Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Woron

Oldal: 123
Dátum: 2018.09.06. 09:22:04
Értem, sőt magam is erre az eredményre jutottam.
Még azt is ki tudom számolni, hogy a meglévő tartalékokból meddig futja a prémiumra, így kb azt is tudom, hogy mikor veszek fájdalmas búcsút az egyébként nagyszerű játékodtól.

Egyébként tényleg vehetnének a többiek is minden hónapban 30 kavicsot a régi árfolyamon, de ebből extra dolgokra nem futna, csak a prémiumra.
Tudom, ez számodra amellett, hogy elvi kérdés még kő keményen zsebbe vágó is, de sokunknak más lenne a szájíze a nerf után, és biztosan lényegesen kevesebben hagynák abba a játékot.
Dátum: 2018.09.06. 00:00:50
Miklós:
Amit korábban írtam, nem lehet részetekről elfogadni?

"Azaz havonta 30 őskő váltása történne az eredeti árfolyamon, amiből megfinanszírozható a havi prémium tagság, és a hónapon belüli őskőre váltások már menjenek azon a magasabb – és egyre növekvő- árfolyamon, amit a jelenlegi korlát hozott. (pl a köv. 30 őskőnél dupla, a 70-80-90-ért tripla TK fizetendő)
A következő hónapban induljon újra a számláló."

Én nem tudok havi több templomot megcsinálni, az átváltási arányom már a 90-es zónába esik, utánanézhettek, hogy éppen tegnap váltottam 10 kavicsot ennyiért, mert lejárt volna a prémium.
Azaz én 10-12 őskövet tudok termelni, szemben a szükséges 24-30-cal...
Dátum: 2018.09.05. 07:10:25
Aludtam egyet rá.
Aki TF-ezett/ezik, annak biztosan nem ismeretlen fogalom a baltával korlátozás.
Lehet, hogy itt is finomítani kellene.

Én egy olyasmire gondoltam, hogy havi szinten lenne korlátozva a templomkristály (TK) őskőre váltása, hiszen normál esetben havonta lehet belőle TK-t szerezni.
Azaz havonta 30 őskő váltása történne az eredeti árfolyamon, amiből megfinanszírozható a havi prémium tagság, és a hónapon belüli őskőre váltások már menjenek azon a magasabb – és egyre növekvő- árfolyamon, amit a jelenlegi korlát hozott. (pl a köv. 30 őskőnél dupla, a 70-80-90-ért tripla TK fizetendő)
A következő hónapban induljon újra a számláló.

Ezzel meg lenne fogva a havonta több templomból származó kristályok extra áradata (ill. lehet többet szerezni, de már drágábban lehet beváltani). A pro játékosoknak a 30 kavics úgy sem elég egy hónapra, aki TK finanszírozza az extra igényeket az az egyre növekvő átváltási arány miatt feléli a készleteit, és továbbra is részt vesz majd a befizetési akciókban.
Aki pedig csak szüttyög (hehe, mint én ), annak legalább megmaradna az a lehetőség, hogy legalább a havi prémium tagságot ki tudja termelni, ha extrára vágyik, azzal majd feléli a tartalékait.

Ezzel talán el lehetne kerülni egy újabb lemorzsolódási hullámot.
Ezt a játékot véleményem szerint a játékosok teszik élővé, de minél kevesebben vannak, annál kevésbé él.
Dátum: 2018.09.04. 21:34:42
Nem vagyok az a széttápolt játékos, szép kényelmesen játszottam eddig, havonta 1-1 templomot "ledarálva".
Pénzt sajnos nem tudok fordítani őskő vásárlásra, ezért a prémiumot finanszíroztam + a minieventek őskő költségét a végzet templomból kapott kristályokból (és néha vettem egy-egy hiánypótló ősköves felszerelést).

A mostani templomot ha befejezem, 91+24=113 templomkristályt kapok összesen.
Megnéztem, a nerf miatt 90 templomkristályt fogok fizetni a következő 10 őskőért.

Könnyen kiszámolható, hogy a jelenlegi árfolyamon havi 2 hét prémiumot tudok majd finanszírozni, és bazi gyorsan felélem a jelenlegi 757 tk-mat. (A játéktempóm miatt nekem nyilván nem megoldás az, hogy akkor 2 hetente csinálok templomot, ami egyébként nem csak termeli, hanem fogyasztja is a köveket bizonyos feladatok miatt.)

Prémium nélkül valószínűleg nem fogok játszani, mert pl. az öltözetváltás meglehetősen pöcsölős lenne, nem beszélve a további kénylemi funkciókról, szóval idővel majd lassan lekopok innen.

Gondolom ezzel nem leszek egyedül.

Nyilván a nerf azért ilyen azonnali hatályú, hogy mi csórikák (és esetleg a nem csórika, de spórmajszter nagyhatalmú játékosok) ne tudják gyorsan átváltani a (most már múltbelinek mondható) kedvezőbb árfolyamon őskövekre a felhalmozott készleteiket.
Pedig nem lett volna rossz adni erre pl. egy hetet, mert előbb-utóbb úgy is elfogyott volna az így váltott őskő is.

Összességében sajnálom, mert a magam módján szerettem itt molyolgatni, de a gazdasági kényszer nagy úr, szóval majd ha eljő az ideje, akkor elbúcsuzom.
Dátum: 2018.03.26. 08:04:35
Az mitől van, hogy bár hozzá sem értem az "Automatikus intelligencia növelés bekapcsolása " nevű gombhoz, ütöm mint-a-hülye-gyerek a Főnök által kiírt gigászi mennyiségű SZBs tervet, aztán egyszer csak azt veszem észre, hogy valahol félúton már nem harcolnak velem az állataim???

Most már erre is külön kell majd figyelni eme fejlesztés jótékony hatásának köszönhetően, és időnként újra harcba kell hívni őket???
Dátum: 2013.08.25. 08:55:13
Bizony, a hűségbónuszom nekem is nullázódott, ezen kívül a tegnapi szerencsekerék (sorsjegy kompenzál), 5csp-2 dukát (dukáttekercs kompenzál) is bukovári.

Javasolnám, hogy ha ez megodlható, akkor a hűségbónuszt automatikusan állítsátok maxra, akinél a "holnaptól újra jár" fázis van vagy a komp.csomag átvételekor álljon maxba.
Dátum: 2011.04.15. 19:05:22
Idézet: Birka - 2011.04.15. 06:48:27
A TP-hez amúgy nem hiszem hogy korrekt lenne drasztikusan hozzányúlni 2,5 évvel a játék indulása után.

Attól, hogy egy rendszer két és fél éve rosszul működik, még megváltoztatható, önmagában az eltelt idő még nem jelenti azt hogy minden oké És minél előbb, épp eleget vártunk már rá! Ha még egy évig marad minden így, akkor kihal a VU A tp-rendszerből indul ki minden, ami ellaposította a játékot, emiatt nincs "normál" portya, emiatt van a lefelé ütés, emiatt nincs háború... eh, af, francutdjami szépségtapaszokat kaptunk, valódi változtatás nélkül! Persze hogy rengeteg játékos érdeke sérülne (az enyém is) és nem lenne korrekt, de vagy meglépi ezt a játékvezetés, vagy a továbbiakban 50 ember használja a játékot.
Dátum: 2011.03.21. 15:46:46
Idézet: Miklós - 2011.03.21. 14:19:39
Az esemény portyáért kapott LE-t SEMMI nem módosítja az ellenfél szintjén és az EH-n kívül, csak a gyémánt bónusz (mivel minden más horda bónusza is működik, a gyémántosoknak is adnunk kell valamit - de nem 30, hanem 5%-kot kapnak, normál csatáknál is a legtöbbnél a gyémánt bónusz nem tud bekattanni).

Ha te is így látod, akkor kaphatnánk valami más bónuszt, ami mindig úgy működik, ahogy 2,5 éve tervezted?

Az event okésnak tűnik. Nyugodtan írjátok a programját akár 4 hétig is! Inkább várok, minthogy egy teszteletlen, átláthatatlanul módosítgatott valamivel küszködjek.
Te eddig 57 térképdarabot találtál.

Nekem is meglódult
Vadássz csak ezerrel, alig 20 az előnyünk! Nehogy már az utolsó pillanatban csússzunk le az első helyről!

Te eddig 53 térképdarabot találtál.
Dátum: 2010.11.17. 19:47:41
Melyik játékos lőtte a 2008-as EB-n a győztes gólt?
David Villa
Xavi Alonso
Fernando Torres
Pepe Reina

Nagyon spec!
Idézet: Hanra - 2010.10.26. 16:19:36
Az MNYP-k eleni propagandaszöveg ellenére az MNYP-k biztosítják, hogy azt a pénzt amit befizetsz azt nyugdíjba vonuláskor visszakapod, viszont ha jól fekteti be a pénzt még több is lehet, azonban kevesebb nem (csőd esetén nem tudom, hogyan működik ez).

Csődnél a tagok buktak, tudtommal nincs állami garancia az MNYP-ben levő pénzre. Igaz túl kockázatosnak tartott befektetésekbe nem is tehetik a befizetett pénzeket, ez elvileg biztosítja hogy ne legyen csődveszély.
Idézet: Awenhai - 2010.10.17. 05:37:30
Megint oda jutunk, hogy kellett-e szubtrópusi monszun-jellegű időjárásra felkészülni Magyarországon, a kontinentális éghajlaton, legalább húsz évvel a klímaváltozás lehetőségének felmerülése előtt.


Ez erős túlzás, a mostani sok csapadékban nincs semmi rendkívüli. A Bakonyban az átlagos évi csapadékösszeg 800 mm körül alakul, most ennek még a duplája sem jött le. Eddig éves szinten a legtöbb csapadék 1510 mm volt (Kőszeg, 1937), most lehet hogy ennél is többet mérnek majd az év végén, de várhatóan nem sokkal. Ez még nem számít rendkívüli értéknek, nem az éves csapadékmennyiség sokszorosa hullik, pláne nem a szubtrópusi monszunra jellemző 5-6 hónap alatt.

Nem tudom, mitől szakadt át a gát, de nem azért, mert annyi eső hullot, amire nem lehetett számítani.
Dátum: 2010.10.02. 14:19:16
Mikor lett Erzsébet királynő Magyarország uralkodója?
1532
1990
1867
1400

Soha. Ferenc József igen, de ettől még ő nem királynő volt hanem királyné, és nem az ország uralkodója, hanem az uralkodó felesége.
Dátum: 2010.09.20. 22:20:18
A VU nálam okés, de a fórum lassú és átlag 4-5 kattintás után leakad.

IE 8
Dátum: 2010.09.20. 21:16:18
Miklós, az ötlet jó, az egyedibb karakterek támogatása pláne! Utóbbi azonban csak akkor fog működni, ha nem lesz maximuma a képességeknek, máskülönben úgy járunk mint a szakikkal. Azaz ami kell az maxos, ami nem kell az nulla, néhányat a szintlépésekkor kell tolni egy-egy szinttel, és gyakorlatilag marad a két kritikus amit fejlesztünk.
Dátum: 2010.09.13. 16:05:09
Minél többet olvasom ezt a topicot, annál inkább az az érzésem, hogy nem a vf meg az eh a probléma, hanem a portyarendszer. Irreálisan nagy erőkülönbségű karakterek támadhatják egymást, rengeteg a nulla lés portya, egyre kevesebb a taktikázási lehetőség (jó magas iq), plusz aki több játékon kívüli erőforrást (idő+pénz) áldoz rá, az jóval több előnyt szerez, mint amit a játék még elbír. A vf csak felerősítette ezt, az eh meg csak nagyon kevés embernek alternatíva.

A vf előtt is jó volt a karakterem, most hogy több mint egy éve használom szintén az. Előtte is simán levertek a támadási zóna tetejéről, most is levernek. Plusz most is van, aki saját szintről vagy akár lentről is le tud győzni. Csak nem 5-6 naponta lépek szintet, hanem 10-15, de gyakorlatilag a komplett környezetem ezt teszi. Nyilván nem mindenki vf-ezik, de hát az ef se volt maxos mindenkinél úgy a 30. szinten, mégis azonos tempóban haladtunk. Nem érzem, hogy a vf a felelős a különbségekért, hanem maga a játékrendszer.

És ha a vf-et esetleg kiveszik (akár a 1,5 éves használattal, akár máshogy), vagy az eh komoly erősítéseket kap, akkor se az úgymond gyengébb karakterek fognak belőle profitálni, hanem azok, akik most is erősek, ők fognak leggyorsabban alkalmazkodni.
Dátum: 2010.07.17. 13:01:15
Idézet: ArkAngyal75 - 2010.07.17. 12:21:22
Milyen fajból származik Elrond (Gyűrűk Ura)?
hobbit
ork
tünde
ember

Hadd ne kelljen már ilyen marhaságokat tudni.

Ráadásul nincs is a válaszok közt a jó, a féltünde
Dátum: 2010.07.17. 12:18:45
Melyik ország címerében szerepel a sas?
Orosz
Cseh
Lengyel*
Ciprus

Csak a ciprusiban nem szerepel
Dátum: 2010.07.13. 18:08:15
Mi a németországi parlament neve?
Westminster Hall
Lufthaus
Reichstag*
Capitolium

Bundestag...
Oldal: 123