg először. Az a mi döntésünk, hogy az akadémiára hajtunk. Lehet, hogy ti jártatok jobban, lehet, hogy mi, de az is lehet, hogy azok, akik a kínzókamrára szavaztak. Én azt hangsúlyoztam, hogy nem tudhatjuk előre, egy döntés mennyire bizonyul helyesnek vagy sikeresnek, de ez még nem indok arra, hogy kárpótlásért folyamodjunk.


Ez igy igaz, amennyiben nem valtoznak meg az epulet feltetelei. Viszont az epulet felteteleit valtoztatni akarja Miklos. Ezert kerult szoba a karpotlas.
Dátum: 2009.02.25. 01:08:46
Megegyszer, az EP vesztes miatt panaszkodj, ami minden jatekost erint, akit felulrol tamadnak. Ne amiatt, hogy vegre elkezdtek tamadni (az ugy van rendjen!), masokat is tamadnak, folyamatosan.
Dátum: 2009.02.25. 00:00:35
Zacc: nem a kamra miatt van EP vesztesed. A magas szintu tamadasok miatt van EP vesztesed.

A kamra legfeljebb teged tett a celkeresztbe, nalad meg gyengebb karakterekkel szemben. Senki nem fog sajnalni, mert eddig sikerult elkerulnod ezeket a vereseket, melyeknek a lehetosege eddig is megvolt.

A problemat tamadd, ne a kamrat.
Dátum: 2009.02.24. 22:54:32
Idézet: Miklós - 2009.02.24. 22:01:55

Arról, hogy kárpótlást kell adni, ha mégsem konstans lesz a birtoklásból eredő szintépítés drágulás:
egyetértettem azzal az érvvel, hogy a leírásból kimaradt az, hogy csökkennek a szintek, így ez a taktikátokat előzetesen megváltoztatjhata. arról viszont már szó sincs, hogy a pontos képletet az épület leírása tartalmazta volna... Nyilván hamar kiderült, hogy a birtoklás napi 5000-el drágítja az építést, de ez nem volt garancia rá, hogy hosszabb távú birtoklásnál nem lesz a szorzó nagyobb (és az lesz).


Epulet leirasa:
"Ha a ti szövetségeteknek van a legmagasabb tornya, akkor a szövetség minden tagja 10%-kal több lélekenergiát kap a vadászatért, viszont minden napért, amikor a torony a tiétek volt, 5000-el nő a szintek építési költsége. Az, hogy melyik szövetségnek van a legmagasabb szintű tornya, naponta egyszer, a nap végén kerül kiértékelésre. Ha több szövetségnek is megvan a legmagasabb tornya, senki nem kap bónuszt. A hatalom tornyának nincs maximális szintje."

Nem tudom ebben mi a felreertheto, avagy arra utalo, hogy valtozo utemben novekedne a birtoklas miatti koltseg. Minden napert 5000-rel no a szintek koltsege, ezt irja kerek perec. Ez alapjan nem tudom elfogadni a magyarazatodat.

A koltsegnovekedes egyebkent sem valtoztat semmit, csupan annyit er el, amit mar tobben levezettek, hogy kizarja azokat a szovetsegeket, melyek 2-3 hetig tartottak a hatalom tornyat. Ez attetelesen megnoveli a resztvevok szamat, ketsegtelenul, de az adott szituaciot, mely szerint magasra kerult a merce, nem oldja meg. Ezt Miklos meg te is beismerted. Lehet jobb lenne torolni az egesz dolgot, es az uj szabalyokkal egyutt ujra bevezetni.
Remek!

Mint az egyik fo tamogatoja a korabbi valtozasnak, mindenkeppen szegyellem magam, hogy a ki/belepes taktika nem merult fel mar akkor, mint egy lehetseges eredmenye a valtozasnak. Mindezert bocsanat is, hiszen nagyon magas hangeron osztottam az eszt a temaban.
Dátum: 2009.02.24. 21:21:44
Nagyon kevered a kakit... Vajon mit talaltal ki, Mortimer?

Ugyes, ugyes...

Ugyanakkor ez csak a legnagyobb szovetsegek ellen folytatott gerilla-tipusu haborukban (katakomba avagy ki/belepes taktika) jelentene barmifele segitseget, a haboruk nagy reszet nem erintene, szoval nem tunik nagy elorelepesnek. Ketsegtelenul a nagyobb szovetsegeket szepen lehetne ezzel szivatni.
Dátum: 2009.02.24. 17:49:01
A problema nem a kamraval van. A problema az EP vesztessel van. Most annyi tortent, hogy kicsit eltolodtak erosebb karakter iranyba a portyazasok. Ez hatalmas pozitivum a jatek szempontjabol, erre szerintem nem is szamitott Miklos!

Igy a jatek meg nagyobb retege erzekeli a hatalmas szopatast es kart amit a lefele tamadas okoz. Ezt kell megoldani, nem a kamrat bolygatni. Az pont jo, ahogy van.

Alacsonyabb szintunek EP regerenarcio csata utan!
Dátum: 2009.02.24. 17:03:30
El tudjuk fogadni, sot egy ilyen megoldast javasoltunk is. A konkretumokon meg dolgozunk.
Dátum: 2009.02.24. 14:02:16
Elfelejted, hogy 3 oran beluli tamadasert mar TP/LE buntetes is jar, sot, tobb tamadas utan nem is tudnak teged tamadni. Ez is resze a dolognak. Hidd el, nem olyan rossz az eleted, foleg ha az EP-ket valahogy rendezzuk.
Dátum: 2009.02.24. 13:59:02
TGY-ket megkerem, a belso forumban beszeljuk meg a tovabbiakat. A vegeredmenyt majd kozoljuk itt.
Dátum: 2009.02.24. 13:46:25
Ha most teged tamadnak, akkor a kevesbe gyengeket nem. Tehat ami neked atok, valakinek szabadsag.

Ettol fuggetlenul, a sok szinttel lefele torteno EP vesztes hatalmas problema. Ennyi. Ezt kezelni kell. Az, hogy veszitesz esetleg, ha valaki ellened portyazik, vagy hogy beloled LE-t termel neked semmi veszteseggel, szerintem nem problema.
Dátum: 2009.02.24. 13:12:12
Most legalabb erzed te is, hogy milyen lehet sokaknak a jatek, akik sajat szintjuktol ket-harom-negy-ot szinttel magasabbrol *folyamatasan* szetverik. En sem ismerem ezt az erzest... Biztos nem valami felemelo mindig ugy belepni a jatekba, hogy nincs az embernek EP-je.

Ha egy eros jatekos is ilyen helyzetbe kerult, akkor a kinzokamra kifejezetten jo dolog. Most mar tobben fognak panaszkodni errol, nem csak a gyengebbek, a nem premiumosok.

A kovetkezo lepes az, hogy a szintkulonbsegek miatt EP veszteseget kezeljuk. A vedelem itala egy lehetoseg. Masik otlet volt az alacsonyabb szintunek harc utan valo regeneracioja. Nekem az utobbi tetszik, nem ad extra erot, nem valtoztatja meg a portyazas kimenetelet, viszont jatszhatova teszi a jatekot sokaknak, akiknek most nem az. Szerintem az, hogy valaki sokat veszit nem olyan problema, hogy amikor belep, nem tud semmit sem csinalni, es csak percekig van +EP-ben.
Dátum: 2009.02.23. 23:55:03
Idézet: Kocos - 2009.02.23. 19:31:20

Bizony ezzel csak egyeterteni lehet.
Ha nincs szintcsökkenés, akkor hosszú távon olyan mennyiségű LE befektetés kell majd az élre ugráshoz, amit az első pár szövetségen kívül senki nem fog tudni finanszírozni.

Be kell vezetni a szintcsökkenést, és cserébe a TGY-t valamilyen modon karpotolni kell, hiszen így esetleg ők is más taktikát választottak volna. Talán a legcélravezetőbb az, ha elmondják mi lett volna az a másik stratégia és a kiszámolt különbségnek megfelelően módosítani a megfelelő paramétereket.


Ha valtozas lesz, akkor abban az altalad is javasolt karpotlasnak is helye kell, hogy legyen. Ezt kommunikaltam vasarnap Miklos fele is. Azaz, nem feltetlenul vagyunk ellene a valtozasnak, de termeszetesen szivni sem szeretnenk miatta.

Azert az valahol tenyleg gaz, hogy az epulet bevezetese utan 3 nappal (vasarnap kerult elo a tema) valtoztatni kell ilyen radikalis mertekben, ez ugye azt jelenti, valamit valaki nagyon elnezett. Ami viszont pozitivum, hogy ilyen gyorsan korrigalna is a JV a helyzetet... Ha valtoztatni kell, akkor az tortenjen meg minel hamarabb a megfelelo karpotlo valtozasokkal egyetemben.
Zaccmester: orulok, hogy nem adtad fel. Varom a folytatast. A multizas / scripteles kiiktatasa folyamatosan kell hogy menjen, es szigoruan. Remelem a jatekvezetes ebben tenylegesen partner.
Dátum: 2009.02.23. 16:27:31
Igen, erdekes szituacio. Irtam Miklosnak errol, leginkabb az a kerdes, hogy neki mi volt a celja. LE-t akart kivonni a jatekbol, vagy betenni. A torony jelen jutalmazasa mellett nagy valoszinuseggel mindenkinek buko lesz, aki reszt vesz benne.
Dátum: 2009.02.23. 12:37:43
En nem pontoztam le. Hozzaszolasanak van egy informacio resze (kinzokamra hiba, torony csokkenes), valamint egy uj otlet resze (torony koltseg emelkedes). Mivel egybe irta ezeket, es csak egy ertekeles van, ez bizony elofordulhat.
Dátum: 2009.02.23. 00:39:16
Ez is reggel 4-5 korul kerul kiertekelesre, ugyhogy meg van egy par ora.
Dátum: 2009.02.22. 23:50:10
Idézet: Mortimer - 2009.02.22. 23:43:27
"addigra kb 150-es szinten lesz"
Naponta egy szintet csökken.


Ez valami uj otlet lehet Miklostol. Ugye az epulet enciklopediaja nem irja. Eddig nem is csokkent. Ha ma csokken, akkor ez ma kerult be, utolagos modositaskent. Es amennyiben igy van, meg nincs vege a sztorinak.
Dátum: 2009.02.22. 15:25:53
Elemzesed remek. En is mar regen csereltem volna, ha nem lenne ekkora buntetes. Egyszeruen tul nagy a visszaeses.

Raadasul olyan lassu az allat fejlodese, hogy tobb mint egy honapba kerulne hasznalhato szintre fejleszteni portyaval, ami raadasul fokozottan nehezebb is, hiszen az elnyeles veszteseg miatt a portyak sem garantalhatoak (tobb a veszteseg, tobb az EP vesztes, kevesebb nyertes portya, osszesegeben). Szoval van az 2 honap is. Ez tul sok ido.