Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Cavalorn

Dátum: 2009.12.19. 14:56:57
Idézet: Mortimer - 2009.12.19. 13:50:53
A szerencsével az a baj, hogy a szövetségi ki-be lépkedés erősen csökkenti. Ha egy szövetség gyenge, sok hadüzenetet kap, akkor ha ezért kirúgják/kiléptetik emiatt a tagjaikat akkor duplán szívnak.

A szerencse csökkenésének így sincs visszatartó ereje, így talán lenne.

(Ezt csak zárójelben, utólag: egy 150-es szerencséjü emberke akár egyedül is le tud verni egy 80-as tárgyat dobó epiket. Ilyenkor fura helyzet lenne, hogy egyedül öli meg, mégsem használhatja a tárgyat.)

Istenem.... Ezért írtam oda, hogy csak mondtam egy számot...
Dátum: 2009.12.19. 13:45:05
Igen, a lélekkút nagyon könnyen megkerülhető, ezért szerintem legyen inkább a szerencséhez kötve, azt sehogy nem lehet megkerülni. Mondjuk 1. szintű gyaktér/védőfal hasnálatához kell legalább 1es szerencse, a 2. szinthez már 10, stb. Csak mondtam egy számot. Be lehetne lőni precízen.

Epikus tárgyaknál ugyanilyen elven például a tárgy szintje alapján kiszámolt szerencsét kéne elérni, hogy 100%-osan működjön.
Pl. 80. szintű tárgyhoz kell 200as szerencse (mondtam egy számot...) és nekem van 150es, akkor az én kezemben 75%osan működik.
Dátum: 2009.12.19. 13:25:25
.
Dátum: 2009.12.18. 22:07:27
+60/+60/+15 harci bónusz aha... És szerinted ez mit ér mondjuk egy 70/70es elnyelés ellen, amihez még hozzájön az állat meg a felszerelés? 40. szinten vagyok, ott a legnagyobb, 63as szintű állatom ad 65 elnyelést. Csak összehasonlításképpen. És elárulom neked, hogy ez a +70 elnyelés epik cuccokból, ami akár több is lehetne (!), még nálam is durva lenne, nemhogy 10-20. szinten.
Felőlem kaphat az ellen +100/100at is, ha gyakorlatilag sebezhetetlen vagyok...
Dátum: 2009.12.18. 19:52:43
Amúgy a térkapuról simán le kéne venni a korlátot... Elvileg azért van, hogy ne lehessen alacsony szinten megszerezni a "legtáposabb" térkapus cuccokat. Na most ha akár csak a 15ös szériából lehetne szerezni 15. szint alatt is, az hol borítana egyensúlyt? +1 erővel meg ilyenekkel...?
Dátum: 2009.12.18. 18:55:50
A LE szívás egy dolog, de a 60-70es spell/normál elnyelések ellen még a többi póknak sincs semmi esélye 10. szint körül...
Dátum: 2009.12.18. 17:53:30
Szerintem nem is tudod hogy ez most milyen viccesen hangzott, pont a te szádból...
Dátum: 2009.12.18. 14:33:09
Attól hogy nem mindenki teljesíti a szabályban meghatározott kritériumot, még mindenkire vonatkozik.
Dátum: 2009.12.18. 12:05:03
Szerintem lesz elég mentor, csak annyi kell hozzá, hogy ha a "tanítvány" elér egy bizonyos szintet, akkor a mentor kapjon érte egy plecsnit, ami nem jó semmire, csak kint van a karakterlapon. Nem gondolnátok hogy mekkora motiváló ereje van...
Dátum: 2009.12.17. 23:01:44
Nem tudja valaki, hogy V2n ki vitte el az inspirátort?
Dátum: 2009.12.17. 20:02:23
Pók alatt igazából minden olyat értettem, akinek kiugró a LE/TP aránya. A jó LE/TP arány kiépítéséhez idő kell, és ez az, amit egy kezdő játékos a büdös életben nem fog tudni behozni az előbb indultakkal szemben...
Dátum: 2009.12.17. 19:57:00
Igazából, egy új játékos soha nem fog kiérni a pókok hatóköréből, ugyanis egészen magas szintig minden kategória le van velük fedve. Igen, előbb utóbb el lehet őket hagyni, mondjuk a legmagasabb szintű pókot is elhagyhatod cirka másfél év alatt, de fölötte meg ott vannak a nálad előbb kezdett játékosok, akik ebből fakadóan kb örökre erősebbek lesznek nálad... Persze őket is le lehet hagyni, de csak szingulárissal, csak az a probléma, hogy mindig lesz valaki fölötted, aki erősebb. Akkor meg hajrá, érd be a TOPot, mindössze 1 évnyi CSPvel leszel gyengébb... Már ha sikerül beérni.
Egy nagy zsákutca ez az egész hogyha nem az elején kezdtél...
Dátum: 2009.12.17. 16:47:23
TP járni fog hozzá ?
Dátum: 2009.12.17. 10:38:45
Esetleg lehetne majd egy új rezisztencianövelő cuccos AH-ban...
Dátum: 2009.12.16. 18:03:26
Ejnye tényleg... Ki sem javítom, maradjon meg intő példaként az utókor számára...
Én azzal tisztában vagyok, hogy ez mit eredményezne, a kérdésem az eredményre vonatkozott, hogy miért? Miért jó az, ha eltüntetünk egy lehetséges taktikát a játékból? A pókok igenis megdolgoztak a -manapság divatos kifejezéssel élve- temporális előnyükért. Nemcsakhogy megdolgoztak, de áldozatokat is hoztak érte, mint például a szintlépés lassulása. Márpedig a szintlépésnek, nagyon komoly előnyei és motiváló ereje van, nem csak a top, de még Miklós szerint is:

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,267.20#hsz35

Az előnyük azért temporális, mert annak ellenére hogy lokálisan erősebbek lesznek, globálisan sokkal gyengébbek lesznek normálisan játszó társaiknál.
Ezek alapján te is láthatod, hogy maguk alatt vágják a fát, célszerűbb őket úgy hagyni ahogy vannak, majd a Végzetúr önjavító rendszere, és persze az idő igazságot szolgáltat felettük.

u.i.: Pontozni nem szoktam, értelmetlen. Érdekes hogy ha komoly vita folyik, rögtön megjelennek a fórumon az eddig sohasem látott, nulla HSZes accountok, és lepontoznak engem, aki észérveket próbálok felhozni.
A pontozókommandó létezik, és működik is, ezt mindenki láthatja.
És az miért is lenne jó?
Dátum: 2009.12.16. 10:33:12
Kérlekszépen a varázslók (ha már muszály így nevezni őket, istenem...) azért nem sírnak, mert nincs rá okuk. Lehet itt villogni statisztikákkal, kiragadott csatákkal meg excel táblákkal, a hülye is látja, hogy ezer éve a varázslat dönti el a csatát... Szerinted miért gyúr szinte kivétel nélkül minden eredményes karakter IQra? Mivel az dönti el a csatát.
Dátum: 2009.12.13. 22:11:47
Winnie, a játék szabályai elég egyértelműen úgy fogalmaznak, hogy az állatok sebzése a tiédnek bizonyos százaléka. Na most ha nagyobbat sebzel, akkor logikus módon ők is többet fognak. Sehol nincsen leírva, hogy a kritikus sebzés erre nincs hatással. Innentől kezdve teljesen szabályos volt az egész.
Dátum: 2009.12.13. 19:52:39
A helyes kvízválaszok száma a "tudat cucctól" függetlenül késleltetve lett 8 órával.