Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Bolsevik

Oldal: 12345678
Dátum: 2010.11.17. 09:24:27
Velem pont ugyanez történt néhány perce, egy 4. szintű tojásrakó pöfeteg tűnt el. Adatbázishiba, frissítés, nem megfelelő állat. LÉ-t nem kaptam érte.
Dátum: 2010.10.15. 20:34:19
Idézet: Kocos - 2010.10.15. 20:21:33
Darah: te meg tanuld meg, hogyha olyat kersz ami teged vagy magadon kivul csak par embert erint, akkor a fold ala lepontoznak, hogy ilyet hogy mersz, es megjelennek a semmilyen demagogiatol vissza nem riado helyeslok, hogy mennyire ideje volt teged megszivatni. Meg egyebkent is hogy gondoltad, hogy taktkiad (hovatovabb strategiad) van a jatekban. Szegyenletes dolog ez. Jatsszal egyszeruen, mint egy faek, es akkor joban lehetsz mindenkivel.


Erre szokás azt mondani, hogy valaki önmaga paródiája, és tartok tőle hogy ezt te komolyan is gondolod.

Nyomtasd ki szépen a hozzászólásodat, és ezentúl mielőtt reformálnál, olvasgasd a saját szavaidat.
Dátum: 2010.10.07. 22:18:22
Az a probléma, hogy azok, akik lelkendeztek a láthatatlan vadászat kiherélése kapcsán, és/vagy tovább nyírbálnák a VF-et, valószínűleg nem gondolták át, hogy mi fog akkor történni ha a játékosok tömegesen térnek át az EH-ra. Az EH-nak csak akkor van értelme, ha használják is, és akkor ez a sok-sok játékos beáll szépen ütlegelni egymást. Nagyon jó, viszont ha mindenki üt mindenkit, akkor
a.) az üthető célpontok száma erősen megritkul
b.) azok, akiken végül csattanni fog az ostor (igen, a leggyengébbek, akik maximum perceket fognak 15% fölött tölteni) esetleg arra jutnak, hogy ők tulajdonképpen nem is igazán szeretnének már itt játszani.

Az EH viszont csak akkor ad értékelhető LÉ/tp arányt, ha eléggé lefelé ütnek vele, ami tömeges váltás esetén eléggé nehézkes lesz. Persze, ki fog alakulni egy új egyensúly a két szakértelem és azok használói között, kérdés hogy mindenkinek tetszeni fog-e az új helyzet, és szeretett reformereink is megtalálják-e a számításukat. Jellemzően meg szokták Nem baj, persze, KH-t mindenkinek.

Ó, és még valami! Lassú idő: LOL. A kifejtést már megejtették néhányan előttem.
Dátum: 2010.09.11. 22:33:15
Senki nem vitatja hogy a TOPpereknek komoly rálátásuk van a játékra, éppen ezért gyomorforgató amit egyes jólfejlett példányaik rendszeresen leművelnek itt a fórumon. Ezeknek a játékosoknak a tollából olvasgathatunk olyasféle bölcsességeket, mint hogy öngyilkosság a VF, az erős karakter kulcsa a szinguláris, a KH nem táp, a gyémánt a legtutibb horda, regisztrációs szám vagy TÖ/SZÖ alapján kéne az embereknek portyázniuk, stb-stb. Ezeknek a bölcsességeknek a sorát úgy hiszem nagyon hosszan lehetne még folytatni. Az ilyesféle megnyilvánulásokat a középmezőnyből jellemzően körbe szokták röhögni, de ez valószínűleg tényleg csak annak köszönhető, hogy ők egyszerűen nem látják át annyira a játékot, mint az egyébként köztiszteletben álló szellemóriásaink.

Ezért szeretjük őket
Dátum: 2010.09.09. 15:55:22
Szeretném ha ezt nem valamiféle arcoskodásnak vennétek, pusztán a tényeket közlöm. 38. szintű vagyok, az ütőtávom jelenleg 6 szint. Összesen 3 karakter tudna leverni, ők mindannyian többszörös bajnok pókok, avagy most már inkább hibridek.

A legjobb 44. szintű vadász TÖ-je 1037, SZÖ-je 916. Ismét, 6 szinttel felettem. A legerősebb közülük. Az én értékeim: TÖ 1231, SZÖ 1058.

Én a játék kezdetén nem tudtam arról hogy a kivégzés bónusz LÉ-t ad (mivel ugyebár erről a leírásában akkoriban egy szó nem volt), nem fértem hozzá a transzplanthoz és az ultrához, ha már itt tartunk, a VF-hez és az EH-hoz sem, nem építettek körbe, nem kaptam über epikus cuccokat. Nézzétek meg a mostani alacsonyabb szintű pókokat. Ugye, sejtjük hogy belőlük mi lesz az én szintem környékén? Talán még 10 szinttel feljebb sem lesz értékelhető ellenfelük.

Most képzeljük el, hogy az itt elhangzott javaslatok közül néhány megvalósul. A VF lényegében megszűnik (igen, ha kizárják egymást a spektrálissal, és nem hat másra a vadászaton kívül, akkor semmi értelme nincsen, mivel csak hátrány származik a kifejlesztéséből), az EH viszont brutál tápot kap. Akkor hol tartunk most? Az ezekkel a fícsörökkel elinduló/újrakezdő póknak a 38. szintre hány szinttel feljebb lesz ellenfele? 15-20?

Mi áll ezzel szemben: adott, és marad a VF, nagyjából a mostani formájában. Bárki kifejlesztheti (akadémiaturizmus), és aki picit is átlátja a játékot, az meg is teszi. Igen, aki nem fejleszti, azt szanaszét verik. No, ehelyett lehet választani azt, hogy ezentúl csak a pókok verjenek szét egymáson kívül mindenkit, esetleg Ariel javaslatával megtoldva, egy jóféle ütőtávemeléssel kombinálva. Ti tényleg ezt akarjátok?

Az valóban roppant ildomos lenne ha egyszerűen kivennék a VF-et az Akadémiáról, de én azt is jó ötletnek tartom (asszem Ariel javasolta) hogy mindenki kapja meg defaultból, és csak később váljon lefelejthetővé. De a többi javaslat... Itt most megint az történne, hogy ez az újabb "reform" újabb toldozást-foldozást hozna magával, az ezerszer nerfelt portyát ismét meg kell majd buherálni. De meddig kell még reformálni?
Dátum: 2010.09.03. 15:17:09
Azért ne légy igazságtalan.

Akkor is lehet tökös az a legény, ha szimplán előbb regelt mint a másik. Akkor is, ha van egy megbízható, ügyes "robotpilótája". Akkor is, ha meggyőzőbben sírja bele az éterbe, hogy ha nem úgy lesz ahogy ő akarja, akkor töröl a sok-sok prémiumossal együtt. Nem csak szinguval lehet ezt megoldani.

Ezzel szemben ha valaki nem hitte el hogy a globális erő számít, hogy a tp-től lesz erős a karakter, az bizony egyértelműen egy aljas ovismolesztáló, ebben igaza van Solinának.
Dátum: 2010.06.14. 18:07:33
Nem tudom hogy ezt honnan veszed. A környékemen az igazán kemény pókokat (Hype, Ösvényjáró, Gesztor, bocs ha valakit kihagytam) tudtommal úgy nagyjából senki nem támadja a kamikazékon és a tp-osztókon kívül, a saját támadásaikból sem sebződnek túl sokat, ergo ha épp nem entitásoznak vagy epikusoznak, a hpjük a max környékén álldogál. Van egy olyan gyanúm hogy ezzel pl. NoFear és a többi kisebb pók is pont ugyanígy van.

Hogy a magasabb szinteken mi a helyzet, azt nem tudom, de szerinted pl. Crimson mester avagy Dutch jellemzően felfelé vagy lefelé támadott anno? Más kérdés hogy azokon a szinteken a tp-osztók ténykedése már jóval kevesebb problémát okoz, hiszen odáig eljuttatni egy kamukaraktert nem egyszerű, másrészt az ott kiosztott tp már jóval kevesebbet számít mint lejjebb.
Dátum: 2010.06.14. 17:35:09
Awenhai, az a gond hogy te egyrészt durván összemosod az újrakezdő+köréépített karaktereket a pókokkal, másrészt nem kevés tárgyi tévedésed van.

Nos, nem minden pók köréépített, mint ahogyan nem minden köréépített pók. Amiről te beszélsz az egy teljesen más témakör, valóban, az igen tréfás ha valaki egy ezres építésből fullos klánbónuszokba ül bele. Te viszont ezzel a kedves ellengyűrűvel minden létező játékost korlátoznál, nem csak a köréépítetteket, nem csak a pókokat, hanem általában mindenkit aki szokta használni a portyát.

Aztán, nem teljesen értem hogy hogy jön ide a kontinuumszűkítés, nekem például egy deka nincsen és nem is nagyon tervezem. Ha egy farmot naponta többször is ütnek, az nem feltétlenül abból következik hogy folyamatosan kémlelik, netán scriptelnek. Hiszed vagy sem, legalábbis itt, az alacsonyabb szinteken a farm _folyamatosan_ ül a LÉn, hol többen, hol kevesebben, egy markánsabb részük pedig azzal "védekezik" a LÉ elköltése helyett, hogy minden egyes támadás után küld egy ízes qrwaanyázást.

mindenkit támadnak, akinél LE-t találnak, lehetőleg a legalső, még támadható szinten, hogy erősek legyenek.


Ez sem igaz. Aki a legalsó támadható szintre üt, annak kaksi lesz a LÉ/tp aránya, ergo nem áll érdekében. Persze bizonyára sokan vannak olyanok akik ezt csinálják, no, nekik nem lesz erős karakterük.

Már csak az a kérdés, hogy mikor kezdenek a pókok azon sírni, hogy kevés az EH által biztosított fix LE, és minimum egymillió LE-t akarnak zsákmányolni mindenkitől.


Egyébként te sok olyan pókról tudsz akinek EH-ja van a VF helyett? Ha netán nem, az nem a véletlen műve.

Ariel:
Attól aztért nem félek, hogy szegény pókok nem találnának egy ilyen változtatás után lerabolható célpontot. Legfeljebb kénytelenek lennének felfelé támadni, és a magasabb szintű, alacsony TÖ/SZÖ-vel rendelkező karaktereket kellene farmolniuk, akik talán néha még el is vernék őket. Szörnyű


Láss csodát: az erős pókok így tesznek, ugyanis ettől lesznek erősek, általában célszerűbb a sok szinttel magasabb játékos LÉjét megvámolni mint a sokkal kisebbét. A -10 szintre való támadgatás inkább egy másik "kultúrkörben" jellemző
Dátum: 2010.06.12. 09:06:04
Ezt a jóféle gyűrűt anno én is elleneztem, de ha már bekerült, akkor nyilván én is beruháztam egyre. Viszont lenne néhány költői kérdésem hozzád:

- Ha valakinek nagyon vékonyan, de mégis pozitív a LÉdiffe (+371.5K), azt a pókok milyen formában korlátozták? Persze elképzelhető hogy ezt mind a támadóid hagyták nálad, de a karakteredet elnézve ezt erősen kétlem.
- Az nem lehet hogy a te karaktereden inkább a VF hiánya látszik? Ha ez netán így lenne, megemlíteném hogy ezt nem fogod soha "kinőni", minél nagyobbra nősz, annál nagyobb lesz a lemaradásod.
- Amint azt néhány alkalommal már jeleztük, a pók általában olyan embereket támad, akik rendszeresen egy rakás LÉvel táboroznak. Ha valakitől csak az üres tp jön, azt nem célszerű támadni. Ebből kifolyólag nem a farmnak kellene inkább tennie a farmolás ellen, például azzal hogy elkölti a LÉt?
- Ez már csak mellékes, de elképzelhetőnek tartod-e hogy az "időmilliomos" pók a te játékidőd töredékét fordítja csak a karakterére? No és azt hogy "pénzeszsákként" a pók játékának költsége néhány száz HUF havonta?
Én ezzel azért vitatkoznék, bár én egy pók szemszögéből tekintek a dologra. Az tény hogy a mezei vadászok ellen teljesen lényegtelen hogy az a pók köréépített vagy sem.

Gipsz Jakab egyszeri, beépülős póknak előbb-utóbb nem keveset kell költenie az építés szakira és magára az építésre (főleg ha tréfásabb klánvezetéssel van megáldva), a manakonstrukció és a mágia növelése is befigyel, továbbá - ha nem csak simán fosztogatni akar, de a bajnokikon is meg akarja állni a helyét a többi pókkal szemben, akkor - nem csak "portyaképes" statokat kell összehoznia, hanem ennél jóval többet.

A köréépített póknál viszont mindez nem játszik, a felszabaduló LÉt pedig költheti statra és harci szakikra (bajnoki), vagy visszaforgathatja a kivégzésbe és a kreatívba, így ugyanannyi tp-ből jóval több LÉt fog leakasztani mint Jakab.
Dátum: 2010.01.07. 07:49:33
Nahát, ismét módfelett tetszetős topicot sikerült alkotni.

Nos, nekem aztán nem kell elmagyarázni hogy miért problémás az ha egy nagyon hangos törpe kisebbség folyamatosan keresztülviszi az akaratát a többiekén (a TOPperek nagy barátja és feltétlen tisztelője vagyok a kezdetektől), de itt most konkrétan nem nagyon értem hogy mi a gond. Aki olyan szinten ügyes hogy ezt az energiapréselés nevű valamit kifejleszti, az meg is érdemli, ha vadász akkor azért mert ezzel lényegében lehúzhatja a karakterét a WC-n, ha pók, akkor meg előtte számolgatnia kellett volna holmi megtérülési idővel vagy effélével, ahogyan azt itt többen is megejtették (no persze ez a vadászokra is igaz). Ha pedig TOP kezdené netán használni a szingulárisa mellett, hát istenem, ők idáig is egymás közt bohóckodtak abban a nagyon "kellemes" játékkörnyezetben, eztán is ezt fogják tenni. Erre a szakértelemre szerintem nyugodtan lehet afféle lakmuszpapírként tekinteni, én személy szerint akkor sem áldoznék rá egy rakat LÉ-t ha a VF mellett is mehetne. A tömés ellen semmit nem ér, és a VF-es vadászatnál is rosszabb LÉ/tp arányt produkál.

Persze maga az elv valóban dühítő, és az is világos hogy ha ez a "kompenzáló" szakértelem valamivel értelmesebb lenne, akkor sem tudnánk elérni hogy a VF-fel ne zárják ki egymást, hogy miért, azt Prisma nagyon szépen levezette ezekben az interjúkban. De szerintem itt ez most szerencsére egy lényegtelen dolog.

Szerény meglátásom szerint inkább annak örvendjünk hogy a felszín ellenére módfelett pozitív változásokat élünk meg. Már maga Miklós is kihátrált a "globális erő" eszméje mögül, Kócos mostanság Arielt oltogatja, Jerikó pedig kifejtette hogy a TOP-hoz nem lehet felzárkózni. Bajtársak, hát mi ez ha nem haladás? Már csak a legegyszerűbb TOPperek tartanak ki a vállalhatatlan hülyeségeik mellett, de az ő számuk is egyre fogyatkozik. Nálam ez a pohár félig tele van.
Viszont a pontozásban legalább rutinos vagy, hamarosan jubilálsz is ahogy nézem. 5000nél nyitok a nevedben egy pezsgőt.

Természetesen, ahogy kívánod Az összes multiaccom nevében is elnézést kérek minden TOPpertől.
Morti viszont veletek van
Nos bajtársak, amint azt úgy féltucat másik topicban végigrágtuk már, a bajnokság elméletileg arról kéne hogy szóljon, hogy kiderüljön hogy az adott kategórián belül (értsd: hasonló mennyiségű tp-ből) ki tudta a legerősebb karaktert kinevelni. Az hogy az akármilyen túraautó-bajnokságon bevett szokás hogy ballasztot pakolnak az első helyezettre az dicséretes, de gondolom tán nem véletlen hogy ez a sportág ennyire népszerű (én konkrétan soha nem hallottam erről, és valamiért nem is túlzottan elterjedt megoldás ez). Ugye, más is sok ilyen bajnokságot szokott nézni? Az meg hogy az úszónő öregszik, az is csodás példa, csak épp itt mindenki együtt öregszik, akkor mindenki kapja pont ugyanazt a büntit, bajnoki éremtől függetlenül

De oké, legyen a bajnokságból afféle tombola, havonta megrendezett fair-play torna, a gyengébb játékosok kedélyjavítója, stb. Vagy ahogyan azt már egyszer javasoltam, mindenki kapjon a regisztráció után alanyi jogon bajnoki címet, akkor biztos örülni fog.

Viszont, lehetne-e hogy akkor havonta kerüljön megrendezésre egy Szuperbajnokság is? A bonyolítása legyen full ugyanaz mint a mostani bajnokságé, csak éppen senki ne kapjon a világon semmilyen büntetést, azaz a "sima" bajnoki érmek bónusza se éljen. A jutalom pedig semmi más ne legyen, csak egy plecsni az adatlapra. Szerintem sok olyan többszörös bajnok van még akit pont semennyire nem hat meg az a +1 bónusz (a -1 meg kb. ugyanennyire), és csak azért nevez mert a teljesítménye alapján egy szép új érmet akar a nyakába. Így sok-sok új bajnokunk születne, mindenki nagyon boldog lenne, Gipsz Jakab esélyegyenlősített paralimpikon is megkapná amire ácsingózik, és az igazán jó karakterek pedig továbbra is össze tudnák mérni az erejüket egymással. Ha valakit netán zavarna a Szuperbajnokság megnevezés (mert eztán nyilván az zavarná nagyon-nagyon-nagyon hogy ő nem lehet szuperbajnok, mert az abzug pókok és VFesek ellehetetlenítik), akkor felőlem ezt az eseményt elnevezhetik akár Lúzer-kupának is, vagy valami ilyesminek.
Hinnye, már megint mi van itt? Alig lett vége a VFes mókának (ehe-ehe), máris itt vannak a csodás új reformötletek, egyenesen a "jó játékosok" tollából. Mi van itt, TOPperkarácsony?

Nah. Egyrészt hadd osztok mán ki Mortinak ismét egy megaLOL díjat. Múltkor olvastam a pontozókommandóról alkotott hszedet, most meg jön ez a papagájkommandózás. Én úgy tudtam hogy mindkét mozgalom egyik legfőbb szaktekintélye te vagy, a pontozással kapcsolatos aktivitásodat úgy gondolom nem nagyon kell bemutatni senkinek, az pedig hogy te képes vagy ugyanazon emberes ökörséggel tán a Történetek és Mesék topicot leszámítva kb. az összes többit teleszemetelni, az szintén köztudott. No, ha szintben még nem is sikerült felzárkóznod a TOP-hoz (nem is fogsz sajnos, amíg ki nem halnak előled), LOL-faktorban és hitelességben már mindenképp célhoz értél. Köszönjük Morti.

Észérvek kontra TOPperek témakör: ilyesmivel fölösleges próbálkozni, valóban, tán Jerikó itt most erre a legjobb példa. Bár a tényekkel ő maga is tisztában van, tökmindegy, még ha be is idézed neki a saját szavait, ő akkor is _megmagyarázza_, de ha mást nem, akkor kifejti hogy a pókok adócsaló bűnözők, ami egyrészt ugye nyilván tény, másrészt sok köze van a kérdéshez. Hiába, ezek az emberek feketeöves duplagondolók, tudjátok, Óceánia Keletázsia ellen visel háborút, Óceánia mindig is Keletázsia ellen viselt háborút. Ha egy másik topicban, másik táma kapcsán a tp káros voltát kell bizonygatni, akkor majd ott megoldja ő is.

No és hogy a konkrét témához is hozzászóljak: én is úgy tapasztalom hogy sok olyan ember van aki nem is érti hogy mi a probléma azzal ha tp-t osztanak. Most nem azokról beszélek akik ezzel védekeznek ellenem - az ilyen játékost én már nem is minősíteném farmnak, elvégre a jelek szerint mégis gondolkodik valamicskét, így többé nem is zaklatom -, hanem azokról akik epikus híján rajtam veretik le magukat. Olyan még nem volt hogy egy normális levél megírása után nem akadtak volna le rólam. Oké, aztán valóban vannak rosszindulatú tp-osztók is, de ha miattuk bejönne egy ilyen komoly változtatás, az kb. olyan mint amikor egy maroknyi TOPper sír ki valamit ami az egész játékra kihat. Ilyenkor nem szoktuk fújolni szegénykéimet? Hááááát, de.

Másrészt Prisma, nem tudom hogy nálatok mi a helyzet, de ha mifelénk egy gyengébb klántársat olyan zaklat akit az erősebbek nem érnek el, defaultból megkapja a tanácsot hogy osszon tp-t. Ha megfogadja, működik is. Hát istenem, ez egy ilyen dolog, vannak előnyei, vannak hátrányai, de már csak a fair-play jegyében is nem volna szép még ezt is elvenni a TOP-hoz felzárkózóktól, akik elhitték a "jó játékosoknak" hogy szintre hízni a tutiság Egyébként pedig sosem tudhatod hogy te mikor futsz bele egy nálad erősebb pókba, ellene egyszer tán te is hasznát veheted majd a tp-osztás csodás hagyományainak.

Tehát szvsz a tp-osztás jó így ahogy van, a TOPpereknek pedig ismét köszönjük.
Dátum: 2009.11.23. 17:47:59
Ahhoz viszont komoly IQ kell hogy ennek az ellenkezőjét valaki rendszeres időközönként levezegtesse, végülis csak az alapvető logikának, a józan észnek és a gyakorlatnak mond ellent. Ha találkozol az illetővel, adj át neki egy nagy LOL-t a nevemben.

Ariel: alattad viszont szerintem jobbára olyanok vannak konkrétan akik ugyanazt a csodás taktikát alkalmazzák mint te, csak épp kicsivel később kezdték. Ezért jutalom kéne hogy járjon? A VF-fel kapcsolatban pedig Prisma asszem nagyjából leírta a lényeget, de hadd segítsek én is: aki egy 8 szinttel nagyobbat lecsap, az sokkal-sokkal kevesebb erőforrásból (konkrétan több tíz-, esetleg százezer tpvel kevesebből) erősebb karaktert nevelt mint a szintrohanó, és még a komolyabb felszerelést is képes ellensúlyozni.
Dátum: 2009.11.21. 11:41:43
Leprivátoltuk, én kérek elnézést Ricardotól a feltételezésért Mentségemre szóljon hogy én ezen a fórumon már semmin nem lepődöm meg.

A karaktere sokkal erősebb lenne, gondolom ez nem vitatéma. Ha lenne egy alternatív Dutch karakter, amelyik nem használja fél éven át az aukciós házat, az 10-ből 9-szer elverné a mostani Dutchot. Ráadásul nem szenvedne ennyit a szövetsége epikusaival, sokkal könnyebben verné azokat.


Kösz Morti, azt hiszem az ilyen típusú magyarázataidra szokás azt mondani hogy csúsztasz, sarkítasz, vagy ahogy éppen tetszik. Tényszerűen valószínűleg igaz amit mondasz, csak épp értelme nincsen. Ha pl. én most a raktáron lévő 400 CSP-met ellőném vadászatra és ezt utána is szorgalmasan folytatnám egy darabig, de előtte még gyorsan lefelejteném a VFet, akkor felugranék a jelenlegi szintemhez képest néggyel feljebb (nálam még ez a max ütőtáv) és hülyére verném önmagam. De valamilyen érdekes oknál fogva ezt mégsem teszem meg.
Dátum: 2009.11.21. 11:18:08
Ez komoly? Az létezhet hogy te is LÉben számolod a CSP-t? Ha igen, akkor bocsesz, vedd úgy hogy nem szóltam
Dátum: 2009.11.21. 11:00:03
Hát ha zsenialitás nem is kellett hozzá, de valóban, a "jó játékosok" sokszor, sok helyütt elmagyarázták hogy a VF öngyilkosság, és Gipsz Jakab kezdő ha netán valamilyen csoda folytán feltéved erre a fórumra, ilyeneket olvas. Egyébként ha Gipsz Jakab tőlem kérne tanácsot hogy a "Hitme" nevű poénkarakteréből az építőrabszolgázást és a multifarmkodást leszámítva hogyan állíthatná elő a játékban elérhető legf*sadékabbat, azt javasolnám neki hogy kövesse a "jó játékosok" tanácsait, a sikere garantált.

Te is jobban jártál volna ha követed Morti intelmeit, és ahelyett hogy napi 5 CSP-t beáldozva bezsákolod a játék kb. legtáposabb aukciós relikviáját, inkább zúzhattál volna felfelé, most gondolom vagy 4-5 szinttel nagyobb lennél. Ez a hülyének is megérte volna, ugye?

Úgyhogy ha nem is zsenialitás, de bizonyos szintű fórumjártasság azért nem árt errefelé.
Dátum: 2009.11.20. 08:07:26
A "jó játékos" definíciója engem is megihletett. Nézzük hát, milyen feltételeknek kell teljesülniük ahhoz hogy valaki a TOP tagja legyen:
- regeljen minél előbb, lehetőleg már az első napon
- folyamatosan prémeljen
- bármilyen gyorsítás kilőve, a CSP csak és kizárólag vadászatra való
- szinguláris a maxon, VF kilőve, az aukción, kincseskamrán keresd a vadászatra +tp-t adó és efféle tárgyakat
- dekoráld a karakterleírásodat különféle tp-kunyeráló szövegekkel (sajnos ennek már leáldozott a divatja, de ennek vszleg csak az oka hogy elfogyott a mezőny a TOP alól)
- ízlés szerint izzítsd be a robotpilótádat

Ha valaki ezen felül egy még exkluzívabb kör tagja akar lenni, azaz csatlakozna a TOPperekhez, akkor ez még kiegészül azzal, hogy a fórum olvasóit rendszeresen örvendeztesse meg mindenféle csodálatos ötlettel, magyarázattal, amelyekről azt állítja hogy a többség érdekeit szolgálják, azonban bármely értelmesebb általános isis levágja hogy valójában mire is lesz ez jó. Esetleg hangoztassa hogy a TOP-hoz fel lehet, és fel is kell zárkózni, hiszen ezt a játékot szintre játsszák.

No, ebből a nem kicsit kontraszelektált mezőnyből kerülnek ki a jó játékosok.

Egyébként én sem érzem az elképesztő különbséget a VF és az ultraspec/transzplant között, de ha a TOPpereink boldogságához ez kell, akkor hajrá, vegyék ki az akadémiáról. Rajtuk úgysem segít, ettől még senki nem fog "felzárkózni" sehová, a VF-pártiaknak meg nagyjából mindegy. Ez annak hátrányos aki a manakonstrukció és az ultraspec miatt természetesen amúgy is felnyomta volna a tanulását legalább 50-ig, és mivel minden játékosnak erre kéne törekedni, így a régebbiek emiatt elszenvednek némi hátrányt az újakkal szemben (mivel ugye ők már nem csak a tanulás 44 után vadászhatnak "kedvezményesen"), de ez szerintem belefér.
Oldal: 12345678