Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A Végzet Gigantikus Temploma
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
81. hozzászólás - 2018.09.04. 16:13:51
Szerintem alaptalan ez az őskő nerf, csak jó ürügy volt.
Igazából nem növekedett jelentősen a templomi pálcák szerzésének lehetősége. Egyedül az ektoplazmákból váltott verempálcák okoznak növekedést, de
-a verempálca váltása is folyamatosan drágul
-nem biztos, hogy kapsz pálcát a veremből.
Ez a fejlesztés lényegében csak segít gyorsabban letolni a pálcákat, de többletet nem ad.
Nekem 32 pálcám volt, ezzel szerintem kb a középmezőnyben vagyok. Óvatosan azt tippelném, hogy 90 pálcánál senkinél nincs több.
Ezzel a fejlesztéssel nem jutunk több templomkristályhoz, csak kényelmesebb így. De aki el akarta, az eddig is elpörgette, nekem a rekordom egy egyórás templom, és ismerek a szöviben olyat, aki hétvégente 5-6 templomot is le tud tolni.
Az exponenciális növekedéses mondatot pedig nem is értem, konkrétan ha megcsinálsz egy templomot, akkor +2 transzdestrukciót kapsz, vagyis minden templomban 1-gyel több kristályt mint az előzőben. Hát ez rohadt messze van az exponenciális növekedéstől
Pontszám: 7.39
kedvencDhuniFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
82. hozzászólás - 2018.09.04. 16:29:37
Esetleg szólhattak volna előre...
Pontszám: 8.33
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
83. hozzászólás - 2018.09.04. 16:54:49 (Válasz Ricskosz #81 hozzászólására.)
akkor +2 transzdestrukciót kapsz,

tedd ezt múlt időbe

az új templom csak 12 transzdestrukciót ad
hoppá
na akkor hogy is van ez a nerf dolog?
csökkentsük a szerezhető templomkristályok számát és drágítsuk be a váltást
De viccesek vagytok , azt hiszem maradok én a hagyományos templomnál , mert ebbe ráadásul tök értelmetlen dolgokra kéne nem kevés követ költeni
végső jutalom
10 mindenre (szerencsére is)
250 arany dukát(még van pár tétel ami nincs meg aztán ez is szemét)
100 kiégett őskő
12 transzdestrukció (ez vicc eddig 2/per templom volt , az a min, hog ez 20 legyen)
6 relikvia joker (mire váltsam ? relikvia kupo ? :d vagy unobtánium vagy kryx fókusz , na és ezeket mire váltsam át ? szemét)
100 kristály joker
100 mytokronit joker (50 barna ) használható
5 smaragd szelence (extra szemét)
10 univerzum láda (eshet belőle valami akár ami nem szemét )
templom kristály 10x es (ez jól néz ki de ha nincs mire váltani mindegy mennyi van )
200 af (lásd előző sor)
és a hatodik harcolo csatlós lehetősége (kellet ez mint púp a hátunkra )
Pontszám: 7.70
kedvencSpellatrix
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
84. hozzászólás - 2018.09.04. 16:55:45
Az üzenet világos. Kevés a bevétel ezért el kell vágni az ingyenes forrásokat, hogy több legyen a befizetés.

Már várom, hogy Lan-ék alól mikor veszik ki a kheszon váltási lehetőséget V1-en. Ha a csatlós felszerelést kavicsból kellene fedezni az is egy jó bevételi forrás lehetne. (A 6. harcoló csatlósnak sem örülne ennyire ) Ugye V1-en az inspirátorok miatt van elég csp kheszont farmolni és abból ruházni a csatlósokat. V6on sajna a csp pont a havi veremre és az aktuális eventre is alig elég, kheszont farmolni lehetetlen.
A hozzászólást Spellatrix módosította 2018.09.04. 16:59:09-kor
V6 - Spellatrix
V5 - Spellatrix
V4 - Spellatrix, Alexandrosz, Neharagudj
Pontszám: 7.10
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
85. hozzászólás - 2018.09.04. 17:05:40 (Válasz Spellatrix #84 hozzászólására.)
nem mindenkinek jut annyi kheszon

következő a javaslatom
mivel most egbe szerezhető több ezer templo kritály (mondjuk nem nekem , mert 10 sima templom hamarabb meg csinlok mint ezt az egy nagyot tele szivatással) szal így mivel már őskövet nem lehet jó áron váltani , mehet a kiképzés

hoppá kiképzés nézd már nem fognak tp-s tárgyat venni az egyes szintű állatokra a delikvensek , szerintem nerfelni kéne , mert pofátlanság , hogy eztán más választás híján ingyen több ezres szintű állatok fogak szaladgálni mellék termékeként a küldizésnek amire eztán tp-s cucc sem kell , vagy ez már most is így van ? de jad eztán még ígyebb lesz
javasolt nerf
10 kiképzésig eredeti ár aztán minden tiz mindig a duplája (ötlet a ektoplazmás váltási arányokból jött )
későn mikor már nem lehetne csak több száz kristályért egy kiképzést csinálni esetleg be lehetne vezetni eg 7-8-9 harcoló csatlóst ami , majd szépen kedvezményt ad a váltásra de csak akkor ha legalább 100 as harci szintű és a legnagyobb elérhető csatlós felszerelésben van ami nem kheszonért lett véve
Pontszám: 8.59
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
86. hozzászólás - 2018.09.04. 17:54:43
Hát én még csak barátkozok a szituval, de a transzdestrukció jutalmat tényleg jó lenne feltolni +20-ra. Igazából csak ebből az értékből tudjuk, hogy mennyi templomot csináltunk már meg összesen.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.84
közkedveltGamer01Férfi
Végzetúr mester
461 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
87. hozzászólás - 2018.09.04. 18:40:41
Hát ez érdekes "egy kisebb nerf"

Jobban fogadnám, ha lett volna pár nap a bevezetéséig. "még rövidebb idő alatt még többet lehet szerezni, és ez a mennyiség folyamatosan exponenciálisan nő" ezt azért nem állítanám. Ha a bekerülők TK miatt, akkor lehetett volna egy kis idő a bevezetéséig.

A feladatokról, az összes ami simában "egyből teljesül" az ennél kimaradt. Transzdestrukció tényleg lehetne +20, csak a számolás miatt.
Fsanyi82 ne ironizálj, simán bevezethető
Pontszám: 9.11
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
88. hozzászólás - 2018.09.04. 18:49:33 (Válasz Gamer01 #87 hozzászólására.)
ó én teljesen komolyan gondoltam
ha már az egyetlen hasznos dologból is szemetet csinálunk , akkor legyen teljesen használhatatlan
nem értem miért nem értesz egyet ezzel
Pontszám: 7.89
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
89. hozzászólás - 2018.09.04. 18:51:48
Attól, hogy valami xar, nem kell, hogy mindent azzá varázsoljunk még több "kért" nerffel.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.88
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
90. hozzászólás - 2018.09.04. 18:57:41 (Válasz Paco #89 hozzászólására.)
ugyan , régen nem volt templom kristály mégis volt végzetur meg sokkal több játékos is

lehet azért nincs annyi aktív játékos , mert ingyen jön 100 számra az őskő ? ja már nem .
szerintem tüntetést kell szervezni
Pontszám: 7.89
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
91. hozzászólás - 2018.09.04. 19:07:49
feladat
vásárolj a lélekkufártól 3 szubplazma csomagot

Grat
1 nem lehet kapni
2 ha lehetne sem vehetnék , mert több ezer db van

másnak van ilyen majdnem teljesíthető feladata ?
tudom dekrétum , nem az a probléma , hanem az hogy olyat teszünk be ami nem teljesíthető senkinek
A hozzászólást Fsanyi82 módosította 2018.09.04. 19:08:41-kor
Pontszám: 6.93
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
92. hozzászólás - 2018.09.04. 19:52:02 (Válasz Fsanyi82 #90 hozzászólására.)
Tudom, a kezdetek óta itt vagyok én is.

De az évek alatt "romlott el", és nem instant, direkt terraformálással.

Én még nem hívtam le, mert menet közben kaptam újat normál módon, amíg vártam erre, szóval majd utána ránézek.
De ahogyan elnézem tőletek, hogy mik a jutalmak, meg a feladatok, max egyszer lekérem, de utána visszaállok a normál templomokra.

Apropó lehívás: simán hívom, amikor kész az aktuális?
És gondolom feljön 2 panel; 1 pálcás vagy a 10-es verzióra?
Előre is köszi.
A hozzászólást Paco módosította 2018.09.04. 19:54:17-kor
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.88
kedvencAnbuhatakeFérfi
Végzetúr
66 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
93. hozzászólás - 2018.09.04. 20:57:42
Ez az őskő nerf elég átlátszó és az indok pedig már-már szánalmas .

Azért drágul az átváltás, mert mindenki napi 10-20 Templomi Pálcát szerez igaz?
Mert úgy állítjátok be a dolgot, mint ha a fáról szedné az ember.
Ez a TK mennyiség eddig is a játékosoknál volt, pálca formájában.
Ha valaki 2 naponta megcsinált 1 Templomot az nem volt baj? Elfogynak a Templomi Pálcák és megszűnik a gyors TK szerzés.

Utána mi lesz az indok?
Engem egyáltalán nem érint, mert nem váltok templomkristályt őskőre, mégis zavar. Képzelhetitek mit gondolnak most azok, akik ebből finanszírozták a prémiumot.

Továbbá: Mi az a nagy táp amit beígértetek? Hogy 10 templomra kapható 20 transzdestrukció helyett 12-t kapunk.

Gratulálok!
V3 - Illuminati Lovagjai
V5 - Tébolyult Mágusok (Hatake)

Pontszám: 7.50
kedvencWoronFérfi
Végzetúr
51 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
94. hozzászólás - 2018.09.04. 21:34:42
Nem vagyok az a széttápolt játékos, szép kényelmesen játszottam eddig, havonta 1-1 templomot "ledarálva".
Pénzt sajnos nem tudok fordítani őskő vásárlásra, ezért a prémiumot finanszíroztam + a minieventek őskő költségét a végzet templomból kapott kristályokból (és néha vettem egy-egy hiánypótló ősköves felszerelést).

A mostani templomot ha befejezem, 91+24=113 templomkristályt kapok összesen.
Megnéztem, a nerf miatt 90 templomkristályt fogok fizetni a következő 10 őskőért.

Könnyen kiszámolható, hogy a jelenlegi árfolyamon havi 2 hét prémiumot tudok majd finanszírozni, és bazi gyorsan felélem a jelenlegi 757 tk-mat. (A játéktempóm miatt nekem nyilván nem megoldás az, hogy akkor 2 hetente csinálok templomot, ami egyébként nem csak termeli, hanem fogyasztja is a köveket bizonyos feladatok miatt.)

Prémium nélkül valószínűleg nem fogok játszani, mert pl. az öltözetváltás meglehetősen pöcsölős lenne, nem beszélve a további kénylemi funkciókról, szóval idővel majd lassan lekopok innen.

Gondolom ezzel nem leszek egyedül.

Nyilván a nerf azért ilyen azonnali hatályú, hogy mi csórikák (és esetleg a nem csórika, de spórmajszter nagyhatalmú játékosok) ne tudják gyorsan átváltani a (most már múltbelinek mondható) kedvezőbb árfolyamon őskövekre a felhalmozott készleteiket.
Pedig nem lett volna rossz adni erre pl. egy hetet, mert előbb-utóbb úgy is elfogyott volna az így váltott őskő is.

Összességében sajnálom, mert a magam módján szerettem itt molyolgatni, de a gazdasági kényszer nagy úr, szóval majd ha eljő az ideje, akkor elbúcsuzom.
A hozzászólást Woron módosította 2018.09.04. 21:37:21-kor
Pontszám: 9.40
kedvencShadowrun1990Férfi
Végzetúr mester
421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
95. hozzászólás - 2018.09.04. 21:55:31 (Válasz Paco #92 hozzászólására.)
Apropó lehívás: simán hívom, amikor kész az aktuális?
És gondolom feljön 2 panel; 1 pálcás vagy a 10-es verzióra?

Igen! Rákattintasz a templomi pálcára és bejön egy panel normál és gigantikus opcióval, majd választasz.

Az alábbi feladatok kaphatnának egy alternatívát:

Készíts legendás tárgyat vagy fejlessz tovább egy meglévőt! 150. szint alatt csak kiváltani lehet.
Vásárolj a lélekkufártól 3 szubplazma csomagot! Csak akkor vehető, ha 30-nál kevesebb plazma van a birtokunkban. A többség pedig bőven felette van, így szintén kötelezően kiváltós.

Templomkristály AF maximumát érdemes lenne 12-ről 14-re növelni, mert a jutalom oszlop utolsó 2 zsákocskája 20 helyett csak 10 templomkristályt ad.

12 transzdestrukció helyett tényleg jó lenne, ha 20-at kapnánk. Ezenkívül szerintem rendben van a jutalmazás és köszönet a fejlesztésért, a rengeteg idő és energia megspórolásáért!
A hozzászólást Shadowrun1990 módosította 2018.09.04. 22:03:55-kor
V3 Shadowrun
Pontszám: 8.38
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
96. hozzászólás - 2018.09.04. 22:34:40 (Válasz Anbuhatake #93 hozzászólására.)
Idézet: Anbuhatake - 2018.09.04. 20:57:42

Engem egyáltalán nem érint, mert nem váltok templomkristályt őskőre, mégis zavar. Képzelhetitek mit gondolnak most azok, akik ebből finanszírozták a prémiumot.


Egyetértek.
Engem sem érintett ez a rész, de több embert is érint a szövetségemben. Vannak, akik csak emiatt maradtak, mert volt némi remény számukra, ha más nem, a prémiumra. És egyéb apróságokra.
Azért ez tényleg szomorú.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 8.59
kedvencAnbuhatakeFérfi
Végzetúr
66 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
97. hozzászólás - 2018.09.04. 23:37:17
Átvettem az első Giga templom jutalmat...

2 megjegyzésem lenne...

2 zsákban csak 10 TK van...
És a nagyobb baj:

Úgy volt hogy a templomi medálok száma bővülni fog. Akkor miért csak 30 van?
Vagy legalább szólhattatok volna, hogy ez a fejlesztés csak később jön, akkor nem csinálom meg 2 óra alatt, vagy legalább nem veszem át a jutalmat.
V3 - Illuminati Lovagjai
V5 - Tébolyult Mágusok (Hatake)

Pontszám: 8
kedvencWoronFérfi
Végzetúr
51 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
98. hozzászólás - 2018.09.05. 07:10:25
Aludtam egyet rá.
Aki TF-ezett/ezik, annak biztosan nem ismeretlen fogalom a baltával korlátozás.
Lehet, hogy itt is finomítani kellene.

Én egy olyasmire gondoltam, hogy havi szinten lenne korlátozva a templomkristály (TK) őskőre váltása, hiszen normál esetben havonta lehet belőle TK-t szerezni.
Azaz havonta 30 őskő váltása történne az eredeti árfolyamon, amiből megfinanszírozható a havi prémium tagság, és a hónapon belüli őskőre váltások már menjenek azon a magasabb – és egyre növekvő- árfolyamon, amit a jelenlegi korlát hozott. (pl a köv. 30 őskőnél dupla, a 70-80-90-ért tripla TK fizetendő)
A következő hónapban induljon újra a számláló.

Ezzel meg lenne fogva a havonta több templomból származó kristályok extra áradata (ill. lehet többet szerezni, de már drágábban lehet beváltani). A pro játékosoknak a 30 kavics úgy sem elég egy hónapra, aki TK finanszírozza az extra igényeket az az egyre növekvő átváltási arány miatt feléli a készleteit, és továbbra is részt vesz majd a befizetési akciókban.
Aki pedig csak szüttyög (hehe, mint én ), annak legalább megmaradna az a lehetőség, hogy legalább a havi prémium tagságot ki tudja termelni, ha extrára vágyik, azzal majd feléli a tartalékait.

Ezzel talán el lehetne kerülni egy újabb lemorzsolódási hullámot.
Ezt a játékot véleményem szerint a játékosok teszik élővé, de minél kevesebben vannak, annál kevésbé él.
Pontszám: 9.14
kedvencSpellatrix
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
99. hozzászólás - 2018.09.05. 07:57:14 (Válasz Woron #98 hozzászólására.)
Nem fognak rajta változtatni. Ritka szemét húzás volt azonnal módosítani. Ha azt akarnák, hogy a játékosoknak is jó legyen írtak volna valami figyelmeztetést és adtak volna pár napot az átváltásra mielőtt élesítik. Elég sok ismerősöm lépett le az újabb és újabb harcoló csatlós miatt, gondolom a TK-őskő átváltási lehetőség elvesztése miatt is fognak páran. Itt már nem cél a lemorzsolódás elkerülése, egyszerűen csak kiterjesztik a sajtolás szakértelmet a játékosokra.
A hozzászólást Spellatrix módosította 2018.09.05. 08:00:45-kor
V6 - Spellatrix
V5 - Spellatrix
V4 - Spellatrix, Alexandrosz, Neharagudj
Pontszám: 7.68
kedvencShadowrun1990Férfi
Végzetúr mester
421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A Végzet Gigantikus Temploma
100. hozzászólás - 2018.09.05. 08:19:10 (Válasz Woron #98 hozzászólására.)
Én sem értek egyet a jelenlegi korlátozással és annak magyarázatával, mivel nem fogunk kapni több pálcát, mint eddig, csak lehetőséget arra, hogy gyorsabban elhasználjuk azokat, főként akiknél jelentős mértékben felgyűltek. Írom ezt úgy, hogy engem sem érint az ősköves része, csak vannak páran, ahogy azt fent is olvashattuk, akiknek nagy segítség volt ez a lehetőség, kár lenne őket megfosztani ettől!
V3 Shadowrun
Pontszám: 8.38
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!